صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030

درمان سفیدک بدون آسیب رساندن به بی مهرگان (ترجمه)

برای درمان انگل های ich و کشتن آنها در بسیاری از موارد از مس استفاده میکنند
    این برای تک ماهی های درون آکواریوم خوب است اما مس به بی مهرگان آبزی مانند حلزون،خرچنگ،میگو ضرر دارد
    بنابرای در یک آکواریوم با بی مهرگان برای مقابله با این بیماری بهترین راه چیست؟

در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

1)این وضعیت باعث استرس ماهی شما میشود

در کیفیت آب،درجه ی حرارت آب،تغذیه و پوشش مناسب دقت کنید
    در اغلب موارد نوسانات دما باعث بروز ich میشود

2)درمان ماهی آلوده و منزوی

آکواریوم ها معمولا با 10-20 گالن به شما کمک میکنند تا فقط بیماری ماهی را مورد هدف قرار دهید
    این به شما اجازه میدهد تا با دوز مناسب برای درمان ich تجاری مانند:سوپرمایند،کاپر سیفر یا آی سی اچ مثبت راید اقدام کنید
    در حالیکه تمام آبزیان در اکواریوم امن هستند و آسیبی به آنها وارد نمیشود

3)به ماهی خود کمک کنید تا در برابر بیماری ها مبارزه کند

شما میتوانید با استفاده از یک محصول مانند سیر اکستریم که یک راه طبیعی است و به تقویت سیستم ایمنی بدن ماهی کمک میکند برای مبارزه با آلودگیich استفاده کنید
    ملافیکس محصول دیگری است که شما میتوانید از آن برای آرام کردن ماهی خود و کاهش استرس و کمک به روند درمان در ماهیتان استفاده کنید

بی مهرگان خدمه ی پاکسازی در آکواریوم ها هستند بنابراین اقدامات اضافی برای حفاظت از آنها هنگام بیماریشان ضروری است
    با پیشگیری های کوچک –و انزوا زمانی که لازم است-شما میتوانید سلامت آکواریوم خود را تضمین کنید

مترجم : نیلوفر آزاد
    کپی برداری بدون ذکر منبع و نام مترجم و لینک مستقیم ممنوع می باشد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15211
    باسلام من سه عدد دلقک به اکواریوم اضافه کردم که با درگیر شدن بادامسل باعث استرس شون شده یکمی سفیدک روی بدنشون زده باید چیکارکنم که بیشتر نشه و درضمن 1عدد شقایق موکتی هم تو اکواریوم دارم که نمیخوام بادارو زدن به اکواریوم از دستش بدم چون این سومین شقایق که میمیره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط arab1366 نمایش پست ها
    باسلام من سه عدد دلقک به اکواریوم اضافه کردم که با درگیر شدن بادامسل باعث استرس شون شده یکمی سفیدک روی بدنشون زده باید چیکارکنم که بیشتر نشه و درضمن 1عدد شقایق موکتی هم تو اکواریوم دارم که نمیخوام بادارو زدن به اکواریوم از دستش بدم چون این سومین شقایق که میمیره
    از دارو های ریف سیف استفاده کنید...

یا اینکه

تمام ماهی ها رو به قرنطینه منتقل کنید و از دارو های ضد سفیدک آب شور استفاده کنید . حمام آب شیرین و بالا بردن نسبی دما هم کمک میکنه

احتمالا مشکل ماهی های شما ادونیوم هست . حتما درمان رو روز اول - سوم - پنجم و هفتم انجام بدید . دارو های با ترکیبات مس معمولا موثر تر هستند . تانک اصلی هم اگر ۱ هفته بدون ماهی زنده باشه خود به خود انگل کشی میشه!

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . دوستان بلوتانگ من یک هفته هستش در اثر استرسی که بهش وارد شدش ه دچار بیماریه ایک شده ، یه مدت خیلی ضعیف شد و دیگه ازش قطع امید کردم ولی با تغذیه مناسب کمی شرایطش بهتر شدش ، من دمارو به 30 رسوندم ، بنظر شما بدونه استفاده از دارو درمان میشه یا نه؟ من چون قرنتینه هنوز ندارم کمی به مشکل برخوردم . دارویی هستش که در تانگ اصلی استفاده کنم و در شرایط آب و باکتریها تاثیر نداشته باشه ،

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام . دوستان بلوتانگ من یک هفته هستش در اثر استرسی که بهش وارد شدش ه دچار بیماریه ایک شده ، یه مدت خیلی ضعیف شد و دیگه ازش قطع امید کردم ولی با تغذیه مناسب کمی شرایطش بهتر شدش ، من دمارو به 30 رسوندم ، بنظر شما بدونه استفاده از دارو درمان میشه یا نه؟ من چون قرنتینه هنوز ندارم کمی به مشکل برخوردم . دارویی هستش که در تانگ اصلی استفاده کنم و در شرایط آب و باکتریها تاثیر نداشته باشه ،

سلام
    داروی ایک اتک شرکت کردن (ich atack ) و پانکتول جی بی ال ریف سیفن و میتونی تو تانک اصلی استفاده کنی
    در دمای 30 درجه حلالیت اکسیژن میاد پایین و چون این انگلها به آبشش هم حمله میکنن تنفس برای ماهی سخت میشه
    دما رو کم کم بیارید روی 28و ثابت نگهش دارید و از پمپ هوا هم استفاده کنید
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 6th November 2014 در ساعت 12:34 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام داروی ایک اتک شرکت کردن (ich atack ) و پانکتول جی بی ال ریف سیفن و میتونی تو تانک اصلی استفاده کنیدر دمای 30 درجه حلالیت اکسیژن میاد پایین و چون این انگلها به آبشش هم حمله میکنن تنفس برای ماهی سخت میشه دما رو کم کم بیارید روی 28و ثابت نگهش دارید و از پمپ هوا هم استفاده کنید
    سلام . ممنون از راهنمایت ، این داروهایی که نام بردید ایکرو گلا از بین میبره یا انگل بازم باقی میمونه ؟ من بخاطر اینکه باکتریهایه مفید از بین نرن از دارو استفاده نکردم ، ولی حتمن یکی از این داروهارو تهیه میکنم ، بنظرت کدوم یکی از این داروها هم بهتر جواب میده و هم واسه آکواریوم و موجوداتش کم خطرتر هستش ، بازم ممنون از راهنماییت . موفق وپیروز باشی.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام . ممنون از راهنمایت ، این داروهایی که نام بردید ایکرو گلا از بین میبره یا انگل بازم باقی میمونه ؟ من بخاطر اینکه باکتریهایه مفید از بین نرن از دارو استفاده نکردم ، ولی حتمن یکی از این داروهارو تهیه میکنم ، بنظرت کدوم یکی از این داروها هم بهتر جواب میده و هم واسه آکواریوم و موجوداتش کم خطرتر هستش ، بازم ممنون از راهنماییت . موفق وپیروز باشی.
    من تمام اين دارو ها رو استفاده كردم و فايده نداشت و باعث استرس و مرگ و مير بيشتر شد يا تو تانك قرنطينه درمان كنيد يا تقويتش كنيد و دما رو كمكم به ٣٠ يا ٣١ برسونيد ولي مراقب بي مهرگان تو دماي بالا باشيد البته اين نظر منه بعد كلي تلفات

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    من تمام اين دارو ها رو استفاده كردم و فايده نداشت و باعث استرس و مرگ و مير بيشتر شد يا تو تانك قرنطينه درمان كنيد يا تقويتش كنيد و دما رو كمكم به ٣٠ يا ٣١ برسونيد ولي مراقب بي مهرگان تو دماي بالا باشيد البته اين نظر منه بعد كلي تلفات

همونطور که دوستمون گفت این داروها به خاطر ریف سیف بودنش و آسیب نزدن به سیکل قدرت زیادی ندارن بهترین داروها ، داروهایی هستند که حاوی مس باشن و اینگونه داروها فقط تو تانک قرنطینه استفاده بشه

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    من تمام اين دارو ها رو استفاده كردم و فايده نداشت و باعث استرس و مرگ و مير بيشتر شد يا تو تانك قرنطينه درمان كنيد يا تقويتش كنيد و دما رو كمكم به ٣٠ يا ٣١ برسونيد ولي مراقب بي مهرگان تو دماي بالا باشيد البته اين نظر منه بعد كلي تلفاتSent from my iPhone using Tapatalk
    سلام دوسته عزیز ، ممنون از راهنمایتون ، بدبختانه من تانگ قرنتینه ندارم چون جاشو نداشتم تهیه نکردم . شما با تقویت کردن نتیجه گرفتید یا نه ؟ چند وقت طول کشید تا نتیجه گرفتید ؟ برایه تقویت از چی استفاده کردید. بازم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    خواهش ميكنم اساره سير و مولتي ويتامين رو با غذا قاطي ميكنم ميدم هر وعده و دما رو ٣٠ گذاشتم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)