صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 109
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali831 نمایش پست ها
    من که اشکالی نمیتونم از کارتون بگیرم
    استاد ارتفاع تاج چند سانته ؟ دلیل خاصی داشت که بلند تر گرفتین؟
    حتما که اشکالاتی داره اساتید نظر بدن معلوم میشه.
    ارتفاع تاج 40 سانتیمتره ، با توجه به اینکه من در کمد پایین سامپ و تانک دپو رو دارم دیگه جایی برای قراردادن دارو ها و مکمل ها رو ندارم . به همین دلیل تاج بلنده تا یک قفسه در اون تعبیه کنم برای محل نگهداری داروها و مکمل ها و البته این که ترجیح می دادم که ارتفاع کلی به 2 متر برسه ( سلیقه ای)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1474 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از لطفتون
    خیلی زیبا شده
    در مورد تاج هم به نظر من عالیه تقارن حفظ شده
    در مورد سامپ هم میخواستم بدونم تخلیه از کف گذاشتید برای مخزن اصلی یا نه؟ و ابعاد سامپ و قدرت واتر پمپتون هم اطلاعاتی قرار بدید بسیار ممنون میشم و ورودی آب برگشتی از سامپ به تنگ اصلی به چه صورتی هست؟
    در مورد پل کف امکان پل نواری نبود ؟ سر تاسری بزنید؟ یا بخاطر شیشه خم بودن امکانش نبوده؟
    در کل بسیار عالی شده حرف نداره
    باز هم از لطف شما سپاسگذارم .
    در مورد سامپ خدمت شما عارضم که تخلیه تانک اصلیی به صورت اورفلو هست که به نظر من امنیتش بیشتره در زمان قطعی برق خیالم راحته که سر ریز اضافه ندارم . و آب خروجی پس از عبور از بیولوژیک توسط لوله به داخل سامپ ریخته میشه و توسط واتر پمپ با قدرت گردش 2800 لیتر بر ساعت دوباره از سمت دیگر تانک آب وارد میشه . و در مورد ته مانده غذا و فضولات کف طی چرخه تجزیه و ته مانده ها هم توسط کوریدوراس ها که اضافه میکنم از بین میره . ( راهنمایی این قسمت توسط استاد رضایی بود که خیلی از ایشان سپاسگذارم)

پل کف در واقع دو پل به عرض 60 سانتیمتر هست و بالا هم همینطور که فکر میکنم کفایت میکنه.

بازهم از لطف شما سپاسگذارم .

محمدعلی
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور،دیسکس؛مینا؛مرغ عشق؛لاکپشت
    شماره عضویت
    12568
    منتظر عکسهای بیشتر هستیم
    همراه با ماهی های زیباتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1474 نمایش پست ها
    منتظر عکسهای بیشتر هستیم
    همراه با ماهی های زیباتون
    حتما مهدی جان عکس ها رو میزارم و منتظر نظرات شما هستم. با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    برای ساخت تاج همونطور که گفتم از لمینیت استفاده کردم که دیگه فقط طرح چوب رو داره و از جنس پلاستیک بسیار فشرده هستش . در تاج از 4 تا لولای آرام بند فرانسوی و 2 عدد هم جک پمپی ساخت ترکیه استفاده کردم.

این هم عکسی بود از تاج پس از آماده شدن . در تاج قیدهای بغل رو هم کاملا نوار PVC زدم تا هیچ گونه پوسیدگی براش پیش نیاد.

بعد از اینکه ساخت کمد و تاج تموم شد دیگه بالاخره بردم خونه البته این رو بگم که وزن پایه و تاج در حدود 130 کیلوگرم شده بود و دو تا کارگر بنده خدا مردن تا اینا رو 2 طبقه بالا آوردن.

این هم لذت بخش ترین صحنه برای من بود و خستگیم در رفت ...

راستی این رو بگم داشتم شرایط رو آماده میکردم که تجهیزات رو نصب کنم و بعدش بتونم تانک رو آبگیری کنم که یادم افتاد بکگراند رو وصل نکردم دوباره تانک رو جابه جا و کردم تا بک گراند رو نصب کنم.
    در مرحله بعد شروع به ساخت سامپ کردم البته تانکش رو یکی از دوستان زحمت کشیدند به من دادند من فقط دیوایدر هاش رو چسب کاری کردم

بعد از اینکه دیوایدرها رو چسب زدم سامپ رو 24 کنار گذاشتم تا کاملا چسبش خشک بشه و بعد از اون مدیاهای سامپ هم فقط بیو گلاس در حدود 2 کیلو - اسفنج و یک بسته clear formula 2 rivertune بود رو داخل سامپ گذاشتم . البته داخل قسمت اورفلو تانک هم در حدود 200 عدد بیوبال . کمی اسفنج استفاده کردم.

در اینجا سامپ رو هم در زیر پایه قرار دادم و تجهیزات رو بصورت موقت راه اندازی کردم.

دیگه نوبت به آبگیری تانکم بود

راستی یادم رفت برای روشنایی تانک از SLD Sun Light استفاده کردم که ساخت یکی از دوستان خودم هست

این هم عکسی از تانک پس آبگیری کامل
    سلام دوست من قبل از هر چیزی به خاطر ساخت این آکواریوم بهتون تبریک میگم واقعا زیباست ، و امیدوارم از عکسهای زیبای آیندشم مارو بی بهره نگذارین ، آقای جهانمرد عزیز منم یک همچین آکواریومیو با دکور مذکور استعلام قیمت گرفتم ولی از 700 تومن صحبت میکرد ، میخواستم بدونم در این زمینه با توجه به اینکه تانکتون واقعا بی نقس درست شده ، میتونم از شما در رابطهبا کمک بگیرم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    برای ساخت تاج همونطور که گفتم از لمینیت استفاده کردم که دیگه فقط طرح چوب رو داره و از جنس پلاستیک بسیار فشرده هستش . در تاج از 4 تا لولای آرام بند فرانسوی و 2 عدد هم جک پمپی ساخت ترکیه استفاده کردم.

این هم عکسی بود از تاج پس از آماده شدن . در تاج قیدهای بغل رو هم کاملا نوار PVC زدم تا هیچ گونه پوسیدگی براش پیش نیاد.

بعد از اینکه ساخت کمد و تاج تموم شد دیگه بالاخره بردم خونه البته این رو بگم که وزن پایه و تاج در حدود 130 کیلوگرم شده بود و دو تا کارگر بنده خدا مردن تا اینا رو 2 طبقه بالا آوردن.

این هم لذت بخش ترین صحنه برای من بود و خستگیم در رفت ...

راستی این رو بگم داشتم شرایط رو آماده میکردم که تجهیزات رو نصب کنم و بعدش بتونم تانک رو آبگیری کنم که یادم افتاد بکگراند رو وصل نکردم دوباره تانک رو جابه جا و کردم تا بک گراند رو نصب کنم.
    در مرحله بعد شروع به ساخت سامپ کردم البته تانکش رو یکی از دوستان زحمت کشیدند به من دادند من فقط دیوایدر هاش رو چسب کاری کردم

بعد از اینکه دیوایدرها رو چسب زدم سامپ رو 24 کنار گذاشتم تا کاملا چسبش خشک بشه و بعد از اون مدیاهای سامپ هم فقط بیو گلاس در حدود 2 کیلو - اسفنج و یک بسته clear formula 2 rivertune بود رو داخل سامپ گذاشتم . البته داخل قسمت اورفلو تانک هم در حدود 200 عدد بیوبال . کمی اسفنج استفاده کردم.

در اینجا سامپ رو هم در زیر پایه قرار دادم و تجهیزات رو بصورت موقت راه اندازی کردم.

دیگه نوبت به آبگیری تانکم بود

راستی یادم رفت برای روشنایی تانک از SLD Sun Light استفاده کردم که ساخت یکی از دوستان خودم هست

این هم عکسی از تانک پس آبگیری کامل
    سلام دوست من واقعا تانک زیبایی شده مبارکتون باشه و حتما با ماهیای زیبایی که توش قرار میدی هم برامون عکس بزار که منتظریم من استعلام قیمت این آکواریومو هفته پیش 700 داشتم ولی چون نمونه کارشو ندید م تا حالا از این جهت دو دل بودم ، دوست عزیز میتونم در این رابطه از شما کمک بگیرم ؟ ممنون ، موفق و پاینده باشی استاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوست من قبل از هر چیزی به خاطر ساخت این آکواریوم بهتون تبریک میگم واقعا زیباست ، و امیدوارم از عکسهای زیبای آیندشم مارو بی بهره نگذارین ، آقای جهانمرد عزیز منم یک همچین آکواریومیو با دکور مذکور استعلام قیمت گرفتم ولی از 700 تومن صحبت میکرد ، میخواستم بدونم در این زمینه با توجه به اینکه تانکتون واقعا بی نقس درست شده ، میتونم از شما در رابطهبا کمک بگیرم
    سلام به شما دوست عزیز . ممنون از لطف شما
    حتما خودم هم خیلی خوشحال میشم که از نقطه نظرات کاربران و اساتید بهره ببرم.
    خدمت شما عرض کنم من همین تانک رو اگر میخواستم بخرم برام کمتر در می اومد ولی واقعا یه همچنین کیفیتی رو نداشت . مثلا چند نکته ای که به ذهنم میرسه رو خدمت شما عرض میکنم.
    تمام ریل ها و لولاها از پایین ترین کیفیت استفاده میکنند که قیمتشون هر کدام 1400 هست من لولا 8500 استفاده کردم . ریل جمعا 20 هزار تومان استفاده میکنند اما من 64 هزار تومان
    تمام نقاط رو با دستگاه نوار PVC زدم اما کارهای پیش ساخته از نوار اطویی استفاده می کنند اونم نه تمامی قسمت ها
    شما در این سایز تانک از شیشه 200 تومانی میتونی بگیری تا 600 تومان
    من در تاج و قسمتی از پایه از لمینیت استفاده کردم که در پیش ساخته محاله این کار رو کنند.

از قوطی 4X4 با چندین پل استفاده کردم که در پیش ساخته از 3x3 و یک پل هست

و ....
    دوست عزیزم این ها مواردی بودند که به ذهن من رسیدند برای اختلاف قیمت . و به نظر من اگر شرایطش رو دارید و حوصلش رو خودتون یه بار یه تانک بسازید و یه عمر لذت ببرید انشاالله.
    باز هم هر کمکی از دست من بر بیاد با کمال میل در خدمتتون هستم.

محمدعلی
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوست من واقعا تانک زیبایی شده مبارکتون باشه و حتما با ماهیای زیبایی که توش قرار میدی هم برامون عکس بزار که منتظریم من استعلام قیمت این آکواریومو هفته پیش 700 داشتم ولی چون نمونه کارشو ندید م تا حالا از این جهت دو دل بودم ، دوست عزیز میتونم در این رابطه از شما کمک بگیرم ؟ ممنون ، موفق و پاینده باشی استاد
    در هر زمینه ای که کمکی از دست بنده بر بیاد در خدمت هستم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام به شما دوست عزیز . ممنون از لطف شما
    حتما خودم هم خیلی خوشحال میشم که از نقطه نظرات کاربران و اساتید بهره ببرم.
    خدمت شما عرض کنم من همین تانک رو اگر میخواستم بخرم برام کمتر در می اومد ولی واقعا یه همچنین کیفیتی رو نداشت . مثلا چند نکته ای که به ذهنم میرسه رو خدمت شما عرض میکنم.
    تمام ریل ها و لولاها از پایین ترین کیفیت استفاده میکنند که قیمتشون هر کدام 1400 هست من لولا 8500 استفاده کردم . ریل جمعا 20 هزار تومان استفاده میکنند اما من 64 هزار تومان
    تمام نقاط رو با دستگاه نوار PVC زدم اما کارهای پیش ساخته از نوار اطویی استفاده می کنند اونم نه تمامی قسمت ها
    شما در این سایز تانک از شیشه 200 تومانی میتونی بگیری تا 600 تومان
    من در تاج و قسمتی از پایه از لمینیت استفاده کردم که در پیش ساخته محاله این کار رو کنند.

از قوطی 4X4 با چندین پل استفاده کردم که در پیش ساخته از 3x3 و یک پل هست

و ....
    دوست عزیزم این ها مواردی بودند که به ذهن من رسیدند برای اختلاف قیمت . و به نظر من اگر شرایطش رو دارید و حوصلش رو خودتون یه بار یه تانک بسازید و یه عمر لذت ببرید انشاالله.
    باز هم هر کمکی از دست من بر بیاد با کمال میل در خدمتتون هستم.

محمدعلی
    موفق باشید
    کاملا با شما موافقم دکورهای آماده از پایین ترین کیفیتها هستن و در این مورد من زررشو با تمام وجودم دادم ضمنا از اطلاعات مفیدتون هم بی نهایت سپاسگذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    باز هم سلام خدمت دوستان. یک سری دیگه عکس از تانک گرفتم و دیگه بالاخره بطور کامل راه اندازیش کردم. باز هم خواهش میکنم با نظرات خودتون بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    اول از همه عکسی از تانکم میزارم بعد از قراردادن چوب های مانگرو هایJBL

از اونجاییکه من شن در کف تانک خودم استفاده نکردم . تصمیم گرفتم چند تا گلدون کوچیک درست کنم و در اون از گیاه های طبیعی استفاده کنم

بعد از اینکه چسب هاشون خشک شدن یکم از مانادو JBL و تعدادی هم در هر گلدان از JBL Kugeln Balls استفاده کردم و روی اونا رو هم یک لایه شن ریز ریختم و گیاه رو در اون قرار دادم

و این هم عکسی از نمای کلی تانک پس از اتمام کار

بالاخره تموم شد و ماهی ها رو هم انتقال دادم . در داخل تانک چند تا کوریدوراس و ردلاین هم انداختم که امیدواروم مشکلی پیش نیاد.
    خیلی هم دوست داشتم آخرین عکسی که قرار میدم از دیسکس مورد علاقم باشه.

دیگه دوستان ببخشن اشتباهات بنده رو

موفق باشید
    محمد علی

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)