صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouria rez نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم سایزش 60 30 60 بود درسته؟
    این حجم بیشتر به درد گیاهخوار میخوره ولی نگهداری از گیاهخوارها یکم سخت هست چون حساسن
    من بهت پیشنهاد میکنم برای شروع کار از ماهی های مقاوم نگهداری کنی مثل افریقایی ها بعدش که به اکواریوم داری وارد شدی گیاهخوار نگه دار
    سلام،یادم نمیاد.
    آخه این 16 تا ماهی رو چی کار کنم؟!یه نوعش هست که از هر کی میپرسم چیه میگه نمیدونم!اسم این نوع میگه جودی هست
    میمونه 2 نوع دیگه که لوچ دلقک و رامینوس هستند.
    میشه درباره ی نگهداری از این ماهی ها بیش تر برام توضیح بدید؟!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    خوب تبریک می گم که شما هم به جمع اکواریوم داران پیوستین
    خوب اتفاقا امروز داشتم مطالب رو در مورد ردو بدل اکواریوم در میهن پت می خوندم
    چون حجم تانک کمه حدودا 100 لیتر آب می گیره بهتره الان اقدام به دپوی اب در چند ظرف انجام بدین تا کلر اب از بین بره
    در مرحله دوم با اون دوستی که تانک رو ازش گرفتین هماهنگ کنید که اب تانک خودشو در صورتی که سیکلش طی شده رو نریزه
    شما می تونید با تعدادی ظرف حداقل مقدار 50 درصد اب اون تانک رو با خودتون بیارید همچنین اشاره کنید که فیلترو باقی وسایل در صورتی که از تانک خارج می شن در یک ظرف که اب همین تانک در اون قرار داره بگذارید تا باکتری های مفید از بین نرن
    بعد از انتقال تانک به محل جدید و چیدمان تزئینات و وسایل داخل تانک ابی که از ایشون گرفتید رو داخل تانک بریزید همچنین ابی که دپو شده رو به اب قبلی اضافه کنید(توجه داشته باشد که کلر اب باید از بین رفته باشد و هم دما با اب قبلی در غیر این صورت باکتریها اسیب جدی خواهند دید)
    برای اضافه کردن اب جدید به تانک عجله نکنید در صورتی که کلر اب کاملا از بین نرفته باشد(در صورت هوادهی خوب بین 24 تا 48 ساعت طول خواهد کشید تا کلر از بین بره)ماهیا رو در همون مقدار اب قدیمی که دارید قرار بدین بعد از هوادهی و از بین رفتن کلر اب جدید کم کم اون رو به تانک اضافه کنید
    ممنونم،از بابت دادن توضیحات جامع و کاملتون هم تشکر میکنم.
    آب الان براشون میذارم،اون کارهایی رو هم که گفتید بهشون میگم انجام بدند.
    واقعا ازتون ممنونم.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
    سلام،یادم نمیاد.
    آخه این 16 تا ماهی رو چی کار کنم؟!یه نوعش هست که از هر کی میپرسم چیه میگه نمیدونم!اسم این نوع میگه جودی هست
    میمونه 2 نوع دیگه که لوچ دلقک و رامینوس هستند.
    میشه درباره ی نگهداری از این ماهی ها بیش تر برام توضیح بدید؟!
    خواهش می کنم
    جودی متاسفانه منم تا حالا نشنیدم (البته مطمئنا یکی از این اسمهای من در آوردی فروشنده هاست که سر ماهیا می زارن مثل یکی از فروشنده ها که خیلی هم با بنده رفیق هستن و به ماهی ویج می گه سورم کله قرمز)
    خوب در مرود رامینوس و لوچ دلقک که مطالب زیاد هست معمولا ماهیا ن حساسی نسبت به تغییرات شدید اب هستند پس باید مد نظرتون باشه که همیشه کیفیت اب بالا باشه سیفون مرتب فراموش نشه تا ماهیانی زیبا و سالم باشند (می تونید بدونه سبفون هم نگهداری کنید ولی خوب خیلی زود دل زده خواهید شد ازشون)بهترین حالت نگهداریشون و حمل و نقل اینه که اب قبلی تانک که گفتم با خود میارین داخل تان می ریزید ماهیا رو هم درون اون قرار بدید اب جدید بعد از بین رفتن کلر به تانک کم کم اضافه کنید
    ولی توصیه من اینه اگه می خواهید خیلی زود از عرصه ماهی کنار نرید و به اصطلاح دل زده نشید بهتره با یک اکواریومی صحبت کنید رامینوسها و جودی ها ! رو به اکواریومی بدید و برای شروع با افریقایی ها شروع کنید می تونید ماهیاتونو با چندتا افریقایی عوض کنید چندتا تخته سنگ رودخانه ای برای تزئین و همچنین ساختن محیط طبیعی برای افریقایی ها می تونید تهیه کنید
    البته همه اینها بسته به سلیقه نظر خودتون خواهد داشت هم می تونید تعویض کنید و هم می تونید از ماهیای که دارید لذت ببرید رامینوسها ماهیان زیبا و پر جنب و جوشی هستند و با رعایت شرایط مطلوب خیلی زیبا شده می نونند سالها عمر کنند ولی خوب یکم سوسول تر از ماهیان دیگه هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    خخخخ،که این طور...ببینم چی میشه...شاید با یه آفریقایی تعویضشون کردم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)