نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502

ترس پرندگان خانگی از افراد مذکر یا مونث

بسمه تعالی

ترس پرندگان خانگی از افراد مذکر یا مونث

پرنده خانگی شما ممکن از از یک جنسیت خاص از انسانها-مذکر یا مونث- بترسد. در این مقاله توسط Chris Davis به این مهم پرداخته می شود. پرندگان خانگی ما رفتارهای شگفت آوری و نیز غیر قابل توضیح در پاره ای موارد از خود بروز می دهند. در نامه زیر یک نمونه بیان می شود:

نامه یک نگهدارنده پرنده

من پانزده ساله هستم و از یک طوطی آمازون به نام Gus نگهداری می کنم. من گاس رو از یک زوج دوست داشتنی که به خاطر بازنشستگی و قصد انجام سفر توان نگهداری از او را نداشتند گرفتم. آنها به دنبال خانه ای جدید و نگهدارنده ای عاشق بودند تا توجه کافی به گاس داشته باشد. من حدود دو سال است که گاس را گرفته ام و او نشان داده است که در نزد من شاد و خوشبخت است. او عاشق صحبت کردن، سوت زدن و آواز خواندن است ولی در مقابل مهمانان کاملا ساکت است. گاس خیلی می خندد و نیز مثل سگ پارس می کند. ضرب المثل مورد علاقه او Da Doot Da Doo, Charge می باشد (نام جنگی بین انگلیسی ها و روس ها می باشد). معمولا همیشه درب قفس او باز می باشد که معجزه این کار ایجاد صدایی خاص از طرف او می باشد که حتی هنگام روبرو شدن با من نیز این صدا را ایجاد نمی کند. او به غیر از اسباب بازی خود هیچ علاقه ای به جویدن چیز دیگری ندارد. در کل او یک همدم مهربان و دوست داشتنی است. تنها مساله ای که با آن مواجه هستیم این است که گاس مردان را دوست ندارد و به هیچ وجه به آنها اجازه نمی دهد که به او رسیدگی کنند. او مردانی که به او نزدیک می شوند را بشدت گاز می گیرد. حتی من دامپزشک او را زن انتخاب کردم تا استرس به او وارد نشود. صاحب قبلی او این صفتش را به من گوشزد کرد و من به عنوان قسمتی از شخصیتش این مساله را پذیرفته بودم. من متعجبم که چرا گاس-که هنوز نمیدانم خودش نر یا ماده هست- چنین رفتاری بروز می دهد و نیز نتوانستم کمکی در این مورد به او بکنم. صاحبان قبلی اش فوق العاده از او مراقبت می کردند ولی او فقط اجازه می داد که همسر صاحبش به او رسیدگی کند. با این که او یک مرد را به عنوان صاحب قبلیش تجربه کرده بود من از این رفتارش تعجب می کنم و احتمال می دهم که آن مرد با او بدرفتاری کرده باشد. یا شایدم گاس این احساس را از اول داشته بود. ما چیزی در مورد اینکه چرا یک طوطی از یک جنس خاص می ترسد نمی دانیم. آیا به نظر شما عللی برای آن و نیز درمانی وجود دارد؟ با تشکر از شما معمولا چنین رفتاری از جانب طوطی ها نسبت به مردان دیده می شود. پرندگان وقتی به عنوان حیوان خانگی در محیط دور از محدوده اجتماعی خودشان قرار می گیرند، احساسات درونی خودشان را نسبت به افراد بیرون می ریزند و ما هم باعث می شویم که این رفتار ادامه یابد.

ترس از جنسیت خاص

عوامل مختلفی در ایجاد ترس از یک جنسیت خاص- مرد یا زن- وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل می تواند بدرفتاری یک مرد باشد. در اغلب پرندگانی که وحشی بوده و توسط مردان صید، حمل و قاچاق می شوند، این حالت دیده می شود. برای همین چنین پرندگانی به زنان جذب می شوند.
    هر چند پرندگانی که در قفس متولد شده اند و پرورش یافته اند نیز از این قائده مستثنی نیستند. خاطر نشان می کنم که یک طوطی آبی طلایی ماکائو، چهار ماهه، پرورشی که از دست تغذیه می شود، توسط یک دامپزشک مردی که نمی دانست چگونه از یک موجود نگهداری کند، بررسی شد. او ناخن های طوطی را از نقطه ای که خون در آن جریان داشت کوتاه کرد که باعث شد روزها آن طوطی درد را تحمل کند. همین یک تجربه باعث شد که این بچه طوطی که با کسی برخوردی نداشته، از همه نوع انسانها-مردان و زنان- بترسد. به ویژه باعث شد او از مردان به طرز دیوانه واری بترسد. او بیش از حد غمگین بود. علت تنفر همیشه برخورد فیزیکی نیست. گاهی علت آن، اذیت کلامی و لحن صحبت و پرخاشگری هنگام روبرو شدن با طوطی است. به هر حال برای پرندگان مختلف، علت بروز چنین رفتاری متفاوت است و فقط علت آن بدرفتاری نیست. به عنوان مثال پرندگانی که از دست تغذیه می شوند، به جنسیت افرادی که در کودکی آن ها را تغذیه می کردند، بیشتر جذب می شوند. به خصوص اگر آنها کمتر با اجتماع برخورد کرده باشند و با افراد جنس مخالف کمتر روبرو شده باشند. ما حتی قادر نیستیم که علت این که چرا یک انسان، یک فرد خاص را بر دیگران ترجیح می دهد، مشخص کنیم بنابر این تعیین علت این که یک پرنده چرا این گونه است، بسیار مشکل تر است. احتمالا پرنده کسی را دوست دارد که او را دوست دارد ولی آن فرد نیز باید در رفتارش دقت داشته باشد به طور مثال پرنده را از روبرو شدن با افراد و چیزهایی که دوست ندارد دور نگاه دارد. پرنده کم کم می آموزد که از طرق مختلف همچون ضربه زدن، ایجاد صدا، نشان دادن ترس، به افرادی که دوستشان ندارد بفهماند که به او نزدیک نشوند. با گذشت زمان افراد فراموش می کنند که پرنده چرا و از چه کسی می ترسیده است. هر کس به سراغ زندگی خود می رود و پرنده بهبود حاصل نخواهد کرد. پرندگان بسیار شبیه کودکان می باشند که به توجه و محبت اعضای خانواده از جمله والدین نسبت به افراد دیگر حسودی می کنند. ما این رفتار کودکان را درک می کنیم و به آنها آموزش می دهیم که این رفتار آنها قابل قبول نیست. به همین منوال باید پرندگان را برای ترک چنین رفتاری پاداش دهیم یا نوازش کنیم.
    از آنجایی که شدت و نیز طول مدت ترس گاس از مردان متفاوت است، احتمال کم کردن این رفتار او خیلی کم می شود به خصوص اینکه مردی در اطراف او برای رسیدگی، وجود ندارد. با این حال من فکر می کنم ارزش تلاش را دارد. گاهی مردانی در اطراف او ظاهر می شوند، چه به او رسیدگی کنند یا نکنند، مردها از رفتارش لذت می برند. او منتظر جواب شماست. در هر صورت به طور عمد یا سهو به رفتار منفی پرنده خود پاداش ندهید.

Pet Bird Gender Fears

مترجم: محمد. ص

منبع : www.parsipet.ir

کپی برداری بدون ذکر منبع و نام مترجم و لینک مستقیم ممنوع می باشد.
    ویرایش توسط sepideh : 4th July 2013 در ساعت 12:36 PM دلیل: اصلاح سایز نوشته ها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)