صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13806
    نقل قول نوشته اصلی توسط moh@mm@d reza نمایش پست ها
    سلام

تکثیر این دو تا ماهی تقریبا با بقیه تتراها یکسانه ولی شرایط برای هچ شدن تخم ها یکم سخته . برای کاردینال یادمه یه تانک 60 لیتری رو تا 20 سانت اب کردم . از قبل یک توری کف مخزن گذاشته بودم که چشمه هاش سه میلیمتر بود که تو ارتفاع 10 سانتی مخزن قرار داده بودم. نرها و ماده ها از یک هفته قبل جدا بودن و خوب تغذیه شده بودن . اون موقع ( فک کنم 7 الی 8 سال پیش ) کیت اندازه گیری نداشتم ولی اب مقطر رو به مقدار 95 درصد و اب سماور رو 5 درصد با هم قاطی کردم و ریختم تو تانک. ph اب رو که اندازه گرفتم و تا جایی که یادمه کمی اسیدی بود ولی قابل ملاحضه نبود . دم غروب نر ها رو ریختم تو تانک و به ازای هر لیتر آب یک قطره بلو متیلن 0/2 % چکوندم تو اب. نر ها فک کنم 6 تا بودن و اخر شب که چراغ ها خاموش شد ماده ها رو که 4 تا بودن ریختمشون تو تانک.دمای اب روی 29 ثابت کردم. صبح موقع طلوع تخم ریزی شروع شده بود و حدودا تا ساعت 10 دیگه ماهی ها اروم شده بودن و کف تانک پر تخم بود. ماهی ها رو خارج کردم و اب مخزن رو با ابی که دقیقا از هر نظر شرایطش با اب مخزن یکسان بود سیفون کردم. فک کنم تا 70 درصد اب رو سیفون کردم و یه سنگ هوا با شعله کم گذاشتم تو مخزن.
    حدودا بعد 48 ساعت 80 الی 90 درصد تخم ها هچ شدن. تا دو هفته با زرده تخم مرغ روزی دو بار تغذیه می شدن و روزی دو بار هم اب سیفون می شد. بعدم تغذیه با ارتمیا شروع شد.

مرسی دوست من...
    آب مقطر رو از کجا باید تهیه کنم و قیمت چنده؟
    اگر آب رو از رزین رد کنم سختی آب پایین میاد بنظرت؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط lxgblog نمایش پست ها
    مرسی دوست من...
    آب مقطر رو از کجا باید تهیه کنم و قیمت چنده؟
    اگر آب رو از رزین رد کنم سختی آب پایین میاد بنظرت؟
    آب مقطر استفاده نکنید .. آب دستگاه ro خونگی استفاده کنید ..

رزین دردسر داره ..

برای من kh آّ ب در حدود 5 یا 6 هست .. Ph آّ هم روی 6 تا 6.5

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13806
    دوستم من دستگاه ro ندارم،به خاطر همین پرسیدم رزین چطوره...
    اون دوستمون میگفت که آب مقطر استفاده کرده.یعنی خوب نیست؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط lxgblog نمایش پست ها
    دوستم من دستگاه ro ندارم،به خاطر همین پرسیدم رزین چطوره...
    اون دوستمون میگفت که آب مقطر استفاده کرده.یعنی خوب نیست؟
    سلام
    همونجور که تو پست قبلی گفتم این قضیه مال خیلی سال پیشه! اون موقع تو کاشان یکی بود که اب مقطر برا مغازه های اتوشویی می اورد و منم ازش خریدم. فک کنم سه تا دبه 20 تایی بود که دو هزارتومن بهش دادم!

با رزین می شه ولی همونجور که دوستمون گفت دردسر داره و ارزششو نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13806
    سلام دوستان
    این تانک تکثیر منه برای تترا نئون.همه شرایط رو فراهم کردم و ph و kh آب هم تنظیم کردم و دما هم 26-27 اما وقتی ماهی هارو تو تانک تکثیر انداختم ( بعد از 1 هفته جدا بودن نر و ماده ) دیدم که اصلا ماهیا بی حال شدن و جنب و جوش ندارن.اما وقتی بیشتر آب رو با آب معمولی که تو تانک اصلی خودشون بود و ph 7 داره عوض کردم سر حال شدن.فکر کنم به خاطر اینکه به اون آب عادت کردن اما اینطوری که تخم ها هچ نمیشن.پس چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط moh@mm@d reza نمایش پست ها
    سلام

تکثیر این دو تا ماهی تقریبا با بقیه تتراها یکسانه ولی شرایط برای هچ شدن تخم ها یکم سخته . برای کاردینال یادمه یه تانک 60 لیتری رو تا 20 سانت اب کردم . از قبل یک توری کف مخزن گذاشته بودم که چشمه هاش سه میلیمتر بود که تو ارتفاع 10 سانتی مخزن قرار داده بودم. نرها و ماده ها از یک هفته قبل جدا بودن و خوب تغذیه شده بودن . اون موقع ( فک کنم 7 الی 8 سال پیش ) کیت اندازه گیری نداشتم ولی اب مقطر رو به مقدار 95 درصد و اب سماور رو 5 درصد با هم قاطی کردم و ریختم تو تانک. ph اب رو که اندازه گرفتم و تا جایی که یادمه کمی اسیدی بود ولی قابل ملاحضه نبود . دم غروب نر ها رو ریختم تو تانک و به ازای هر لیتر آب یک قطره بلو متیلن 0/2 % چکوندم تو اب. نر ها فک کنم 6 تا بودن و اخر شب که چراغ ها خاموش شد ماده ها رو که 4 تا بودن ریختمشون تو تانک.دمای اب روی 29 ثابت کردم. صبح موقع طلوع تخم ریزی شروع شده بود و حدودا تا ساعت 10 دیگه ماهی ها اروم شده بودن و کف تانک پر تخم بود. ماهی ها رو خارج کردم و اب مخزن رو با ابی که دقیقا از هر نظر شرایطش با اب مخزن یکسان بود سیفون کردم. فک کنم تا 70 درصد اب رو سیفون کردم و یه سنگ هوا با شعله کم گذاشتم تو مخزن.
    حدودا بعد 48 ساعت 80 الی 90 درصد تخم ها هچ شدن. تا دو هفته با زرده تخم مرغ روزی دو بار تغذیه می شدن و روزی دو بار هم اب سیفون می شد. بعدم تغذیه با ارتمیا شروع شد.

با سلام
    اولین بار میبینم کسی این اطلاعاتو داره
    واقعا تبریک میگم
    توضیحات دوستمون کاملا صحیح بود
    من خودم دارم تترا سرپا یا همون جواهر خودمون رو تکثیر میکنم
    البته باید بگم تو تکثیر تترا ها عوامل اصلی آماده بودم ماده ها و البته تعداد اونا تو گله تخم ریزی هست
    موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)