صفحه 2 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 134
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    و چه رنگ هایی استفاده کنم که آب آکواریممم شفاف تر به نظر برسه !!؟؟!؟!
    ممون ( اونم کللی !)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی انجل
    شماره عضویت
    12014
    نقل قول نوشته اصلی توسط HUGGY نمایش پست ها
    معذرت میخوام یادم رفت بگم! 100*40*60
    یعنی جدا می خایید کمکم کنید؟
    پیشاپیش ممنون

ممنونم دوست عزیز! خودم ک راضی نیستم! بعد کسب اطلاعات میخوام کلی تغییر و تحول ایجاد کنم!!
    همینطوریشم داری میترکونی وای به روزی که تحول ایجاد کنی!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان عزیز! منم کم کم دارم شروع میکنم به ساخت آکواریم گیاهی! و از دوستان خوبم ک به من اطلاعات کافی دادن و راهنماییم کردن ممنونم! مخصوصا mahdi3000 و hamedbm !!
    و ممنون میشم دوستان و اساتید اگر نظری و یا پیشنهادی دارن بدن
    خب! چیزایی ک تهیه کردم فعلا دو عدد ریشه هست ک گذاشتم خیس بخوره زیر نور آفتاب!

بعد از اون خاک معمولی بدون کود هست که خیس کردم و برای 1 روز و زیر نور گذاشتم و سپس با الک خیلی ریز (مخصوص آرد بود! از آشپزخونه کش رفتم ) یک بار غلبار کردم! و الان گذاشتم کمی خشک شن!!

کمی هم شن ساختمانی ( به مقدار خیلی ناچیز ) میخوام مخلوط خاکم کنم ک حالت ماسه (ساحل) مانند به خودش نگیره تو بستر!{به گفته پدر!!} ( البته هنوز شتستنش تموم نشده!)

موادی که می خوام قاطی خاکم کنم: کود هیومیک اسید،دولومیت،موریات پتاسیم، خاک رس،خاک بستر جی بی ال ( که به مقدار خییییلیییی ناچیز دارم!!)، و قرص مولتی و آهن شرکت ADA

به نظرتون بسترم بیش از حد مقوی نمیشه ک گیاهام رو بسوزونه؟ یا خفن جلبک بزنه؟؟
    کلا نظرتون رو بگید! ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام آقا
    اسم کوچیکت رو بگو که به اسم صدات کنیم
    خاک رس رو به اندازه 2 میل بریز کف تانک و ماسه نرم رو هم به اندازه نیم سانت روی اون بریز و بقیه کارها رو هم که میدونی . شاید دو ماه آب آکواریوم زرد بشه واسه همین رس رو اول از همه و کمتر از همه میریزیم

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    و از دوست عزیزم aheidari24 هم تشکر میکنم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا
    اسم کوچیکت رو بگو که به اسم صدات کنیم
    خاک رس رو به اندازه 2 میل بریز کف تانک و ماسه نرم رو هم به اندازه نیم سانت روی اون بریز و بقیه کارها رو هم که میدونی . شاید دو ماه آب آکواریوم زرد بشه واسه همین رس رو اول از همه و کمتر از همه میریزیم

موفق باشی

سلام مهدی جان
    کوچیک شما محمد هستم! من می خاستم رس رو با خاکام قاطی کنم!(به صورت 5% از کل خاک) اما چشم نمیکنم!
    و میخوام کودها رو بریزم زیر زیر! نریزم؟ قاطی کنم یا ...؟
    من طبق http://www.parsipet.ir/thread12888.html و چند منبع دیگه خواستم عمل کنم! اما امر امر شماست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام مهدی جان
    کوچیک شما محمد هستم! من می خاستم رس رو با خاکام قاطی کنم!(به صورت 5% از کل خاک) اما چشم نمیکنم!
    و میخوام کودها رو بریزم زیر زیر! نریزم؟ قاطی کنم یا ...؟
    من طبق http://www.parsipet.ir/thread12888.html و چند منبع دیگه خواستم عمل کنم! اما امر امر شماست
    محمد جان من طبق تجربه ای که داشتم و سیفونهای مکرر تونستم بعد از دو ماه زردی آب رو از بین ببرم ولی شما اگه اول از همه خاک رس رو بریزی مشکلت کمتر میشه چون بالاخره رنگ میده ولی لااقل کمتر میشه

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    محمد جان من طبق تجربه ای که داشتم و سیفونهای مکرر تونستم بعد از دو ماه زردی آب رو از بین ببرم ولی شما اگه اول از همه خاک رس رو بریزی مشکلت کمتر میشه چون بالاخره رنگ میده ولی لااقل کمتر میشه

موفق باشی
    چشم حتما اول خواهم ریخت! در مورد کوهام چی کار کنم؟ ته تانک بریزم ( کنار رس) یا مخلوط کنم یا روی بستر؟ (کود هیومیک اسید،دولومیت،موریات پتاسیم،خاک بستر جی بی ال ( که به مقدار خییییلیییی ناچیز دارم!!)، و قرص مولتی و آهن شرکت ada)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    چشم حتما اول خواهم ریخت! در مورد کوهام چی کار کنم؟ ته تانک بریزم ( کنار رس) یا مخلوط کنم یا روی بستر؟ (کود هیومیک اسید،دولومیت،موریات پتاسیم،خاک بستر جی بی ال ( که به مقدار خییییلیییی ناچیز دارم!!)، و قرص مولتی و آهن شرکت ada)
    بعد از رس - دولومیت و موریات رو بریز و کود هیومیک رو با ماسه ریز قاطی کن و روی بقیه بریز البته نیم سانت بیشتر نشه . بعدش مانادو و بعد هم سنگریزه 3-4 میلی که اونم 3 -4 سانت بریز و 20 سانت هم آب بدون کلر .
    قرص مولتی و آهن رو فعلا نذار چون این بستر باید 2 هفته هوا رسانی شدید داشته باشه . هر هفته هم آب رو تا روی بستر سیفون کن و دوباره آب بریز ( هم دما با آب قبلی )
    قبل از اینکه گیاها رو بکاری قرص ها رو داخل خاک قرار میدی . بعدش هم ماهی

این روش و تجربه منه . تا نظر اساتید بنده چی باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    بعد از رس - دولومیت و موریات رو بریز و کود هیومیک رو با ماسه ریز قاطی کن و روی بقیه بریز البته نیم سانت بیشتر نشه . بعدش مانادو و بعد هم سنگریزه 3-4 میلی که اونم 3 -4 سانت بریز و 20 سانت هم آب بدون کلر .
    قرص مولتی و آهن رو فعلا نذار چون این بستر باید 2 هفته هوا رسانی شدید داشته باشه . هر هفته هم آب رو تا روی بستر سیفون کن و دوباره آب بریز ( هم دما با آب قبلی )
    قبل از اینکه گیاها رو بکاری قرص ها رو داخل خاک قرار میدی . بعدش هم ماهی

این روش و تجربه منه . تا نظر اساتید بنده چی باشه
    ممنون از توضیحتون
    منظورتون از هوادهی چیه؟ چطوری باید هوادهی کنم؟ و اینکه منظورتون همون آب 20 سانت هست ک باید سیفون کنم؟ یا تانک رو پر کنم(جلبک نمیزنه؟؟)؟؟و اینکه سیفون از رو دیگه!؟؟!؟ این سیفون کردن باعث نمیشه مواد مغزی از تانکم خارج شه؟؟
    ببخشید سوالام زیاده
    و اینکه من امکان دسترسش داشتن به آب 100% بدون کلر رو ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان
    اسم این چوب چیه؟ و چقدر باید تو آب بذارمش که هم سنگین شه هم رنگش بره؟

صفحه 2 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)