صفحه 16 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    ببخشيد 50 تا ديسكس چه سايزي هستن ديكس هاتون
    الان 1.5 اینچی هستند ولی فرقی نمیکنه قبلا هم که کوچیک بودن همین شرایط پیش میومد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    14950
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    الان 1.5 اینچی هستند ولی فرقی نمیکنه قبلا هم که کوچیک بودن همین شرایط پیش میومد.
    سلام
    دوست گرامی لزج بودن دیواره ها در زمان تکثیر تا حدی طبیعی اگه می دونی که دیسکس هاتون استرس ندارن و به شرایط سیفون کردن روزانه عادتشون دادین هر روز قبل از سیفون با دست به آرامی دیواره ا رو تمییز کنین ولی این کار رو زمان تخلیه آب انجم بدین بهتر
    البته این لزج شدن و ایجاد لایه های سفید بیشتر در زمان تکثیر با آرتیمیا رخ می ده که به نظر من ساکشن باید با لوله باریکتر و با استفاده از یک مکش خوب انجام بشه که بعید می دوم شما با توجه به اینکه تفریحی تکثیر می کنین اجام بشه چون این نوع مکش هم زمان تخلیه رو افزایش می ده هم دقت در تمییز کردن رو که من خودم این کار رو انجام می دم هر چند شاید برخی از دوستان موافق نباشن ولی من شک خدا نتیجه گرفتم ضمنا استفاده از فیلتر های اسفنجی کمک خوبی برای رفع این مشکل می کنه
    راه دیگه استفاد از کت های کوچک وسالم که بای تمیز کردن تانک بسیار سودمندن ولی باید در تانکتون نور باشه که مولدین و لاروها رو ازیت نکنه ترجیحا کت برنزه
    امیدوارم مفید بوده باشم به امید و موفقیتتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط discusred9 نمایش پست ها
    سلام
    دوست گرامی لزج بودن دیواره ها در زمان تکثیر تا حدی طبیعی اگه می دونی که دیسکس هاتون استرس ندارن و به شرایط سیفون کردن روزانه عادتشون دادین هر روز قبل از سیفون با دست به آرامی دیواره ا رو تمییز کنین ولی این کار رو زمان تخلیه آب انجم بدین بهتر
    البته این لزج شدن و ایجاد لایه های سفید بیشتر در زمان تکثیر با آرتیمیا رخ می ده که به نظر من ساکشن باید با لوله باریکتر و با استفاده از یک مکش خوب انجام بشه که بعید می دوم شما با توجه به اینکه تفریحی تکثیر می کنین اجام بشه چون این نوع مکش هم زمان تخلیه رو افزایش می ده هم دقت در تمییز کردن رو که من خودم این کار رو انجام می دم هر چند شاید برخی از دوستان موافق نباشن ولی من شک خدا نتیجه گرفتم ضمنا استفاده از فیلتر های اسفنجی کمک خوبی برای رفع این مشکل می کنه
    راه دیگه استفاد از کت های کوچک وسالم که بای تمیز کردن تانک بسیار سودمندن ولی باید در تانکتون نور باشه که مولدین و لاروها رو ازیت نکنه ترجیحا کت برنزه
    امیدوارم مفید بوده باشم به امید و موفقیتتون
    من رابطه مستقیم و خاصی بین لزج شدن شیشه و آرتمیا ندیدم ... کلا موکوس بدن دیسکس ، پسماند های غذا و ترکیبات آب و میکرو ارگانیسم های داخل آب اون حالت لزج رو روی شیشه ایجاد میکنند . آرتمیا هم تو همین مجموعه ای که اشاره کردم قرار میگیره....نه بیشتر و نه کمتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    14950
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    من رابطه مستقیم و خاصی بین لزج شدن شیشه و آرتمیا ندیدم ... کلا موکوس بدن دیسکس ، پسماند های غذا و ترکیبات آب و میکرو ارگانیسم های داخل آب اون حالت لزج رو روی شیشه ایجاد میکنند . آرتمیا هم تو همین مجموعه ای که اشاره کردم قرار میگیره....نه بیشتر و نه کمتر
    جناب آژید مطلبتون عالی بود البته این تجربه شخصی من
    در مورد آتمیا هم خودتون بهتر می دونین که گاهی تمام آرتیمیا ها خورده نمیشه ( البته اگه زیاد ریخته بشه ) که در تشکیل لایه هایی در کف و اطراف تانم موثر البته من زمانیکه 70 در صد بیشتر تعویض نمی کردم برای فعالیت میکرو ارگانیسم ها زمینه مساعدی مهیا می کرد با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر دوسان عزیز
    دوستان اگر توجه داشته باشید اکثرا میگن برای سفید نشدن تخم های دیسکس درون آب متیلن بلو بریزید حالا چند تا مسئله پیش میاد
    1- اکثر تکثیر کنندگان به خاطر داشتن سیستم مرکزی همچین کاری نمیتونن بکنند
    2- اکثرا توی عکس ها و فیلم های مربوط به فارم ها تانک مولد ها آب در زمان تخم ریزی و یا بعد از اون بی رنگ و صاف است. آیا از مواد دیگه ای استفاده میکنند و یا اصلا هیچی نمیزنند ؟ و اگر هیچی استفاده نمیکنند چطور همچنین درصد هچ بالای دارند.
    آیا فیلتر یو وی برای از بین بردن باکتری های مضر برای تخم ماهی مفیده ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام بر دوسان عزیز
    دوستان اگر توجه داشته باشید اکثرا میگن برای سفید نشدن تخم های دیسکس درون آب متیلن بلو بریزید حالا چند تا مسئله پیش میاد
    1- اکثر تکثیر کنندگان به خاطر داشتن سیستم مرکزی همچین کاری نمیتونن بکنند
    2- اکثرا توی عکس ها و فیلم های مربوط به فارم ها تانک مولد ها آب در زمان تخم ریزی و یا بعد از اون بی رنگ و صاف است. آیا از مواد دیگه ای استفاده میکنند و یا اصلا هیچی نمیزنند ؟ و اگر هیچی استفاده نمیکنند چطور همچنین درصد هچ بالای دارند.
    آیا فیلتر یو وی برای از بین بردن باکتری های مضر برای تخم ماهی مفیده ؟
    سلام . معمولا تانک تکثیر سیستم جدای از فیلتراسیون مرکزی داره و یا اینکه اگر در کل سیستم شما میکروب کشی مطلق داشته باشید و مطمئن باشید که میکروبی در کار نیست می تونید از آب کل سیستم نیز استفاده کنید . من خودم سیستم گردش آب رو در سایز کردن با مولدها جدا کردم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    ممنون آقای رضایی عزیز
    بله من هم خودم میدونم سیستم مولد ها از سیستم سایز کزدن جدا هست!
    خوب منم میخام بدونم چطور سیستم رو بدون اضافه کردن ماده خاص از میکروب عاری میکنند در ضمن شما خودتون میدونید توی سامپ مرکزی همون مولد ها هم ماده هایی هست که با اضافه کردن متیلن بلو و مواد دیگه از بین خواهد رفت و کل سیستم مولد ها رو به رنگ آبی در میاره و مشکلات دیگه .
    حالا بهترین راه میکروب کشی بدون اضافه کردن ماده ای به آب چی هست؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون آقای رضایی عزیز
    بله من هم خودم میدونم سیستم مولد ها از سیستم سایز کزدن جدا هست!
    خوب منم میخام بدونم چطور سیستم رو بدون اضافه کردن ماده خاص از میکروب عاری میکنند در ضمن شما خودتون میدونید توی سامپ مرکزی همون مولد ها هم ماده هایی هست که با اضافه کردن متیلن بلو و مواد دیگه از بین خواهد رفت و کل سیستم مولد ها رو به رنگ آبی در میاره و مشکلات دیگه .
    حالا بهترین راه میکروب کشی بدون اضافه کردن ماده ای به آب چی هست؟
    سلام . به نظر گذروندن آب از uv ( به طور صد درصد ) ما وقتی uv در سیستم می ذاریم تنها قسمتی از اون وارد سیستم میشه . در تصفیه های حرفه ای کل آب حداقل دوبار در چرخش وارد سیستم uv میشه و همینطور گذروندن آب ابتدا از ro بعد گرم و سرد کردن متوالی که تمامی میکروبهای ممکن رو از بین ببره . یعنی ابتدا همه مواد اون گرفته میشه بعد وارد سیستم گرمای 80 تا 90 درجه میشه بعد سرد میشه و املاح بهش اضافه میشه و وارد سیستم گردش آب میشه .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 1st February 2014 در ساعت 05:18 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    ممنون از آقای رضایی عزییییییییییییییز
    دوستان کسی در مورد دستگاه اوزون ساز نظری داره ؟
    من خودم تا به حال با هاش کار نکردم میترسم جفت و تخم دیسکس ها رو بترکونه دوستان نظرشون رو و طریقه استفاده از اون رو میتونن یه کم توضیح بدن؟
    ممنننننننننننننننننون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از آقای رضایی عزییییییییییییییز
    دوستان کسی در مورد دستگاه اوزون ساز نظری داره ؟
    من خودم تا به حال با هاش کار نکردم میترسم جفت و تخم دیسکس ها رو بترکونه دوستان نظرشون رو و طریقه استفاده از اون رو میتونن یه کم توضیح بدن؟
    ممنننننننننننننننننون
    برای نگهداری از تخم دیسکس ها در شرایط ایده آل نیازی به استفاده از راه های غیر رایج و عیر روتین نیست...

صفحه 16 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)