صفحه 12 از 12 نخستنخست 123456789101112
نمایش نتایج: از 111 به 117 از 117
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    خوب بعد از چند وقت که ادامه ندادم تو دادن غذا و دیگر کارها دقت کردم که نیترات و غیره از حد نرمال بالا نره
    و خوبیش در باز شدن رف ها هستش.این دو عکس رو با دوربین موبایل انداختم بخاطر کیفیت پایین شرمنده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، استاد عزیز ، الان شمادیگه از سرکه و شکر ... استفاده نمیکنید ، بنظرتون استفاده کردید مشکلی بوجود اومدش یا چه دلیلی داشت که این کارو کنسلش کردید ، البته این سوال واسه خودم مهم هستش چون منم تازه میخام از دز سرکه استفاده کنم ، آیا این مواد مشکلی ایجاد کردن ، یا دلیل خاصی داشتش . در زمانه استفاده از سرکه شرایط چطور بود ؟ قبل و بعد استفاده چطور ، منظورم پارامترهایه آب قبل و بعد و در زمان انجامه این کار بودش ، ممنون میشم کمی از تجربتونو در این زمینه واسه من و دیگر دوستان که شاید قصد انجامه این کارو دارن بیان کنید ،ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام ، استاد عزیز ، الان شمادیگه از سرکه و شکر ... استفاده نمیکنید ، بنظرتون استفاده کردید مشکلی بوجود اومدش یا چه دلیلی داشت که این کارو کنسلش کردید ، البته این سوال واسه خودم مهم هستش چون منم تازه میخام از دز سرکه استفاده کنم ، آیا این مواد مشکلی ایجاد کردن ، یا دلیل خاصی داشتش . در زمانه استفاده از سرکه شرایط چطور بود ؟ قبل و بعد استفاده چطور ، منظورم پارامترهایه آب قبل و بعد و در زمان انجامه این کار بودش ، ممنون میشم کمی از تجربتونو در این زمینه واسه من و دیگر دوستان که شاید قصد انجامه این کارو دارن بیان کنید ،ممنون
    ببخشید که من هم جواب میدم. داداش یونس من ۳-۴ ماه اخیر رو روی تست سرکه و شکر گذاشتم. اول شکر بود و خوب جواب میداد. بعدش سرکه گرفتم و فاجعه به بار اومد و رسما برعکس جواب میداد و نیترات تو تانک من که بدون شکر هیچی نیتراتش هیچ وقت بالای ۲۰ نرفت طی یک هفته تا ۴۰ هم رسید. بعد از سیفون دوباره هم تست کردم و باز هم همین ماجرا بود. الان ۲ ماه هست که شکر رو امتحان میکنم و موجودات تانکم همه خوب هستن. حتی یک آکروپورا هم ۳ هفته هست که وارد تانک شده و اونم حالش خوبه و هر روز هم بهتر میشه. یکی دیگه از دوستان هم هست که داره از شکر استفاده میکنه و علاوه بر ال پی اس ۳-۴ تا هم SPS داره و کاملا راضیه. مفق باشی داداش.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    ببخشید که من هم جواب میدم. داداش یونس من ۳-۴ ماه اخیر رو روی تست سرکه و شکر گذاشتم. اول شکر بود و خوب جواب میداد. بعدش سرکه گرفتم و فاجعه به بار اومد و رسما برعکس جواب میداد و نیترات تو تانک من که بدون شکر هیچی نیتراتش هیچ وقت بالای ۲۰ نرفت طی یک هفته تا ۴۰ هم رسید. بعد از سیفون دوباره هم تست کردم و باز هم همین ماجرا بود. الان ۲ ماه هست که شکر رو امتحان میکنم و موجودات تانکم همه خوب هستن. حتی یک آکروپورا هم ۳ هفته هست که وارد تانک شده و اونم حالش خوبه و هر روز هم بهتر میشه. یکی دیگه از دوستان هم هست که داره از شکر استفاده میکنه و علاوه بر ال پی اس ۳-۴ تا هم SPS داره و کاملا راضیه. مفق باشی داداش.
    سلام
    استفاده از شکر و سرکه برای هر تانکی جواب نمیده و باید با احتیاط کامل و دقت فراوان انجام بشه ، بنیامین از شکر استفاده کرده بود و به تلفات خورده بود
    بهترین کار به نظر من استفاده از بیوفول و بهتر از اون استفاده از کاتریج بایوپلت و راکتور و صدالبته داشتن اسکیمری قوی است

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها

دوست عزیز سلام
    اگه مطالب من رو با دقت میخوندید من نوشتم وقتی نیترات و فسفات من صفر شد من ادامه ندادم چون دیگه نیازی به ادامه دادان نداشت
    شرایط اب اک من خوب بود تا اینکه دو تا از ماهی های من به دست راس شش خط کشته شدن و نیترات اب من بالا رفت من هم این کار را شروع کردم
    و هیچ مشکلی نداشتم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها

دوست عزیز شما اگه یک مقدار در این مورد پرس و جو کنید میبینید که بیشتریا با شکر جواب گرفتن چون راحتر هستش
    اگه شما مقدار زیادی هم در اک بریزید مشکل نمی خورید و با داشتن یه اسکیمر معمولی هم جواب می گیرید من خودم
    امتحان کردم ولی سرکه نه به مشکل میخورید باید خیلی دقت کنید البته من به شما قول میدم اگه سرکه سفید خانگی
    داشته باشید بهتر جواب میده.اگه شما اسکیمر معملی دارید با دز شکر جواب میگیرید وقت در ایم مدت اب اک شما به رنگ زرد
    درمیاد و ابی که اسکیمر جمع میکنه اب زرد رنگی هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    استفاده از شکر و سرکه برای هر تانکی جواب نمیده و باید با احتیاط کامل و دقت فراوان انجام بشه ، بنیامین از شکر استفاده کرده بود و به تلفات خورده بود
    بهترین کار به نظر من استفاده از بیوفول و بهتر از اون استفاده از کاتریج بایوپلت و راکتور و صدالبته داشتن اسکیمری قوی است

send by tapatalk

اقا علیرضا با سلام
    حرف شما صد البته درسته این روش بهترین روش هست و در صد ریسک ان هم کم ولی
    اگه کسی در روشی مشکل بخوره دلیل بر اشتباه بودن ان نیست چون یکی از مهمترین ان این است
    که شما از چه مقدار میخوای استفاده کنید این جدولی که فربد عزیز کذاشتن خیلی کامل بود که شما در مدت
    11 هفته با دقت در دز مصرفی به مشکل نمی خوری.

یه مثال ساده بگم

بیشتر بچه ها در این فروم از تجربه خیلی ها استفاده میکنن و وقتی مشکل میخورن در این فروم کمک میگیرن
    و با برطرف شدن مشکل باز همان اش و همان کاسه وقتی هم میپرسیم میگن طرف حرفیه این کاره خوب اگه حرفیه پس چرا
    تلفات دادی اگه ماهر هستش پس شما اینجا چی کار میکنی.......
    علیرجان منبعی که شما از ان استفاده میکنید به نظر من بسیار مهم هستش و در گفتن همه چی صادق بودن دقت گردید تمام اک بچه ها
    پارامترهای انها در حد نرمال هستش ولی باز مشکل تو اک دارن.....

شرمنده اگه یک مقدار تند حرف زدم من تو این چند وقته دارم فقط مطالب فروم رو میخونم و سعی میگنم مطلبی نزارم چون از دست خیلی ها
    واقعا دیگه......

ممنون
    ویرایش توسط beh999 : 4th January 2015 در ساعت 11:06 AM

صفحه 12 از 12 نخستنخست 123456789101112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)