صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502

آیا حیوانات ارواح را می بینند؟ +14

به نام خالق هستی
    با سلام خدمت دوستان عزیز.عروس های من همیشه آزادند و در پارک بازی که روی قفسشون قرار داره بازی می کنند. چندین بار نیمه شب ناگهان عروس های من مضطرب پرواز کردند و به قسمت کنج اتاق رفتند. اول فکر کردم که از پنجره گربه دیده اند ولی بارها که خودم بیدار بودم اثری از گربه ندیدم. پس آن ها را چه می شود؟ از آنجایی که قبلا در خانه ای که من زندگی میکنم فردی فوت شده بود کنجکاو شدم که نکند عروس هایم روح می بینند. برای همین شروع به جستجو در اینترنت کردم ولی متاسفانه مطلبی بدرد بخور فارسی پیدا نکردم. بالاخره مقالاتی خارجی پیدا کردم که شش تا از آنها را گلچین کردم و مطالب آن ها را گزینش و ترجمه کردم امیدوارم مورد پسند واقع شود.(مترجم)
    آیا حیوانات روح را می بینند؟
    تعدادی از دارندگان حیوانات خانگی شاهد این بوده اند که حیوانات آن ها به ویژه گربه ها با چیزی که قابل مشاهده با چشم انسان نیست در حال تعامل هستند به طوری که به نظر می رسد آن ها به دنبال چیزی نامریی هستند. آیا گربه ها ارواح می بینند؟
    تمام کسانی که با حیوانات آشنا هستند می دانند آنها مخلوقات بسیار باهوشی هستند و هرچند زبان ندارند ولی در ایجاد ارتباط بسیار ماهر هستند. گربه ها آنچنان با هم در ارتباط هستند که گویی ارتباط عاطفی و روحی دارند. معمولا ما تصور می کنیم که حیوانات خیلی مسایل را نمی فهمند ولی تقریبا تمام آنها، آن مسایل را می فهمند. آنها در همه مسایل نابخردانه نیستند. این بخاطر حس ششم قوی حیوانات است که همین به آنها اجازه می دهد تا با جهان نامریی هماهنگ باشند که در این بین، گربه در ارتباط داشتن با محیط اطراف خود بسیار مهارت دارد. برای چه بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی همچون سگ یا گربه شاهد بوده اند که حیوانات آنها چیزی را می بیند که از آن می ترسد؟ تقریبا هر صاحب گربه ای داستانی برای تعریف از گربه اش دارد که به شدت گربه ترسیده است در حالی که موهای پشتش را سیخ کرده و در این هنگام صدای ضعیف خش خش هم شنیده می شود. چه چیزی باعث این می شود؟ آیا گربه روح دیده است؟ در بسیاری از داستان های ارواح، ما خوانده ایم که گربه هم جهان ماورا را حس می کند. می توانیم ماجراهای واقعی زیادی را ذکر کنیم:
    یک فرد جنتلمن به تنهایی در یک خانه قدیمی زندگی می کرد. افرادی چیزهایی از روح را در آنجا حس کرده بودند. یک روز او دید گربه اش بر روی پله ها نشسته و به چیزی نامشهود زل زده و کاملا هیستریک شده است و گربه تلاش می کند با پنجه کشیدن در هوا از خود در برابر آن چیز نامشهود دفاع کند.
    داستان دیگر این است که صاحب گربه ای می گوید گربه اش به چیزی نامریی زل زده بود و با گردش سر خود آن را دنبال می کرد سپس به پایین پله رفت. یک روز آن گربه به نقطه ای از سقف خیره شد و ناگهان صاحب گربه صدای قدمهای سنگین فردی را از همان نقطه سقف شنید.
    در مصر باستان گربه بسیار مقدس بود حتی گروهی آن را جزو خدایان در نظر می گرفتند به طوری که آنها را هم مومیایی می کردند. آیا این به این علت بود که مصریان می دانستند گربه درک منحصر بفردی از جهان روحانی دارد؟
    شاید مردم مصر باستان اعتقاد داشتند گربه یک زندگی زمینی از طرف دنیای ماورا دارد. لازم به ذکر است که حتی پس از مرگ گربه ها، توسط دوستان زمینی خود دیده شده اند. در بسیاری از موارد گربه هایی که مرده اند صدایشان در خانه شنیده می شود یا روی بستر همیشگی خود با بدنی رنجور در حالی که خوابیده اند دیده شده اند. داستان هایی از دیده شدن ارواح گربه بیان شده است به طور مثال در فانوس دریایی Fairport Harbor در شمال اوهایو افرادی مکررا روح گربه ای را دیده اند. آنها تشریح کرده اند گربه ای را شبیه غبار و دود خاکستری در آن فانوس دریایی مشاهده کرده اند. همسر سابق سرپرست آن فانوس دریایی تعداد زیادی گربه بیمار در آن خانه نگهداری میکرد. سالها بعد هنگام تعمیر آن فانوس دریایی تعدادی گربه مومیایی شده در یک دیوار پیدا شد. آیا آنها بدن آن شبح گربه را پیدا کرده بودند؟
    واندا از اعضای انجمن فرشتگان و ارواح یک داستان جالب از شبح گربه مورد علاقه خود بیان کرد:
    گربه من Babetteاز نژاد ایرانی بود. من همیشه گربه ای از نژاد ایرانی دوست داشتم چون آنها خیلی شیرین هستند. گربه من انگشتانش بیشتر از گربه های دیگر بود. او شش انگشت در پای جلو و هفت انگشت در پای عقب داشت. او گربه ضعیفی بود و بالاخره در چهار ماهگی مرد که از این بابت مادرم هم خیلی ناراحت شد. بزودی من از خواب می پریدم در حالی که احساس می کردم پنجه گربه ام در پشتم کشیده شده است و صدای خرخر او را می شنیدم درست شبیه حالتی که همیشه با من چنین بازی هایی میکرد. یکبار مادرم مرا صدا کرد و گفت که حس کرد بابی با چنگالهای بزرگ خود به روی تخت او پرید.
    آیا سگها نیز ارواح را می بینند؟
    سگها دارای حسهایی بسیار قوی تر از انسان هستند همچون بویایی، شنوایی، که قادر می سازد آنها خطراتی را قبل از این که ما بفهمیم، متوجه شوند مثلا آنها می توانند وقوع سرطان را در خودشان متوجه شوند. این توانایی ها کاملا دیده شده اند ولی برای علم قابل توضیح نیست. برای همین ممکن است آنها شکارچیان ارواح باشند و ارواح را حس کنند کاری که انسان شاید با ابزارهای پیشرفته الکترونیکی قادر باشد آن را انجام دهد.
    - شکارچیان ارواح با گوشی های پیشرفته سعی در تقویت صدا دارند تا زمزمه ای از شبح را ضبط کنند در صورتی که سگ خودش دارای گوش هایی قوی می باشد و فرکانس هایی که انسان قادر به شنیدنش نیست را می شنود.
    - شکارچیان ارواح از دوربین های حساس و دید در شب استفاده می کنند ولی سگ خودش بسیار بهتر از انسان در شب می بیند(گربه ها حتی بهتر می بینند).
    - شکارچیان ارواح از دستگاه هایی برای آشکار سازی نوسانات الکترومغناطیسی استفاده میکنند که هنوز به طور کامل پذیرفته شده و مورد قبول نیستند در صورتی که صاحبان سگها اعتقاد دارند سگهای آنها تغییرات الکترومغناطیس را به خوبی حس می کنند.
    - اما مهمتر از همه حس بویایی است که سگ بسیار در آن توانمندتر از انسان است به طوری که بدون اغراق می توان گفت که سگ در دنیایی دیگر از عطر و بو زندگی می کند که ما به طور کامل از آن بی اطلاع هستیم. این امکان وجود دارد که سگ بوهایی خاص که مختص ارواح هست را حس کند در حالیکه ما کاملا از وجود آن بوها بی اطلاع هستیم.
    در مصر باستان سگ ها را چنان در کار ماورا قوی میدانستند که چند نوع از خدایان مصری را با سر سگ تصور می کردند.

نتیجه گیری(مترجم):
    منتقدان نظریه دیدن ارواح توسط حیوانات می گویند وقتی گفته می شود که حیوانی به نقطه ای زل زده ممکن است حشره توجه او را به خود جلب کرده که ما فاقد دیدن آن هستیم یا صدایی از نقطه ای دور می شنوند که ما قادر به شنیدن آن نیستیم.
    از طرفی موافقان دیده شدن ارواح توسط حیوانات می گویند حیوانات در بسیاری از موارد از ما انسانها توانمندترند. آنها موارد زیادی را متوجه می شوند که ما یا با دستگاه های فوق پیشرفته آن را متوجه می شویم -مانند دید در شب- یا هنوز نتوانستیم آن موارد را کشف کنیم- مانند پیش بینی وقوع زلزله- این به این خاطر است که حیوانات در حس از ما قویتر هستند. حتی ممکن است حس هایی فراتر از پنج حس ما داشته باشند و چون ما فاقد آن حس ها هستیم چیزی از آن درک نکنیم.
    پس امکان دارد حیوانات چیزهایی را متوجه شوند که ما متوجه نخواهیم شد.
    هر چند تا بحال کسی به طور قطع اسرار روح را آشکار نکرده و نیز کسی نتوانسته ذهن حیوانات را بخواند برای همین نمی توان به طور قطع گفت آن ها ارواح را حس می کنند. از طرفی بخاطر برتری غیر قابل تصور بعضی حیوانات در پاره ای از حس ها ممکن است آنها ارواح را ببینند در حالیکه ما قادر به درک آن نیستیم.

مترجم : محمد. ص

کپی برداری بدون ذکر منبع و نام مترجم و لینک مستقیم ممنوع می باشد.

Can Cats See Ghosts?
    http://www.terriblyterrier.com/can-dogs-see-ghosts-or-spirits/
    Can cats see ghosts, spirits, dead people?
    Animal Ghosts - True Stories of Animal Ghosts
    Animals and Ghosts
    Can Dogs and Cats See Ghosts? - LIBRARY OF MOST CONTROVERSIAL FILES

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    یه روز منو طوطیم خونه تنها بودیم ، نشسته بودم جلوی قفسش داشتم بهش غذا میدادم که یهو ذل زد به پشت سرم و غذا از دهنش افتاد خودشو عقب کشید و پف کرد بعد مظطرب این طرف و اون طرف رفت و دوباره یهو بی حرکت ذل زد به رو به روش
    هرچی دستمو بردم جلوش و صداش کردم نگام نکرد . واقعا داشتم سکته میکردم. انگار یه چیزی رو داشت نگاه می کرد.
    این دومین باری بود که این حالت رو پیدا میکرد.
    فکر میکنم شاید واقعا بتونن روح یا جن رو ببینن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    دقیقا سوال منم بود یه زنگوله به قفس کاسکوم آویزون-بعضی وقتا این یهو روانی میشه و به این زنگوله آویزون میشه و با سرعت 1000000 دور در دقیقه میچرخه-حدود 10دقیقه اما در کل اگه نظر منو بخواین من هم میگم میبینن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    یه روز منو طوطیم خونه تنها بودیم ، نشسته بودم جلوی قفسش داشتم بهش غذا میدادم که یهو ذل زد به پشت سرم و غذا از دهنش افتاد خودشو عقب کشید و پف کرد بعد مظطرب این طرف و اون طرف رفت و دوباره یهو بی حرکت ذل زد به رو به روش
    هرچی دستمو بردم جلوش و صداش کردم نگام نکرد . واقعا داشتم سکته میکردم. انگار یه چیزی رو داشت نگاه می کرد.
    این دومین باری بود که این حالت رو پیدا میکرد.
    فکر میکنم شاید واقعا بتونن روح یا جن رو ببینن.
    سلام . تو نتیجه گیری گفته شده بعضی وقتا یه صدایی میشنون یا حرکت کوچیکی میبینن که ما زیاد بهش دقت نکردیم . مثل مثال همین مقاله یعنی حرکت حشره ها ،حتی معلق بودن پرهای ریزشون تو هوا هم ممکنه باعث ترسشون بشه . تو این مواقع معمولا حواسشون کاملا پرت میشه و اصلا توجهی نمی کنن.

اما این درسته که پرنده ها قدرت دیدن رنگ هایی دارن که از محدوده دید ما خارجه . اونا حتی هاله انرژی ما رو هم میبینیم . بعضی از واکنش هاشون مثل گاز گرفتن و بد اخلاق شدن و .. در نتیجه همین انرژی صاحبشون هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط A.R.A.S.H نمایش پست ها
    دقیقا سوال منم بود یه زنگوله به قفس کاسکوم آویزون-بعضی وقتا این یهو روانی میشه و به این زنگوله آویزون میشه و با سرعت 1000000 دور در دقیقه میچرخه-حدود 10دقیقه اما در کل اگه نظر منو بخواین من هم میگم میبینن
    این کار طوطی شما بازیه ، روانی نمیشه . از آویزون موندن و چرخیدن خوشش میاد . ربطی به دیدن ارواح و جن و اینا نداره . .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    سگ من هم یبار رو پشت بوم با هوا داشت دعوا میکرد.هم پارس میکرد هم به طرفش حمله میکرد و گاهی هم فرار میکرد! انگار که چیزی اونجاست و داره باهاش دعوا میکنه.اول فکر کردم که سگم دیونس ولی یک فرد مذهبی بهم گفت که سگ ها روح و ... رو میبینن...
    البته دروجود روح شکی نیست و نمیشه انکارش کرد چون در خود قرآن هم نوشته.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    به نظر من بهتره این جور بحث ها رو اینجا مطرح نکنیم
    اینجا یک سایت علمی هستش و علم نمیتونه وارد حیطه ماورا اطبیعه بشه
    من خودم به ماورا اطبیعه ایمان دارم
    اما علم توانایی ورود به این حیطه رو نداره
    جن و روح که به پارسی پت ربطی نداره آخه !!
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من بهتره این جور بحث ها رو اینجا مطرح نکنیم
    اینجا یک سایت علمی هستش و علم نمیتونه وارد حیطه ماورا اطبیعه بشه
    من خودم به ماورا اطبیعه ایمان دارم
    اما علم توانایی ورود به این حیطه رو نداره
    جن و روح که به پارسی پت ربطی نداره آخه !!
    موفق باشید
    ما راجع دیده شدن جن و روح توسط انسان ها که صحبت نمیکردیم ، راجع رفتارهای عجیب حیوانات بود که بفهمیم دلیلش چیه!!
    چون این رفتار ها ممکنه برای صاحبان حیوانات مهم باشه، آدم دلیلشو بدونه یا حداقل سعی کنه بفهمه بهتر از اینه که کلا هیچی ندونه

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام به دوستان
    خوشحالم که بعد از مدتها دوباره مقاله ام مورد توجه قرار گرفت. الان خودم مشغول انواع ترجمه ها هستم به طوری که متاسفانه نتوانستم به ترجمه در این سایت ادامه بدم. در جواب دوست عزیزم امیدخسروی باید عرض کنم که در کل نوشتن پایان نامه فوق لیسانس چیزی نیست غیر از در نظر گرفتن یک نظریه و بررسی آمار گونه و احتمال وقوع و یا مقدار وقوع آن در شرایطی که اول پایان نامه شرط می کنید تا بررسی کنید، و در انتها نتیجه گیری. این گونه پایان نامه نویسی برای مواردی هست که نتوان به غیر از آمار، بصورت عددی و قاطع نظر داد. این مقاله هم همین طوره. یعنی اول نظریه ای که به ذهن رسیده را در نظر میگیره - آیا حیوانات اواح را می بینند- و بررسی آمار گونه اتفاقات حاصله در اقصا نقاط دنیا- گفته های صاحبان حیوانات خانگی - و نتیجه گیری نهایی. برای همین من میگویم که این مقاله کاملا علمی هست چون تمام شاخصهای یک مقاله را داراست.
    محمد. ص

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    20289
    با سلام خدمت دوستان منم یه سگ دارم به اسم جوجوخان که از نژاد شیانلو هستش و فوق العاده درنده هستش و تو خونه باغمون هستش گاهی وقتها شبها که باهاش تو باغ قدم میزنم یهو بدون اینکه کسی باشه رو به یکطرف خرناس میکشه و حالت تهاجمی به خودش می گیره و چند قدم حمله میکنه یهو مثل اینکه از چیزی میترسه میاد سمت من و میچسبه بمن اینو بگم یقین دارم هرچی هست انسان نیست چون نه صدایی میاد نه سایه ای از اون گذشته گفتم جوجوخان خیلی درنده است و محاله با دیدن انسان بترسه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ کبوتر مرغ عشق گربه
    شماره عضویت
    20294
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mina68 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان منم یه سگ دارم به اسم جوجوخان که از نژاد شیانلو هستش و فوق العاده درنده هستش و تو خونه باغمون هستش گاهی وقتها شبها که باهاش تو باغ قدم میزنم یهو بدون اینکه کسی باشه رو به یکطرف خرناس میکشه و حالت تهاجمی به خودش می گیره و چند قدم حمله میکنه یهو مثل اینکه از چیزی میترسه میاد سمت من و میچسبه بمن اینو بگم یقین دارم هرچی هست انسان نیست چون نه صدایی میاد نه سایه ای از اون گذشته گفتم جوجوخان خیلی درنده است و محاله با دیدن انسان بترسه
    دوستعزیزم.نمیشه.منکر.چیزی.ش دولی.ممکنه.ماری.گربه.ای.عقر ی.چیزی.باشه.این.قضیه.رو.منه .با.سگهام.تو.باغ.تجربه.کردم. به.نظرمن.بعضی.وقتها.بعضی.از. سگها.بااینکه.از.ادم.نمیترسن .ولی.از.حیوونهای.دیگه.که.تاب ه.حال.ندیدن.وبراشون.ناشناخت ه.هست.میترسن.یابرعکس.از.ادم. میترسن.ولی.ازحیوونهان.نه.نم یدونم.چراکیبوردفاصله.نمیزا ره؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)