نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168

3 جفری یانگ، پرورش دهنده بزرگ مالزی

حرکت زیبا و با ارزش دوتا از دوستان عزیزم جناب رضایی و بابک وزیر پور عزیز و انرژی مضاعف و حرکتهای با ارزشون باعث شد بنده بعنوان عضو کوچکتر این مسیر رو ادامه بدم.

به دوستان و علاقمندان بخش دیسکس پیشنهاد می کنم این تاپیک را ادامه دار دنبال کنند تا با بزرگترین نام آوران صعنت پرورش و تکثیر دیسکس آشنا شوند ،دلایل ذیل بهانه خوبی برای این کنکاش بود:

1-آشنایی با بزرگان این عرصه در صعنت آبزی پروری

2-به روز شدن اطلاعات دوستان در سطح و مقیاس خارج از کشور

3-روشها،راندمانهای کاری و علائق این بزرگان

3-جوایز دریافتی و مدال ها

4-در بخشهایی ویژه مصاحبه با این پرورش دهندگان

5-بخش های مصور از سالنهای پرورش و دیسکسهای آنها

6-دسترسی اینترنتی به وب سایتها و منابع این تکثیر کنندگان و...

امیدوارم مورد قبول دوستان قرار گیرد....

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    جفری یانگ Jeffrey Yang

قسمت اول:

یکی از تکثیر کنندگان بزرگ مالزیایی که خود را عاشق نژادهای اسنک اسکین میداند و علاقه وافر ایشان حتی در وبسایتش بوضوح مشاهده می شود و او نیز به این نکته بارها در مصاحباتش اشاره می کند.پرورش دیسکس را بصورت تفریحی از سال 2001 شروع کرده و در سال 2008 زمانیکه مقام اول و دوم را در رده دیسکس های Red (قرمز) بدست آورده شروع به تکثیر و پرورش در سطح جهانی و صادرات نموده است.بسیاری از محصولات جفری یانگ هم اکنون در سایت پرطرفدار simplydiscus به فروش میرسد که در انتهای بخش بخشی از نام نژاد،سایز و قیمت آنرا برای دوستان و کاربران عزیز نیک صالحی هم قرار خواهیم داد.
    لازم به توضیح است ایشان پلیکو،کت فیش و آروانای کوتوله را نیز در سالن خود تکثیر و پرورش می دهند.
    این بخش را در 4 قسمت ارائه خواهیم داد:
    1-بخش مسابقه دویسبورگ 2008 و تصویر جفری یانگ به همراه دیسکس زیبایش و توضیحات این مسابقه:
    2-دوستان جفری یانگ و مورد تائیدشان با تصویر
    3-امضاء جفری یانگ و عکسهای ماهی های تکثیر ایشان (بیشتر عکسها را از دیسکس خواهیم گذاشت)
    4-بخش معرفی سایتها

1-بخش مسابقه دویسبورگ آلمان در سال 2008 :
    ماهی دیسکس جفری یانگ که در بخش دیسکسهای قرمز مثل رد مالبرو،رد کاور،رد ملون و....شرکت داده شد،بیشترین امتیاز را از رنگ یکپارچه و یکدست قرمز خود دریافت کرد.ژن قرمز در این ماهی نر و یکنواختی زیبای آن باعث گردید تا بهترین امتیاز را در قسمت رنگ دریافت کند.این ماهی با جثه متوسط(البته از نظر داوران برگزار کننده) توانست با توجه به شیپ خود 17.86 امتیاز را برای اندازه و سایز و 16.07 امتیاز را برای رنگ آمیزی کسب نماید.

عکسهایی از جفری یانگ و ماهی زیبای او با کسب مقام اول مسابقات دویسبورگ آلمان سال 2008

2-دوستان جفری یانگ و مورد تائیدشان با تصویر(مطالب از زبان خود ایشان در سایتشان است)

الف:جفری تن: من و چفری تنها از نظر اسم به هم شبیه نیستیم بلکه شور و اشتیاقمان برای جمع آوری و کلکسیون ماهی های عجیب و غریب بی پایان است.زمانیکه از طرف او دعوت شدم و کلکسیون و تحقیقات او را در این زمینه دیدم بسیار شگفت زده شدم.سفرهای زیادی در خصوص مزارع و پرورش ماهی دیسکس داشته ام اما جفری را می توان مادر بحث ژنتیک و دریای از اطلاعات ژنتیکی ماهی دانست با مطالعه بر روی خطوط و نقش و نگار بر روی ماهی دیسکس و تکثیرهای متنوع دیسکس با خطوط زیبا.
    این مرد واقعاً تحسین برانگیز است و بحق بعنوان یک داور و قاضی بین المللی از مالزی با فداکاری های خستگی ناپذیر خود در امر مطالعات و تحقیقات برای پرورش دیسکس کمکهای شایانی در این امر به همه نموده است.

ب-اونگ:یکی از دوستان شخصی بنده و عاشق حیوانات است.او دارای مجموعه متنوعی از حیوانات زیاب است.او در سال 1995 و بعد از صحبت و مصاحبه علاقه عمیقی پیدا کرده و این کسب و کار را بصورت حرفه ای دنبال نموده است.او در ابتدا با دو مخزن و تانک دیسکس با شور و اشتیاق آغاز کرده و در حال در هنگ کنگ و تایوان توانسته رنگ soild یا به عبارتی رنگ یکدست را توانسته گلدن رد دایموند را به طرز زیبایی تکثیر کند.

ج-لیم پی ها :در سال 1999 شروع به تکثیر و اصلاح نژاد روی اوشن گرین کرد و با حمایت عمویش شروع به تکثیر و پرورش گونه ای از لئوپارد اسنک اسکین نمود.تکثیر ایشان که بصورت خالهای لئوپارد در کل بدن دیسکس انتشار داد نژادی زیبا و بسیار خیره کننده را بوجود آورد و سبب فروش بالای این ماهی در سطح صادرات گردید.وجود پوشش لئوپارد(پلنگی)اطراف دهان،روی آبشش ها و سر ماهی جلوه ای زیبا به این نژاد بخشیده است

3-نژادهای تکثیری و پرورش یافته توسط جفری یانگ:

محل پرورش و تکثیر

امضاء جفری یانگ:
    لیست قیمتها و سایتهای مرتبط:
    February 2011 Jeffrey Yang Shipment is Ready!!!
    New shipment is ready to go.. Special 1 time price on adult Albino Spotted Turks..

Discus Strain Size Price (USD)
    Albino (Adult) 6" $100 SOLD
    Albino Millennium Gold (Adult) 6" $325 SOLD
    Albino Millennium Gold with Striation 5" $135 SOLD

Albino San Merah 4" $200 SOLDAlbino San Merah (Adult) 5.5-6" $225 SOLD

Albino San Merah with Striation (Adult) 5-6" $165 SOLD
    Albino Spotted Mosaic 4.5" $100
    Albino Spotted Turquoise (Adult) 5-6" $100SOLDAltum Carnation (Ricky Lim) 3.5+" $50
    Altum Snakeskin (Ricky Lim) 3.5+" $75
    Blue Angel Diamond (Adult) 6" $105
    Blue Diamonds (Red Eyes) 3" $30 SOLD
    Blue Snakeskin 5" $65
    Blue Turquoise (Adult) 6" $100SOLD
    Brilliant Turquoise (Solid) 5" $65 SOLD
    Blue Cobalt 4.5"+ $60 SOLD
    Diamond Turquoise (Lim Pei Hao) 3" $35
    Leopard 2.5" $30
    Leopard (Adult) 5.5-6" $95 SOLD
    Leopard Eruption HB (LPH) 5" $82
    Ogon Red White 2.5" $30
    Penang Eruption Adult 6" $145 SOLD
    Pigeon Red Dragon 3" $30 (10 for $250)
    Red Melon 2.5" $30
    Red Melon 3.5" $40
    Red Checkerboard Turquoise Adult 6" $89 SOLD
    Standing Egg Carnation 4.5"+ $75
    Virgin Red 3.5+" $37
    White Pigeon 3.5" $35 SOLD
    White Pigeon 4" $40 SOLD
    Yellow Sunrise 2.5" $35 SOLD

SimplyDiscus!
    Duisburg 2008 United red.... | Fanatik-Discus
    Fish Trade Zone, Exporter of Quality Malaysia and Singapore Discus

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    در این بخش مصاحبه جفری یانگ با یکی از فرومها بزرگ دیسکس در ایتالیا بنام موندو دیسکس برای عزیزان و دوستدارن ترجمه شده است.
    مصاحبه: جفری یانگ MondoDiscus با

By Rosario Curcio
    توسط روزاریو Curcio

جفری یانگ چه کسی است؟ و از چه زمانی شما وارد مبحث پرورش و تکثیر شدید؟؟

ابتدا این کار را بصورت سرگرمی انجام میدادم اما در نهایت این علاقه مبدل شد به اینکه به یک صادر کننده از مالزی شوم. تا مسابقات قهرمانی جهان در سال 2008 در دویسبورگ، که من برنده اول و دوم در رده دیسکسهای قرمز شدم. در سال 2001 شروع به بحث پرورش و تکثیر دیسکس کردم

به کدام نژاد از دیسکس علاقه دارید و چرا؟؟؟؟؟
    ماهی مورد علاقه من همیشه دیسکس لئوپارد اسنک اسکین است. لئوپارد اسنک اسکین همیشه مرا هپنوتیزم کرده و یکی از دلائل اصلی احساسات پر رنگ من برای پرورش و تکثیر از دیسکس ،همین نژاد بوده است. و به همین دلیل هیچگاه به عقب نگاه نمی کنم. دلیل اصلی اینکه چرا لئوپارد اسنک اسکین همیشه مورد علاقه من بوده پیچیدگی خطوط و خالها و رنگ های پر طراوت این نژاد است. برای کسانی که با بحث خانواده(نژادهای دیسکس)آشنا نیستند، آنها می توانند گاهی اوقات این ماهی را با ماهی آبشور اشتباه بگیرند و برای همین تعجبی وجود نداره که لئوپارد اسنک اسکین در ده ساله گذشته تا حالا همیشه یکی از نامزدهای رتبه بالا قهرمانی بوده و بهترین نمایش را در هر رقابت داشته است

معیارهای شما برای تکثیر و پرورش چه چیزهایی است؟؟؟
    سلامت کلی، شکل مناسب و عدم وجود نقص ژنتیکی یکی از پیش نیازهای سهام گذاری در بخش تکثیر و پرورش است. برای من بیشترین چیزی که اهمیت دارد در ابتدا با دقت و مطالعه ،ویژگی های خاص و ترکیب یک نژاد نوع خاص را بشناسید و در همان مسیر با در نظرگیری خلوص نژاد و رعایت اصل و نسب یک نژاد پیش بروید(منظور خالص بودن نژادها نر و ماده از نظر ژن و ...می باشد.م)

م
    طابق با نظر شما تکثیر ماهی دیسکس سخت است یا آسان؟؟
    تکثیر دیسکس آسان خواهد بود در صورتیکه شما نخواهید مواردی از قبیل اصل و نسب،ژنتیک و... را رعایت کنید.با توجه به تجربه کافی و با درک صحیح از رفتارهای ژنتیکی ، به راحتی می توان با استفاده از تکنیکهای فوق کارشناسی نژادهای دیسکس را ارتقاء بخشید. مشکل اساسی زمانیست که شما بخواهید یک ماهی نر خاص را با نژاد ماهی ماده خاص جفت بیندازید به عبارتی در اصل تصمیم دارید که این صفات و ژنتیک خاص در فرزندان این جفت هم انجام شود. یکی از کارهایی که به خلاقیت نیاز دارد زمانی است که می بایست یک جفت را واردار کنید به جفتگیری که نیاز به صبر و حوصله زیاد و کمی چاشنی شانس خواهید داشت.

برای شما جفتگیری در کدام نژاد به نسبت نژادهای دیگر سخت تر است؟؟؟
    این یک سوال ذهنی است، چرا که دارای چالشهایی با زوایای مختلف است.از نظر زمان، زمان بالغ شدن دیسکس Altum فلور نسبت به سایر نژادهای دیگر بسیار طولانی تر می باشد. به طور معمول، حدود 3 سال زمان خواهد برد تا این نژاد نشانه های بلوغ را از خود نشان دهد. از لحاظ مقاومت ژنتیکی، spotteds طلایی خالص به طور کلی ضعیف تر و نسبت به رشد فرزندانش تمایل کمتری نشان میدهد.علاوه بر این، پیدا کردن یک ماهی نر باروربا خال خال طلایی آن بسیار نادر و کمیاب است. از لحاظ تکنیک و مهارت ، نژاد آلبینو دارای مجموعه ای منحصر به فرد هستند و در برابر قوانین و الزامات بشدت مقاومت می کنند و برای همین جهت دلیل جفتها را می بایست ترغیب به تخم گذاشتن خیلی زیاد کرد

کدام جنبه های اصلی در مدیریت مزرعه مانند شما هستند؟

تغذیه به موقع، سیفونهای آب و ضد عفونی محوطه تانکهای ماهی ها. کلمه کلیدی در اینجا کلمه "به موقع" است . اصل در مدیریت یک مزرعه مثل مزرعه من "انضباط" است.

آیا تکثیرهای شخص شما بصورت دقیق و خاص روی خطوط دیسکسها بوده است؟

من تمرکز خود را بر روی چند خط میانی بدن دیسکس گذاشته ام و از زمان موفقیت من در مسابقات دویسبورگ 2008،قسمتی از ذوق و علاقه ام معطوف به کار کردن روی نژاد ویلوت رز و خطوط ******* در ماهیان قرمز رنگ دیسکس بوده و من بوده ام که این نژاد را وارد این صنعت کردم.
    در حال حاضر نیز در حال کار کردن روی برخی از سویه ها و خطوط جالب روی نژادهای رینگ لئوپارد،خطوط عمودی اسنک اسکین و ار آپشن هستم.

اگر پاسخ شما آری هست کدامیک از این خطوط موجب بوجود آمدن تلاشها در این دوره زمانی،منابع انسانی و تکنولوژی ها شده است؟؟؟

******* قرمز که قهرمانی در رده قرمز در دویسبورگ را به دست آورد در زمان 3 نسل، حدود 4-5 سال قبل از ما،رد اند وایت توانست توفیق تولید نسخه بسیار تمیزی باشد.

آیا شما فکر می کنید توانسته اید با خطوط اصلاح شده خودتان روی دیسکس ها برای تجارت و صادرات آنها ،برای کشورتان،سودمند بوده؟

بله البته. این است امر قطعاً جهت افزایش تجارت و صادرات کشورم مفید بوده است البته کمی زمان خواهد برد تا این برتری قابل لمس کردن گردد و تلاش فروشگاهها و مارکتهای شما و حمایت از مارکها و برندهای معتبر،یکی از تلاشهایی است که موجب هموار کردن و تامین کیفیت و افزایش استانداردهای تولید و صادرات ماهی می باشد.
    رویهم رفته این دستاورد موجب تحریک و عشق و علاقه در مردم در بساری از اوقات موجب افزایش تولید این صنعت می گردد.

برای شما سبک و استایل دیسکس مالزیایی وجود دارد؟
    بله، برای من سبک و استایل دیسکس مالزیایی وجود دارد.برای بسیاری از مردم ، زمانی که شما در مورد بحث دیسکس مالزی صحبت می کنید، اولین چیزی که به ذهن می آید این است که ما سیفونهای زیاد آب داریم، معمولا دو بار در یک روز!این تنها راهی است که می توان پارامترهای آب مناسب داشت و آب و هوای کشور ما شباهت بسیار زیادی به آمازون پربرکت دارد و با آن آب و هوا سازگار است. نکته دیگر در مورد پرورش دهندگان مالزی این است که، ما باید یک علاقه شدید برای ایجاد گونه های جدید بوجود آوریم.اگر چه بسیاری از ماها موفقیت در انجام این کار را بدست آورده، اما میل در ایجاد گونه های جالب تر به نمایش گذاشتن در سطح جهان می باید افزایش بیشتری پیدا کند.اگر ما به تاریخ نگاه کنید،مشاهده خواهید کرد که بسیاری از گونه ها و نژادهای جدید و جهش برای اولین بار در مالزی کشف شده است. امیدوارم که این روند همچنان در مالزی ادامه یابد و استقبال همه ملتها نیز در ایجاد گونه های جدید، این سرگرمی را پر جنب و جوش تر از آن چه در حال حاضر است ،بیشتر گردد.

چه چیزی شما را در مورد فرهنگ در مورد acquarium
    به طور کلی و به طور خاص فکر می کنم در کشور شما .... بدیهی است در مورد بحث؟
    من احساس می کنم آکواریوم می تواند بیشتر از یک عنوان سرگرمی ،در کشور من باشد. در حال حاضر، بیشترین افرادی که درگیر نگهداری دیسکس هستند مربیان حرفه ای هستند.
    در اینجا کمتر کسی فکر می کند که می توان از روی عشق و علاقه دیسکس نگهداری کرد.آنها اغلب اوقات در می یابند که نگهداری از این ماهی بسیار مشکل است.شاید با کمی آگاهی،آموزش و پرورش،زیبایی و شکوه دیسکس بتوان پذیرفت و درک کرد که دیسکس می تواند عشق و علاقه کلی را بوجود آورد.

آیا هدر خارج از کشورتان پرورش دهنده بزرگی وجود دارد که از او الهام بگیرید؟

در اروپا الکساندر بیووارسکی تنها مغز متفکری است که بصورت موثر و کامل است و می تواند بهترین کیفیت را از ترکیوز داشته باشد که بسیار مقبول است تا اندازه ای که من در این روزها نمی بینم.
    گرچه من هنوز هم با او رفت و آمد شخصی دارم و فداکاری های او را تحسین می کنم و روحیاتش را بدلیل علاقه و ذوقی که در کارش دارد،می ستایم.
    در آسیا، اما در خارج از مالزی، واین جی-او مقدمه گر و شروع کننده سایز جیمبو(درشت و تنومند)در سایز و بدن بلند(های بادی) در انواع دیسکس ها در دهه نود می باشد و حرکت بسیار سریعی مطابق با استانداردهای جدید در صنعت دیسکس داشته است.
    در این روزها بیشتر مربیان جا پای قدمهای این مرد بزرگ گذاشته و پیروی از دیسکسهای کلکسیون های (های بادی-بندهای بلند) ما دارند.

بهترین پرورش دهندگان دیسکس در جهان برای شما چه کسانی هستند؟

پاسخ این یک سوال بسیار دشوار است ، من شخصا تعدادی از افراد بسیار با استعداد را دیده ام که دارای دستاوردهای سخت برای مطابقت با دیگران می باشد.اگر من بخواهم نام یک نفر را ببرم،احتمالاً تونی تن از کمپانی آی پی دیسکس خواهد بود.اما چرا من این نام را بردم!!!! راه او انقلابی است در بحث حفظ نژاد در مالزی.در عصری که در آن گونه های جدید و پیشرفت با سرعت زیاد تونی پا در بحث خود،برخلاف مسیر حرکت کرده و مبحثی رو اعلام کرده که نباید فقط به دنبال نژادهای جدید و متفاوت رفت بلکه باید آن را به شکل خوب و مناسب نگهداری و با سلامت کامل سایز نمود. و در یک مقیاس بسیار بزرگ با بهره وری عملیاتی و ثبات بزرگ تمام این موارد را انجام داده است.او در اوج است و تا به حال 7 مزرعه بالغ بر بیش از 1000 تانک دارد.او در میان بسیاری از پرورش دهندگان بر روی جایگاه اول ایستاده است.
    با همه این موارد و موفقیتهای روز افزون و چیزی که او را برای من نسبت به سایرین متمایز داشته،این فروتنی است که باعث می شود او سزاورار تمام دستاوردهای و پیشرفتها باشد.

در تجربه شما مفروضات خاص برای پرورش دیسکس سالم وجود دارد ،
    از شایع ترین مشکلات و ییماری هایی که در پرورش اتفاق می افتد،چیست؟

من فکر می کنم شایع ترین مشکل در حال حاضر است نقص ژنتیکی است که در حال حاضر از نسلی به نسل دیگر منتقل می گردد.صفات نامطلوب می تواند پیشانی بر امده، بدشکلی ستون فقرات و یا شکل بدن دراز باشد.

در مورد ایتالیا صحبت کنیم.....آیا شما سرپرست یا انجمن تخصصی دیسکس را در این زمینه می شناسید؟
    تا این لحظه من فقط تعداد انگشت شماری را در بخش دیسکس در ایتالیا می شناسم و یکی از این دلایل عدم تسلطم به زبان ایتالیایی می باشد. با این حال، تغییرات زیادی خواهم داد در زمانی که در ایتالیا در اواخر سال جاری برای حضور در ناپولی Aquatica

نظر شما در مورد وب سایت ما "Mondodiscus" چیست؟
    من فکر می کنم MondoDiscus یک پلت فرم بزرگ برای عشق و علاقه به آبزیان بوده و باطلاعات جالب و اخبار مهمی را با مراجعه به آن می توان بدست آورد. عکس ها در این وب سایت استثنایی این بطرز زیبایی دسته بندی شده اند و حتی اگر من 80٪ از محتوا را متوجه نشوم آ،بدلیل عدم آشنایی با زبان ایتالیایی و آشنایی کم با انگلیسی اما بدلیل وضوح عکسها از مطالب سر در میارم و برای شما و تیم پرتلاشتان که با سختی کار می کنید آرزوی موفقیت می کنم.

این سوال آخرین سوال ما است که از تمام پرورش دهندگانی که از آنها بازدید کرده ایم می پرسیم: اگر بخواهید یک توصیه به یک فرد در خصوص بشروع تکثیر و پرورش دیسکس داشته باشید،چیست؟
    این کار را بخاطر عشق و علاقه انجام دهید نه پول و ثروت

منبع: Interview: Jeffrey Yang on MondoDiscus | Articles in English

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    دستت درد نکنه آقا آرش پست بسیار جالبی بود از این حرکات بین المللی باز هم انجام بدید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون آرش عزیز از ترجمه خوب و مطلب بسیار با ارزشی که گذاشتی .... ولی واقعا قیمتها خیلی جالب بودندا .... بعد بگید گرون می فروشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    ممنون آرش عزیز از ترجمه خوب و مطلب بسیار با ارزشی که گذاشتی .... ولی واقعا قیمتها خیلی جالب بودندا .... بعد بگید گرون می فروشید
    به لطف خدا داره كم كم مياد پايين ديگه ميتونيم راحت از اين ديسكس هاي خوبم خريداري كنيم
    ديروز كه 2900 تومان شده بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)