نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168

3 ساخت مرکز تکثیر و پرورش دیسکس توسط Vincenzo Cimigna-از ایتالیا

با سلام در این بخش به ساخت یک پرورشگاه و سالن تکثیر دیسکس پرداخته شده و انشاا... در آینده مصاحبه آقای ویچنزو هم برای دوستان قرار خواهم داد.کارگاه تکثیر از مرحله ابتدایی با تصاویر گویا توسط ایشان ،در دو بخش در اختیار علاقمندان قرار داده شده است.

بخش اول:
    ساخت مرکز تکثیر و پرورش توسط Vincenzo Cimigna

تصویری از Vincenzo Cimigna

اصلاح و تسطیح زمین (به قول ما عمرانی ها تسطیح محوطه و خاکبرداری):

در ابتدا می خواهم از بعضی از دوستان و اشخاصی که مرا در انجام این پروژه چه به لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ فکری کمک کردند و موجب تحقق این پروژه شدند تشکر کنم. بنابراین از همسرم که مرا در جهت نیل و رسیدن به آرزوهایم کمک کرد، پسرانم دیوید و مارسلا، پدر و مادرم، ماریوس، روزاریو، و کریستیان، تلیو، جورج، دانیل، والنتینو و تمام کاربران و کارکنان سایت موندو دیسکس ، از صمیم قلب تشکر کنم.
    در ابتدای پروژه تمام ذهنیت و فکر خود را معطوف به این موضوع کرده بودم که می بایست محل مناسب برای پرورش و تکثیر دیسکس بسازم و در تمام مراحل هم فکر می کردم این تفکر بهترین روش است، بارها مجبور شدم همه چیز را حذف کرده و از نو شروع کنم، این در وجود من است که قبل از انجام هر کاری آن را در ذهنم طرح ریزی کرده و با یک برنامه ریزی پیش میروم،
    شاید خیلی ها بگویند تو می توانستی زمان کمتری از دست بدهی و زودتر عمل کنی اما ....
    در تصاویر زیر متوجه خواهید شد که کار را از ابتدا یعنی گودبرداری انجام دادم و می تونید بگید روزاریو از صفر شروع کرده یا روزاریو زیرزمینی

موقعیت کناره های زمین و چهار گوشه توسط دیرک های چوبی

من ،فرغون و بلوک از توف

تصویری از بنایی

سگ نگهبانم بنام یارا از آلمان(نژاد ژرمن )

ساخت سقف با تیر چوبی

ساختمان سازی پرورشگاه من راه طولانی، سخت و پر از شگفتی بود. آیا شما فکر می کنید که در تمام این زمان،زمانی را که برای فکر کردن گذاشتم اشتباه بوده است؟؟؟؟؟
    زمانی که شروع کردم به این فکر بودم که یک مسیر مستقیم را پیش ببرم و خیلی اوقات هم گرفتار و نا امید می شدم اما همیشه در نقطه آخر نا امیدی به این فکر می کردم که سرانجام کار چقدر لذت بخش خواهد بود ،دوباره انرژی گرفته و شروع به کار می کردم و با همه این فداکاری ها که در حق خودم انجام میدادم شور و شوق دوباره برای انجام و ادامه کار سراغم می آمد و بارها شد که چند بار یک طرح را عوض کنم و این کار دوباره و دوباره و ... اتفاق می افتاد.
    چه می توانم بگویم جز این که برای هر هدفی موانعی هست و غلبه بر موانع موجب می شود که قدم به قدم به هدفتان نزدیک شوید و هدف بزرگ من ساخت یک پرورشگاه و محل تکثیر حرفه ای برای خودم بود و این اشتیاق برای این ماهی زیبا بسیار لذتبخش بود. دلایل متعددی که باعث شد من برای اطراف پرورشگاه را گلکاری و گیاهکاری کنم یکی از دلائلش کاهش دمای هوای اطراف پرورشگاه(یا مزرعه) و دیگر استفاده از آب مازاد جهت آبیاری این گیاهان و مدیریت مناسب بود صرف اینکه کندن زمین و قرار گرفتن مزرعه دیسکس در سطحی پائینتر همیشه در تابستانها و زمستانها دمایی مطبوع خواهد داشت(دوستان این یک نکته سازه ای است که زمستانها زیر زمین گرم و تابستانها خنک است اما دلیل آن بخاطر طولانی شدن مبحث در این قسمت مناسب نیست...م)

اولین گام این بود که باید یک زمین مناسب با رفع نیازهای مزرعه ام پیدا می کردم، در این میان همسرم بهترین ایده ها را بمن داد و کمکم کرد. سپس باید یک شرکت را به منظور دریافت انشعاب آب هم برای آبیاری باغ وهم برای پرورش گاه مجاب می کردم، و سپس باید از یک شرکت جهت حفاری زمین کمک می گرفتم جهت عبور انشعاب از داخل زمین و به زودی پس از ساخت و ساز زیرزمین متوجه شدم که در زمان سنگ تراشی، دیوارهای خارجی و در طبقه بالا به نیاز به اندود قیر مقاوم دارم تا در برابر ریشه های درختان و به منظور ایجاد آب و هوای محلی ،آب و رطوبت داخل ساختمان نفوذ نکند و ضمناً عایق حرارتی بسیار خوبی نیز خواهد بود سقف

پایان سفتکاری و نمایی خارجی پرورشگاه

سبز شدن سریع محوطه و درختکاری و چمن کاری اطراف سازه

سیمانکاری و پلاستر داخلی

سرامیک جهت کف سازی سالن

تجهیزات جهت تانک های تکثیر و پرورش

لوله های ورودی آب با نصب دو فیلتر

تکمیل سازه تاسیسات ورودی آب پرورشگاه

تکمیل ساختمان پرورشگاه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    قانون فروم اینه که برای تشکر از دکمه تشکر استفاده کنیم ولی یه بار هم که شده خودم قانون رو بشکنم! آرش عزیز واقعا با این تاپیک های ارزشمندی که میزنی بخش دیسکس پارسی پت رو متحول کردی...از زحمات همه دوستان به خصوص آرش و آقای رضایی در بخش دیسکس سپاسگذارم...

ارادتمند
    بابک
    ویرایش توسط بابک آژیده : 24th June 2013 در ساعت 01:14 AM

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    بخش دوم:
    بحث پرورش حرفه ای

تانک 1500 لیتری ویچنزو

کار در حال پیشرفت

مخازن ذخیره جهت دپوی آب تانک 1500 لیتری

تکمیل مخازن دپو

سستم فیلتر تصفیه آب اسمز معکوس

ماریوس در محل کار. شخص تاثیر گذاری که به وینچنتزو برای ساخت و ساز مخازن کمک زیادی کرد -

یکی از تانک های بزرگ 1500 لیتری با دیسکس های ریز

جزئیات ساخت و ساز خروجی تانک ها

جزئیات ساخت تانکهای تکثیر

نمایی از اتصالات خروجی

نمای دیگر از تانکهای تکثیر

لوله های ورودی و خروجی تانک های تکثیر و پرورش

جفتها

تعدادی از بچه دیسکس های نژاد red

دیسکس های تکثیر بنده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)