صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    تمام مشکلات انتقال بیماریها با یه لامپ یو وی قابل حله .. به شرطی که با تایمر کار کنه نه داءم ..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . سیستمی که من در خونه یکی از دوستان در ترکیه دیدم دو نوع سیستم برای این کار در نظر گرفته بود . خوب دلیلش هم گرونی آب اونجا هست . به نظر من اینجا به صرفه نیست . اول اینکه وارد یک از یک باریکه ی گرما عبور می کرد و اب تا 70 درجه گرم میشد . بعد وارد محفظه ی uv میشد و بعد از اون از یک فیلتر اسمز معکوس رد میشد املاح و نیترات گرفته میشد و آب مقطر خروجی داشت سپس از یک بخش اضافه کردن مینرال ها می گذشت و وارد سیستم گردش آب میشد . به نظر من برای ما ها به صرفه نیست .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    باید لوله های انتقال اب رو چند اینچی در نظر گرفت؟ مخصوصا این که اب دو تا تانک بوسیله یک لوله به سامپ هدایت میشه
    در ضمن جنس لوله ها و فیتینگ باید از چی باشه pvc؟
    فیتینگ pvc رو فقط اکواریوم فروشی ها دارن؟ کسی از قیمتشون خبر نداره؟

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام
    اگر در خروجی اب از تانک ها یه دوراهی بزنید میتونید موقع سیفون،شیر ورود به سامپ رو ببندید و با استفاده از شیر دیگر و شلنگ اب رو سیفون کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:آقا مرتضی حتی با قرنطینه ماهیان هم این مشکل و احتمال پا برجا است زیرا حتی ماهیان قرنطینه شوند از کجا معلوم که ماهیان در آینده به بیماری دچار نشوند؟

سلام آقا بابک ..

با اجازه از آقای اسمعیل پور عزیز

کاری که دوست و برادر عزیزم روزبه انجام میده ؛ ابتدا ماهی رو در مکان دیگری قرنطینه و بعد وارد سالن اصلی میکنه .. و درست مشابه همین عکسهایی که دوستان قرار دادن آب هر تانک جداگانه وارد سیستم فیلتراسیون سامپ شده و پس از گذر از فیلتراسیون چند مرحله ای که شامل یک یووی پر قدرت هم هست وارد تانکها میشه ..

جزئیات بیشتر رو باید خودشون بگن

ارادتمند

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی خمیری نمایش پست ها
    سلام آقا بابک ..

با اجازه از آقای اسمعیل پور عزیز

کاری که دوست و برادر عزیزم روزبه انجام میده ؛ ابتدا ماهی رو در مکان دیگری قرنطینه و بعد وارد سالن اصلی میکنه .. و درست مشابه همین عکسهایی که دوستان قرار دادن آب هر تانک جداگانه وارد سیستم فیلتراسیون سامپ شده و پس از گذر از فیلتراسیون چند مرحله ای که شامل یک یووی پر قدرت هم هست وارد تانکها میشه ..

جزئیات بیشتر رو باید خودشون بگن

ارادتمند
    سلام آقا مرتضی:
    من نظرم را گفتم این یک نظر شخصیه که من دارم و هنوزم بهش اعتقاد دارم ولی دلیل نمیشه که دوستان نظر من را قبول کنند چون هر شخصی ایده و دیدگاه خودش رو داره در ضمن من خودم سالن جناب آقای اسماعیل پور را دیده ام و حتی قبلا هم از ایشون دیسکس خریداری کرده ام لذا ایشون رو خوب میشناسم و کارشون را هم دیده ام و دانش ایشون و مهارت ایشون هم بر همگان روشن هست استفاده از یو وی و سایر مواردی که احتمال بیماری رو به حداقل میرسونه هم که همه بهش واقف هستیم حالا باید دید که آیا سیستمی که در سایر کشور ها که بکار میره و فقط افراد خاصی وارد سالنها میشوند و مسایل بهداشتی و قرنطینه ای رو خوب انجام میدهند هم در اینجا میتونه رعایت بشه یا نه؟ولی به هرحال احتمال بیماری در همه حال وجود داره
    ارادتمند شما بابک
    ویرایش توسط B@B@K : 5th July 2013 در ساعت 09:13 AM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون بابک عزیز . به مطلب هم بگم از uv تنها باریکه ای از آب و با فشار بسیار کم باید عبور کنه . بنا براین اینکه بر کل آب تانک بتونه تاثیر بذاره تقریبا محاله . بنابراین من هم با اینکه مدتی از این لامپ استفاده می کردم ولی باز مشکلات باکتریایی و قارچی داشتم . بنا براین آنچنان روش مناسبی نیست . مگر اینکه از نوع صنعتی استفاده بشه که کل آب از اون بگذره . ضمنا دقت کرده باشید من در پست خودم اعلام کردم که از سیستم اسمز معکوس و گرم کننده هم عبور می کنه . اینها با هم موثرند نه یکی به تنهایی . به نظر بحث روی این مطالب آنچنان ارزشی ندارند .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    ممنون بابک عزیز . به مطلب هم بگم از uv تنها باریکه ای از آب و با فشار بسیار کم باید عبور کنه . بنا براین اینکه بر کل آب تانک بتونه تاثیر بذاره تقریبا محاله . بنابراین من هم با اینکه مدتی از این لامپ استفاده می کردم ولی باز مشکلات باکتریایی و قارچی داشتم . بنا براین آنچنان روش مناسبی نیست . مگر اینکه از نوع صنعتی استفاده بشه که کل آب از اون بگذره . ضمنا دقت کرده باشید من در پست خودم اعلام کردم که از سیستم اسمز معکوس و گرم کننده هم عبور می کنه . اینها با هم موثرند نه یکی به تنهایی . به نظر بحث روی این مطالب آنچنان ارزشی ندارند .
    سلام به همه بچه های گل فروم
    استاد رضایی شما اب هایی که سیفون می کنید رو دوباره به تانک ها بر می گردونید یا نه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    دوستان میتونن در مورد قطر لوله ها جنس اون ها و فیتینگ ها اطلاعاتی بدن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17061
    سلام دوست عزیز من در حال استارت افتتاح یک مینی سالن هستم. مطالب شمارو خوندم. ی چیزایی از سیستم فهمیدم. ولی در این حد متوجه نشدم که بخوام اجرا کنم. چجوری میتونم ازتون کمک بگیرم؟؟؟؟ مرسیییی
    ویرایش توسط Romans : 28th February 2015 در ساعت 02:00 PM

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)