صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 303
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    دوستان بزرگوار یک سوال داشتم. من کم و بیش این تاپیک رو دنبال می کنم. سایش عزیز و دیگر دوستان بنظر شما پرورش آرتمیا چقدر صرفه ی اقتصادی داره؟ و کسی تا بحال قیمت تمام شده ی آرتمیا های پرورش یافته رو محاسبه کرده ببینه به ازای فرضاً یک کیلوگرم آرتمیای بالغ چقدر هزینه داره؟؟؟
    دوست عزیز از لحاظ هزینه که هزینه خاصی نداره مخصوصا توی تابستان وگرنه یک کیلو ارتمیا اگرم بخوای غذا هم بهشون بدی طول یک ماهی که بزرگ میشن مثلا من که خمیر بهشون میدم ده تا چونه خمیر هم بگیرید چهار هزار تومان,نمک هم دوهزارتومان.ولی مهمتر از اینها مکان ووقتی که میگزارید هست.بنظر من باید ببینید دلیلی که میخواید ارتمیا پرورش بدید چیه اگر میخواید صرفا یه غذا باشه که اصلا بصرفه نیست ولی مثلا خوده من بیشتر برای پرورش ماهی,غذاخورکردن ماهیان تازه وارد اب شور, وتشویق کردن بعضی از ماهیام برای تولید مثل هست.که هرچقدرهم دردسر هم داشته باشه برام بصرفه هست در صورتی که بسیار کار راحتی هست
    ویرایش توسط شادکامی : 24th December 2014 در ساعت 06:50 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    دوستان بزرگوار یک سوال داشتم. من کم و بیش این تاپیک رو دنبال می کنم. سایش عزیز و دیگر دوستان بنظر شما پرورش آرتمیا چقدر صرفه ی اقتصادی داره؟ و کسی تا بحال قیمت تمام شده ی آرتمیا های پرورش یافته رو محاسبه کرده ببینه به ازای فرضاً یک کیلوگرم آرتمیای بالغ چقدر هزینه داره؟؟؟
    البته دوست مون mahidost پاسخ لازم رو دادند ولی چون شما نام بنده رو قید فرمودید موظف به پاسخگویی هستم
    حقیقت پرورش ارتیما اگر فضای لازم رو داشته باشید و مشکل جا نداشته باشید در فصول گرم سال یعنی تقریبا نیمه اول سال صرفه اقتصادی خوبی داره ولی در نیمه دوم سال به دلیل سرد شدن هوا هزینه های گرمایش و نور هم اضافه میشه

یک کیلو ارتیما زنده اگر بسته بندی بشه با فرض 7-8 گرم ارتیما در هر بطری حدود 125 بطری میشه که حدود 2000 -2250تومن قیمت فروش اون به صورت عمده هست و شما از این مقدار نزدیک 500 تومن هزینه بطری ونمک و تخم و... را کسر کنید مابقی تقریبا سود شما میشه (البته بنده اصلا هزینه جا رو حساب نکردم و به فرض اینکه شما داراری مکان و استخر رایگان هستید محاسبه نمودم )
    ولی برای به دست پرورش کیلو ارتیما زنده شما حداقل یه مخزن 400-500 لیتری داشته باشید
    ویرایش توسط Romans : 24th December 2014 در ساعت 08:46 PM

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    ممنون از پاسختون. منظور من هم برایند تولید در تمام فصول هست. همونطور که فرمودید باید بطور دائم لامپ پر نور روشن باشه. به طبع هزینه ی انرژی بالا میره و در تولید انبود مدام باید پارامترهای مختلف مثل دما، نور، کیفیت آب کنترل بشه تا بالاترین راندمان حاصل بشه. اگر واقعاً سود خوبی داره میشه بعنوان یک شغل خوب و تخصصی بهش فکر کرد!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    من برای تغذیه ارتیما خودمو اذیت نمیکنم و از همون غذای ریف (در حال حاضر ریف اسنو برایتول ) روزی فقط چند قطره براشون میریزم و تا حالا مشلکی همم نداشتم تو دمای اتاق 20درجه و نور معولی همون اتاق
    ویرایش توسط hjkesler : 23rd January 2015 در ساعت 07:29 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    من برای تغذیه ارتیما خودمو اذیت نمیکنم و از همون غذای ریف (در حال حاضر ریف اسنو برایتول ) روزی فقط چند قطره براشون میریزم و تا حالا مشلکی همم نداشتم تو دمای اتاق 20درجه و نور معولی همون اتاق
    دوست عزیز یه قطره میتونه فقط برای چندتا دونه ارتمیا بزرگ کافی باشه واصلا مقرون بصرفه نیست مثلا من که الان روزی یا دو روزی یک چانه خمیر بهشون میدم اونجوری باید روزی چندتا ریف اسنو بریزم پیششون واین اصلا کار درستی نیست فوقش برای بیشترمقوی بودنشون هر چند روز یا هر روز اب سبز بریزید پیششون وروزهای اخر بهشون ب کمپلکس بدید ,هیچ اذیتی هم نداره یه چونه خمیر داخل یخچال تا ده روز حتی بیشتر میمونه ومیتونید استفاده کنید ,نانوایی هم که دم دست هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز یه قطره میتونه فقط برای چندتا دونه ارتمیا بزرگ کافی باشه واصلا مقرون بصرفه نیست مثلا من که الان روزی یا دو روزی یک چانه خمیر بهشون میدم اونجوری باید روزی چندتا ریف اسنو بریزم پیششون واین اصلا کار درستی نیست فوقش برای بیشترمقوی بودنشون هر چند روز یا هر روز اب سبز بریزید پیششون وروزهای اخر بهشون ب کمپلکس بدید ,هیچ اذیتی هم نداره یه چونه خمیر داخل یخچال تا ده روز حتی بیشتر میمونه ومیتونید استفاده کنید ,نانوایی هم که دم دست هست
    ممنون از توجه جنابعالی باید در ادامه توضیح میدادم که من برای 5 لیتر حجم اب و ارتیمیای داخلش که فقط برای استفاده تانک خودم هست گفتم چون درحال حاضر برای مدت یک ماهی که اونها رو دارم هیچ مشکلی نداشتم و باید اضافه کنم که هفته ای دو بار فقط از اونها برای غذادهی تانک استفاده میکنم چونکه تغذیه زیاد ماهیها توسط ارتیمیا فسفات رو به شدت بالا مبره .موفق باشید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    ممنون از پاسختون. منظور من هم برایند تولید در تمام فصول هست. همونطور که فرمودید باید بطور دائم لامپ پر نور روشن باشه. به طبع هزینه ی انرژی بالا میره و در تولید انبود مدام باید پارامترهای مختلف مثل دما، نور، کیفیت آب کنترل بشه تا بالاترین راندمان حاصل بشه. اگر واقعاً سود خوبی داره میشه بعنوان یک شغل خوب و تخصصی بهش فکر کرد!
    با سلام خدمت شما...در مورد هزينه پرورش ميتونم بگم اگر شما جاي مناسب داشته باشيد ما بقي هزينه ها صفر است...جديدا به يكي از مزارع پرورش ماهي يكي از دوستان رفتم و يكي از سالن ها رو براي اين امر اختصاص داده بودند كه 3 استخر داشت كه دوتاش آرتميا و يكي هم دافني بود كه چون دافني رو توي آب شيرين پرورش ميدن براي پايين آوردن آمونياك از گياه روي سطح آب استفاده كرده بودند
    براي آرتمياها هم قسمتي از استخر رو 7-8 تا سنگ هوا با فشار زياد گذاشته بودند كه اون قسمت پر از كف شده بود و يجورايي كار اسكيمر رو ميكرد و براي آرتمياها هيچ نوري استفاده نميكردن و فقط با مخمر تغذيه ميشدن

دوست عزيز به جاي اينكه از غذاي ريف استفاده كنيد ميتونيد از مخمر استفاده كنيد كه اگر بوش مشكل سازه ميتونيد از فيتوپلانكتن استفاده كنيد...كافيست فقط چند بطري نوشابه رو با آب مونده (ترجيحا آب آكواريوم شيرين) پر كنيد و در معرض نور خورشيد بذاريد و كم كم سبز ميشه و همون كافيه براشون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    سلام
    روی سخنم با جناب کاربر mahidost هست
    به دلیل قوانین سایت نخواستم در پیام خصوصی مطرح کنم.
    عنوان داشتید که برای تغزیه آرتیمیا از خمیر معمولی استفاده می کنید؟
    به دلیل اینکه خودم از آب سبز استفاده می کنم این موضوع برام جالبه
    میتونید در این خصوص توضیح بیشتری بدین؟
    چندین پست قبل رو خوندم چیز خواصی متوجه نشدم ، لطفا یه توضیح کامل ارائه بفرمایید اگه ممکنه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام
    روی سخنم با جناب کاربر mahidost هست
    به دلیل قوانین سایت نخواستم در پیام خصوصی مطرح کنم.
    عنوان داشتید که برای تغزیه آرتیمیا از خمیر معمولی استفاده می کنید؟
    به دلیل اینکه خودم از آب سبز استفاده می کنم این موضوع برام جالبه
    میتونید در این خصوص توضیح بیشتری بدین؟
    چندین پست قبل رو خوندم چیز خواصی متوجه نشدم ، لطفا یه توضیح کامل ارائه بفرمایید اگه ممکنه.
    دوست عزیز من صفحه قبل اولین پست توضیح دادم,اگه شما اون پست را هم خوندید بفرمایید تا براتون بیشتر توضیح بدم ,

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام اقا مبین
    ارتمیا ها برگ کاهلو رو اصلا نمی خورند بلکه پس از تجزیه برگ کاهو فیتوپلانکتون اطراف اون برای تغذیه جمع میشند و ارتمیا ها هم برای شکار فیتوپلانکتون به سمت برگ کاهو می آیند
    خدمت تمام دوستان باید عرض کنم که اب سبز اصلا غذای ارتمیا نیست بلکه غذای ارتمیا فیتوپلانکتون هست و ما برای پرورش ارتمیا باید به فیتوپلانکتون ها غذا بدیم حال اب سبز خودش یه منبع غذای برای فیتوپلانکتون هست
    سلام دوست من
    البته فکر کنم کمی اشتباه می کنید در این مورد
    آب سبز در واقع آبی هست که مملو از فیتوپلانگتون ها باشه که غذای اصلی آرتیمیا محسوب میشه و ما برای تغزیه این فیتوپلانگتون ها که با نام آب سبز می شناسیم از ترکیبات نیترات دار مثل انواع مخمر و محلول های دیگه استفاده می کنیم.

صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)