صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14025

سوال راجب به دانه پارس

سلام
    اینطور که تو سایت خوندم دونه پارس برای مینا ضرر داره
    جای دانه پارس چی بش بدم و از کجا تهیه کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sefrtime نمایش پست ها
    سلام
    اینطور که تو سایت خوندم دونه پارس برای مینا ضرر داره
    جای دانه پارس چی بش بدم و از کجا تهیه کنم ؟
    سلام.خیر دونه پارس ضرر نداره و میتونید از همه مغازه های پرنده فروشی هم تهیه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    دون پارس یک غذای کامله که مشکلی برای استفاده نداره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14025
    پس مشکلی نداره واشس
    چون من چند جا خودنم که میگن این دانه های پارس کیفی خوبی ندارن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    پس مشکلی نداره واشس
    چون من چند جا خودنم که میگن این دانه های پارس کیفی خوبی ندارن
    خیر دوست عزیز دانه پارس یک غذای تقریبا کامل هست که اکثر نیازهای بعضی پرنده ها مثل مینارو تامین میکنه اما همه ی نیازهارو خیر.هر موجود زنده ای به سبزیجات و میوه جات و جوانه هانیاز داره تا همه ی نیازهای بدنش تکمیل بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14025
    دوستان میشه نظرتونو راجباین متن بگید ایا صیح هست یا نه ؟

چرا پلت های فله ای موجود در ایران برای مرغ مینا ضرر دارد؟

دلایل زیادی برای مضر بودن این پلت ها وجود داره که مهم ترین آنها عبارتند از:

1: این پلت ها برای مصرف مرغ های مرغداری تهیه میشن، یعنی آنالیز مواد داخلشون برای چاق کردن یه جوجه توی مدت زمان کوتاه هست.... نه برای ده سال زندگی یه مرغ مینا

2: متاسفانه توی پرنده فروشی ها هم از این پلت ها استفاده میشه و پرنده به خوردنشون عادت می کنه و به سختی توی خونه سمت بقیه مواد غذایی میره، این پلت ها همه مواد مورد نیاز برای مرغ مینا رو ندارن ، بعد از مدتی متوجه علائم کمبود یه سری از مواد غذایی توی بدن مینا میشین......خوردن این پلت ها یکی از دلایل مرگ تعداد زیادی از مرغ های مینا در سه سال اول زندگی هست درحالیکه بیش از ده سال باید عمر کنن.

3: پلت ها فوق العاده پر کالری هستن ، مرغ مینا در محیط زیست طبیعی یک جیره متعادل می خوره و روزانه چند کیلومتر پرواز می کنه و انرژی می سوزونه ، حالا تصور کنید بیاریمش داخل قفس ( یا نهایتا" همراه با پروازهای کوتاه داخل خانه )، و بهش غذای پر انرژی هم بدیم.....ایجاد کبد چرب حداقل اتفاقیه که می افته.

4: اکثر این پلت ها به صورت باز و فله ای توی پرنده فروشی وجود داره.....طرف مرغ میناشو میاره کلینیک با علائم آلودگی انگل پوستی، میگه من هیچ پرنده دیگه ای ندارم چطور مینای من این انگل بهش منتقل شد؟.....خبر نداره که انگل دقیقا" از همون پلت ها اومده، پلت هایی که توی پرنده فروشی ها ، جایی هستن که ممکنه پرنده های آلوده هم وجود داشته باشن

نکته : از اونجایی که اکثر میناها در پرنده فروشی با همین پلت ها تغذیه میشن ، نمیشه اونو ناگهان از جیره غذائیشون حذف کرد و مورد دوم اینکه پلت های مخصوص مرغ مینا به صورت بسته بندی وجود داره و میتونه بخشی از جیره غذایی پرنده رو در بر بگیره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دوستان میشه نظرتونو راجباین متن بگید ایا صیح هست یا نه ؟

چرا پلت های فله ای موجود در ایران برای مرغ مینا ضرر دارد؟

دلایل زیادی برای مضر بودن این پلت ها وجود داره که مهم ترین آنها عبارتند از:

1: این پلت ها برای مصرف مرغ های مرغداری تهیه میشن، یعنی آنالیز مواد داخلشون برای چاق کردن یه جوجه توی مدت زمان کوتاه هست.... نه برای ده سال زندگی یه مرغ مینا

2: متاسفانه توی پرنده فروشی ها هم از این پلت ها استفاده میشه و پرنده به خوردنشون عادت می کنه و به سختی توی خونه سمت بقیه مواد غذایی میره، این پلت ها همه مواد مورد نیاز برای مرغ مینا رو ندارن ، بعد از مدتی متوجه علائم کمبود یه سری از مواد غذایی توی بدن مینا میشین......خوردن این پلت ها یکی از دلایل مرگ تعداد زیادی از مرغ های مینا در سه سال اول زندگی هست درحالیکه بیش از ده سال باید عمر کنن.

3: پلت ها فوق العاده پر کالری هستن ، مرغ مینا در محیط زیست طبیعی یک جیره متعادل می خوره و روزانه چند کیلومتر پرواز می کنه و انرژی می سوزونه ، حالا تصور کنید بیاریمش داخل قفس ( یا نهایتا" همراه با پروازهای کوتاه داخل خانه )، و بهش غذای پر انرژی هم بدیم.....ایجاد کبد چرب حداقل اتفاقیه که می افته.

4: اکثر این پلت ها به صورت باز و فله ای توی پرنده فروشی وجود داره.....طرف مرغ میناشو میاره کلینیک با علائم آلودگی انگل پوستی، میگه من هیچ پرنده دیگه ای ندارم چطور مینای من این انگل بهش منتقل شد؟.....خبر نداره که انگل دقیقا" از همون پلت ها اومده، پلت هایی که توی پرنده فروشی ها ، جایی هستن که ممکنه پرنده های آلوده هم وجود داشته باشن

نکته : از اونجایی که اکثر میناها در پرنده فروشی با همین پلت ها تغذیه میشن ، نمیشه اونو ناگهان از جیره غذائیشون حذف کرد و مورد دوم اینکه پلت های مخصوص مرغ مینا به صورت بسته بندی وجود داره و میتونه بخشی از جیره غذایی پرنده رو در بر بگیره
    سلام.بنده هم خدمت شما عرض کردم که غذای اصلی هست ولی همه ی نیازهارو جبران نمیکنه و خیلی از نیازها باید با سبزیجات و میوه جات و حبوبات تامین بشه.
    در مورد اینکه فله ای هست ربطی به ذات خود غذا نداره.یعنی اگر توی یک پک بسته بندی شده باشه مشکلش حل میشه؟!!!
    غذای فله ای شاید یک سری از بیماری هارو داشته باشه اما نه برای مینا که خودش توی طبیعت حشره خواری هم میکنه و آنچنان پرنده ی تمیزی نیست.
    نویسنده ی این متن بیشتر فکر کنم با ربط دادن همه چی از اینکه تمیز نیست و فله ای هست و غیره سعی داشته فقط ثابت کنه این غذا مناسب نیست.برای اینکه بگن یه غذا مناسب نیست میگن فلان ترکیب یا فلان موادی که توش بکار رفته به دلیل ناسازگاری با بدن مینا مناسب نیست.نه بسته بندی و تمیز بودن یا نبودنش که کلا با یک بسته بندی مشکلش حل میشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14025
    اخه ی سری پلت بسته بندی شده هست که خارجی هستن احتمالا منظورش به اونها بوده

مرسی از راهنمایی هاتون .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اخه ی سری پلت بسته بندی شده هست که خارجی هستن احتمالا منظورش به اونها بوده

مرسی از راهنمایی هاتون .
    کلا نوشته ی منطقی نیست همونطور که خدمتتون عرض کردم.اگر منظور هر نوع پلتی باشه با اسم و ذکر ترکیبات میان دلایل تایید یا مردود شدنش رو ذکر میکنن.همینجوری نمیشه یک نوشته رو مقاله کرد که پلت خوبه یا بد.البته من فکر میکنم منظورش همون دانه پارس بوده که برای مینا و مرغ مشترک در نظر گرفته اما روی هم رفته یک متن بی پایه و اساس هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14025
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    کلا نوشته ی منطقی نیست همونطور که خدمتتون عرض کردم.اگر منظور هر نوع پلتی باشه با اسم و ذکر ترکیبات میان دلایل تایید یا مردود شدنش رو ذکر میکنن.همینجوری نمیشه یک نوشته رو مقاله کرد که پلت خوبه یا بد.البته من فکر میکنم منظورش همون دانه پارس بوده که برای مینا و مرغ مشترک در نظر گرفته اما روی هم رفته یک متن بی پایه و اساس هست.
    اره منظورش همون دانه پارس هست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)