نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008

داستان زندگی سنجاب در اسارت

سلام

این داستان را که شما می خوانید , داستان واقعی زندگی من هست و خیلی خوشحال هستم که شما زندگی نامه منو می خوانید .

من یه سنجاب ایرانی هستم , دم خوشگلی هم دارم , رنگه بی نظیری هم دارم , ولی همینا باعث شد تا از بقیه زندگی ام تا امروز که این نامه را می نویسم لذتی نبرم.

این داستان از روزی شروع شد که اون روزو هیچ وقت یادم نمیره, جنگل خیلی زیباتر از روزهای دیگه بود .

من برای خانواده ام رفتم بیرون تا کمی خوراکی جمع کنم , بچه های خوشگل من تازه بدنیا آمده بودند و زود به زود گرسنه می شدند .

بعد از جمع کردن خوراکی ها به جایی رسیدم که یه خوراکی خوشمزه داخلش بود .

کمی جای عجیبی بود , چون توی جنگل از این خوراکی ها خیلی کم بود .

رفتم تا برای خانواده ام اونو بردارم !!!

ناگهان یه در آهنی بسته شد , خیلی فریاد زدم و سعی کردم تا از اونجا فرار کنم ولی از حال رفتم , فردا صبح یه موجودی آمد و منو برد , من خیلی نگران بودم چون خانواده ام منتظر من بودند و ار همه مهمتر بچه هام گرسنه بودند .

تا به خودم اومدم دیدم پیش کلی سنجاب توی یه جای تنگ هستیم , یکیشون زخمی بود , یکی ترسیده بود و بعضیاشون هم مرده بودند .

خوراکی های کمی برای ما می گذاشتند , و اصلا شبیه خوراکی هایی که ما توی جنگل پیدا می کردیم نبود ولی از روی گرسنگی مجبور به خوردن اون خوراکی ها بودیم .

رسیدیم به جایی که ما رو بیرون آوردن کلی از سنجاب ها مریض شده بودند و بعضی دیگر هم مرده بودند , زنده ها رو از مرده ها جدا کردند.

اونهایی که خیلی مریض بودند همین جوری با مرده ها یه جا گذاشتند تا اونها هم مثل مرده ها بمیرند .

بعضی از ما ها رو توی قفس گذاشتند, بعضی دیگر هم دستفروش ها اومدند و بردند .

وقتی توی قفس بودم , همش به درو دیوار قفس می پریدم که فرار کنم .

آدمایی که منو می دیدند چند گروه بودند , یه عده تاسف می خوردند و می گفتند جای این بچه توی جنگل هست و می رفتند , یه عده دیگر به او آقاهه دعوا می کردند و می گفتند جای این بچه توی جنگل هست , چرا می فروشیش و اون آقاهه با پرویی می گفت ناراحتی برو شکایت کن , یه عده دیگه هم می گفتن سنجاب اینه و اون هم با افتخار میگفت بله همین هست .

ما شبا کلی سعی می کردیم تا قفس را باز کنیم و فرار کنیم و فردا دوستامون که مرده یا خیلی مریض بودند توی سطل آشغال می انداختند بعدش توی خوراکی هامون دارو هایی می دادن که مارو بی حال می کرد و به همه می گفتند اینا سنجابای دست آموز و پرورشی هستند.

یه روزی منو به یکی فروخت که بعد از اینکه جای جدید رفتم دیدم اوضای جدید هم کمتر از اسارت قبلی ام نیست .

منو توی یه قفس بزرگتر گذاشتند , من که توی جنگل برای خودم خانواده ای داشتم , جای جدید تک و تنها بودم و همش سعی می کردم تا فرار کنم و اونها هم فکر می کردند من دارم بازی می کنم و اصلا خوراکی هایی که می دادند دوست نداشتم , چون توی جنگل خوراکی های بهتری داشتم.

بعد از اینکه اثر دارو ها از بین رفت نمی گذاشتم کسی به من دست بزنه و همه رو گاز می گرفتم و اونا هم از من ناامید تر می شدند , منو پیش همون آقاهه هم بردند ولی اون گفت می خواستید منو نخرید و حتی جواب سوالاشونو نداد.

بعدش منو بردند یه مرکز معتبری بردن و اونجا کلی اونارو راهنمایی کرد و گفت سنجاب حیوان خانگی نیست , نه تنها عمرشون خیلی کوتاه میشه بلکه توی اسارت هم جفت گیری نمی کنند .

اونایی که منو خریده بودند خیلی ناراحت شدند که منو انقدر اذیت کردند و بعد منو توی جنگل آزاد کردند , منم بعد چند ماه خونه ام را پیدا کردم .

یکی از بچه هام بخاطر اینکه خوراکی بهش نرسیده بود مرده بود ولی بقیه بزرگ شده بودند .

منم این نامه رو نوشتم و به قاصدک ها سپردم تا همه آدما هایی که این نامه رو می خوانند بدون ما توی اسارت چه حالی داریم .

ممنون از اینکه با داستان من آشنا شدید

و خواهش می کنم این نامه رو شما هم به قاصدک ها بسپرین تا همه راجع به داستان من مطلع بشوند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    15218
    خیلی داستان قشنگی بود ممنون
    من هم به هیچ وجه حاضر نیستم حیواناتی مثل سنجاب،شوگر گلایدر و ... رو به عنوان حیوون خونگی نگه دارم.این دو گروه(حیوانات خانگی و وحشی)باید همیشه از هم جدا باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش نمایش پست ها
    خیلی داستان قشنگی بود ممنون
    من هم به هیچ وجه حاضر نیستم حیواناتی مثل سنجاب،شوگر گلایدر و ... رو به عنوان حیوون خونگی نگه دارم.این دو گروه(حیوانات خانگی و وحشی)باید همیشه از هم جدا باشن
    سلام دوست عزیز یه وقت خدایی نکرده فکر نکنی دارم در مقابل حرف شما جبهه میگیرم نظر هر شخصی محترمه فقط میخوام دلیل تون رو بدونم و یه گفت و گویی ایجاد بشه
    به نظر من هر حیوونی که از نوزادی با انسان بزرگ شده باشه بازم انسان رو عامل بی گانه میدونه شاید باهاش دوست شه و بهش اعتماد کنه ولی هیچ وقت انسان نمیتونه جای هم نوع خودش رو بگیره هر حیوونی برای توی طبیعت بودن به وجود اومده...
    مثال میزنم طوطی ها از تنهایی و توی قفس بودن پرکنی و پرجوی میکنن...
    شوگرگلایدر از تنهایی ممکن حتی بمیره...
    خزندگان و مار ها غذا نمیخورن و هزار مشکل دیگه که تو اسارت نمیشه فراهم کرد...
    پرندگان شکاری و همستر و خرگوش و غیره و غیره رو به نظر من هیچ کدوم حیوون خونگی نیستن و این ظلمی هست که ما داریم در حق این حیوانات میکنیم...
    حیوانات برای سرگرم کردن ما به وجود نیومدن...برای باغ وحش به وجود نیومدن....
    برای طبیعت به وجود اومدن همین شوگرگلایدر های من دوس دارن تو استرالیا و جزایر تاسمانی و زادگاهشون با هم نوعانشون توی درختان اوکالیپتوس زندگی کنن تا توی یه قفس 2 متر در 1 متر
    یا عروس هلندی برای قفس و جوجه کشی و خرید و فروش اون برای کسب درامد به وجود نیومدن...
    کاسکو شما دوس داره تو افریقا باشه...کنار جفت و هم نوعش پرواز کنه تا توی قفس...
    شاید باهامون دوست شن شاید عروس من از سر و کولم بالا بره شاید شوگرگلایدرم روزی چند ساعت با من سرگرم شه و از سرو کولم بالا بره شاید کاسکو شما به شما وابسته شه ولی هیچ کدوم این حیوانات حیوان خانگی ما و برای سرگرمی ما نیستن همینطور که سنجاب رو با تله گرفتن و به همچین سرنوشتی دچار شد کاسکو و شوگرلایدر من و شما هم در اغاز از طبیعت به دام انداخته شدن شاید تکثیر داخل باشن اما کاسکو شما که الان پیشتونه چند نسل قبل از طبیعت مانند این سنجاب شکار شده یا هر حیوون دیگه
    به نظر من اشتباهه که بگیم شوگرگلایدر و سنجاب و مار و ... حیوون خونگی نیستن ولی پرنده و چرنده و جونده و جهنده حیوون خونگی و صرفا برای تفریح ما هستند...چون هیچ حیوونی برای خونه نیست که بگیم حیوون خونگی
    به نظر من بهتره که برای حیوونای خونگیمون بهترین شرایط رو برقرار کنیم من یه جای اتاقم تختمه یه گوشه پارک بازی طوطی یه گوشه اکواریوم یه گوشه قفس شوگرگلایدر ها که بیشتر از 2 متر در 1 در 1 متر دیگه فضا نداشتم ولی اگه جایی باز شه اولین کارم اینه که محلی برای خوشحال کردن پت هام به وجود بیارم....
    از خریدن حیواناتی که از طبیعت شکار شدن پرهیز کنیم و سعی در این کنیم که دیگه حیوونی به سرنوشت سنجاب دچار نشه
    یه خورده فکر کنیم میفهمیم که جای هیچ کدوم از حیوانات در خونه نیست و این ظلم بزرگی که بیشتر ما در حق حیوانات میکنیم
    ببخشید به انقدر زیاد حرف زدم
    موفق و پیروز باشید دوست من

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    15218
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز یه وقت خدایی نکرده فکر نکنی دارم در مقابل حرف شما جبهه میگیرم نظر هر شخصی محترمه فقط میخوام دلیل تون رو بدونم و یه گفت و گویی ایجاد بشه
    به نظر من هر حیوونی که از نوزادی با انسان بزرگ شده باشه بازم انسان رو عامل بی گانه میدونه شاید باهاش دوست شه و بهش اعتماد کنه ولی هیچ وقت انسان نمیتونه جای هم نوع خودش رو بگیره هر حیوونی برای توی طبیعت بودن به وجود اومده...
    مثال میزنم طوطی ها از تنهایی و توی قفس بودن پرکنی و پرجوی میکنن...
    شوگرگلایدر از تنهایی ممکن حتی بمیره...
    خزندگان و مار ها غذا نمیخورن و هزار مشکل دیگه که تو اسارت نمیشه فراهم کرد...
    پرندگان شکاری و همستر و خرگوش و غیره و غیره رو به نظر من هیچ کدوم حیوون خونگی نیستن و این ظلمی هست که ما داریم در حق این حیوانات میکنیم...
    حیوانات برای سرگرم کردن ما به وجود نیومدن...برای باغ وحش به وجود نیومدن....
    برای طبیعت به وجود اومدن همین شوگرگلایدر های من دوس دارن تو استرالیا و جزایر تاسمانی و زادگاهشون با هم نوعانشون توی درختان اوکالیپتوس زندگی کنن تا توی یه قفس 2 متر در 1 متر
    یا عروس هلندی برای قفس و جوجه کشی و خرید و فروش اون برای کسب درامد به وجود نیومدن...
    کاسکو شما دوس داره تو افریقا باشه...کنار جفت و هم نوعش پرواز کنه تا توی قفس...
    شاید باهامون دوست شن شاید عروس من از سر و کولم بالا بره شاید شوگرگلایدرم روزی چند ساعت با من سرگرم شه و از سرو کولم بالا بره شاید کاسکو شما به شما وابسته شه ولی هیچ کدوم این حیوانات حیوان خانگی ما و برای سرگرمی ما نیستن همینطور که سنجاب رو با تله گرفتن و به همچین سرنوشتی دچار شد کاسکو و شوگرلایدر من و شما هم در اغاز از طبیعت به دام انداخته شدن شاید تکثیر داخل باشن اما کاسکو شما که الان پیشتونه چند نسل قبل از طبیعت مانند این سنجاب شکار شده یا هر حیوون دیگه
    به نظر من اشتباهه که بگیم شوگرگلایدر و سنجاب و مار و ... حیوون خونگی نیستن ولی پرنده و چرنده و جونده و جهنده حیوون خونگی و صرفا برای تفریح ما هستند...چون هیچ حیوونی برای خونه نیست که بگیم حیوون خونگی
    به نظر من بهتره که برای حیوونای خونگیمون بهترین شرایط رو برقرار کنیم من یه جای اتاقم تختمه یه گوشه پارک بازی طوطی یه گوشه اکواریوم یه گوشه قفس شوگرگلایدر ها که بیشتر از 2 متر در 1 در 1 متر دیگه فضا نداشتم ولی اگه جایی باز شه اولین کارم اینه که محلی برای خوشحال کردن پت هام به وجود بیارم....
    از خریدن حیواناتی که از طبیعت شکار شدن پرهیز کنیم و سعی در این کنیم که دیگه حیوونی به سرنوشت سنجاب دچار نشه
    یه خورده فکر کنیم میفهمیم که جای هیچ کدوم از حیوانات در خونه نیست و این ظلم بزرگی که بیشتر ما در حق حیوانات میکنیم
    ببخشید به انقدر زیاد حرف زدم
    موفق و پیروز باشید دوست من
    با حرف شما موافقم
    ولی راستش منظور من در پست بالایی اگزاتیک پت ها بودن
    ،

Sent from my LT25i using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش نمایش پست ها
    با حرف شما موافقم
    ولی راستش منظور من در پست بالایی اگزاتیک پت ها بودن
    ،

Sent from my LT25i using Tapatalk
    سلام
    فقط یه توضیحی بدم که سنجاب هایی که در بازار ایران فروخته میشن همه شکار شده از طبیعت هستند و تا حالا تو اسارت تکثیر نشدن.
    ناقل بسیاری از بیماری ها به انسان هستند چون از طبیعت گرفته میشوند و دامپزشک متخصص در این زمینه وجود ندارد
    سنجاب علاقه زیادی به جوییدن چوب دارد و نمیتوان او را در خونه رها کرد
    سنجاب ها احتمال اینکه شپش بگیرند یا داشته باشند خیلی زیاد است
    و از همه مهم تر نگهداری سنجاب در کشور غیر قانونیه
    و سنجاب ها اهلی نمیشوند و نیمه اهلی میشند
    ولی شوگرگلایدر که از کیسه داران است کلا بحثش جداست به راحتی در اسارت تکثیر میشن
    نیاز به واکسن ندارن و هاری و شپش نمیگیرن
    من روزی 1 ساعت توی خونه ازادشون میکمنم و به هیچی اسیب نمیرسونن و نمیتونن برسونن
    جز مورف های وارداتیو کمیاب مورف های معمولی همه تگثیر داخل هستند
    طول عمر بیشتری از سنجاب دارند
    و اصلی ترین چیز که اون رو به عنوان حیوون خونگی نگه میدارند اینه که فوق العاده اجتمائی هستند و زود با همه دوس میشن یک ساعت اول که خونه من رسیدن از دستم غذا خوردن میذارن راحت همه نازشون کنن
    و بر خلاف اکثر اگزوتیک ها احتیاج به لوارم خاصی ندارن
    و ساعت ها نگاه کردن به بازیشون سرگرم کنندست
    برای همین من معتقدم شوگرگلایدر نباید جز اگزوتیک پت ها قرار بگیره تنها مشکلی که توی اسارت داره اینه که تهیه غذای مناسب با تنوع بالا براش یه خورده مشکله به غیر از این هیچ مشکلی از نظر من یا برای من نداره و به وجود نیوورده
    موفق باشید دوست عزیز

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)