صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008

ساختن قفس برای همستر

به نام خدا

با درود و عرض ادب خدمت مدیران و کاربران گرامی انجمن پارسی پت؛ من زارعی هستم کاربر جدید این انجمن و امیدوارم بتوانم حضور موثری در اینجا داشته باشم.
    من قصد خریداری همستر را دارم و مشکل اصلی من تهیه قفس مناسب است و تصمیم دارم تا خودم برای همسترم قفس بسازم؛ میخواستم ببینم بهتره از چی بسازم؟آهن یا چوب؟ پلاستیک یا ... و میخواستم بدونم چه وسایلی مورد نیازه و آیا کار سختیه و نیاز به تخصص خاصی داره و یا من هم میتونم انجام بدم؟

با سپاس فراوان از شما.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13984
    مثل آکواریوم با شیشه 4 میل با چسب آکواریوم بساز اگر سلیقه هم داشته باشی برای همستر ها وسایل بازی و لباس بساز تا اگر فروختی لوس باشن و گرونتر بفروشی قفس فایده نداره فرار میکنن در ضمن برای آکواریوم سقف بزار تا نتونن فرار کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    سلام.
    ساخت قفس برای همستر تقریبا بی معنیه چون همه چیز رو میجوه و از بین میبره.قفس های توی بازار هم اونایی که میله دارن زیاد مناسب نیستن هرچند همستر از ش بالا میره و بازی میکنه اما همونارو شبها شروع میکنه به جویدن و از لحاظ سر و صدا..
    بهتر از اونا جایگاهایی هست که جنسشون از طلق های رنگی هست و یه مقدار قیمتشون بالاتره.
    اگه از آکواریوم استفاده میکنید باید بدونید که مرتب باید تمیز شه تا از لحاظ تنفسی مشکلی براش پیش نیاد به جهت ادرارش.و در اون تونل هایی قرار بدین چون همستر یه موجود نقب زن هست و به استفاده ازونا علاقه داره.چرخ و فلک داخلش نصب کنیدو...

1.همستر لباس براش خوب نیست کلا واسه جونده ها خوب نیست چون ناگهانی دمای حرارت بدن رو بالا میبره و همستر هم قیمت آنجنانی و طول عمری نداره که بفروش بره..2.هیچ لزومی نداره واسه آکواریوم در بزارن مگه اینکه قصد کشتنشو داشته باشن..آمونیاک توی محیطی مثل آکواریوم پخش میشه و بدون در بسته هم ممکنه باعث مرگ بشه دیگه با در که...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13984
    شما درست میگید اما اگه از آکواریوم بپره بیرون چی اگه بوی گندش همه ی خونه رو بگیره چی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008
    نه آکواریوم زیاد برای من مناسب نیست همون میله ای باشه بهتره یا اینکه به جای میله آهنی میله چوبی باشه چوبی که غیر قابل جویدن باشه؛ ممنون میشن اگه راهنمایی کنید که از کجا میتونم میله رو تهیه کنم و چجوری باهاش قفس بسازم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    مگه فنر به پاهاش بسته که از شیشه بپره بیرون؟!بوی گندش همه خونه رو بگیره؟!!!!هرموجودی بوی خودشو داره که در صورت نظافت حس نمیشه یه همستر 7.8 سانتی هم بوش خونه رو نمیگیره دوست عزیز.
    من تاحالا نشنیدم و ندیدم که کسی برای همسترش قفس بسازه واقعیتش!واسه همینم نمیتونم کمکی کنم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    بهترین گزینه واسه همستر آکواریومه البته من دیدم توی قفس پرندگانم نگهداری میکنن ولی آکواریوم خیلی بهتره
    در ضمن همستر یه بوی خاص داره اگر خیلی به بو حساسید همستر نخرید مخصوصا ماده چون ماده ها توی یه فصلهایی خیلی بوی بدی می دن
    ولی اینجوریم نیست که کل خونرو برداره
    ببینید برای همستر قفسش باید طوری باشه که بتونید زیرش چوب اره بزارید مدام باید زیر پاش تمیز شه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش امدید

1-دوست عزیز بهترین همون قفس مخصوص همستر است
    لازمه که بدونین اکواریوم اصــــلا برای نگهداری همستر مناسب نیست
    به علت رطوبت بالا و نظافت سخت اصلا نمیتونه گزینه مناسبی باشه
    بهترین وسیله برای نگهداری همستر قفس های مخصوص خودشونه و دلیل اینکه من اصرار دارم براش قفس بخرین و نسازین اینه که همستر اقدام به جویدن میکنه و از هر چه هم که بسازین دوام نخواهد داشت و ضمن بی دوام بودن ممکنه پس از ادرار،رطوبت و نم رو به خودش میگیره و بوی بدی پیدا کنه!برای ساخت باید لوازم و وسایل زیادی رو با هزینه گزاف بخرین که باز هم در اخر به خوبی قفس اماده در نمیاد!
    قفس های مخصوص همستر هم فقط قفس هایی خوبه که کف اونها سیمی نباشه (چون ممکنه پای همستر داخل اون ها بره و دچار شکستگی بشه) و در عوض کف قفس پلاستیکی باشه و دارای لبه های بلند تقریبا بالای 5 سانت باشه تا بستر به بیرون نریزه

میتونین به این تاپیک یک نگاهی بندازین
    تعدادی عکس از قفس های دست ساز همستر گذاشته شده
    *اما باز هم توصیه من بر حسب تجربه به شما اینه که اگر قفس اماده بخرین هم هزینه کمتری داره و هم در اخر از وسیله اطمینان کامل دارین و تمام امکانات مناسب رو برای پتتون فراهم میکنه! و مهم تر اینکه نظافت راحت تری داره! شما باید یک روز در میون قفس رو کاملا تمیز کنین و اینکار اگر مثلا یک اکواریوم باشه بدون شک کار راحتی نخواهد بود!
    http://www.parsipet.ir/thread12305.html

این تاپیک هم عکس قفس های اماده و مناسب برای همستر است
    *البته این رو خدمتتون بگم که همه ی این ها در بازار موجود نیست و فقط مدل های محدودی در بازار وجود داره اما باز هم دیدنشون میتونه کمکتون کنه http://www.parsipet.ir/thread8092.html

2-کف قفس لازمه که پوشال مخصوص جوندگان ریخته بشه که مارک های مختلف با قیمت های متفاوت در پت شاپ ها موجوده
    برای بستر لانه هم میتونین از دستمال کاغذی بدون طرح (کامل سفید) استفاده کنین
    *هرگز از اره چوب استفاده نکنین چون ممکنه تکه های تیز باشه که باعث زخم بشه و حتی داخل چشمش بره و دوم اینکه گرده های خاک اره باعث مشکلات تنفسی میشه

داخل قفس لازمه که حتما یک لانه برای همستر باشه
    اگر براش توپ بازی نمیخرین حتما یک چرخ و فلک به عنوان وسیله تفریحی و وسیله ای واجب برای زندگی باید تهیه کنین!
    اگر قفس طلقی نخریدین ایرادی نداره چون میتونین سعی کنین با لوازم دیگه سرگرمی براش ایجاد کنین تا شب ها قفس رو نجوه!
    البته فقط به طور موقت اثر دارن و ممکنه بعد از چند ساعت جذابیتی براش نداشته باشن اما باز هم راه حل خوب و کاربردی هست

یک بطری اب هم باید براش تهیه کنین که معمولا همه ی قفس های اماده خودشون دارند.

قبل از خرید همستر حتــــــمــــا سعی کنین تا حد ممکن تاپیک های این بخش رو مطالعه کنین چون خیلی میتونن توی خرید و نگهداری بهتون کمک کنن: همستر
    معرفی لوازم جانبی جوندگان
    اگر اغلب تاپیک های این بخش رو که بیشتر به کارتون میخوره مطالعه کنین خیلی بهتر و اگاهانه تر میتونین در مورد نگهداری و خرید لوازم تصمیم بگیرین
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم؛اگر باز هم سوالی بود حتما بفرمایید در حد توان من و دوستان کمکتون خواهیم کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008
    خیلی ممنونم از پاسخ شما.
    من خیلی در مورد همستر تحقیق کردم و در مورد همه چیزش تقریباً اطلاعات دارم و حتی یک قفس آماده هم برای خرید انتخاب کردم فقط میخواستم ببینم اگه ساختن قفس ارزون تر و بهتر تموم میشه خوب خودم بسازم ولی اینجوری که شما میگین همون آماده پس بهتره.
    یه سوال دیگه داشتم.
    میشه مثلاً همون میله هایی رو که تو قفس آماده استفاده میشه رو خودمون تهیه کنیم و قفس بسازیم باهاش؟دلیل اصرار من برای ساخت قفس اینه که قفس رو به سایز دلخواهم بسازم چون سایزی که من تو ذهنمه تو بازار بالای 100 هزار تومن باید هزینه کنم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Z نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ شما.
    من خیلی در مورد همستر تحقیق کردم و در مورد همه چیزش تقریباً اطلاعات دارم و حتی یک قفس آماده هم برای خرید انتخاب کردم فقط میخواستم ببینم اگه ساختن قفس ارزون تر و بهتر تموم میشه خوب خودم بسازم ولی اینجوری که شما میگین همون آماده پس بهتره.
    یه سوال دیگه داشتم.
    میشه مثلاً همون میله هایی رو که تو قفس آماده استفاده میشه رو خودمون تهیه کنیم و قفس بسازیم باهاش؟دلیل اصرار من برای ساخت قفس اینه که قفس رو به سایز دلخواهم بسازم چون سایزی که من تو ذهنمه تو بازار بالای 100 هزار تومن باید هزینه کنم.
    ببینین شما میتونین خودتون بسازین اما در گرو هزینه زیاد برای لوازم و صرف کردن وقت کافی!
    من در حال حاضر خیلی از قیمت ها اطلاع ندارم اما بازار ازادگان هم سر زدین؟
    معمولا تنوع محصولات اونجا بیشتر و قیمت ها به مراتب پایین تر اند
    یک قفس بزرگ تقریبا 50*30 پارسال 56 تومان بود
    پیشنهاد من باز هم قفس اماده است اما اگر به طور قطعی میخواین خودتون بسازین،من هم میتونم توی ساخت کمکتون کنم که لوازم تهیه شده باید چه شرایطی داشته باشند
    اگر میخواین بسازین پس باید نظافت سخت رو هم قبول کنین! یک روز در میون هم باید نظافت کنین قفس رو تا بوی نا مطبوع نگیره!
    پس اگر میخواین خودتون بسازین بفرمایید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)