صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    14201

مشکل در راه رفتن اردک

سلام

من 4 اردک دارم .
    یکی از اونها از اول پاش ضعیف بود ... ولی می دوید ، شیطنت می کرد و مشکل خاصی نداشت ...این اردکه تقریبا 4 ماه دارد.
    2 ماهه بود که بدون اینکه خودش خواد (یعنی به زور ) حمامش کردم.یعنی توی حیاط گرفتمش زیر شیر آب . اول مشکلی نداشت ... فقط احساس کردم کمی داره میلرزه و سردش شده....اما چند ساعت بعد دیدم که توی قفس زیر دست و پای بقیه داره له میشه ... بیرونش آوردم دیدم نمی تونه راه بره ... بیشتر احساس می کردم که پاهاش ضعیف شده ... بردیمش دامپزشکی یه گفت بهش بکمپلکس و تتراسایکلین بدین ... خودم هم هر روز پاهاش رو با روغن شتر مرغ چرب می کردم و مفصل هاش رو تکان می دادم تا پاهاش خشک نشه.... خدا رو شکر یه دو هفته بعد خوب شد و می تونست کاملا راه بره ... البته یه مقدار خیلی کم پاهاش ضعیف بود ...

حدود یک ماه پیش:
    تا اینکه یک روز من ناجور بغلش کردم و زیاد پا زد ... بعد گذاشتمش توی آب ... وقتی بیرون اومد ... نمی تونست درست راه بره ... یه مقدار پاش درد می کرد ... وقتی می خواست از زمین بلند بشه بهش فشار میومد .. اما راه می رفت و بازی می کرد.

حدود دو هفته پیش:
    2 هفته پیش گذاشتیمش توی حوض ....اما حوض جوری بود که نمی تونست خودش بیرون بیاد و حتما باید بهش کمک می کردم تا بیاد بیرون ...
    اولش خیلی خوب آب بازی کرد و خودش رو توی آب شست ... اما خیلی طول کشید تا از آب بیرون بیاد ... خیلی پا زد ، ترسیده بود و خسته شده بود ... وقتی می خواست بیاد بیرون زیر شکمش رو گرفتم ولی خودش با پاهش زور زد و به لبه حوض فشار آورد و اومد بیرون ...

وقتی از آب بیرون اومد نمی تونست راه بره و افتاد روی زمین ... احساس کردم پاهاش کج شده ... اصلا استخوانبندی پاهاش عوض شده بود ...
    اوایل خودش نمی تونست از زمین بلند بشه اما اگر زیر شکمش رو می گرفتم به کمک من بلند می شد اما خودش راه می رفت و وقتی به مقصد می رسید زود می خوابید اما دیگه نمی تونست بلند بشه مگر اینکه من کمکش کنم ...

2 - 3 روزی گذشت تا اینکه دیدم اصلا نمی تونه راه بره حتی اگر من کمکش کنم....
    بعد دیدم مفصل یکی از پاهاش در رفته ، طوری که کاملا از روی پوست مشخص هست که استخوانها از هم جدا شده اند.
    خودش رو با زانوهاش جا به جا می کرد و آروم بود
    اما حالا با بال هاش و منقارش جا به جا می شه و خیلی آشفته به نظر میاد مثل اینکه از این وضع خسته شده ... رفتارهاش خیلی تند شده و بیقراره ...
    غذاشو خوب می خورد اما این روز ها که ناراحت به نظر می رسه کمتر می خوره ...
    من دائم به پاهش روغن شترمرغ می زنم و مفصل هاش رو حرکت می دم.
    راستی از وقتی اینجوری شده توی حیاط هستن و نگذاشتمشون توی قفس ...
    خواهش می کنم کمک کنید ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط biziran نمایش پست ها
    سلام

من 4 اردک دارم .
    یکی از اونها از اول پاش ضعیف بود ... ولی می دوید ، شیطنت می کرد و مشکل خاصی نداشت ...این اردکه تقریبا 4 ماه دارد.
    2 ماهه بود که بدون اینکه خودش خواد (یعنی به زور ) حمامش کردم.یعنی توی حیاط گرفتمش زیر شیر آب . اول مشکلی نداشت ... فقط احساس کردم کمی داره میلرزه و سردش شده....اما چند ساعت بعد دیدم که توی قفس زیر دست و پای بقیه داره له میشه ... بیرونش آوردم دیدم نمی تونه راه بره ... بیشتر احساس می کردم که پاهاش ضعیف شده ... بردیمش دامپزشکی یه گفت بهش بکمپلکس و تتراسایکلین بدین ... خودم هم هر روز پاهاش رو با روغن شتر مرغ چرب می کردم و مفصل هاش رو تکان می دادم تا پاهاش خشک نشه.... خدا رو شکر یه دو هفته بعد خوب شد و می تونست کاملا راه بره ... البته یه مقدار خیلی کم پاهاش ضعیف بود ...

حدود یک ماه پیش:
    تا اینکه یک روز من ناجور بغلش کردم و زیاد پا زد ... بعد گذاشتمش توی آب ... وقتی بیرون اومد ... نمی تونست درست راه بره ... یه مقدار پاش درد می کرد ... وقتی می خواست از زمین بلند بشه بهش فشار میومد .. اما راه می رفت و بازی می کرد.

حدود دو هفته پیش:
    2 هفته پیش گذاشتیمش توی حوض ....اما حوض جوری بود که نمی تونست خودش بیرون بیاد و حتما باید بهش کمک می کردم تا بیاد بیرون ...
    اولش خیلی خوب آب بازی کرد و خودش رو توی آب شست ... اما خیلی طول کشید تا از آب بیرون بیاد ... خیلی پا زد ، ترسیده بود و خسته شده بود ... وقتی می خواست بیاد بیرون زیر شکمش رو گرفتم ولی خودش با پاهش زور زد و به لبه حوض فشار آورد و اومد بیرون ...

وقتی از آب بیرون اومد نمی تونست راه بره و افتاد روی زمین ... احساس کردم پاهاش کج شده ... اصلا استخوانبندی پاهاش عوض شده بود ...
    اوایل خودش نمی تونست از زمین بلند بشه اما اگر زیر شکمش رو می گرفتم به کمک من بلند می شد اما خودش راه می رفت و وقتی به مقصد می رسید زود می خوابید اما دیگه نمی تونست بلند بشه مگر اینکه من کمکش کنم ...

2 - 3 روزی گذشت تا اینکه دیدم اصلا نمی تونه راه بره حتی اگر من کمکش کنم....
    بعد دیدم مفصل یکی از پاهاش در رفته ، طوری که کاملا از روی پوست مشخص هست که استخوانها از هم جدا شده اند.
    خودش رو با زانوهاش جا به جا می کرد و آروم بود
    اما حالا با بال هاش و منقارش جا به جا می شه و خیلی آشفته به نظر میاد مثل اینکه از این وضع خسته شده ... رفتارهاش خیلی تند شده و بیقراره ...
    غذاشو خوب می خورد اما این روز ها که ناراحت به نظر می رسه کمتر می خوره ...
    من دائم به پاهش روغن شترمرغ می زنم و مفصل هاش رو حرکت می دم.
    راستی از وقتی اینجوری شده توی حیاط هستن و نگذاشتمشون توی قفس ...
    خواهش می کنم کمک کنید ...
    سلام دوست عزیز ..

حالا خوبه این اردک از اول پاهاش مشکل داشته اینهمه بهش تحرک میدادید ..

دکتر سایت در حال حاضر نیست اگه براتون امکان داره پیش دامپزشک ببریدش چون

اگه پاهاش در رفته باشه باز هم از شما کاری بر نمیاد ..

امیدوارم خوب بشه ..

موفق باشید..

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    22783

فقط لطفا زودتر ترو خدا راه حل بگید

سلام خسته نباشید ببخشید من امروز یه اردک گررفتم و اون خیلی خوب راه میرفت خیلی شیطونی میکرد وبعد رفتم اب زدم بهش دیدم دیگه راه نمیره یا اگه میخواد راه بره خیلی کم فقط دو قدم و میشینه و جیک جیک می کنه چکار کنم بنظرتون مشکلش چیه
    ویرایش توسط Atena-ghaletoli@gmail.com : 2nd September 2017 در ساعت 10:48 PM دلیل: جمله اضافه کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Atena-ghaletoli@gmail.com نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ببخشید من امروز یه اردک گررفتم و اون خیلی خوب راه میرفت خیلی شیطونی میکرد وبعد رفتم اب زدم بهش دیدم دیگه راه نمیره یا اگه میخواد راه بره خیلی کم فقط دو قدم و میشینه و جیک جیک می کنه چکار کنم بنظرتون مشکلش چیه
    سلام. نباید الان وارد اب میشد. این جوجه ها مثل اردکهای وحشی نیستن.
    پاهاشو گرم کنید مرتب و با روغن زیتون گرم هم ماساژ بدید. جای خنک نزارید.بستر نرم و قطوری تهیه کنید. اگر نمیتونه اب و غذا بخوره به صورت پوره شده و روان ( میوه . سبزی. بلغور اسیاب شده و نرم با روغن زیتون ) با قطره چکان بخوره.
    دارویی خصوصی مینویسم و ادرس دامپزشک . لطفا فردا در اولین فرصت مراجعه کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گاز
    شماره عضویت
    24754
    سلام و خسته نباشین
    من چند عدد گاز دارم خیلی خوب راه میرفتن البته شبیه به اردک هستش
    خیلی هم سالم اینا بودن
    تقریبا ۴یا۵ روز پیش یکی از این گازها مریض میشه میبریم دامپزشک چند تا داره میگه میخریم میاریم میدیم بهش تا درست بشه ولی انگاری دارو ها روی گاز تاثیری نداره که هیچ و فلج مانند هم شده نمیتونه راه بره
    منم که دانش اموزم امتحانم و میدم میام پاشو تا حدی ماساژ میدم با اب گرم با زور سرپا میمونه و بعد از ۲ یا ۳دقیقه میخوره زمین
    نمیدونم موقعی که مریض شده بود یک روز دیرتر بردیم دامپزشک از اون باشه یا از شدت تب که داشته بود اونجوری شده و حالا بیچاره مونده یه جا منم پاشو با اب گرم ماساژ میدم و دیدم که انگاری پاش در رفته و پاشو که ماساژ میدم داد میزنه و این و هم بگم که الانم خیلی تب داره بهش تب بر هم میدیم و غذا رو هم با زور میخوره و با زود دهنش و باز میکنیم و تو حلقش میندازیم دهنش هم زخم شده و اسهال هم میره نمیدونم پلاستیک خورده از اون باشه یا چی....
    لطفا زود بهم کمک کنین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_qolipoor نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشین
    من چند عدد گاز دارم خیلی خوب راه میرفتن البته شبیه به اردک هستش
    خیلی هم سالم اینا بودن
    تقریبا ۴یا۵ روز پیش یکی از این گازها مریض میشه میبریم دامپزشک چند تا داره میگه میخریم میاریم میدیم بهش تا درست بشه ولی انگاری دارو ها روی گاز تاثیری نداره که هیچ و فلج مانند هم شده نمیتونه راه بره
    منم که دانش اموزم امتحانم و میدم میام پاشو تا حدی ماساژ میدم با اب گرم با زور سرپا میمونه و بعد از ۲ یا ۳دقیقه میخوره زمین
    نمیدونم موقعی که مریض شده بود یک روز دیرتر بردیم دامپزشک از اون باشه یا از شدت تب که داشته بود اونجوری شده و حالا بیچاره مونده یه جا منم پاشو با اب گرم ماساژ میدم و دیدم که انگاری پاش در رفته و پاشو که ماساژ میدم داد میزنه و این و هم بگم که الانم خیلی تب داره بهش تب بر هم میدیم و غذا رو هم با زور میخوره و با زود دهنش و باز میکنیم و تو حلقش میندازیم دهنش هم زخم شده و اسهال هم میره نمیدونم پلاستیک خورده از اون باشه یا چی....
    لطفا زود بهم کمک کنین
    سلام

جوجه هستن؟

فقط یکی از غازها بیماره؟

تشخیص دکتر و داروهایی که تجویز کردن چی بوده؟

این علائمو داره؟ مشکل تنفسی با صدای خس خس ، پیچش گردن ، عدم تعادل، اسهال سبز یا گچی ، تنفس با دهان باز ، افتادگی و لرزش بالها؟؟ عطش و پرنوشی؟ کبودی اندام ؟ترشحات چرکی از بینی و چشم ، خون در مدفوع یا اخلاط سینه؟ تورم سینوسها( اطراف چشم )

اب و غذا نمیخوره؟

از کجا مطمئنید پلاستیک خورده؟

جای دیگه ای از بدن مثل مقعد یا پاها هم زخم شده؟

لطفا به همه سوالات به طور کامل پاسخ بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    25055

نگهداری از جوجه اردک بیمار

سلام وقت بخیر .
    من برای اردکهام مشکل کاربر @biziran رو دارم.
    ۴ تا اردک دارم ک خیلی غزا میخوردن و بازی میکردن، دو روز گزاشتمشون تو سطل اب(دو روز ،یک روز درمیون) الان یکیش چند روزیه ک اصلا ب درستی غزا نمیخوره و بزور راه میره و زیاد نمیتونه خودشو تکون بده وهمش میشینه نمیتونه راه بره،انگار خیلی بیقرار و خستس،چندبار پاهاشو مالش دادم فایدع نداشت.
    خواهش میکنم توروخدا راهنمایی کنید ک چیکار کنم؟
    اگ باید دارو بهشون بدم چ دارویی و نحوه خوراندن دارو بهشون رو هم بگید .
    خواهش میکنم راهنمایی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nila_hadadi نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر .
    من برای اردکهام مشکل کاربر @biziran رو دارم.
    ۴ تا اردک دارم ک خیلی غزا میخوردن و بازی میکردن، دو روز گزاشتمشون تو سطل اب(دو روز ،یک روز درمیون) الان یکیش چند روزیه ک اصلا ب درستی غزا نمیخوره و بزور راه میره و زیاد نمیتونه خودشو تکون بده وهمش میشینه نمیتونه راه بره،انگار خیلی بیقرار و خستس،چندبار پاهاشو مالش دادم فایدع نداشت.
    خواهش میکنم توروخدا راهنمایی کنید ک چیکار کنم؟
    اگ باید دارو بهشون بدم چ دارویی و نحوه خوراندن دارو بهشون رو هم بگید .
    خواهش میکنم راهنمایی کنید.
    سلام ، لطفا به همه سوالات پاسخ بديد. اگر بتونم كمك ميكنم ، در غير اينصورت دامپزشك معرفي ميكنم

سنشون ؟ بومي هستن ؟

باراولي بود كه با اب در تماس قرار ميگرفتن ؟ ( چند روز گذشته ؟)

دماي اب چند درجه بود؟

بسترشون مرطوبه ؟

دو روز مداوم در اب بودن ؟

بعداز بيرون امدن ، جاي خنك قرار گرفتن ؟

بقيه اردكها سلامتن؟

تب ، لرز ، اسهال سبز ، پرنوشي ( عطش فراوان ) ، بي حالي ، عدم تعادل و پيچش گردن ، خس خس سينه ، ترشحات چركي از چشم و بيني ، سرفه ، عطسه ... مشاهده ميكنيد ؟ همه اين علائم مهمن لطفا با دقت پاسخ بديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    25055
    سلام مجدد.
    تقریبا سنشون دوماه میشع.بومی هستن.
    بعداز دوماه بار دوم بود گزاشتمشون تواب.
    (بعد تقریبا دوماه مثلا امروز ۵تا۱۹دقیقه گزاشتمشون تواب ودگ نزاشتمشون تا پسفرداش،ک اونموقع هم۵تا ۱۰ دقیقه و دگ بعدازون نزاشتمشون تواب.)
    بسترشون زیاد مرطوب نیس و مدام تمیز نگهش میدارم . دمای اب تقریبا متوسط بود ن زیادگرم ن زیادسرد.
    ۱۰یا۵ دقیقه بیشتر تواب نبودن.
    بعداز بیرون اومدن جای گرم قرارگرفتن
    و بقیع اردکا سالم هستن تب لرز ندارع ولی بقولی پرنوشی زیادمیکنن و گاهی هم اسهال سبز داره.
    و علاعم دیگعی نداره.
    نمیدونم چجوری ازشون مراقبت کنم،کی و چ موقع غزا و اب بهشون بدم و چ غزاهایی بهشون بدم ،و اینکع چ موقع بزارمشون بیرون ازبسترشون تا ازاد باشن توی مکان خنک یا گرم باشن.کلا اینابرام سواله.
    ممنونم ازینکه راهنمایی کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    25055
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، لطفا به همه سوالات پاسخ بديد. اگر بتونم كمك ميكنم ، در غير اينصورت دامپزشك معرفي ميكنم

سنشون ؟ بومي هستن ؟

باراولي بود كه با اب در تماس قرار ميگرفتن ؟ ( چند روز گذشته ؟)

دماي اب چند درجه بود؟

بسترشون مرطوبه ؟

دو روز مداوم در اب بودن ؟

بعداز بيرون امدن ، جاي خنك قرار گرفتن ؟

بقيه اردكها سلامتن؟

تب ، لرز ، اسهال سبز ، پرنوشي ( عطش فراوان ) ، بي حالي ، عدم تعادل و پيچش گردن ، خس خس سينه ، ترشحات چركي از چشم و بيني ، سرفه ، عطسه ... مشاهده ميكنيد ؟ همه اين علائم مهمن لطفا با دقت پاسخ بديد.

سلام مجدد.
    تقریبا سنشون دوماه میشع.بومی هستن.
    بعداز دوماه بار دوم بود گزاشتمشون تواب.
    (بعد تقریبا دوماه مثلا امروز ۵تا۱۹دقیقه گزاشتمشون تواب ودگ نزاشتمشون تا پسفرداش،ک اونموقع هم۵تا ۱۰ دقیقه و دگ بعدازون نزاشتمشون تواب.)
    بسترشون زیاد مرطوب نیس و مدام تمیز نگهش میدارم . دمای اب تقریبا متوسط بود ن زیادگرم ن زیادسرد.
    ۱۰یا۵ دقیقه بیشتر تواب نبودن.
    بعداز بیرون اومدن جای گرم قرارگرفتن
    و بقیع اردکا سالم هستن تب لرز ندارع ولی بقولی پرنوشی زیادمیکنن و گاهی هم اسهال سبز داره.
    و علاعم دیگعی نداره.
    نمیدونم چجوری ازشون مراقبت کنم،کی و چ موقع غزا و اب بهشون بدم و چ غزاهایی بهشون بدم ،و اینکع چ موقع بزارمشون بیرون ازبسترشون تا ازاد باشن توی مکان خنک یا گرم باشن.کلا اینابرام سواله.
    ممنونم ازینکه راهنمایی کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)