صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام
    بعد از اینکه ماهی ها تخم ریزی کردن اونا رو از سایر ماهی ها بوسیله تیغه جدا کردم بعد از یک روز تخم ها به صورت پیله مانند در اومن (سفید رنگ شدن) امشب که اومدم بهشون سر بزنم دیدم تگزاس نر تمام تخم ها رو خورده و شکمش یخورده باد کرده و همینطور رنگ بدنش حسابی تیره شده و تگزاس ماده مدام بهش حمله میکنه جوری که یه تیکه از دمش کنده شده
    خواستم به محض تخم ریزی تخم ها رو دو ماهی جدا کنم ولی شما گفته بودید مشکل ایجاد نمیکنن برای تخم ها
    خلاصه اینم شد تجربه ای ....
    احتمالا ماهی نر تا 1-2 روز دیگه میمیره
    ایا احتمال اینکه ماهی ماده با ماهی دیگه ای جفت بخوره هست ؟
    حسابی حالم گرفته شد

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    سلام
    بعد از اینکه ماهی ها تخم ریزی کردن اونا رو از سایر ماهی ها بوسیله تیغه جدا کردم بعد از یک روز تخم ها به صورت پیله مانند در اومن (سفید رنگ شدن) امشب که اومدم بهشون سر بزنم دیدم تگزاس نر تمام تخم ها رو خورده و شکمش یخورده باد کرده و همینطور رنگ بدنش حسابی تیره شده و تگزاس ماده مدام بهش حمله میکنه جوری که یه تیکه از دمش کنده شده
    خواستم به محض تخم ریزی تخم ها رو دو ماهی جدا کنم ولی شما گفته بودید مشکل ایجاد نمیکنن برای تخم ها
    خلاصه اینم شد تجربه ای ....
    احتمالا ماهی نر تا 1-2 روز دیگه میمیره
    ایا احتمال اینکه ماهی ماده با ماهی دیگه ای جفت بخوره هست ؟
    حسابی حالم گرفته شد
    دوست عزیز
    بنده عرض کردم خدمت تون که از متیلن بلو استفاده کنید این کار برای این هستش که تخم ها قارچی نشند
    در صورت قارچی شدن والدین شروع می کنند به خوردن تخم هاشون
    بهتره ماهی نر و ماده رو از هم جدا کنید اگر هنوز هم ماهی ماده ماهی نر رو میزنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    یعنی اینکه تخم ها به رنگ سفید درامدن قارچی شدن ؟؟؟

ماهی نر یه گوشه قایم شده ماهی ماده هم انگار منزوی شده اونم رفته یه گوشه دیگه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یعنی اینکه تخم ها به رنگ سفید درامدن قارچی شدن ؟؟؟

ماهی نر یه گوشه قایم شده ماهی ماده هم انگار منزوی شده اونم رفته یه گوشه دیگه
    سلام

بله

سفید شدن تخم ها نشان دهنده ابتلا به قارچ هست

پارامتر های خراب آب
    عدم بارور سازی تخم توسط ماهی نر
    دمای خیلی بالا یا خیلی پایین و ...

همه موارد رو چک کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    ممنون از تمامی دوستان که راهنماییم کردن

یه سوال دیگه داشتم و اینکه بارور سازی ماهی نر بلافاصله بعد از تخم ریزی انجام میشه ؟ عملیات بارور سازی ماهی نر طی یک مرحله انجام میشه یا چند مرحله ؟

با تشکر

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    ممنون از تمامی دوستان که راهنماییم کردن

یه سوال دیگه داشتم و اینکه بارور سازی ماهی نر بلافاصله بعد از تخم ریزی انجام میشه ؟ عملیات بارور سازی ماهی نر طی یک مرحله انجام میشه یا چند مرحله ؟

با تشکر
    تقریبا بصورت همزمان با تخم ریزی ماهی ماده عمل بارور سازی انجام یشه
    ماهی نر این کار رو در چند مرحله انجام میده
    کسانی که تو کار تکثیر هستند و تخم ها رو از والدین جدا می کنند معمولا این جدا سازی رو بعد 2 -3 از زمان تخم ریزی انجام می دند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام
    الان 4 روزی میشه دوتا تگزاس دوباره آمدن کنار هم و باهم حرکت میکنند. ماهی نر داره یواش یواش ته تانک رو میکنه فکر کنم دوباره میخوان تخم ریزی کنند. مگر این ماهی ها چند روز یکبار تخم ریزی میکنند؟؟؟
    یه سوال دیگه
    دمای آب برای تخم ریزی باید چه مقدار باشه ؟ چند تا آکواریومی رفتم میگن دما باید بین 28-30 درجه باشه ولی در پست دوم همین تاپیک نوشته دمای مناسب برای ماهی تگزاس 21-24 درجه هست

با تشکر

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    سلام
    الان 4 روزی میشه دوتا تگزاس دوباره آمدن کنار هم و باهم حرکت میکنند. ماهی نر داره یواش یواش ته تانک رو میکنه فکر کنم دوباره میخوان تخم ریزی کنند. مگر این ماهی ها چند روز یکبار تخم ریزی میکنند؟؟؟
    یه سوال دیگه
    دمای آب برای تخم ریزی باید چه مقدار باشه ؟ چند تا آکواریومی رفتم میگن دما باید بین 28-30 درجه باشه ولی در پست دوم همین تاپیک نوشته دمای مناسب برای ماهی تگزاس 21-24 درجه هست

با تشکر
    معمولا هر 7 یا 10 روز تخم مریزند
    برای تکثیر دمای 28 بهترین دماست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    سلام
    یه سوال دیگه
    با تشکر
    با درود
    دوست گرامی چند نکته در مورد تولید مثل این ماهی تجربه کردم که امیدوارم به دردتون بخوره !!!
    1- در بیشتر مقالات و راهنمایی ها استفاده از سنگ سفید مرمر برای تحریک این ماهی برای تخم ریزی یاد شده که بنده اعتقاد دارم از سنگهای تیره ماهی بیشتر خوشش میاد بهترین سنگ همین سنگهای شکسته صخره ای هستش که کمی پهن و به شکل بشقاب باشه زیاد هم نیاز نیست صیغلی باشه فقط چک کنید رگه های آهکی نداشته باشن
    2- حتما سنگ رو به مدت 30 دقیقه بجوشونید
    3- در صورت امکان از آب ro استفاده کنید
    4- تانک مورد نظر برای انتقال تخمها رو به خوبی با آب گرم بشویید و در صورت امکان از آکروفلاوین برای ضد عفونی استفاده کنید (آب نمک غلیظ هم یکی دیگر از روشها می باشد )
    5-تمامیه وسایل رو ضد عفونی کنید حتی دست خود را برای این کار به دقت تا آرنج بشویید (بخاری ،سنگ هوا وتانک )
    6- بعد از آب گیری دما رو تا 30 بالا ببرید و شروع به اکسیژن رسانیه آب بکنید و منتظر تخم ریزی باشید
    7 - سنگ مورد بحث رو دقیقا جایی که قلمرو تگزاس شده قرار بدید و تا حد امکان از تانک فاصله بگیرید تا استرسی به آبزی وارد نشه شما متوجه خواهید شد که جفت تگزاس بعد از قبول سنگ برای تخم ریزی شروع به نظافت اون کرده و حرکات تخمریزی رو تمرین میکنن
    8 -در آخر با خارج شدن لوله تناسلی ماده و ایجاد لکه تیره در پشت مخرج ماهی که کمی به قرمزی میزند تخم گذاری آغاز خواهد شد در ابتدا ماده تخمها را به ترتیب روی سنگ قرار داده و نر هر از چند گاهی به اسپرم پاشی خواهد پرداخت شما تا انتهای این فرایند باید منتظر بمانید که حدود 2 الی 3 ساعت به طول خواهد انجامید
    9- بعد از این فرایند نر از تخمها فاصله گرفته و ماده شروع به باله زدن و حرکت دادن آب به روی تخمها میکند در این مرحله تخمها بارور شده و شما میتوانید آنها را به تانک از قبل آماده شده انتقال بدید
    10- قبل از انتقال از متیلن بلو استفاده کنید میزان دقیقی برای آن وجود ندارد (به دلیل وجود غلظتهای مختلف این ماده در بازار ) ولی رنگ آب باید آبیه تیره باشد حتما این کار را قبل از انتقال انجام بدهید چون خواص متیلن بلو با گذشت زمان در آب تغییر میکند
    11- انتقال سنگ به تانک در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود و سنگ جوری قرار داده شود که شعله اکسیژن کنار تخمها قرار بگیرد
    در طول روزهای آیند با مشاهده تخمها شما در ابتدا متوجه تخمهای سفید رنگ خواهید شد که همان تخمهای فاسد شده به وسیله قارچهای مهاجم هستند و تعدادی هم تیره باقی میمانند که در روزهای 2 الی 3 چشم لاروها و حرکت آنها مشخص خواهد بود بعد از 5 روز تقریبا همه لارها از تخم خارج میشوند

در پایان هرچقدر مراحل بالا را بیشتر رعایت کرده باشید میزان تخمهای هچ شده بیشتر خواهد بود بعد از جذب کیسه زرده و شنای آزاد بچه ماهیها از آرتیمای زنده برای تغذیه استفاده کنید

ببخشید زیاد حرف زدم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14295
    سلام
    الان یه رد تگزاس 10 15 سانتی تقریبا چند در میاد؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)