نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898

طوطی و تلفن ( ترجمه)

طوطی و تلفن

چرا طوطی شما از تلفن متنفر است؟

سالها قبل زمانیکه هنوز پانسیون فعال طوطی در خانه داشتم توجهم به عکس العمل های گوناگون پرنده ها وقتی تلفن زنگ می زد، جلب شد .

انواع گوناگونی از توانایی تقلید ، از تقلید پاسخگوی اتوماتیک گرفته تا پاسخ مستقیم به تلفن: سلام شما با منزل .. تماس گرفته اید، که با بوق های مناسب کامل می شود . بعضی طوطی ها با انواع مختلفی از صداهای انسانی پاسخگوی اتوماتیک و یا گفتگوی تلفنی عکس العمل نشان می دهند: سلام ؟ آه ، سلام، چطوری؟ ها ها ها واقعاً؟ باشه . خداحافظ. در طول دهه ای که من طوطی ها را پانسیون می گردم حتی یکبار نشد که صدای زنگ تلفن توسط طوطی های مقیم پانسیون مورد بی توجهی قرار بگیرد. علاقۀ طوطی اتان به تلفن ممکن است نتیجۀ علاقۀ شما به تلفن اتان باشد.

کارن وبستر از ناحیه آلاسکای مرکز آموزش و نگهداری طوطی(
    PEAC ) در مورد بازی پاسخگویی به تلفن گزارش داده که بخصوص در قسمتهایی که چندین طوطی باهم نگهداری می شوند بسیار خنده دار است . طوطی lesser jardine کارن صدای زنگ تلفن را تقلید می کند... رینگ رینگ.. بعد کاسکو با صدای کارن پاسخ میدهد: سلام؟ و بعد کاسکوی تیمنه اش گفتگو را انجام میدهد ( بازهم با صدای کارن) و بعد باصدایی حاکی از قطع شدن ارتباط پاسخگویی را پایان میدهد... سلام ، اه ، باشه . باشه و بعد: خداحافظ ... تق( گذاشتن تلفن سر جایش).
    پس دلیل علاقۀ فراوان طوطی ها به تلفن چیست؟ فرض قابل قبول اینست که برخلاف رفتارهای ژنتیکی مانند کثیف کاری ناشی از پرت کردن غذا ، تکرار فی البداهه کلمات، تخریبات کامل، پاسخگویی تلفن برای طوطی کار سختی نیست. شاید افسون شدن طوطی اتان با تلفن ناشی از افسون بودن شما بواسطۀ تلفن است.

آمریکایی ها مطمئناً افسون شده تلفن هایشان هستند و مثال آن مکالمات تلفنی است که هر کجا قدم می گذاریم در حال انجام می باشد.- در صفهای بقالی، سالن فرودگاه، ورودی های توالتهای عمومی، رستورانها و حتی سالن انتظار سینماها . پس این اصلاً عجیب نیست که طوطی شما افسون تلفن است.

طوطی ها تنها حیوانات خانگی نیستند که به تلفن عکس العمل نشان میدهند. با وجودیک خواب پرسر و صدا ، هر دو گربۀ من با به صدا در آمدن زنگ تلفن از جا پریده و دور اتاق می چرخند.

اون قدیما وقتی مادرها به سیم موج دار شیطانی تلفن زنجیر بودند . بچه ها یاد می گرفتند که چند دقیقۀ لذت بخش در اختیار دارند تا خراب کاری هایشان را بدون دخالت ناگهانی انجام دهند. برادر زاده کوچک من این قضیه را با باز کردن 200 یارد از سیم ماهی گیری نشان داد زمانیکه خارج از دسترس و دید مادر بزرگش بود .

چرا آنها اینکار را می کنند؟

افراد معمولاً از من می پرسند که چرا طوطی آنها از تلفنشان متنفر است. بعنوان مدرک هر بار تلفن در دسترس شان باشد به آن حمله می کنند. احتمالاً دو دلیل می توان ذکر کرد: اول- بیشتر افراد هر چیزی که در دست دارند( از جمله پرنده اشان را) با شنیدن صدای تلفن به زمین می اندازند. بی توجهی به طوطی ، عجله انسان برای پاسخگویی به تلفن، قرار دادن تلفن روی شانه اشان و توجه 100 درصدی به آن . از این زاویه دید به نظر من طوطی ای عجیب است که از تلفن نفرت نداشته باشد.

نفرت و تمایل به خراب کردن تلفن توسط طوطی احتمالاً 3 محرک دارد:

محرک اول- افسون تمام آن دکمه های کوچولو که یک نوک پرتحرک می تواند از جا در بیاورد و همه ما می دانیم که زبان و نوک و طوطی ها تا چه حد می تواند مکانیکی باشد مخصوصاً زمانیکه بحث تخریب در میان باشد.

محرک دوم
    تلفن چیزی است که بوضوح برای ما ارزش دارد پس احتمالاً طوطی امان نیز به سمت آن کشیده می شود.
    محرک سوم-جایزۀ احساسی که معمولاً طوطی در نتیجه تخریب یک تلفن دریافت میکند انگیزۀ عظیمی برای او خواهد بود(اتفاقاً همین اتفاق بطور مکرر برای کنترل تلویزیون نیز بدلیل همان انگیزه اتفاق خواهدافتاد.)

البته همه ما تشخیص می دهیم که باید مسئولیت تخریب چیزهای باارزش توسط طوطی را خودمان قبول کنیم زیرا عموما این اتفاق زمانی رخ میدهد که ما آنها را بدون سرپرست، خارج از قفس شان رها می کنیم. کار هوشمندانه ای نیست اما اشتباهی است که همه ما احتمالا یک یا چند بار مرتکب آن شده ایم.

سالها قبل من خیلی کوتاه اتاق را برای پاسخ دادن به زنگ در ترک کردم در حالیکه ماکائو آبی-طلایی ام ، سم ، خارج از قفس بود. او خیلی با دقت ساعتی را که من بطور احمقانه ای روی میز رها کرده بودم را از هم باز کرده بود. من واقعا تحت تاثیر موشکافی کاری که کرده بود قرار گرفتم ، وقتی که بازگشتم و ساعت را در 7 تکه دیدم البته بدون احتساب بندهای ساعت. او بطور دقیق و با زحمت شیشه ، حفاظ پشتی، بندها و چندین شماره را قبل از اینکه من مداخله کنم ، درآورده بود.در نهایت یک نابودی کامل. از خوش شانسی من ، ان فقط یه ساعت 10 ی بود که خیلی راحت جایگزین شد.

ترجمه از : ZKARIMI

منبع:www.birdchannel.com

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی . عالی بود . واقعا دلایلی که اینجا گفته شده که چرا طوطی از تلفن متنفره کاملا به خصوصیات و شخصیتشون میخوره . مخصوصا اگه این طوطی کاسکو باشه . حس مالکیتش نسبت به چیزی که دست ماست هم بهش این اجازه رو میده هر بلایی دلش خواست سرش بیاره ( چون به نظرش مال خودشه )

نمی تونم حالت طوطیمو توصیف کنم که چجوری وقتی تلفن بی سیمی رو میبینه بهش حمله می کنه بدو بدو میره سمتش انگار این تلفن بیچاره قبلا حالش رو گرفته بوده این میخواد حالا تلافی کنه . هیچکسی رو دیگه نمی بینه هیچ صدایی نمی شنوه فقط هدفش اینه که اون تلفن رو با تمام قدرت بکشه

حالا چون زحمت کشیدین مطلب به این مهمی رو ترجمه کردین در تائید پاراگراف آخر منم یه عکسی بذارم از دست گل طوطی خودم که چند هفته پیش اتفاق افتاد

این تیکه ها یه روزی موبایل خواهرم بود یعنی تا چند هفته پیش

به خاطر فراموشکاری خواهرم این بلا سر موبایلش اومد . با ظرافت خاصی همه شماره هاشو جدا کرده ... و کلا هیچی باقی نموند ازش . البته کسی نمیدونه تو خونواده

حالا جدا از این خرابکاری که ممکنه اتفاق بیفته نگرانی بابت اینکه تیکه های ریز به کار رفته تو موبایل رو نخورده باشه آدمو می کشه . تا چند روز منتظر علایمی بودم که متوجه شم چیزی رو قورت داده یا نه . خدا رو شکر اتفاقی براش نیفتاد . ولی واقعا درسته که وقتی بیرون میریم همه وسایلی که امکان خراب شدنش توسط طوطی هست رو جایی قرار بدیم که در دسترسش نباشه .

حالا دوستانی که طوطی های مختلف دارن مثلا ککاتیل یا هر طوطیه دیگه ای ، اگه تجربه ای دارن بگن .

ممنون خانم کریمی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    سپیده خانم واقعا عکس جالبی بود . فقط یک لحظه غفلت می تونه کافی باشه. البته با توجه به این مطلب باید گفت هرچیزی که باعث منحرف کردن توجه صاحب طوطی از اون بشه مورد غضبش قرار میگیره . این حسادت و خشونت از طرف کاسکوی من متوجه کامپیوتر و مخصوصا کیبورده . هر وقت توی اتاقه و من مشغول کامپیوترم میشم اول شروع میکنه به صحبت اگه توجه نکنم اونوقته که جیغ بنفش میکشه تا توجهم رو جلب کنه که البته همیشه هم موفق میشه. یکبار هم که کنار دستم روی میز بود یک لحظه حواسم به جای دیگه پرت شد وقتی برگشتم دیدم یکی از کلیدهای کیبورد نیست . به زور و در حالیکه غرغر میکرد ازش گرفتم از اون به بعد تا میآد روی میز به وضوح در کمینه که خودش رو به دکمه های کیبورد برسونه . یه کیبورد خراب براش گرفتم ولی فقط به این کیبوردی که زیر دست منه علاقه داره بی توجه به اون یکی میآد و در کمین این یکی میشینه .

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    ممنون از ترجمه ي عاليتون

متن خيلي خوبي بود

ككاتيل من هم عاشق موبايله. البته نه به خاطر حسادتش ها. بيشتر به خاطر اون جذابيتي كه دكمه هاي موبايل براش داره به سمتش كشيده ميشه. يه بار لطفش شامل موبايلي كه بصورت امانت پيشم بود شده و يكي دوتا از دكمه هاش رو در اورد ولي از خوش شانسي من دكمه ها رو تونستم خيلي راحت سرجاشون بذارم

ولي از همه بيشتر عاشق دكمه هاي كيبورده. اصلا نميتونم وقتي پيشم هست دست به سمت كيبورد ببرم. هميشه هم حرف اون به كرسي ميشينه و نميذاره دست بزنم مگه اينكه يه كمي خشونت به كار ببرم تا از روي كيبورد كنار بره. فكر ميكنم علاقه ي زيادش به كيبورد نه فقط به خاطر دكمه هاش بلكه به خاطر اون حس قدرتيه كه بهش ميده. چون هميشه ميتونه قدرتش رو بهم نشون بده و حرف خودش رو پيش ببره و از اينكه ميبينه ميتونه منو مغلوب خودش كنه خوشحال ميشه. منم گاهي بهش اجازه ميدم يه كوچولو توهم قدرت بزنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    کیبورد کامپیوتر که اصلا آسایش نداره از دست اینا همین بلایی که سر موبایل خواهرم اومد سر کیبورد قبلیمون هم اومد فقط برای چند لجظه از اتاق رفتم بیرون برگشتم دیدم نصف دکمه های کیبورد نیست یه دونه که کمه . کلا غیر قابل استفاده شد، تا چند وقت دکمه space داغون بود با چه زحمتی تایپ می کردیم . آخرشم مجبور شدیم یکی دیگه بخریم . این یکی رو دیگه خیلی مراقبش هستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون از ترجمه ي عاليتون

متن خيلي خوبي بود

ككاتيل من هم عاشق موبايله. البته نه به خاطر حسادتش ها. بيشتر به خاطر اون جذابيتي كه دكمه هاي موبايل براش داره به سمتش كشيده ميشه. يه بار لطفش شامل موبايلي كه بصورت امانت پيشم بود شده و يكي دوتا از دكمه هاش رو در اورد ولي از خوش شانسي من دكمه ها رو تونستم خيلي راحت سرجاشون بذارم

ولي از همه بيشتر عاشق دكمه هاي كيبورده. اصلا نميتونم وقتي پيشم هست دست به سمت كيبورد ببرم. هميشه هم حرف اون به كرسي ميشينه و نميذاره دست بزنم مگه اينكه يه كمي خشونت به كار ببرم تا از روي كيبورد كنار بره. فكر ميكنم علاقه ي زيادش به كيبورد نه فقط به خاطر دكمه هاش بلكه به خاطر اون حس قدرتيه كه بهش ميده. چون هميشه ميتونه قدرتش رو بهم نشون بده و حرف خودش رو پيش ببره و از اينكه ميبينه ميتونه منو مغلوب خودش كنه خوشحال ميشه. منم گاهي بهش اجازه ميدم يه كوچولو توهم قدرت بزنه
    مهرانه جان برای استفاده از کیبورد یکم سخت گیر باش . نذار قدرتشو نشونت بده . معمولا وقتی برای رسیدن به کیبورد براشون مانع ایجاد کنیم و جدی نباشیم ممکنه حالت تهاجمی به خودشون بگیرن که این رفتار خوبی نیست . اگه اجازه بدیم که برای رسیدن به خواستشون پرخاشگری کنن این رفتار براشون عادی میشه و بعد برای کار خودمون مشکل ساز میشه . پس بهتره بفهمه کارش اشتباهه . اگه این حس بهش دست بده که شما رو میتونه مغلوب کنه تو زمانهای دیگه و برای خواسته های دیگه این رفتار رو تکرار میکنه . ما هیچ وقت نباید نقش یه آدم مغلوب رو داشته باشیم اون وقت مثل یه بچه ، لجبازی هاش و پرخاشگری هاش شروع میشه . طوطی من وقتی من دارم با کامپیوتر کار میکنم به خودش اجازه نمیده حالت تهاجمی به خودش بگیره چون میدونه واکنش من چیه . ولی خواهرم هنوز نتونسته این عادتشو از بین ببره چون همیشه از گازش می ترسه و یه جورایی همیشه مغلوبه . همین رفتار باعث شده حتی این پرخاشگریش به حدی برسه که کلا از پای کامپیوتر میخواد بلندش کنه که مثلا میگه "این میز و صندلی و کیبورد و هرجی که اینجاست واسه منه تو اینجا چیکار میکنی " اینا اخلاقشون اینه یکم بهشون اجازه خودنمایی بدیم از خونه می ندازنمون بیرون .طوطی ها فقط باید به اسباب بازی هاشون قدرتشونو نشون بدن و اونا رو مغلوب کنن

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    مهرانه جان برای استفاده از کیبورد یکم سخت گیر باش . نذار قدرتشو نشونت بده . معمولا وقتی برای رسیدن به کیبورد براشون مانع ایجاد کنیم و جدی نباشیم ممکنه حالت تهاجمی به خودشون بگیرن که این رفتار خوبی نیست . اگه اجازه بدیم که برای رسیدن به خواستشون پرخاشگری کنن این رفتار براشون عادی میشه و بعد برای کار خودمون مشکل ساز میشه . پس بهتره بفهمه کارش اشتباهه . اگه این حس بهش دست بده که شما رو میتونه مغلوب کنه تو زمانهای دیگه و برای خواسته های دیگه این رفتار رو تکرار میکنه . ما هیچ وقت نباید نقش یه آدم مغلوب رو داشته باشیم اون وقت مثل یه بچه ، لجبازی هاش و پرخاشگری هاش شروع میشه . طوطی من وقتی من دارم با کامپیوتر کار میکنم به خودش اجازه نمیده حالت تهاجمی به خودش بگیره چون میدونه واکنش من چیه . ولی خواهرم هنوز نتونسته این عادتشو از بین ببره چون همیشه از گازش می ترسه و یه جورایی همیشه مغلوبه . همین رفتار باعث شده حتی این پرخاشگریش به حدی برسه که کلا از پای کامپیوتر میخواد بلندش کنه که مثلا میگه "این میز و صندلی و کیبورد و هرجی که اینجاست واسه منه تو اینجا چیکار میکنی " اینا اخلاقشون اینه یکم بهشون اجازه خودنمایی بدیم از خونه می ندازنمون بیرون .طوطی ها فقط باید به اسباب بازی هاشون قدرتشونو نشون بدن و اونا رو مغلوب کنن
    ممون سپيده جان

چشم از اين به بعد سختگير تر باهاش رفتار ميكنم

آخه يه مشكل ديگه اي هم هسش. هميشه فقط من دعواش ميكنم. اينكه سر گلها نره، سركيبورد و ريموت تلويزيون و ... نره، سر تلفن نره، فقط من ميتونم بگذارمش تو قفس و الا هيچكس ديگه اي از پسش برنمياد و غيره و غيره.

به خاطر همين موضوع هم گاهي ميبينم رابطه اش باهام خراب شده. اون صميميتي كه بايد باهام داشته باشه ديگه نيست. واسه همين سعي ميكنم گاهي باهاش كنار بيام و دل به دلش بدم كه ديگه رابطه هه از اين خراب تر نشه. هرچند تنها كسي هم كه بهش رسيدگي ميكنه و از جون براش مايه ميگذاره خود منم ولي چشم سفيد اين چيزا رو كه نميبينه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممون سپيده جان

چشم از اين به بعد سختگير تر باهاش رفتار ميكنم

آخه يه مشكل ديگه اي هم هسش. هميشه فقط من دعواش ميكنم. اينكه سر گلها نره، سركيبورد و ريموت تلويزيون و ... نره، سر تلفن نره، فقط من ميتونم بگذارمش تو قفس و الا هيچكس ديگه اي از پسش برنمياد و غيره و غيره.

به خاطر همين موضوع هم گاهي ميبينم رابطه اش باهام خراب شده. اون صميميتي كه بايد باهام داشته باشه ديگه نيست. واسه همين سعي ميكنم گاهي باهاش كنار بيام و دل به دلش بدم كه ديگه رابطه هه از اين خراب تر نشه. هرچند تنها كسي هم كه بهش رسيدگي ميكنه و از جون براش مايه ميگذاره خود منم ولي چشم سفيد اين چيزا رو كه نميبينه
    منظورم دعوا نبود .فکر کن تا فردا دعواشون کنیم که دست به یه وسیله خاص نزنن تاثیر نداره اصلا . ترس و ناراحتی و خجالتشون از دعوا کردن فقط برای یه لحظه هست . مثلا طوطی من یه چیز پیدا کنه که من نمیخوام بهش دست بزنه دعواش میکنم ، سرشو میاره پایین ، پراشو پف میده ، کلا موش میشه ، رو برگردونم همه چی یادش میره اصلا دعوا برای اینکه طوطی دست به چیزی نزنه تاثیری نداره . مخصوصا شما که طوطی اونقدرها با شما ارتباطش قوی نیست دعوا اصلا خوب نیست پیشنهاد میکنم هیچوقت دعواش نکنی . چون بیشتر با شما لج میکنه . هر چقدر هم خوبی کنی کافیه رفتار بدی ببینه یا سعی میکنه انتقام بگیره یا بیشتر لجبازی میکنه طوطی فقط از کسی حساب میبره و دعواش باعث میشه فقط برای چند لحظه از کارش دست بکشه که واقعا دوسش داشته باشه و ارتباط خیلی قوی و محکمی بینشون برقرار باشه .

منظورم از جدی بودن اینه که ازش نترسی و نذاری فکر کنه که ازش ترسیدی یا خودتو مغلوب نشون بدی . وقتی برای رسیدن به کیبورد یا هرچیزی به دست شما حمله میکنه . کاملا بی تفاوت باش و جدی . اگه دستت رو بکشی و بهش بخندی جور دیگه ای برداشت میکنه . فکر میکنه با اینکار هم تونسته بگه : " خوبه که فهمیدی این کیبورد مال منه و حق نداری بهش دست بزنی" و هم فکر میکنه " خــــب پس یه راه پیدا کردم که دستشو از روی کیبورد برداره اینجوری میگم که بتونی تجسم کنی چی تو سرش می گذره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)