صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

سیکلید تگزاسی (Texas cichlid) ء

مطالب مربوط به ماهی تگزاس

کاربر عالی

شماره عضویت
    67

نام:Pearl Cichlid_Texas Cichlid

نام علمی:Herichthys cyanoguttatus

نام خانواده: Cichlidae

زادگاه:امریکای مرکزی_حوزه ی مکزیک

سایز تانک:بهترین سایز تانک برای انها 100 گالن است.

سایز نهایی:در طبیعت بین 30 سا 35 سانت رشد میکنند.در تانک های خانگی بسته به تغذیه و شرایط رشدشان به این میزان میرسد.

شرایط اب: محدوده ی ph مناسب برای انها بین 6.5 تا 8.5 درجه است.همچنین سختی اب بهتر است بین 8 تا 15 درجه باشد.دمای بین 21 تا 24 درجه را میپسندند.( 70-75 ° F)

همزیستی:این سیکلید ها جزو سیکلید های محاجم و قلمرو طلب تلقی میشوند.بنابراین بهتر است که در کنار انها ماهی دیگر نگه داری نشود.در سایز های کوچک میتوان انها را با سایر سیکلید ها نگه داری کرد اما با بزرگ شدن و ورود به استانه ی بلوغ خشن و قلمرو طلب میشوند.

تغذیه:همه چیز خوارند.برای انها میتوان از انواع غذا های گرانولی استفاده کرد.همچنین برای انها غذای تازه نیز توصیه شده است.کرم های توبیفیکس و ارتمیا هم برای انها مناسب است.

تعیین جنسیت:مشخصات عمومی خانواده برای انها صدق میکند.نر ها عموما" بزرگ ترند و رنگ درخشان ترس نسبت به ماده دارند.همچنین رفتارشان خشن تر است.به ندرت در بین این ماهی ها مشاهده شده است که برامدگی روی سر خود دارند که مقدار و اندازه ی ان در بین نر ها بیشتر است.

تکثیر:تکثیر این نوع تقریبا کار ساده ایست.البته اگر از مشکلات جفت زنی را نادیده بگیریم.پیشنهاد میشود در ساز های کوچک و قبل از بلوغ برای جفت زنی انها را در گروه های 5 تا 8 تایی قرار دهید.(یک جفت رفتار خاصی با هم دارند.)
    بعد از این مرحله کافیست با بالا بردن دما و ایجاد شرایط مناسب و تغذیه مطلوب انها را به استانه ی تخم گداری نزدیک کنیم.برای هر نوبت از تخم گداری بین 100 تا 1000 تخم پیشبینی میشود که بستگی به سایز ماده و شرایط دیگر دارد.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ماده ها کوچکتر از نرها میباشند و دارای رنگی به مراتب روشنتر و در هنگام تخمریزی دارای آلت تناسلی U شکل و همچنین در هنگام تخمریزی لکه های مایل به صورتی در روی باله پشتی خود هستند نرها درشت جسه وزیباتر و دارای کله ای برآمده به نام تاج و آلت تناسلی v شکل در فصل تخمریزی هستند،شرایط تخمریزی مانند ماهی اسکار میباشد و در روی سنگ سطح صاف و یا گودال، تخمریزی میکنند که تعداد تخم ها به 250-1000 عدد میرسد و تخم ها بعد از 4-7 روز تبدیل به لارو ماهی میشوند که بعد ازجذب زرده باید با آرتیمنیا یا مواد غذایی ریز تغذیه گردند،به تگزاس میتوانید گوشت-و سبزیجات مختلف و ...بدهید.
    تا حال حاضر 3 نوع تگزاس در بازار وجود دارد 1.تگزاس آبی 2.تگزاس سبز 3.تگزاس قرمز*((بسیار نایاب و ارزشمند))
    چند تا عکس از تگزاس سبز و ابی:

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    همچنین چندتا عکس از رد تگزاس که نسبتا ماهی نایابی هست و در رده ماهیان هیبرید قرار دارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام
    2 ماهی میشه آکواریومم رو راه انداختم. تا اینکه 3-4 هفته پیش بود که یه ماهی سیچلاید تگزاسی خریدم. بعد از گذشت 3-4 روز دیدم مدام با پرتی که داشتم درگیره و زورش بهش نمیرسه و میره پشت دستگاه تصفیه و گیاه پنهان میشه و غذا نمیخوره. یه دونه دیگه خریدم که تنها نباشه البته این جدیده که گرفتم کمی بزرگتر از قبلی هست. هر دو تگزاس 2-3 روزی باهم درگیر بودن و همو میزدن تا اینکه بعد از 3 روز حسابی با هم جور شدن طوری که هر دو باهم آزادانه همه جای آکواریوم گشت میزنن. اندازه بزرگه (از دهان تا انتهای بال) تقریبا 5-6 سانت و کوچیکه 4.5-5 سانت هست. الان دو روزی میشه که شروع کردن به حفاری آکواریوم. اکواریوم من از کف : شامل ابتدا فیلتر بعد یه لایه سنک مرمر ریز بعد یه لایه سنگ درشت هست. الان جوری حفاری میکنن که دارن از سنگ مرمر هم رد میشن و به فیلتر میرسن (تقریبا 3-4 سانت حفاری کردن با وسعت 8-9 سانت) فکر کنم اگه همینجوری حفاری کنن تا 1 ماهه دیگه به نفت میرسن . بیشتر حفاری رو بزرگه انجام میده و کوچیکه گه گاهی کمک میکنه. هنوز هم هر دوشون با پرت درگیری دارن و هر رقت پرت به محل حفاری اینا میاد با هم درگیر میشن. غذا خوردنشون هم عجیبه ، زمانی که میخوام به ماهی ها غذا بدم تمام ماهی ها به سطح آب میان جز این دو. منم مجبورم از کرم های خونی به قدری استفاده کنم که به ته تانک بیاد تا اینا بتونن غذا بخورن. البته نحوه غذا خوردنشون مثل لوج ها هست یعنی کف تانک رو میگردن و از باقی مانده غذای ماهیان دیگه که از دهانشون افتاده استفاده میکنن.
    ابته اینو هم بگم تا الان 3 جای تانک رو حفاری کردن تا در آخر گیر دادن به این نقطه
    ماهیانی که من دارم : 2 تا سیچلاید دیماسونی ریز – 2 تا لوچ پاکستانی ریز – 1 پرت – 1 آنجل بال نارنجی- 1 سیچلاید اوراتوس – 2 سیچلاید ماکر زرد – 1 سیچلاید کنی – 1 اسکار بزرگ – 2 اسکار کوچک – 1 لجن خوارر
    اندازه تانک : 120*70*40 سانت
    دمای آب 28-30 c
    بیشتر در کف تانک حرکت میکنند
    سوال من
    میخواستم بدونم دلیل این حفاری تخم ریزی هست یا ایجاد قلمرو ؟
    اگه قصد تخم ریزی دارند چه نکاتی رو باید رعایت کنم ؟ آیا در صورت تخم ریزی ، تخم ها مورد حمله ماهیان دیگه قرار میگیرن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

تصاویر :

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    دوست عزیز
    به احتمال خیلی زیاد جفت خوردن
    تگزاس کوچک ماده اسن و تگزاس بزرگ نر
    یک سطح صاف مثل سنگ مرمر یا کاشی تو تانک قرار بدید و 3 -2 ساعت بعد از تخم ریزی تخم ها رو از تانک خارج کنید (اگر تانک خالی دارید)
    در غیر این صورت یک قسمت از تانک تون رو با تیغه شیشه ای جدا کنید و بزارید ماهی تخم ریزی کنند
    خوشبختانه این ماهی غلاقه زیادی به فرزند هاش داره و خیلی خوب از اونها مراقبت می کته

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    ممنون از جوابتون
    چون اکثر مواقع خونه نیستم مجبورم همونطور که گفتید با تیغه جداشون کنم.
    الان که دارن حفاری میکنند چند روز بعد تخم ها رو میریزن ؟
    آیا بعد از تخم ریزی احتیاج هست که دوتاشونو از تخم ها جدا کنم ؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    چون اکثر مواقع خونه نیستم مجبورم همونطور که گفتید با تیغه جداشون کنم.
    الان که دارن حفاری میکنند چند روز بعد تخم ها رو میریزن ؟
    آیا بعد از تخم ریزی احتیاج هست که دوتاشونو از تخم ها جدا کنم ؟

نمیشه دقیق گفت چند روز ولی طی چند روز اینده اگر ماده تون اماده تخم ریزی باشه تخم میریزن
    ماده امده تخم شکمش کم متورمه
    کلا سیکلید های امرایکایی از بچه های خودشون مراقبت می کنند و نیاز نسیت که از تخم ها جدا بشند البته تا زمان تخم گذاری بعدی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    ممنون از جوابتون
    ولی مثل اینکه دیر جنبیدم
    الان که رفتم ماهی ها رو چک کنم دیدم دو تا تگزاسه شدیدن حالت حجومی به خودشون گرفتن و هر ماهی که بهشون نزدیک میشه بهش حمله میکنن و نمیزارن نزدیک بشن. حفره رو چک کردم دیدم خبری نیست کمی دقت کردم دیدم این بیچاره دیشب تخماشو گذاشته البته نه توی حفره بلکه روی تنه درخت مصنوعی که وسط تانک هست . الان نمیدونم چیکار کنم. آیا هنوز لازمه تیغه بکشم ؟
    زمانی که از تخم بیرون امدن غذا چی بدم بهشون ؟
    من در این زمینه اصلا اطلاعات ندارم خواهشا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان

تصاویر :

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    اگر تانک دیگه ای دارید کنده مصنوعی رو به اون منتقل کنید و یک سنگ هوا نزدیک تخم بزارید و متیلن بلو به اب تانک اضافه کنید
    یا اینکه سایر ماهی هاتون رد کنید
    در غیر اینصورت باید امیدوارم باشید که با مراقبت والدین تعداد از بچه زنده بمونند
    برای تغیه لاورها می تونید از ارتمیای هچ شده ماهیران استفاده کنید
    فقط باید چند دقیقه قبل از اینکه می خواید بچه ها تغذیه ارتمیا رو توی اب خیس کنید تا بچه ها راحت بتونند ارتمیا رو بخورند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)