صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    8421
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahinhuper نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من در حال استارت افتتاح یک مینی سالن هستم. مطالب شمارو خوندم. ی چیزایی از سیستم فهمیدم. ولی در این حد متوجه نشدم که بخوام اجرا کنم. چجوری میتونم ازتون کمک بگیرم؟؟؟؟ مرسیییی
    سلام. ان شاا.. موفق و پیروز باشید .
    اگه عکس هایی از سالن بذارین ممنون میشم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شیرین و طوطی ها
    شماره عضویت
    25093
    سلام دوست عزیز این طرح من هستش که شبیه طرح شماست فقط با این تفاوت که دیگهع نیاز به سیفون به صورت دستی نداره سوالی داشتین درخدمتم.

اینم نقشه های تئوری سالن :

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شیرین و طوطی ها
    شماره عضویت
    25093
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    مدتیه دارم روی یه طرح مدار بسته کار میکنم دوست دارم دوستان عزیز هم نظرشون رو در مورد این سیستم ها بدن و با هم مزایا و معایبش رو بررسی کنیم
    اول اجازه بدید که یه سری توضیحات در مورد این سیستم بدم تانک های طراحی شده در عکس برای سایز کردن هستش و شامل 4 تا تانک و یه سامپ و دو تا تانک مجزا که هم میتونه به عنوان قرنطینه استفاده بشه و هم تانک تکثیر
    اینم طرح مورد نظر

ابعاد تانک ها و سامپ:
    ابعاد تانک های متصل به سیستم: طول 100 عرض 50 ارتفاع 60 (حجم اسمی 300 لیتر ولی حدود 275 لیتر هستش شامل 4 تانک)
    ابعاد سامپ: طول 100 عرض 50 ارتفاع 60(دقیقا اندازه تانک ها)
    ابعاد تانک های قرنطینه و تکثیر (پایین سمت راست عکس): طول 50 عرض 50 و ارتفاع 60 (2 تانک)
    حجم کل سیستم بدون در نظر گرفتن قرنطینه (سیستمی که به هم متصل هستش) در حدود 1400 لیتر

سیستم انتقال اب به سامپ و برگشت اب:
    همون طور که تو عکس مشخصه اب به وسیله سوراخ هایی که در پشت تانک ها هستش به سامپ هدایت میشه و دوباره بوسیله یه واتر پمپ قوی برمیگرده به تانک ها
    اب از اکواریوم های بالایی بوسیله لوله از پشت سر ریز میشه پایین و در تانک های ردیف دوم بوسیله یه سه راهی ، هم اب تانک بالا رو در خودش جا میده و هم از خود تانک های ردیف دوم اب سر ریز میشه پایین
    احتمالا برای فیتینگ ها از اتصالات پلی اتیلن استفاده کنم و لوله ها رو هم پی وی سی 5/1 اینچ در نظر بگیرم
    لوله هایی که به رنگ ابی پر رنگ هستش برای انتقال اب به سامپ هستش و لوله هایی که ابی کم رنگ دارن برای برگشت اب به تانک ها(باید این نکته رو اضافه کنم که تمام تانک ها چه در ورودی اب و چه در خروجی اب دارای یه شیر هستن که در صورت لزوم با بسته شدن شیر ، تانک از سیستم خارج میشه(تو عکس شیر نداره!!!)
    از اونجایی که سیفون های روزانه داریم و قرار نیست سیکلی طی بشه از هیچ مدیایی در سامپ استفاده نمیشه و فقط یه واتر پمپ ، بخاری و یه یو وی در سامپ هستش(به خاطر اتصال تانک ها به هم از یک بخاری و یک یو وی استفاده میشه!!!)
    بیشترین حجم اکسیژن رسانی هم در سامپ انجام میشه هر چند که هر تانک یه فیلتر اسفنجی معمولی هم خواهد داشت

سیستم سیفون تانک ها:
    متاسفانه فعلا طرحی برای سیفون راحت با حداقل زمان پیدا نکردم و همون سیفون دستی قدیمی مد نظرم هست با این تفاوت که میخوام سر شلنگ سیفون یه واتر پمپ وصل کنم که سرعت سیفون بیشتر بشه و این که انتهای شلنگ سیفون رو به داخل سوراخ های تانک ها بزارم اینجوری همه اب ها هدایت میشه به سامپ و با باز کردن شیر اون لوله ای که در قسمت پایین سمت چپ سامپ قرار داره کلیه اب ها تخلیه میشه فکر کردم اینجوری شاید یه کم سیفون مرتب تر و منسجم تر انجام بشه و خود سامپ هم تخلیه میشه
    اما اب دپو شده ای که بعد از سیفون وارد تانک ها میشه(که خودش یه تانکر پلاستیکی مجزا برای دپو کردن اب داره) دیگه بوسیله دست وارد تک تک تانک ها نمیشه و با اول لوله ای که بالای سمت چپ سامپ هستش وارد سامپ میشه و واتر پمپ اب جدید رو به تانک های سیفون شده برمیگردونه هر روز حدود 1000 لیتر سیفون انجام میشه یعنی حدود 90 در صد حجم تانک ها
    حتی اسم نژاد هایی هم که قراره نگهداری بشه روی تانک ها نوشته شده که فعلا این قسمت رو کاری باهاش نداریم تا بعد سر انتخواب نژاد های مختلف یحث خواهیم کرد
    من خودم سوال های زیادی تو ذهنم هست ولی دوست دارم یه کم بحث باز بشه ولی کم کم جلو بریم مطرح خواهم کرد
    از دوستان خواهش میکنم وارد بحث بشن و مزایا و معایب سیستم های مدار بسته رو مورد بررسی قرار بدیم هر نقد و انتقاد و سوالی در مورد این سیستم هستش دوست دارم مطرح بشه
    پاینده و شاد باشید
    مهدی
    سلام دوست عزیز این طرح من هستش که شبیه طرح شماست فقط با این تفاوت که دیگه نیاز به سیفون به صورت دستی نداره سوالی داشتین درخدمتم.

اینم نقشه های تئوری سالن :

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)