صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 98
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    سلام بر دوستان
    من 6تا گوپی گرفتم
    میتونم بهشون غذای گلدفیش بدم؟
    حداقل فضای موردنیازشون چه قدره؟
    نشنه بلوغشون چیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط @RY@ نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من 6تا گوپی گرفتم
    میتونم بهشون غذای گلدفیش بدم؟
    حداقل فضای موردنیازشون چه قدره؟
    نشنه بلوغشون چیه؟
    سلام.اگر دونه بندی غذا درشت باشه نمیتونند بخورن
    نشانه بلوغ خاصی ندارند
    وقتی سایزشون به حد مناسب رسید و باله و دمشون کامل شد بلوغ هستن
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    یه آکواریوم گیاهی چهل لیتری دارم توش الان زبرا و کاردینال و رنگین کمان دارم میخواستم ماهی گوشی هم اضافه کنم ولی این طور که خوندم سریع تکثیر میشن،راهی برای جلوگیری از زیاد شدنشان هست، بعد این گوپی سنگاپوری که هست و گرانتر از گوپی معمولی هست به جز رنگ تفاوت دیگه ای هم دارن؟
    ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه آکواریوم گیاهی چهل لیتری دارم توش الان زبرا و کاردینال و رنگین کمان دارم میخواستم ماهی گوشی هم اضافه کنم ولی این طور که خوندم سریع تکثیر میشن،راهی برای جلوگیری از زیاد شدنشان هست، بعد این گوپی سنگاپوری که هست و گرانتر از گوپی معمولی هست به جز رنگ تفاوت دیگه ای هم دارن؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    تنها راه برای جلوگیری از ازدیاد این هست که اجازه بدید ماهی در تانک اصلی بچه ها بدنیا بیاره با این کار سایر ماهی ها و حتی خود نر و ماده گوپی ها بیشتر بچه ها رو خواهند خورد
    کیفیت در رنگ و شادابی ماهی ،باله های بلند تر و زیباتر وطرح های بیشتر در دم و بدن ماهی و چند مورد دیگه از نشانه های گوپی سنگاپوری هست البته گوپی هایی هم هستند که داخل تولید می شن و کیفیتی حتی بالاتر از گوپی های وارداتی دارند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی
    شماره عضویت
    17668
    سلام به تمام اساتید من مطالب سایت را مطالعه کردم مطالب مفید ولی کامل نبود چندین سوال برای من پیش آمد که شاید سوال خیلی دوستان دیگر باشد. ممنون میشم که دوستان تمام تجربیاتشون برای من بزارن ممنون میشم ...... سوال اول ... دمای مناسب برای گوپی چه دمایی هست چون من تجربه داشتم که دمای بالا بعد از زایمان مولدین مولدین به تلفات خوردن سوال دوم ....... بهترین روش برای تکثیر کدوم است که بچه های بیشتریو را بتوان نجات داد....... سوال سوم ....... در هر لیتر چندتا ماهی گوپی رو در دو تا سه ماه میشه سایز کرد . مثلا در یک تانک 140 لیتری چه تراکمی از گوپی هارو میشه سایز کرد....سوال چهارم چه تانکی مناسب سایز کردن ماهی گوپی هست وان های پلاستیکی یا آکواریوم سوال پنجم ......... مراحل تغذیه لاروها تا سایز شدن را توضیح بدید من دیدم دوستان سالن دار گوپی را در ماه دوم یا سوم به مرحل فروش میرسونن ولیخودم همیشه مشگل سایز کردنشون دارم که به چهار تا پنج ماه میرسه ...... وووو اگر نکته دیگه یا فوت کوزه گری دیگه ای اگه هست ممنون میشم کمکم کنی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.adine نمایش پست ها
    سلام به تمام اساتید من مطالب سایت را مطالعه کردم مطالب مفید ولی کامل نبود چندین سوال برای من پیش آمد که شاید سوال خیلی دوستان دیگر باشد. ممنون میشم که دوستان تمام تجربیاتشون برای من بزارن ممنون میشم ...... سوال اول ... دمای مناسب برای گوپی چه دمایی هست چون من تجربه داشتم که دمای بالا بعد از زایمان مولدین مولدین به تلفات خوردن سوال دوم ....... بهترین روش برای تکثیر کدوم است که بچه های بیشتریو را بتوان نجات داد....... سوال سوم ....... در هر لیتر چندتا ماهی گوپی رو در دو تا سه ماه میشه سایز کرد . مثلا در یک تانک 140 لیتری چه تراکمی از گوپی هارو میشه سایز کرد....سوال چهارم چه تانکی مناسب سایز کردن ماهی گوپی هست وان های پلاستیکی یا آکواریوم سوال پنجم ......... مراحل تغذیه لاروها تا سایز شدن را توضیح بدید من دیدم دوستان سالن دار گوپی را در ماه دوم یا سوم به مرحل فروش میرسونن ولیخودم همیشه مشگل سایز کردنشون دارم که به چهار تا پنج ماه میرسه ...... وووو اگر نکته دیگه یا فوت کوزه گری دیگه ای اگه هست ممنون میشم کمکم کنی

سلام، احتمالا خوب نخوندید مطالب رو!!! چون دمای نگهداری ماهی گوپی بار ها و بار ها در این سایت اعلام شده . حالا شما چطور ندیدید جای سواله!

دمای آبی بین ۲۵ تا حد اکثر ۲۷ برای ماهی گوپی توصیه میشه. زیر ۲۵ هم میتونه زندگی کنه ولی بالای ۲۷ اصلا توصیه نمیشه و باعث بروز مشکلاتی میشه. دمای بالای ۳۰ میتونه کشنده باشه. سوال دوم!! تکثیر کنندگان حرفه ای از توده های تو در توی الیاف استفاده میکنند. بچه گوپی ها با پناه بردن به نقاط غیر قابل دسترس توسط والدین و گوپی های بالغ ، از خطر خورده شدن و ... نجات پیدا میکنند. سوال سوم : شرایط ایده آل یک گالن معادل ۳.۷۸ لیتر برای هر گوپی بالغ هست. سوال چهارم : مسلما مخازن و وان های پلاستیکی بزرگ برای سایز کردن گوپی مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر هستند. سوال پنچم : بسیار سوال عجیب و پیش پا افتاده ایست! مطالب قبلی رو بخونید.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام ماهی گپی من داره زایمان میکنه اما چندتااز بچه ها ازناحیه شکم بایه چیزی بهم چسبیدن چیکارشون کنم؟میمیرن؟یاجدامیشن

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام ماهی گپی من داره زایمان میکنه اما چندتااز بچه ها ازناحیه شکم بایه چیزی بهم چسبیدن چیکارشون کنم؟میمیرن؟یاجدامیشن

سلام
    به احتمال زیاد ماهی شما زود تر از موعد بچه ها را بدنیا آورده.
    دلیل به هم چسبیدن بچه ها کیسه زرده میباشد که لاروها چند روز بعد از زایمان از آن تغذیه میکنند. نیازی به جدا سازی نیست و احتمال زنده ماندن این بچه ها بسیار پایین است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    بقیه بچه ها هم کیسه دارن چندتا تخم زرد که بچه خیلی کوچیک داخلش بود هم به دنیاآورده اما بچه ها داخل تخم مرده بودن
    همه بچه هامیمیرن یا فقط اوناکه چسبیدن میمیرن؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    بقیه بچه ها هم کیسه دارن چندتا تخم زرد که بچه خیلی کوچیک داخلش بود هم به دنیاآورده اما بچه ها داخل تخم مرده بودن
    همه بچه هامیمیرن یا فقط اوناکه چسبیدن میمیرن؟

لاروهایی که کیسه زرده دارند و قادر به شنا کردن هستند احتمال زنده ماندنشون هست. الباقی خیر.

صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)