صفحه 30 از 31 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 303
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    20007
    سلام خدمت همه دوستان. به نظرم رسید موضوع پرورش آرتمیا رو یه کمی علمی تر خدمت دوستان عرض کنم. اول اینکه آرتمیا از لحاظ تغذیه باکتریوفاژ هستش. یعنی از موجودات میکروسکوپی تغذیه میکنه. بنابراین بهترین غذا براش فیتوپلانگتون هست و اگر مایل به استفاده از مخمر نون یا شیرابه حبوبات هستید سعی کنید حداقل نیمی از غذاش فیتوپلانگتون باشه. دوم اینکه آرتمیا در شرایط مناسب از نظر دما و شوری و غذا، بکر زایی داره. یعنی ماده ها بدون نر ناپلیوس زنده تولید میکنند. اگر سیست لازم دارید باید یه شوک محیطی بهش بدین. مثلا دما رو ظرف سه روز ده درجه بیارید پایین. یا غذا رو قطع کنید و شوری رو ببرید بالا تا سیست تولید کنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    20007
    اما موضوع پرورش فیتوپلانگتون. اگر آب مقداری نیترات و فسفات داشته باشه و نور کافی بهش برسه فیتوپلانگتون تولید میشه. بسته به مقدار شوری گونه ی فیتوپلانگتون که تولید میشه فرق داره. حالا چطوری نیترات و فسفات تهیه کنیم؟ آب آکواریم ماهی مقداری نیترات و فسفات داره. کودهای حیوانی مثل کود گاو یا پرنده ها هم نیترات و فسفات دارن. مواد آلی مثل ضایعات سبزی و میوه، کاهو، پوست موز و خیار و . . . از کود شیمیایی هم میشه استفاده کرد. ولی استفاده از مخلوط کود حیوانی و کود شیمیایی بهترین جواب رو میده. نسبت ده یه یک باید باشه. مثلا 10 گرم کود گاو با یک گرم کود شیمیایی که نصف به نصف فسفات و نیترات آمونیوم باشه. کل کود دهی 200 گرم بر متر مکعب آب باشه. کمتر بشه تولید کم میشه بیشتر بشه امکان مسمومیت آمونیاکی برای فیتوپلانگتون ها هست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس-گوپی-آروانا
    شماره عضویت
    24672
    سلام به همه اساتید و کاربران
    من مطالب اساتید رو کلا خوندم و در نهایت برای اولین بار پرورش آرتمیارو شروع کردم. کاری که کردم این بوده
    من حدودا 5 روزی میشه که یسری آرتمیای بالغ خریداری کردم و توی تانک برای پرورش ریختم
    توی تانک یه شاخه اکثیژن گذاشتم و چون تانکم جلبک نبسته بود از قبل با گذاشتن مدیا داخل تانک سعی کردم سیکل آب رو طی کنم از قبل تا آمونیاک باعث تلف شدن آرتمیا نشه و منتظرم تانک جلبک ببنده و مدیاهارو خارج کنم
    میزان شوری آب تانک رو با شوری سنج اندازه گرفتم 35 بود
    برای تغذیه چون تازه شروع به درست کردن آب سبز کردم، از سویای پودر شده، زرده تخم مرغ حل شده توی آب، جلبک اسپرولینیا و آب خمیر نون باگت استفاده میکنم به این صورت که آب رو با خمیر میریزم توی یه لیوان و بعد از چند ساعت شیره خمیر وارد آب میشه و اون شیره رو میدم به آرتمیاها میخورن و بعد از شفاف شدن آب دوباره بهشون غذا میدم. تا الان تلفات نداشتم و کلی بچه به صورت زنده زایی توی همین چند روز زاییدن که توی نور کاملا پیدا هستن و رشدشون پیداس
    تصمیم دارم خمیر مایه رو هم به غذاییشون اضافه کنم
    برای سبز کردن آب چون نور خورشید در اختیار ندارم یه بطری یک و نیم لیتری رو با یک قاشق نمک بدون ید و آب سیفون شده آکواریوم گإاشتم جلوی یه نور کلوین دار تا سبز بشه و بعد کم کم از اون آب برای بیشتر کردن آب سبزام استفاده کنم و به چنتا بطری بزرگ گسترشش بدم
    حالا اگر جایی از کارم مشکلی داره یا اساتید توصیه ای دارن ممنون میشم بهم بگید
    پیشاپیش ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    سلام به نظر تو چه ماهی خوبه برای نگهداری با میگو های زینتی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس-گوپی-آروانا
    شماره عضویت
    24672
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید مرتضی بری اسکویی نمایش پست ها
    سلام به نظر تو چه ماهی خوبه برای نگهداری با میگو های زینتی
    این سوالت مربوط به این بحث نیست اما حالا که پرسیدی، اگر دوست داری میگوهات زیاد بشن بهتره با میگو ماهی نگه نداری چون یا استرس میگیرن و تخم نمیذارن یا بچه هاشون خورده میشه اگر هم در هر شرایطی دوست داری ماهی باهاشون نگه داری ماهیای صلح جو مثل مولی گوپی و نئون خوبه اما دیگه خبری از بچه میگو نخواهد بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    خیلی از شما ممنونم به نظر شما چه گیاه هایی برای اکواریوم لازم است تا بچه میگو هم سالم بمانند و تغذیه خوبی داشته باشند
    گیاه هایی که هم اکنون دارم
    کریپتون کورین ونیسی
    گندمی نواری
    گندمی پیچی
    نیلو فر صورتی
    خزه کریسمس
    پشت قرمزی
    دم گربه ای
    به نظر شما دیگر چه بخرم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24744
    سلام
    ببخشین میشه از پلانکتون های آب شیرین برای تغذیه لارو های ماهی استفاده کرد؟؟
    تو یه سایتی خوندم که امکان داره
    ولی میخام از دوستانی که تجربه دارن مطمئن شم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24744
    سلام
    ببخشین میشه از پلانکتون آب شیرین برای تغذیه لارو ماهی استفاده کرد؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گوپی
    شماره عضویت
    26578
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من مشکلی دارم اینکه داخل ظرف نوشابه (همون روش خانگی) آرتمیا رو هچ می کنم و به وضوح حرکت ریز آرتمیا رو می بینم که به دور خودشون می چرخند
    اما بعد از دو روز از بین می روند.
    هدف من بزرگ کردن و تکثیر آرتمیا هست. علتی که حدس می زنم به خاطر بالا رفتن آمونیاک هست
    راه حل چیست آیا تعویض آب و یا تعویض ظرف به ظرف جدید با آتمیا های هچ شده.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_maj2004 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من مشکلی دارم اینکه داخل ظرف نوشابه (همون روش خانگی) آرتمیا رو هچ می کنم و به وضوح حرکت ریز آرتمیا رو می بینم که به دور خودشون می چرخند
    اما بعد از دو روز از بین می روند.
    هدف من بزرگ کردن و تکثیر آرتمیا هست. علتی که حدس می زنم به خاطر بالا رفتن آمونیاک هست
    راه حل چیست آیا تعویض آب و یا تعویض ظرف به ظرف جدید با آتمیا های هچ شده.
    سلام
    خوب آرتمیا بعد از 3 روز نیاز به محیطی بزرگ تر {20 لیتر} و دمای آب ثابت 26 درجه و یک فیلتر اسفنجی با جریان خیلی کم و از همه مهم تر غذای مور نیاز خود آرتمیا هست که معمولا «فیتوپلانکتون» حاصل آب سبز و یا همون جلبک آبشور هست که این کارو باید قبل از هچ شدن تخم ها در نظر بگیرید در غیر اینصورت بیشتر از 3 الی 4 روز تو یک لیتر آب آرتمیا با هجم زیاد زنده نخواهد ماند و یک نکته دیگه اینکه اگر به قصد بالغ شدن آرتمیا ها تخم ها رو هچ میکنید بهتره این کار رو با نمک دریایی انجام بدید

صفحه 30 از 31 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)