صفحه 13 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 303
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_dvb نمایش پست ها
    از دوستان کسی تا حالا از آرتمیا به صورت زنده زایی تکثیر کرده؟یه جایی یه چیزی خوندم اگه جواب دادم همین جا اعلام میکنم
    سلام
    همینطور که دوست عزیز مسیح گفتن با ایجاد شرایط مناسب ارتیما زنده زایی می کنه

شما صفحه اول رو یه نگاه بندازید اقا سهیل زحمت کشیدن مطالب بسیار مفیدی همراه با عکس از ارتیماهای خودشون که زنده زایی داشتن رو قرار دادن که می تونه خیلی موثر باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    الاق
    شماره عضویت
    14930
    بسیار عالی بود موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش (کالیکو ، بلک)
    شماره عضویت
    15353
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    شرمنده بابت تاخير.البته آپلود سنتر كمي مشكل داشت
    خب قدم اول:
    درست كردن فيتوپلانكتون براي تغذيه آرتميا كه به چند روش ميشه:
    1.داخل يك شيشه نوشابه يا يك ظرف به شكل استوانه آب نمك بريزيد و يك شلنك هوا با فشار كم قرار دهيد تا فقط آب
    كمي تلاتم داشته باشد و در ظرف رو بپوشانيد كه آب زياد بخار نشه و ظرف رو در مقابل يك نور شديد قرار دهيد (نور ميتونه نور خورشيد يا يك مهتابي يا يك هالوژن باشه)
    بايد كمي صبر كنيد (حد اقل 7-8 روز) تا آب شروع به سبز شد كند.وقتي آب سبز شد كار را متوقف نكنيد و ادامه بديد تا سبزي آن پررنگتر شود و سعي كنيد تعداد ظرف هاتون رو اضافه كنيد.

2.بعد از اينكه آب سبز آماده شد ميتونيد آرتميا زنذه تهيه كنيد (از سالن دارها ميتونيد كمي بگيريد يا يكم تخم آرتميا بگيريد و هچ كنيد) و داخل يك ظرف بزرگ بريزيد.ظرف ميتونه يك آكواريوم يا يك لگن يا يك حوض كوچك باشه با هوا دهي خيلي كم.آب داخل ظرف بايد شوري بين 30-40 گرم در ليتر رو داشته باشه.بعد آرتمياها رو داخل اون ظرف بريزيد و از آب سبزي كه آماده كرديد تغذيشون كنيد.انقدري آب سبز بريزيد كه آب ظرف كمي كدر بشه و وقتي آب ظرف شفاف شد دوباره آب سبز اضافه كنيد.شفاف شدن آب به اين معني است كه همه فيتوپلانكتونها توسط آرتمياها شكار شدن
    در نظر داشته باشيد آبي كه ميخواهيد براي آرتميا و فيتوپلانكتون استفاده كنيد از آب آكواريوم باشه.من خودم هر موقع آب سيفون ميكنم ميريزم براي آرتمياهام

[IMG]http://up.parsipet.ir/uploads/137****816581.jpeg[/IMG]
    [IMG]http://up.parsipet.ir/uploads/137****816582.jpeg[/IMG]
    [IMG]http://up.parsipet.ir/uploads/137****816593.jpg[/IMG]
    [IMG]http://up.parsipet.ir/uploads/137****81664.jpg[/IMG]
    سلام
    یه سوال داشتم از خود آب سبز که حاوی فیتوپلانگتون هست برای تغذیه لارو و ماهی میشود استفاده نمود؟

بعد یک موضوع دیگه اینکه ماهی های آبشیرین از اسمشون پیداست. اکثروشن در اب شیرین هستند یعنی جایی که آرتمیا نیست. پس از چیزای دیگه تغذیه میکنند. گیاهان و فیتو پلانگتون ها و....
    آرتمیا غذای خوبی هست اما تنها غذا نیست.

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba gold نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم از خود آب سبز که حاوی فیتوپلانگتون هست برای تغذیه لارو و ماهی میشود استفاده نمود؟

بعد یک موضوع دیگه اینکه ماهی های آبشیرین از اسمشون پیداست. اکثروشن در اب شیرین هستند یعنی جایی که آرتمیا نیست. پس از چیزای دیگه تغذیه میکنند. گیاهان و فیتو پلانگتون ها و....
    آرتمیا غذای خوبی هست اما تنها غذا نیست.
    سلام
    بله دوست عزيز از اب سبز هم ميشه براي تغذيه لارها استفاده كرد ولي در كل غذاي مناسبي به صورت دائم نيست ماهي علاوه بر اين نوع غذا نياز به عوامل ديگه كه در غذاهاي ديگه هست نياز دارند هميچني نفیتوپلانگتون به دليل اينكه بسيار ريز هستند بيشتر براي لاروها كاربرد داره و خورده مي شوند ولي توسط ساير ماهيان احتمال شكار شدن و ديده شدن كم هست

ارتيميا غذاي خوبيه چون داراي ژروتئين بالايي هست و مناسب براي تغذيه و رشد لاروها ولي همينطور كه شما گفتين تنها غذا نيست مي شه حتي با ساير غذاهاي خشك هم لاروها رو بالا اورد ولي احتمال مرگ و مير بيشتر خواهد شد و همچنين روند رشد كاهش خواهد يافت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15530
    سلام سهیل عزیز ممنون از مبحث جالبی که مطرح کردی . آیا بجای بطری توی دبه های بزرگ میشه آرتمیا درست کرد. من عقیدم اینه که اونارو توی بطری هچ کنم بعد داخل دبه بریزم و پروش بدم البته در این حین تذکرات شما مثل هوادهی و غذا رو هم مد نظر دارم. بنظر شما این راه جواب میده؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط art66 نمایش پست ها
    سلام سهیل عزیز ممنون از مبحث جالبی که مطرح کردی . آیا بجای بطری توی دبه های بزرگ میشه آرتمیا درست کرد. من عقیدم اینه که اونارو توی بطری هچ کنم بعد داخل دبه بریزم و پروش بدم البته در این حین تذکرات شما مثل هوادهی و غذا رو هم مد نظر دارم. بنظر شما این راه جواب میده؟
    مشکلی نداره می تونید در داخل دبه هم این عمل رو انجام بدید بهتره قسمت تحتانی (درب دبه) رو برشبدید جدا کنید تا سطح تماس بیشتری با هوا داشته باشه
    بعد از هچ شدن ارتیما مهمترین عوامل تغذیه و نور مناسب و هوادهی هست
    در نظر داشته باشید که ارتیا به دلیل استفاده از اب سبز بوی بدی خواهد داشت پس حتما در جای مناسب اقدام به این کار کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15530
    حتما.ممنون.راستی باتوجه به اینکه آرتمیا رو برای غذای ماهی های آکواریومی استفاده می کنم بنظرتون برای تسریع در درست کردن آب سبز استفاده از کود پرندگان کار منطقییه ، مثلا این کار موجب انگل دار شدن آرتمیاها نمیشه که این انگل ها رو وارد آکواریوم کنن؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    حتما.ممنون.راستی باتوجه به اینکه آرتمیا رو برای غذای ماهی های آکواریومی استفاده می کنم بنظرتون برای تسریع در درست کردن آب سبز استفاده از کود پرندگان کار منطقییه ، مثلا این کار موجب انگل دار شدن آرتمیاها نمیشه که این انگل ها رو وارد آکواریوم کنن؟
    در این مورد اطلاع دقیقی ندارم که میشه استفاده کرد یا نه ولی احتمال اینکه این مواد قبل از ماهی به خود ارتیما هم زیاده
    شما همیشه از چیزی که امتحان شده هست استفاده کنید مثل پوست خیار هم برای تسریع در این امر به شما کمک می کنه هم از سلامتش نسبتا مطمئن هستید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    استفاده از لامپ سفید پرنور و آب آکواریوم کمک زیادی میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش (کالیکو ، بلک)
    شماره عضویت
    15353
    سلام
    یه سوال
    برای تولید آب سبز (نه پرورش آرتمیا) ، دما موثر است؟
    یعنی باید دما بالا باشد یا نه؟ در فصول سرد میشه روی پشت بام اینکار رو کرد؟ البته نور رو با لامپ تامین میکنیم و شلنگ هوا هم باشد.مثلا الان هوای منطقه ما سرده حدود 10 الی 15 درجه
    آیا دمای آب تاثیر داره؟

صفحه 13 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)