صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14416

4 بیماری فلاورهورن

من تازه عضو شدم
    چون فلاورم دور گردنش سیاه شده و خیلی گوشه گیر شده
    غذا نمیخوره
    ترسو شده
    سیاهی دورگردنش و کمی هم روی کلش فکرمو خراب کرده.....
    لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم سریع خوب بشه.
    قبلا که سرحال بود مدفوعش بعضی وقتا تو یه کیسه روی آب بود.(اما الان دیگه اینطور نیست)
    تو تانکم به جز فلاور یه پرت زرد و یه اژدر با طول متوسط دارم.
    فکر کنم انگل روده گرفته

همکار قدیمی انجمن فلاورهورن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6319
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor نمایش پست ها
    من تازه عضو شدمچون فلاورم دور گردنش سیاه شده و خیلی گوشه گیر شده غذا نمیخورهترسو شدهسیاهی دورگردنش و کمی هم روی کلش فکرمو خراب کرده.....لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم سریع خوب بشه.قبلا که سرحال بود مدفوعش بعضی وقتا تو یه کیسه روی آب بود.(اما الان دیگه اینطور نیست)تو تانکم به جز فلاور یه پرت زرد و یه اژدر با طول متوسط دارم.فکر کنم انگل روده گرفته
    سلام ،،نمیشه اسم این رو گذاشت استرس ،،چون استرس به صورت خطوط یک در میان سیاه میباشد ،که ماهی شبیه ماهی زندانی میشه،،انگل روده ای هم نمیشه گفت چون در انگل رودهای کل پوست ماهی کدر میشه ،،به نظر من تنها دلیل وجود رگه گلد در این ماهی هست ،،چون من فلاور های هم دیدام که فقط دم اشون سیاه هست یا از نصف به بعد،،،،راستی پرت به احتمال زیاد ماده هست ،،درسته؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14416
    سلام
    منظورتون از رگه گلد چیه؟؟
    باله های زیر شکمی فلاورم هم سیاه هستش
    بله پرتم مادس.
    حالا اینو چیکار کنم خوب میشه؟؟؟

یه قرص به نام تری بیوتیک سه گانه گرفتم و نمک هم اضافه کردم،دمای آب رو بالا بردم........
    بعضیا گفتن تو تانک قرص اموکسی سیلین بریزم اما ترسیدم بمیره......

من این فلاورم رو از وقتی کوچیک بود و حدود 2سانت بود خریدم که الان به اینجا رسوندمش........
    ممنون میشم اگه کسی بگه که چیکار کنم تا خوب بشه.

همکار قدیمی انجمن فلاورهورن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6319
    سلام ،،منظور من این هست که نژاداش همین هست و نگران درمان نباش،و با وجود پرت ماده رنگ مشگی ،،پر رنگ تر شده ،و احتمال این که پرت ماده رو از اش جدا کنی رنگ اش کم رنگ تر میشه،،،،در هر صورت گفته های من یک حدس ،و تجربه بیش نیست،،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم
    شماره عضویت
    13845
    آقا فلاورم سخت مریضه اول خدشو میمالید به ماسه براش داروی انگل پوستی ریختم بد دیدم بدنش زخم شده انداختمش تو چرک خوش کن(سفالکسین 500)بعد الان روی اون زخم ها الن بعد اززز 24 ساعت انگار برفک زده سفیده پرز پرز شده.نمی2نم چیکارکنم.موندنیه؟؟؟؟توروخ اکمکم کنید.بیماریش چیه؟چطوری درسش کنم؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15127

4 ماهی فلاور من

سلام و خسته نباشیبد من یه فلاور نر دارم که چند روزه که شکمش خیلی خیلی ورم داره.

از زد انگل و قرص ملین(مسهل)هم استفاده کردم.حتی جاش رو هم عوض کردم اما انگار نه انگار لطفا راهنماییم کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15127
    سلام من یه فلاور دارم که چند روزه شکمش خیلی خیلی ورم داره

از زد انگل و قرص ملین(مسهل) هم استفاده کردم اما فایده ای نداشته
    لطفا کمکم کنید

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman20 نمایش پست ها
    سلام من یه فلاور دارم که چند روزه شکمش خیلی خیلی ورم داره

از زد انگل و قرص ملین(مسهل) هم استفاده کردم اما فایده ای نداشته
    لطفا کمکم کنید
    دوست عزیز قبل از اینکه بدونید ماهی چه بیماری داره از دارو استفاده نکنید این کار فقط باعث ضعیف شدن بیشتر بدن ماهی می شه
    برای شروع دمارو به 30 تا 31 برسونید غذادهی رو کامل قطع کنید به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدونه ید به اب اضافه کنید
    حتما از ماهی عکس قرار بدین چون ممکنه ماهی دچار ورم روده ای شده باشه که درمان داره ویا استقفا شده باشه که فلس های ماهی به حالت برجسته پیدا می کنند که متاسفانه این بیماری در مان قطعی نداره پس حتما برای تشخیص بهتر بیماری از ماهی عکس قرار بدید
    همچنین تمام موراد که ممکنه در درمان ماهی کمک کنه رو ذکر کنید
    از قبیل چگونگی تغذیه ماهی و دمای تانک و مقدار سیفون و مدفوع ماهی و غذاخور بودن ماهی مواردی که در تانک وجو دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    سلام اقایون پیشکسوت دوستم یه فلاور داره امروز از خواب بلند شده دید داره دوره خوش میچرخه و به سر میاد پایین در ضمن رنگشم کلا رفته
    و شکمش نفخ داره وروزی 3 بار بهش غذا میده از 3 تا غذای ترکیبی ( فلاور هورن + تترالوهان و یه غذای دیگه )6 تا دونه میده یه نفر گفت کرم کله پیدا کرده و گفت هر 25 لیتر یه تترو میدازون بنداز و یکی گفت اشتباهت ترکیب غذاهاست چون این غذا ها خیلی اب میکشن و باعث فشار به کیسه هوا میشه نمیدونم والا شما چی پیشنهاد میدین ؟ استیل بدنشم سالمه مشکلی نداره سایزشم ااندازه کف دسته شرایط دماشم رو 32 هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    سلام اقایون پیشکسوت دوستم یه فلاور داره امروز از خواب بلند شده دید داره دوره خوش میچرخه و به سر میاد پایین در ضمن رنگشم کلا رفته
    و شکمش نفخ داره وروزی 3 بار بهش غذا میده از 3 تا غذای ترکیبی ( فلاور هورن + تترالوهان و یه غذای دیگه )6 تا دونه میده یه نفر گفت کرم کله پیدا کرده و گفت هر 25 لیتر یه تترو میدازون بنداز و یکی گفت اشتباهت ترکیب غذاهاست چون این غذا ها خیلی اب میکشن و باعث فشار به کیسه هوا میشه نمیدونم والا شما چی پیشنهاد میدین ؟ استیل بدنشم سالمه مشکلی نداره سایزشم ااندازه کف دسته شرایط دماشم رو 32 هست

عکس ماهی بیمار رو باید بزارید....در غیر این صورت نمیشه کمکی کرد

فلاورهورن اگر به خط جانبی بدنش هم ضربه محکم بخوره همینجوری میشه ولی موقتیست و بلند میشه بعد از چند ساعت
    اگر از کیسه هوا باشه هم درمانش سخته و بعضی اوقات غیر ممکنه . به هر شانس کمی میشه قائل شد برای فلاورهورن بیمار

به هیچ عنوان غذا ندید
    آب رو سیفون کنید

عکس بزارید تا نظرم رو بگم

موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)