صفحه 17 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 461
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.اقا در مورد تکثیر دیسکوس white pigeon(نمیدونمنژادش چیه... بگین ممنون میشم) نکته ای هست تو ذهنتون یا مثل بقیه دیسکوسها تکثیر میشه؟این مدته هم زیادی سوال پرسیدم من
    اینم عکس دیسکوسام که میپرسم در موردشون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.اقا در مورد تکثیر دیسکوس white pigeon(نمیدونمنژادش چیه... بگین ممنون میشم) نکته ای هست تو ذهنتون یا مثل بقیه دیسکوسها تکثیر میشه؟این مدته هم زیادی سوال پرسیدم من

سلام
    دوسته من دیسکس دیسکسه دیگه فرقی نداره تکثیرش قوانینه خودشو داره در کل.ولی بعضی نژادها نیاز به ابه اسیدی تری دارن.ولی شما با همون اب دستگاهro میتونی تکثیر کنی.
    در ضمن تلفظ صحیح دیسکسه.نه دیسکاس نه دیسکوس.ببخشیداا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    خیلی ممنون بابت تذکرتون.بله ایشالا سعی میکنم همه جوانب رو رعایت کنم.
    اما تلفظ این نام همون دیسکوس هست چون لاتینه و به معنای"شبیه دیسک"هست.لاین هم باید لاتین تلفظ شه.حالا خود انگلیسی زبان ها اون رو خفیف تر هم میگن و برخیاشون /diskes /میخونند..
    پس وند لاتینous/us- با تلفظ /oos/به معنای "شبیه/منتسب به/دارای ویژگی"" هست.مثلerythematosus. البته در برخی معانی هم معنی" کوچک"رو میده که اون ریشه اگه اشتباه نکنم یونانی هست. مثل /globus/corpus
    خیلی ممنون که اشاره کردید!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47

سلام :
    آقا آرمان زدید تو کار تکثیر و اصلاح نژاد؟
    استاد اگر دیسکس مارلبرو را با کوبالت جفت بزنید نتیجه وایت پیگن خواهد شد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نه استاد وزیرپور عزیز.برام جالب بود که برخی نژادا چطوری به وجود میان.اخه من عشق تکاملم و دوست دارم ریشه هر چیزیو در بیارم
    ولی الان میخوام ایشالا تا عید استین بالا بزنم برا تکثیر و دوست داشتم اماده اقدام کنم برا همین هی مزاحم این فروم گرامی!میشم.بیشتر در گیر شرایط ایده ال تکثیری هستم برای ماهیای خودم و برا همین تک تک میپرسم درموردشون.خب مطلب زیاد هست تو کتابها/وبلاگها/سایتها اما تجربیات دوستان رو حتما ضمیمه کار میکنم.تا الانش که حداقل تو سایز کردن بچه دیسکوسا این فروم کمک زیادی کرده هبم ایشالا تو تکثیر هم موثر میفته.همنه قصد پرسش ها!
    ویرایش توسط B@B@K : 4th February 2014 در ساعت 01:17 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام
    دوستان من چند روز پیش یک دوک (کن تخم ریزی) جی بی ال )discon) خریدم برای تخم ریزی دیسکس هام ولی الان بعد از گذشت 3 روز گذاشتن دوک توی تانک امروز دیدم دیسکس ها شروع بع تخم ریزی روی شیشه ها کردن آیا نکته خاصی توی استفاده از اونها هست و یا جاش مهمه ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من چند روز پیش یک دوک (کن تخم ریزی) جی بی ال )discon) خریدم برای تخم ریزی دیسکس هام ولی الان بعد از گذشت 3 روز گذاشتن دوک توی تانک امروز دیدم دیسکس ها شروع بع تخم ریزی روی شیشه ها کردن آیا نکته خاصی توی استفاده از اونها هست و یا جاش مهمه ؟
    سلام . معمولا دوک رو رنگی می سازند که دیسکس نحریک به تخم ریزی روی اون بکنه ولی خوب گاهی دیسکس جایی که خودش می خواد رو انتخاب می کنه نه جایی که ما بهش میدیم . تغییر جای دوک استفاده از رنگ دیگری از دوک می تونه یه تغییر عقیده بده چون شیشه جای مناسب برای تخم ریزی نیست . ( البته ممکن هست نتیجه هم بده ) ولی فعلا به فکر کیفیت وضعیت تخم ها و هچ شدن باشید احتمالا با همون تغییر جا می تونید به نتیجه مطلوب برسید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام
    سلام و با کسب اجازه از خدمت اساتید
    دوست گرامی این مطلبی رو که عرض می کنم تجربه ی شخصی من و از لحاظ علمی درست بودن و غلط بودنش رو اساتید باید بگم
    من جفتی داشتم که با وجود گذاشتن انواع دوک و لوله pvc باز رو شیشه تخم ریزی می کردن و برحسب عادت تخم هایی که کف تانک می افتاد می خوردن ولی به تخم هایی که روی شیشه می موند کاری نداشتن البته با هر بار عمل تخم ریزی و اسپرم زدن دوباره تخم ها پایین می افتادن
    البته من یک تکه چوب که داخل یکی از تانک هام بود خوب ضد عفونی کردم و برای تخم ریزی بعدی آماده کردم که بسیار رضایت بخش بود و مولدین رو قسمتی از آبنوس تخم ریختن تازه نکته جالب این بود که تخم ها رو یک قسمت کامل جمع شده بودن و خیلی بهتر دیسکس نر اسپرم می زد

با تشکر موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    میگم2 سوال در همین راستا:
    1اگه ازیه تنه ابنوس کلفت استفاده بشه جا دوک بهتر نیست؟بحث اسید هیومیکش هم جای خود که اضافه بر دوک پلاستیکی داره.
    2.دوک بخریم یا با پی وی سی بسازیم خودمون؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    میگم2 سوال در همین راستا:
    1اگه ازیه تنه ابنوس کلفت استفاده بشه جا دوک بهتر نیست؟بحث اسید هیومیکش هم جای خود که اضافه بر دوک پلاستیکی داره.
    2.دوک بخریم یا با پی وی سی بسازیم خودمون؟
    سلام . یادم میاد در این مورد کلی با محمد رضای عزیز هم بحث و صحبت کردیم . من در تانکهام هم دوک دارم - هم pvc و هم کوزه . هر دیسکس من از یکی خوشش میاد . در تانکهایی که شناختی از مولد ندارم دوتاشو می ذارم هر کدوم رو انتخاب کرد اونیکی رو برمی دارم . چوب رو موافق نیستم .

صفحه 17 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)