صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 167
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.a.m نمایش پست ها
    بعنی از روز اول راه اندازی نیازی به مدیا نیست؟ یا اینکه باید بگزاریم وقتی تانک جا افتاد حذفش بکنیم

ممنون

دوست عزیز فکر کنم نوشته هام رو خوب نخوندید و یا اگه خوب خوندید خیلی تعجب کردید و واقعا هم حق دارید وقتی پیش فروشنده ها میریم و اونها هم دوست دارن تا جایی که امکان داره لوازم به ما بفروشن ( بعضی فروشنده ها ) و میگن از انواع مدیا باید برداری و سامپ رو تا خرخره پر مدیا میکنن برامون دیدن تانک من جای تعجب داره !
    من از روز اول از هیچ مدیایی مثل بیوبال و ماتریکی و مدیای فله ای و ... ، از هیچ چیزی استفاده نکردم و فقط باید این رو در نظر داشته باشیم در ابتدای راه اندازی و طی شدن سیکل یه مقدار به آهسنگی آبزی اضافه کنیم و بعد یکی دو ماه که باکتریها به اندازه لازم تکثیر شدن تعداد ماهیها رو بیشتر کنیم

یه چیز دیگه هم که از دو روزه الافش هستم وجود ذرات معلق و آب کدر بود که همونطور که به فربد گفتم فکر میکردم نیتریت بالا رفته ولی علتش کم بودن پد بود پریشب پدها رو عوض کردم ولی مشکل حل نشد ، امروز دوباره اونها رو شستم و تعداد پدها رو زیاد کردم و اون لوله سوراخ دار رو روی پدها فشار دادم و بعد جا زدم تا پدها کمی فشرده شد و بعد یه ساعت هم آب شفاف شد و 95 درصد ذرات معلق هم از بین رفتند ناگفته نمونه که کف سامپ رو هم که کمی آشغال گرفته بود رو هم تمییز کردم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام آقای نوروزیدر درجه اول تبریک میگم و دوم اینکه با تمام سادگی ای که شما میفرمایید ، بنده که خیلی به آب شور علاقه دارم ، با دیدن سامپ شما 10 قدم به عقب برگشتم و سر گیجه گرفتم ، به هر حال تانکتون معلومه آینده ی زیبایی دارد و از استادی چون شما همین انتظار میرودموفق باشید دوست عزیز

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام آقای نوروزیدر درجه اول تبریک میگم و دوم اینکه با تمام سادگی ای که شما میفرمایید ، بنده که خیلی به آب شور علاقه دارم ، با دیدن سامپ شما 10 قدم به عقب برگشتم و سر گیجه گرفتم ، به هر حال تانکتون معلومه آینده ی زیبایی دارد و از استادی چون شما همین انتظار میرودموفق باشید دوست عزیز

سلام
    قابل نداره دوست عزیز
    چرا به عقب ، البته حق دارید این متد کمی آدم رو گیج میکنه من وقتی از کار درگز برگشتم و دیدم آب کدره و تستر هم نداشتم با فربد صحبت کردم که مدیا بزارم و فربد عزیز هم من رو راهنمایی کرد که اول تست بگیر ببین مشکل کار کجاست ، دیدم درست میگه
    و این نوشته من یعنی اینکه من هم خودم زیاد اعتماد نداشتم به استفاده نکردن از مدیا ولی با تستهایی که خریدم و انجام دادم کاملا ایمان آوردم و قبلا هم گفتم در ابتدا به سرعت آبزی ( تعداد بالا ) اضافه نکنید که خدای نکرده تلفات نداشته باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.a.m نمایش پست ها
    سلام

آقای نوروزی لطفا در مورد متد جدیدی که میگین یه مقدار توضیح بدین که نحوه کارش چطوره و منظورتون از لوله عصایی شکل چی هستش

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

وقتی میگیم متد ، فکر میکنیم خدایا چی هست این متد همینیکه تو آلبوم تانکم توضیح دادم عزیز همین فقط

http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html

لوله عصایی شکل رو هم تو پست 12 لینک زیر میتونید نگاه کنید

http://www.parsipet.ir/thread13776-2.html

وقتی از بیوبال و پد در اورفلو استفاده نمیکنیم قاعدتا صدای شر شر خواهد کرد اورفلو و به وسیله یه تیکه لوله کاری میکنیم که اورفلو هم پر آب باشه و صدایی ازش در نیاد ، این بار عصایی هم در نیاوردم و لوله مستقیمیه و هیچ زانویی سرش نیست

روشهای مختلفی رو تست کردم ، عصایی و سه راهی ، ولی هیچ کدوم بی صدا تر از یه لوله راسته با آشغال گیر سینک ظرفشویی کم صدا تر نبود

همونطوریکه میبینید اورفلو پر آبه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام جناب نوروزی
    مبارک باشه ایشالا به سلامتی، واقعا بهتون تبریک میگم به راه اندازی و طراحی همچین سیستمی، منو یاد سیستم های خارجی انداختید که فقط و فقط از پد و یدونه اسکیمر پرقدرت استفاده میکنن
    حذف مدیاها و استفاده از شن و لایوراک فراوون و تکثیر تدریجی باکتری ها فکر کنم این روشی که بکار بردین همون متد برلین هست و اینجور تانک بتدریج و آرام آرام به ثبات بیشتری خواهد رسید
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    3444
    سلام جناب نوروزی عزیز
    منم مثل شما یه 5 ماهی میشه که کلا مدیاها رو از سامپ خارج کردم و تانکم هیچ مشکلی خدا را شکر پیدا نکرده
    فقط اینو فراموش نکنید که تو این متد اول یه اسکیمر خوب و قوی و 2تا راکتور رو سیستم باید نصب بشه تا یه تانک
    عالی با یه سیستم تصویه کارامد داشته باشید(البته شما خودتون استادین و این مظالب رو هم من از بچه های گل تالار و کمی هم از اونوریها یاد گرفتم)
    بازم بابت تانکتون بهتون تبریک میگم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام جناب نوروزی
    مبارک باشه ایشالا به سلامتی، واقعا بهتون تبریک میگم به راه اندازی و طراحی همچین سیستمی، منو یاد سیستم های خارجی انداختید که فقط و فقط از پد و یدونه اسکیمر پرقدرت استفاده میکنن
    حذف مدیاها و استفاده از شن و لایوراک فراوون و تکثیر تدریجی باکتری ها فکر کنم این روشی که بکار بردین همون متد برلین هست و اینجور تانک بتدریج و آرام آرام به ثبات بیشتری خواهد رسید
    با تشکر
    سلام
    قابل نداره و ممنون از توجهت

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidk نمایش پست ها
    سلام جناب نوروزی عزیز
    منم مثل شما یه 5 ماهی میشه که کلا مدیاها رو از سامپ خارج کردم و تانکم هیچ مشکلی خدا را شکر پیدا نکرده
    فقط اینو فراموش نکنید که تو این متد اول یه اسکیمر خوب و قوی و 2تا راکتور رو سیستم باید نصب بشه تا یه تانک
    عالی با یه سیستم تصویه کارامد داشته باشید(البته شما خودتون استادین و این مظالب رو هم من از بچه های گل تالار و کمی هم از اونوریها یاد گرفتم)
    بازم بابت تانکتون بهتون تبریک میگم
    سلام
    داشتن راکتور در مراحل بعدی خوبه ولی به این معنی نیست که حتما باید باشه ، البته من هوزینگهاش رو تهیه کردم و راکتورها رو راه میندازم ولی الان این تانک مثل قبل هستش و با همون سیستم فقط بدون مدیا
    برای کامل شدن متد جدید با راه اندازی راکتورها قبل تبدیل مواد پروتیینی به آمونیاک اون رو به وسیله اسکیمر جمع میکنیم و وقتی راکتور نداشته باشیم پروتئین ها میرن به چرخه سیکل ازت و در نهایت تبدیل به فسفات و نیترات میشن که میشه با روشهای مرسوم مثل رف و سیفون اونها رو تحت کنترل داشت و استفاده از راکتور برای تانکهایی که ریف زیادی دارن مخصوصا sps ها واجبه و برای تانک من که فقط ماهی داره فعلا زیاد ضروری نیست

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    تا حالا مرون نگرفته بودم واقعا ماهی زیباییه

فرشته کورال بیوتی که یه جا واینمیسته ازش عکس بزارم

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اینم بلو تانک که پریشب گرفتم و هنوز خجالتیه و میرم جلوی آکواریومم قایم میشه

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767

send by Tapatalk

صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)