صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 48
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    سلام دوست عزیز

در تکمیل فرمایشات دوستان :
    1-تو کدوم شهر هستید؟
    2-جایی برای دپو آب در نظر بگیرد
    3-مخزن دپو حداقل باید 30 درصد کل مخازن شما باشه
    4-تکثیر اسکار و مولد سازی تو این حجم کم دشوار هست وکلا به نظر من بصرفه نیست
    5-تانک سایز 50 که در نظر گرفتید برای چه کاری هست؟

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    ببخشيد دوست خوبم شما چطور و از چه روشي براي تكثير استفاده ميكنيد كه ميفرماييد براي تكثير هر كدام به 10 تانك نياز هست ؟
    با سلام
    من نوشتم حداقل 10 تا تانک
    وقتی شما بخوای واقعا تکثیر کنید هر جفت آنجل هفته ای یه تانک بچه میده و 3 ماه میکشه تا بچه ها به مرحله فروش برسن حالا حساب کن چنتا تانک می خوای...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisam نمایش پست ها
    ابعاد اتاق است.وبه نظر18تا تانک80در40در45جامیشه.البته 3تا هم اخرش میخوره که میشه21
    نمیشه حساب کرد چنتا تانک توش جا میگیره اینو شما باید پی ببرید ولی ارتفاع تانکهاتو 30 بگیر عرض هم 40 حالا طولش میتونه 80 هم باشه ولی 100 بهتره
    اگه تو این ابعاد تانک بسازی میتونی از پایه های 4 طبقه استفاده کنی حالا ببین چنتا پایه جا میشه
    بهترین گزینه تو این ابعاد اتاق هم آنجل هست تو تکثیر اسکار 100 در 100 به مشکل خواهی خورد

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    من نوشتم حداقل 10 تا تانک
    وقتی شما بخوای واقعا تکثیر کنید هر جفت آنجل هفته ای یه تانک بچه میده و 3 ماه میکشه تا بچه ها به مرحله فروش برسن حالا حساب کن چنتا تانک می خوای...
    سلام
    ببین دوست خوبم این روشی که اشاره کردین اصلن منطقی نیست و هیچ تکثیر کننده ای از این روش استفاده نمیکند چون هم هزینه را افزایش میدهد و هم جابجا کردن هر هفته بچه ماهیها کار دشوار و وقت گیری بوده و درصد تلفات را هم تا حد زیادی بالا میبرد. اگر اینطور باشد یک تکثیر کننده برای تکثیر فقط 10 گونه مختلف به بیش از 100 تانک نیاز خواهد داشت !!!

معمولن تکثیر کننده ها ماهیها را تا حد رشد نهایی نگهداری نمیکنند و چند سایز را برای فروش مد نظر دارند ( یک بندی - دوبندی - سه بندی و ... ) و به محض رسیدن به این سایزها انها را برای فروش عرضه میکنند . به همبن خاطر بلافاصله تانکهای خالی شده را با بچه ماهیهای جدید جایگزین میکنند و نیازی به 10 تانک یا بیشتر پیدا نمیکنند.
    این را هم در نظر داشته باشید رشد بچه ماهیها بخصوص ماهیهایی مثل انجل با توجه به تغذیه چند بار در روز و سیفونهای مرتب خیلی سریع بوده و هیچگاه یک گله از ابتدای تولد به مدت 3 ماه در سالن تکثیر باقی نمیمانند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام
    ببین دوست خوبم این روشی که اشاره کردین اصلن منطقی نیست و هیچ تکثیر کننده ای از این روش استفاده نمیکند چون هم هزینه را افزایش میدهد و هم جابجا کردن هر هفته بچه ماهیها کار دشوار و وقت گیری بوده و درصد تلفات را هم تا حد زیادی بالا میبرد. اگر اینطور باشد یک تکثیر کننده برای تکثیر فقط 10 گونه مختلف به بیش از 100 تانک نیاز خواهد داشت !!!

معمولن تکثیر کننده ها ماهیها را تا حد رشد نهایی نگهداری نمیکنند و چند سایز را برای فروش مد نظر دارند ( یک بندی - دوبندی - سه بندی و ... ) و به محض رسیدن به این سایزها انها را برای فروش عرضه میکنند . به همبن خاطر بلافاصله تانکهای خالی شده را با بچه ماهیهای جدید جایگزین میکنند و نیازی به 10 تانک یا بیشتر پیدا نمیکنند.
    این را هم در نظر داشته باشید رشد بچه ماهیها بخصوص ماهیهایی مثل انجل با توجه به تغذیه چند بار در روز و سیفونهای مرتب خیلی سریع بوده و هیچگاه یک گله از ابتدای تولد به مدت 3 ماه در سالن تکثیر باقی نمیمانند.
    با سلام
    شاید شما بتونید با این روش که گفتید آنجل تولید کنید ولی من که دارم تولید میکنم میگم تعداد زیادی تانک می خواد و نه تنها من بلکه تکثیر کننده های بزرگ ایران که من باهاشون در ارتباط هستم هم همینو میگن
    یکی از تکثیر کننده های قابل شهریار که من کارشو قبول دارم با 300 تا تانک فقط 4 گونه ماهی کار میکنه شما هم اگه سالن بزنید به حرف من می رسید
    من هم ماهی هامو تو چند سایز میدم بیرون ولی به هر حال جا می خوان و آنجل تو 3 ماهگی به دو بند (بدون باله هاش) میرسه و زمان فروشش هست قبل از اون هم سایزی هست که به درد مغازه نمی خوره مگه اینکه به سالنهای دیگه بدی تا سایزشون کنن
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    با عرض پوزش از اساتيد فكر ميكنم براي شروع كار دوستمون انجل ماهي مناسبي نباشه با خانواده سيچلايدها شروع كنند بهتره و بجاي تانكهاب بيشتر ميتوته از وان استفاده كنه و تنوع ماهي رو هم افزايش بده.چون توي وان بچه هاي هم اندازه رو باهم ميتونه نگهداري كنه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام اگه از من میشنوید بهتره که از بچه اسکار هایی که سایز می کنید بهترین ها ور انتخاب کنید و بعد از یک مدت (بسته به نوع تغذیه و خوراک دهی ) خودتون صاحب مولد خواهید شد خرید اسکار مولد از یک جای دیگه میتونه اشتباه بزرگی باشه چون اسکار مولد به تغییر و جابه جایی تانک حساس هستش و ممکنه که تا ماه ها بعد از جابه جایی تخم ریزی نکنه موفق باشید

سلام

سلام

دوست عزیز ، زمانی تکثیر به مرحله بازدهی میرسه که بتونی پشت بندش مشتریاتو تامین کنی ...

یک جفت اسکار مولد عالی در عرض 2 ماه براحتی میتونه 24 تا تانک با ابعاد 100 در 40 در 40 رو پر کنه ، چه برسه به ابعادی که دوستمون مد نظر دارن

شما هر سنگ تخم اسکار رو 1200 تا مد نظر داشته باش .. هر ماه در شرایط معمول 2 سنگ تخم، مساویست با 2400 تخم

اگه ابعاد رو 100 در 40 در 40 در نظر بگیریم و زمانی که بچه ها به سایز 1 بند بدن رسیدن برای سرعت رشد مناسب حد اکثر بتونی 100 قطعه اسکار در هر تانک جا بدی که این 100 قطعه هم نیازمند سورت هفتگی هستن

یعنی برای حاصل تخم ریزی 1 جفت اسکار در طول یک ماه به 24 تانک با حجم مفید 130لیتر نیاز هست ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    با عرض پوزش از اساتيد فكر ميكنم براي شروع كار دوستمون انجل ماهي مناسبي نباشه با خانواده سيچلايدها شروع كنند بهتره و بجاي تانكهاب بيشتر ميتوته از وان استفاده كنه و تنوع ماهي رو هم افزايش بده.چون توي وان بچه هاي هم اندازه رو باهم ميتونه نگهداري كنه.
    سلام
    وان که اصلا نمیشه
    پرورش توی وان یا حوضچه خودش یه تخصص هست که اگه وارد نباشی ضرر بدی خواهید داد
    تعداد ماهی ها، اندازشون، نوع فیلتراسیون و تغذیه همه و همه عوامل بسیار بسیار مهمی هستند
    وقتی ماهی تو وان یا استخر میره تسلت انسان روش کم میشه و در نتیجه وقتی میفهمی چی شده که دیگه کار از کار گذشته
    و مسئله دیگه اینه که اگه چنتا تانک داشته باشی میتونی تانک هایی که کثیف هستند رو راحت بشوری و ماهی هارو جابجا کنی ولی تو وان دیگه امکان پذیر نیست
    در کل استخر و وان به درد فارمهای بزرگ می خوره نه سالن و کارگاه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    دوست عزيز اگه شروع كردي ما رو هم تو كم وكيف كارت قرار بده خوشحال ميششم. موفق باشي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ....
    شماره عضویت
    14367
    سلام من تقریبا شروع کردم
    الان 12 جفت انجل پیش مولد گرفتم تا بتونم ازشون جفت جدا کنم
    وتخم بگیرم البته با یک تانک200 لیتری شروع کردم

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)