صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    خواهش ميكنم اساره سير و مولتي ويتامين رو با غذا قاطي ميكنم ميدم هر وعده و دما رو ٣٠ گذاشتم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    دما هیچ گونه تاثیری تو درمان نداره و فقط دوره عمر انگلها رو کوتاه میکنه و دمای 30 درجه خود ماهی رو هم اذیت میکنه

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    دما هیچ گونه تاثیری تو درمان نداره و فقط دوره عمر انگلها رو کوتاه میکنه و دمای 30 درجه خود ماهی رو هم اذیت میکنه

send by tapatalk
    بله عمر انگل رو كم ميكنيم و از اونور ماهي رو تقويت ميكنيم تا مشكل حل بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    دوستان بنظرتون راس آرایشگر و میگو کلینر میتونن این انگله سفیدمرو از بین ببرن یا نه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    دوستان بنظرتون راس آرایشگر و میگو کلینر میتونن این انگله سفیدمرو از بین ببرن یا نه ؟
    سلام
    به اون شکلی که شما مد نظرته نه ممکنه تو کنترل کردنش موثر باشن ولی تو از بین بردن کلیش نه ، زنده موندن راس آرایشگر خودش یه معضله

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647

درمان سفیدک بدون آسیب رساندن به بی مهرگان (ترجمه)

ببين در كنار دما و تقويت ماهي ميتوني از يو وي هم استفاده كني من يه يو وي ارزون گرفتم كه خيلي كمكم كرد

ویرایش توسط اسدی راشدی : 6th November 2014 در ساعت 05:29 PM دلیل: دوستان بنظرتون راس آرایشگر و میگو کلینر میتونن این انگله سفیدمرو از بین ببرن یا نه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اینا معمولا انگل تک یاخته ای هستند . معروف ترینشون در آب شور ادونیوم هست ولی اصلا نمیشه نوعشون رو قطعی گفت . اینکه دوستمون میفرمایند دارو ها رو تست کردم به درد نخورد هم اصلا حرف درستی نیست . جی بی ال که نیومده هم خودشو سر کار بزاره هم ما رو . داروی punktol بسیار مفید و کاربردیست و در ۷۰٪ موارد تاثیر خوبی میزاره . ولی به همون دلیلی که بالاتر گفتم انواع و اقسام انگل های تک یاخته ای پوستی وجود داره که ممنکه در مواردی جی بی ال پانکتول پاسخگو نباشه و مثلا مجبور شید از ترکیبات مس دار استفاده کنید . در ضمن چیزی که من بار ها تجربه کردم هم اینه که بعضی از انگل های پوستی با علائم مشابه ایک و ادونیوم گاهی به هیچ روشی از بین نمیرن و در نهایت باعث مرگ ماهی میشن . شاید ضعف سیستم ایمنی ماهی یا استرس هم مزید بر علت میشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اینا معمولا انگل تک یاخته ای هستند . معروف ترینشون در آب شور ادونیوم هست ولی اصلا نمیشه نوعشون رو قطعی گفت . اینکه دوستمون میفرمایند دارو ها رو تست کردم به درد نخورد هم اصلا حرف درستی نیست . جی بی ال که نیومده هم خودشو سر کار بزاره هم ما رو . داروی punktol بسیار مفید و کاربردیست و در ۷۰٪ موارد تاثیر خوبی میزاره . ولی به همون دلیلی که بالاتر گفتم انواع و اقسام انگل های تک یاخته ای پوستی وجود داره که ممنکه در مواردی جی بی ال پانکتول پاسخگو نباشه و مثلا مجبور شید از ترکیبات مس دار استفاده کنید . در ضمن چیزی که من بار ها تجربه کردم هم اینه که بعضی از انگل های پوستی با علائم مشابه ایک و ادونیوم گاهی به هیچ روشی از بین نمیرن و در نهایت باعث مرگ ماهی میشن . شاید ضعف سیستم ایمنی ماهی یا استرس هم مزید بر علت میشه .
    بله اقاي آژيده درست ميگيد داروي punktol خوبه و در بروشور جي بي ال گفته كه در تانك قرنطينه استفاده بشه بعد امده با همون بسته بندي ريف سف كرده دارو رو كه خيلي ظعيف تر عمل ميكنهو من استفاده كردم توي تانك اصلي و نتيجه نگرفتم

اينم بسته بندي كه زده ريف سيف نيس ولي خود دارو بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    ببين در كنار دما و تقويت ماهي ميتوني از يو وي هم استفاده كني من يه يو وي ارزون گرفتم كه خيلي كمكم كردSent from my iPhone using Tapatalk
    سلام ، داداش چه مارکی یووی خرید ی و چند خریدی ؟از کجا خریدی ؟ الان رفتم یه کلینر بگیرم ولی بخاطر راس دراگون منصرف شدم ، میترسم کلینرو بخوره. . چند وقت قبل خواستم برم از یوویهایه تصفیه آب تهیه کنم ولی گفتم شاید بدردم نخوره . ولی اگه کمی قیمت مناسب باشه حتمن یکی میخرم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام ، داداش چه مارکی یووی خرید ی و چند خریدی ؟از کجا خریدی ؟ الان رفتم یه کلینر بگیرم ولی بخاطر راس دراگون منصرف شدم ، میترسم کلینرو بخوره. . چند وقت قبل خواستم برم از یوویهایه تصفیه آب تهیه کنم ولی گفتم شاید بدردم نخوره . ولی اگه کمی قیمت مناسب باشه حتمن یکی میخرم .
    من يو وي ريزن گرفتم ٩ وات ١٥٠ فكر كنم، از اهواز ولي از همون يو وي تصفيه فروشها هم خوبه بايد واتش متناسب با ليتراژت باشه و يه پمپ ١٥٠تا ٢٥٠ ليتر در ساعت هم بايد براش بگيري

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    ببين در كنار دما و تقويت ماهي ميتوني از يو وي هم استفاده كني من يه يو وي ارزون گرفتم كه خيلي كمكم كردSent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)