صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 48
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    خود هاسکی به دسته بندی نژادی تقسیم نمیشه،یکی سیبرین هاسکی و یکی هم مالاموت هست که شباهت زیادی به هم دارن
    توی ایران مالاموت اصیل نیست و به ندرت پیدا میشه اما هاسکی اصیل رو با پشتکار بالا میشه پیدا کرد و البته با قیمت بالا
    هاسکی درسته که کم پارس میکنه اما خیــــــلی زوزه میکشه و نمیشه ساکتش کرد!
    تا حد بسیار بالایی تربیت موثره اما شما نمیتونین طبیعت سگ رو عوض کنین

نر و ماده هر کدوم دردسر های مخصوص خودشون رو دارن
    نر مشکلش علامت گذاری و تعیین قلمروست و ماده عادت ماهانه و دوره های فحلی
    در هر صورت چه سگتون نر باشه و چه ماده بهترین راه برای جلوگیری از خیلی مشکلات جسمی و حتی رفتاری عقیم سازی سگ است و من پیشنهاد میکنم هر جنسیتی و هر نژادی که خریداری کردین در اولین فرصت پیش یک دامپزشک خوب عقیم اش کنین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14310
    گناه داره آخه زوزههاش خیلی بلند و آزار دهندس؟ همیشه زوزه میکشه ؟ یا زمانهای خاصی داره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي ابشيرن وشور ، اسب،انواع گل وگياه،
    شماره عضویت
    11424
    نسبتاً ماده دردسر كمتري داره ,درسته كم پارس مي كنه البته بازم بستگي به تربيت هم داره وسگي فوق العاده باهوش درسته يه كم حرف گوش كن نيست اما هوشش جبران لجبازي شو مي كنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ؛ گربه؛ خرگوش؛ ماهی و ... .
    شماره عضویت
    14282
    دوست عزیز اجازه بده من در حد توانم شما رو راهنمایی کنم. برادر من، شما نگران هیچی نباش. شما میتونی هاسکی بگیری و خوشبختش کنی. مثلا شک نداشته باش که کولر منزلتون حتما میتونه سرمای چند صد درجه زیر صفر سیبری رو شبیه سازی کنه براش (سرمایی که باعث یخ زدن یه اقیانوس میشه. همون اقیانوسی که چشم شما انتها شو نمیبینه) و کسایی هم که میگن این حیوون رو نمیشه توی خونه به خاطر هوای گرم نگه داشت همه اشتباه میکنن. این مو ها و چربی های زیر پوستش هم خدا یادش رفته بر داره. اضافیه. مهم نیست. شما کولر داری. همین مهمه و 100% کافیه. مسئله ی بعدی اینه که کی گفته هاسکی رو نباید تو خونه نگه داشت؟ منزل چند ده متری شما مطمئنا میتونه جایگزین قلمروی چند صد متری سگتون باشه. توجه نکنید به حرف اونایی که میگن خونه ی آپارتمانی واسه این حیوون کوچیکه. چون شما به ظاهر این حیوون علاقه دارید. همین دلیل کافیه. مگه نه؟! بگذریم. در ضمن میشه به سگ یاد داد که غریزه و "سگ بودن" رو فراموش کنه و چون همسایه های شما از پارس و سر و صدا ناراحت میشن اصلا سر و صدا نکنه. کاری نداره که. فقط کافیه تربیتش کنی که غریزه ای که خدا بهش داده به درد نمیخوره و باید انداخته بشه داخل سطل آشغال. ضمنا مطمئن باشید اگر آخر شب زوزه کشید از روی خوشحالیه و خدا رو داره شکر میکنه. اصلا یه وقت فکر نکنید که این حیوون نگون بخت داره به درگاه خدا ضجه میزنه و به زبون خودش میگه مگه من چه گناهی کردم که اینجا، باید زندانی و اسیر باشم. مگه چه اشتباهی مرتکب شدم که فقط و فقط و فقط چون یه انسان از رنگ و قیافه ی من خوشش اومده باید صبح تا شب و شب تا صبح واسش دم تکون بدم تا ازم راضی باشه و هزار تا حرف دیگه. سرتو درد نیارم. نه. اصلا از این فکر ها نکن. این ها همش یاوه ست. فکر کنید از سر خوشحالیه. یا اصلا بگذار یه راه خوب یادت بدم. میتونی بری مثل خیلی ها حنجره ی سگت رو جراحی کنی و برداری بندازی توی سطل آشغال تا صداش در نیاد. از این هم که بگذریم میرسیم به این که شما کاری به نر و ماده بودنش نداشته باش. اگه نر بود عقیمش کن. اگر هم ماده بود بازم عقیمش کن اما با این تفاوت که کل دستگاه تناسلیش رو بکن بنداز دور تا دیگه عادت هم نداشته باشه. احتمالا این قسمت هم خدا یادش نبوده که شاید یه روزی این سگ قرار باشه توی آپارتمان زندگی کنه و اضافی گذاشته. و حالا نوبت میرسه به موهاش و کثیف کاریاش. دوست عزیز شما به لطف پیشرفت تکنولوژی با دارو های شیمیایی که اصلا هم مضر نیستن میتونی تا 99% جلوی ریزش موی سگتون رو بگیری. دانشمندا هم همین اواخر اعلام کردن که اصلا سگ به این دارو ها نیاز داره و خیلی هم براش خوبه و سرطان و هزار تا بیماری دیگه واسه توی طبیعت زندگی کردن به وجود میاد و اگر سگ بیاد داخل آپارتمان و از این داروها هم بخوره اصلا به هزار تا درد و مرض و بلا اونم از نوع بد خیم و زودرس دچار نمیشه. تازه اگر هم شد مگه این همه آدم که از حیوونشون خسته میشن و میندازنش تو خیابون نیستن! خب شما هم بنداز. مگه چی میشه؟! اون هم میره واسه خودش زندگی میکنه دیگه. راجع به نحوه ی تربیت هم مهمترین نکته اینه: معیار تربیت درست خواسته های صاحب سگه. مثلا اگر صاحب هاسکی دوس داشت سگش به جای پارس کردن و گاز گرفتن مثل گربه میو میو کنه میتونه انقدر بزنه تو سر سگش یا گرسنگی بهش بده تا یاد بگیره. بقیه ی قسمت های تربیت هم همینطوریه. شما کاری نداشته باش که سگه چی میخواد یا چی براش بهتره. ببین خودت چی دوست داری. این مطلب رو هم خلاصه میکنم و با گفتن یه نکته راهنمایی هام رو راجع به سگ تموم میکنم. ببین، یه قاعده ی کلی هست که میگه دیگران رو با شرایط خودت وفق بده. یعنی سگ رو بیار و زجرش بده تا یاد بگیره که نباید توی آپارتمان خرابکاری کنه. یا حتی برای هر چیز دیگه ای. اصلا کاری نداشته باش که شرایط دیگران چطوریه. ببین خودت به چی علاقه داری. اصلا مگه این کار سختیه که از سگت بخوای که از تمام قوانین دنیای شما تبعیت داشته باشه؟! ها؟! نه والا.
    ادامه اش رو دیگه نمیگم که بیشتر از این طولانی نشه. اگه نیاز بود بگو من بازم راهنماییت کنم.
    اما در واقع اصلا نیازی به راهنمایی نیست. چون شما یه چیز داری که همون یه چیز واسه خریدن هاسکی کافیه. اون یه چیز هم (چون من میخوام) است. چون شما میخوای دلیل خیلی خوب و کافی هستش. این رو هم بدون که هر کی میگه این کارو نکن باهات پدر کشتگی داره و چشم دیدن پیشرفتت رو نداره. پس بدون که هر کی گفت نکن این کارو دشمنته. من که میگم بخر دوستتم. آخرین راهنماییم هم اینه که انسان دو پا هر چی باشه خودخواه نیست. قبول داری؟! هیچ کس هم نمیتونه اسم این کار شما رو بگذاره خودخواهی. چون دلیل منطقی و درست براش داری. پس به این خضعبلات هم گوش نده و کار خودتو بکن.
    انشالله یه هاسکی بخری و با این راهنمایی ها بتونی خوشبختش کنی. در ضمن مدیونی اگه فکر کنی من قصد توهین داشتما. من فقط خواستم حقیقتی که هیچ کس بهت نمیگه رو مجانی بهت بگم. مخلص شما پیمان.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadreza7 نمایش پست ها
    گناه داره آخه زوزههاش خیلی بلند و آزار دهندس؟ همیشه زوزه میکشه ؟ یا زمانهای خاصی داره؟
    سلام
    شما اهواز زندگي ميكنيد و هاسكي براي شما مناسب نيست
    هاسكي براي سالم موندن به محيطي با دماي خيلي پايين و سرد احتياج داره
    سعي كنيد سگس انتخاب كنيد كه به شرايط اقليمي شما مناسب باشه
    مثل ژرمن.دوبرمن.گريت دين.روتوايلر.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14282
    نه آقا مهدی. اهواز اتفاقا بهترین شهره برای هاسکی. شما پست قبلی رو مطالعه کن. اصلا عشق یعنی این. علاقه یعنی همین.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان. نمایش پست ها
    دوست عزیز اجازه بده من در حد توانم شما رو راهنمایی کنم. برادر من، شما نگران هیچی نباش. شما میتونی هاسکی بگیری و خوشبختش کنی. مثلا شک نداشته باش که کولر منزلتون حتما میتونه سرمای چند صد درجه زیر صفر سیبری رو شبیه سازی کنه براش (سرمایی که باعث یخ زدن یه اقیانوس میشه. همون اقیانوسی که چشم شما انتها شو نمیبینه) و کسایی هم که میگن این حیوون رو نمیشه توی خونه به خاطر هوای گرم نگه داشت همه اشتباه میکنن. این مو ها و چربی های زیر پوستش هم خدا یادش رفته بر داره. اضافیه. مهم نیست. شما کولر داری. همین مهمه و 100% کافیه. مسئله ی بعدی اینه که کی گفته هاسکی رو نباید تو خونه نگه داشت؟ منزل چند ده متری شما مطمئنا میتونه جایگزین قلمروی چند صد متری سگتون باشه. توجه نکنید به حرف اونایی که میگن خونه ی آپارتمانی واسه این حیوون کوچیکه. چون شما به ظاهر این حیوون علاقه دارید. همین دلیل کافیه. مگه نه؟! بگذریم. در ضمن میشه به سگ یاد داد که غریزه و "سگ بودن" رو فراموش کنه و چون همسایه های شما از پارس و سر و صدا ناراحت میشن اصلا سر و صدا نکنه. کاری نداره که. فقط کافیه تربیتش کنی که غریزه ای که خدا بهش داده به درد نمیخوره و باید انداخته بشه داخل سطل آشغال. ضمنا مطمئن باشید اگر آخر شب زوزه کشید از روی خوشحالیه و خدا رو داره شکر میکنه. اصلا یه وقت فکر نکنید که این حیوون نگون بخت داره به درگاه خدا ضجه میزنه و به زبون خودش میگه مگه من چه گناهی کردم که اینجا، باید زندانی و اسیر باشم. مگه چه اشتباهی مرتکب شدم که فقط و فقط و فقط چون یه انسان از رنگ و قیافه ی من خوشش اومده باید صبح تا شب و شب تا صبح واسش دم تکون بدم تا ازم راضی باشه و هزار تا حرف دیگه. سرتو درد نیارم. نه. اصلا از این فکر ها نکن. این ها همش یاوه ست. فکر کنید از سر خوشحالیه. یا اصلا بگذار یه راه خوب یادت بدم. میتونی بری مثل خیلی ها حنجره ی سگت رو جراحی کنی و برداری بندازی توی سطل آشغال تا صداش در نیاد. از این هم که بگذریم میرسیم به این که شما کاری به نر و ماده بودنش نداشته باش. اگه نر بود عقیمش کن. اگر هم ماده بود بازم عقیمش کن اما با این تفاوت که کل دستگاه تناسلیش رو بکن بنداز دور تا دیگه عادت هم نداشته باشه. احتمالا این قسمت هم خدا یادش نبوده که شاید یه روزی این سگ قرار باشه توی آپارتمان زندگی کنه و اضافی گذاشته. و حالا نوبت میرسه به موهاش و کثیف کاریاش. دوست عزیز شما به لطف پیشرفت تکنولوژی با دارو های شیمیایی که اصلا هم مضر نیستن میتونی تا 99% جلوی ریزش موی سگتون رو بگیری. دانشمندا هم همین اواخر اعلام کردن که اصلا سگ به این دارو ها نیاز داره و خیلی هم براش خوبه و سرطان و هزار تا بیماری دیگه واسه توی طبیعت زندگی کردن به وجود میاد و اگر سگ بیاد داخل آپارتمان و از این داروها هم بخوره اصلا به هزار تا درد و مرض و بلا اونم از نوع بد خیم و زودرس دچار نمیشه. تازه اگر هم شد مگه این همه آدم که از حیوونشون خسته میشن و میندازنش تو خیابون نیستن! خب شما هم بنداز. مگه چی میشه؟! اون هم میره واسه خودش زندگی میکنه دیگه. راجع به نحوه ی تربیت هم مهمترین نکته اینه: معیار تربیت درست خواسته های صاحب سگه. مثلا اگر صاحب هاسکی دوس داشت سگش به جای پارس کردن و گاز گرفتن مثل گربه میو میو کنه میتونه انقدر بزنه تو سر سگش یا گرسنگی بهش بده تا یاد بگیره. بقیه ی قسمت های تربیت هم همینطوریه. شما کاری نداشته باش که سگه چی میخواد یا چی براش بهتره. ببین خودت چی دوست داری. این مطلب رو هم خلاصه میکنم و با گفتن یه نکته راهنمایی هام رو راجع به سگ تموم میکنم. ببین، یه قاعده ی کلی هست که میگه دیگران رو با شرایط خودت وفق بده. یعنی سگ رو بیار و زجرش بده تا یاد بگیره که نباید توی آپارتمان خرابکاری کنه. یا حتی برای هر چیز دیگه ای. اصلا کاری نداشته باش که شرایط دیگران چطوریه. ببین خودت به چی علاقه داری. اصلا مگه این کار سختیه که از سگت بخوای که از تمام قوانین دنیای شما تبعیت داشته باشه؟! ها؟! نه والا.
    ادامه اش رو دیگه نمیگم که بیشتر از این طولانی نشه. اگه نیاز بود بگو من بازم راهنماییت کنم.
    اما در واقع اصلا نیازی به راهنمایی نیست. چون شما یه چیز داری که همون یه چیز واسه خریدن هاسکی کافیه. اون یه چیز هم (چون من میخوام) است. چون شما میخوای دلیل خیلی خوب و کافی هستش. این رو هم بدون که هر کی میگه این کارو نکن باهات پدر کشتگی داره و چشم دیدن پیشرفتت رو نداره. پس بدون که هر کی گفت نکن این کارو دشمنته. من که میگم بخر دوستتم. آخرین راهنماییم هم اینه که انسان دو پا هر چی باشه خودخواه نیست. قبول داری؟! هیچ کس هم نمیتونه اسم این کار شما رو بگذاره خودخواهی. چون دلیل منطقی و درست براش داری. پس به این خضعبلات هم گوش نده و کار خودتو بکن.
    انشالله یه هاسکی بخری و با این راهنمایی ها بتونی خوشبختش کنی. در ضمن مدیونی اگه فکر کنی من قصد توهین داشتما. من فقط خواستم حقیقتی که هیچ کس بهت نمیگه رو مجانی بهت بگم. مخلص شما پیمان.
    دوست محترم شما یکم بیشتر از حد نیاز و محدوده تایپیک باز شده کمک کردید .. خواهشا مودب باشید ...

پست اسپم ارسال نکنید .. شما اگه دلتون میسوزه اون سگ .. گربه ..ماهی و خرگوش خودتون رو تو طبیعت رها کنید بزارید زندگی خودشون رو بکنند ..

ایشون راهنمایی در مورد خرید خواستند نه نصیحت در موردش ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام دوست عزیز شرایطی که شما دارید لااقل برای زندگی هاسکی مساعد و جالب نیست ..

چه شرایط آب و هوایی .. چه سکونت سگ .. و همینطور رفتارها و عادتهای هاسکی رو شما نمیتونید براش فراهم کنید ..

هاسکی 3 تا 6 ماه از سال مو ریزی داره .. یه سگی انتخاب کنید که هم شما از داشتنش خوشحال بشید هم سگ

از بودن با شما لذت ببره ..

اینکار شما عین اینه که بخواید ماهی آبشور رو بندازید تو اکواریوم آب شیرین ..

ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14282
    حق با شماست. شرمنده ام. عذر خواهی میکنم. درسته. ببخشید. آرزوی خودمم آزاد کردن این چند تا حیوونه. اما حیف که نمیشه. هیچ کدوم خریداری نشدن و همونایی بودن که از خونه ها پرت شدن بیرون. در واقع از زیر دست و پای بقیه جمعشون کردم. مریض و بی سر پناه. حیوونای معلولی که کسی نمیخواستشون و هیچ کس حاضر نبود حتی یه لحظه بهشون نگاه کنه. من جمعشون کردم و زندگیم رو باهاشون تقسیم کردم. حالا تا حد ممکن خوب شدن اما یک ساعت هم نمیتونن از پس خودشون بر بیان. گربه ی خیابونی که یه پا نداره و زمانی که به دست من رسید تصادف کرده بود و شدیدا عفونت داشت. ماهی زخمی که چون دیگه زیبا نبود صاحبش نمیخواستش. سگ خیابونی که به خاطر بی پناهی و گرسنگی و پاره کردن زباله ها و پارس کردنش و شیطنت هاش میخواستن بهش سم بدن. خرگوشی که به خاطر نگهداری اشتباه صاحبش چند مریضی رو همزمان گرفته بود و مثل روز اول برای صاحبش شیرین کاری نمیکرد. و چند مورد دیگه. در کل معذرت میخوام. شاید هم من اشتباه میکنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    یکی از شرایط نگهداری حیوان فراهم سازی شرایط محیطی هست . هاسکی در اهواز زنده می ماند ولی چطور با چه کیفیتی؟
    1- هاسکی از جمله سگهایی هست که در ظاهر سازگار میشه ولی کیفیت رشد ان بسیار افت خواهد کرد
    2- هاسکی برای داخل خانه مناسب نیست چون به لحاظ جثه جای مناسبی میخواهد _( مگر خانه بسیار بزرگی داشته باشید ) در ضمن نیاز به گردش و بازی دارد ان وقت هست که گرمای شدید بیرون خانه مسئله ساز خواهد شد.
    3- بدترین خاصیت هاسکی زمانی هست که احساس تنهایی میکند و شروع به زوزه کشیدن میکنه که در صورت جفت نبودن حتما روزانه با این مطلب بر خورد خواهید کرد
    از همین رو هست که اکثر متقاضیان هاسکی بعد از 2 یا 3 ماه با قبول ضرر فراوان مجبور به فروش میشوند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)