صفحه 32 از 47 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    از همه دوستان به خاطر جواب هاشون ممنونم اول فکر میکردم ماله غذاشونه ولی با اصلاح الگوی غذا و جدا سازی آرتمیا از پوسته باز هم هنوز تلفات دارم فکر کنم انگل آبششی گرفتن دوستان کسی میدونه چطور باید خوبشون کنم چون بچه هستن میترسم دارو بزنم
    چه دارویی برای بچه ها خطر ناک نیست؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    سلام به همگي

ميخام به اميد خدا كم كم ، وارد بحث پرورش و تكثير ديسكس بشم برا اينكار يه 140/50متري فعلا جا دارم و براش يه 40-30 تومني كنارگذاشتم.

ممنون ميشم اساتيدم راهنماييم كنن كه ابتداي كار رو به چه شكلي آغاز كنم .

منظورم خريد تجهيزات و نحوه شروع ه (اين رو هم بگم كه تجربه ديسكس داري به صورت حتي نيمه حرفه اي نداشتم و فقط آماتوري بوده ولي آكواريوم داري چرا، البته يه 4/5ماهيه دارم ديتا جمع ميكنم و براي ابتدا فكر كنم بد نباشه اطلاعاتم)

همينجا جا داره از همه دوستان بالاخص اساتيد گرامم با تمام وجود تشكر و قدرداني داشته باشم .

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط كپي رايت نمایش پست ها
    سلام به همگي

ميخام به اميد خدا كم كم ، وارد بحث پرورش و تكثير ديسكس بشم برا اينكار يه 140/50متري فعلا جا دارم و براش يه 40-30 تومني كنارگذاشتم.

ممنون ميشم اساتيدم راهنماييم كنن كه ابتداي كار رو به چه شكلي آغاز كنم .

منظورم خريد تجهيزات و نحوه شروع ه (اين رو هم بگم كه تجربه ديسكس داري به صورت حتي نيمه حرفه اي نداشتم و فقط آماتوري بوده ولي آكواريوم داري چرا، البته يه 4/5ماهيه دارم ديتا جمع ميكنم و براي ابتدا فكر كنم بد نباشه اطلاعاتم)

همينجا جا داره از همه دوستان بالاخص اساتيد گرامم با تمام وجود تشكر و قدرداني داشته باشم .

ممنون
    سلام دوست عزیز این هدف من هم هست ولی خیلی قدم به قدم دارم پیش میرم
    خدمتتون عرض کنم سعی کن در ابتدا با حجم و لیتراژ کم کارت رو شروع کنی این جوری هم تمرین بیشتری در مورد تکثیر میکنی و باز هم میتونی اطلاعاتت رو افزایش بدی
    سعی کن خیلی تمیز کار کنی در مورد سایز تانک ها ، سیستم فیلتراسیون و .... خیلی کار کن و حساسیت به خرج بده ک خیلی مهمه بهترین طرح ها رو در این مورد میتونید از یوتیوب بگیری
    مهمترین مسئله دیدگاه هستش که شما چه دیدی به دیسکس و تکثیر داری و تا چه اندازه حرفه ای هستی
    هیچ وقت ماهی بی کیفیت نگیر و سعی کن مولد ها کرید بالایی داشته باشن حتما جفت ها هم نژاد باشن مگر این که بخوای اهداف ژنتیکی داشته باشه اینها یه سری کلیات بود که من گفتم جزئیات با خودتون
    پاینده و شاد باشی
    مهدی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    آقا مهدي ممنونم بابت راهنماييت
    دقيقا نظراتمون شبيه ، منم دارم آروم و حساب شده قدم بر ميدارم و هدفمم ايجاد يه برنامه كاملا حساب شدس

براي ابتداي كار در نظر دارم يه تعداد 1/5-2اينچي بگيرم نژاد دار برا سايز و از هر نژاد يه گله 7-8-10تايي تا بتونم يه مجموعه مولد درست و حسابي جمع كنم
    چيزي كه فكرمو مشغول كرده (واقعا مشغول ها)بحث فيلتراسيون ه اين مجموعس

شايد باورت نشه
    نه كه بگم الان واردم نه به هيچ وجه ولي به كل از نظر اطلاعات در حد صفر بودم كه عضو پارسي پت شدم
    انقد اين فروم رو زير و رو كردم كه حالا يه چيزايي اومده دستم .
    انشالله با راهنمايي دوستان همه چي آروم آروم حل ميشه و

انشالله بياد روزي كه منم بتونم دينم رو به اين مجموعه و بچه هاش ادا كنم(اينو با تموم ه وجود گفتم)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    ممنون ميشم اگه اساتيدم راهنماييم كنن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    سلام به همگي

من الان سوالم اينه كه وقتي يه مدت از سوالي كه كردي ميگذره و كسي راهنماييت نكرده چيكار بايد بكني ؟؟؟؟

ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام به همگي من الان سوالم اينه كه وقتي يه مدت از سوالي كه كردي ميگذره و كسي راهنماييت نكرده چيكار بايد بكني ؟؟؟؟ممنون
    دوست عزیز شما با ید دو نکته اساسی در پرورش دیسکس را رعایت کنی البته یکی از دوستان هم توضیحاتی دادند یکی فیلتراسیون ویکی جفت های مناسب ,درمورد جفت ها که شما باید همین حالا از نژاد که میخوای تکثیر کنی البته از نژاد های خوب وخوش رنگ(بهتره چند تایی هم دیسکس ایرانی هم داشته باشی بهترین جفت های خود من که به راحتی بچه هاشون را به تعداد زیاد بزرگ میکنند نرها ابی سلطنتی وماده ها هم پیگن میباشند)وهر نژاد را در یک اکواریوم نگه داری کنی اگرم نمیشه در حال حاضر باید قبل از بلوغ این کار را بکنی وسعی کن از همین حالا استرس زیادی بهشان وارد نشه .در مورد فیلتراسیون در کارگاهای خارجی بدلیل توانایی در ساخت غذای بچه دیسکس برای پدر ومادرشان چندتا ازاک ها را به هم وصل میکنند ودر طبقهه پایین سامپ زده وانها را فیلتر میکنند که این کار به علت انکه ما مجبوریم بچه ها راهم کنار ماهیا نگه داریم نمیشه یا شما باید برای هر اک یه سامپ بذاری و وقتی بچه ها ریز بودند استفاده نکنی وباز هم باید برای هر اک یه سامپ درست کنی که مقرون بصرفه نیست اگه شما بیای به همین روش معمول انجام بدی راحتتر میشی فقط اگه بیای یه لوله در اک نصب کنی وتا کف اک بره واون ورش هم خم کنی تا پایین اک بیاد ویه شیر بذاری که هر وقت خواستی سیفون کنی راحت وبدون هیچ دردسری انجام بدی ویک فیلتر های معمولی که به هوا وصل میشه ویک اک یا منبع که همیشه اب اماده برای سیفون واب کردن اک داشته باشی اگر اب سیفون شده به جایی غیر از فاضلاب قراره بره باید لوله کشی یا هر کاردیگه که باید انجام بدی چون شما اب زیاد سیفون باید بکنی.در مورد گرما بتره از یه بخاری استفاده کنی اما سعی کن که دمای محیط رابیشتر بالا نگه داری.در مورد اک بهتره تا حدودی بزرگ باشه اولا ماهیا کمتر استرس ببینند دوما در صورت قطع برق تلفات ندی وسوم چون تایه مدتی باید بچه ها داخل همین تانک باشند وتعداد زیاد میشه وسریع اب کثیف نشه.در مورد اکهایی که میخوای سایز کنی که راحتی وبا استفاده از یک سامپ ویک واتر پمپ قابل تنظیم انها را راه اندازی میکنی .دوست عزیز من تا حدودی که میدونستم براتون توضیح دادم ابته اطلاعات وتجربه های بدرد نخورخودم را.بعضی چیزهای دیگه هم هست که متاسفانه کار دارم وباید برم دنبال کسی ونمیتونم الان توضیح بدم چون دارم با گوشی مینویسم وقت میبره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    از اينكه اين همه به من لطف داشتي كه حتي تووو اين شرايط برام وقت گذاشتي صميمانه ازت متشكرم .

ممنون ميشم تووو فرصتهاي آتي از تجاربت بيشتر برام بگي .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناري-سهره
    شماره عضویت
    16415
    ببخشين كسي ميتونه بگه كجا ميتونم فيلم مربوط به تكثير و پرورش اساتيد فروممون رو پيدا كنم؟

(جناب آقاي دكتر رضايي و آقايان بابك آژيده و بابك وزيرپور رو منظورمه )

ممنون ميشم راهنماييم كنين

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ببخشين كسي ميتونه بگه كجا ميتونم فيلم مربوط به تكثير و پرورش اساتيد فروممون رو پيدا كنم؟

(جناب آقاي دكتر رضايي و آقايان بابك آژيده و بابك وزيرپور رو منظورمه )

ممنون ميشم راهنماييم كنين
    سلام :
    من تکثیر نمیکنم ولی تو آلبومم(پرورش دیسکس و سایر دیسکسها ولی نه تکثیر) و آلبوم دوستان میتونید عکسهای اونهارو ببینید
    ویرایش توسط B@B@K : 28th October 2014 در ساعت 12:35 PM

صفحه 32 از 47 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)