صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    17846
    سلام بچه ها .
    راستش من از چند جا شيدم كه امپول تستسترون رو قاطي دل ميكنن و رشد زيادي ميكنه ديسكس.
    اينها راسته يا دروغ؟؟؟؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th June 2015 در ساعت 08:56 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Barca نمایش پست ها
    سلام بچه ها .
    راستش من از چند جا شيدم كه امپول تستسترون رو قاطي دل ميكنن و رشد زيادي ميكنه ديسكس.
    اينها راسته يا دروغ؟؟؟؟
    معمولا از هورمون تستسترون و بیش از اون از هورمون متیل تستسترون برای تقویت رنگ ماهی ها استفاده میکنند تا افزایش رشد و .... تاثیر بسیار بدی روی کبد ماهی داره و اصلا کار درستی نیست....

و پاسخ سوال شما : بله خواسته و نا خواسته باعث رشد بیشتر ماهی میشه ولی به جز آسیب به کبد ، باعث بلوغ زود رس و تخم گذاری حتی در سنین ۵-۶ ماهگی یا کمتر در دیسکس میشه. اساسا یک هورمون جن-سی هست، پس افزایش رشد مشابه آنجه که در سنین بلوغ برای بیشتر موجودات زنده رخ میده و همچنین افزایش شدید رنگ ها و بلوغ از جمله عوارضش هست.

تو تایلند و برای تسریع روند رشد ماهی، بیشتر از استروژن و هورمون رشد بچه استفاده میکنند. اون هم کار درستی نیست و صرفا جهت اطلاع عرض کردم...
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th June 2015 در ساعت 03:57 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    17846
    ممنونم از راهنماييتون ولي راستش دوست عزيز من چند هفته پيش تعدادي از ديسكسهام رو به يكي از تكثير كننده هاي تقريباً ميشه گفت تازه كار فروختم و چند روز بعد كه رفتم ديسكسهام رو تو كارگاهش ببينم از رشد زيادشون تعجب كردم كه تو اين فاصله حداكثر ١٠ روزه چجوري اين همه رشد كردن و وقتي هم كه ازشون پرسيدم چي دادي خوردن جواب سر بالا داد بهم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    آقا بابک عزیز سلام، 16 تا دیسکس 2 اینچی 5 ماه پیش خریدم، الان اکثرشون شدن 4 اینچ، بنظر شما رشدشون چطور بوده؟ دو تا بولداگ هم دارم که دو اینچ بودن توی 5 ماه شدن 3. اینچ شاید کمتر، رشد بولداگا خیلی کم بوده، نظر شما چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Barca نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماييتون ولي راستش دوست عزيز من چند هفته پيش تعدادي از ديسكسهام رو به يكي از تكثير كننده هاي تقريباً ميشه گفت تازه كار فروختم و چند روز بعد كه رفتم ديسكسهام رو تو كارگاهش ببينم از رشد زيادشون تعجب كردم كه تو اين فاصله حداكثر ١٠ روزه چجوري اين همه رشد كردن و وقتي هم كه ازشون پرسيدم چي دادي خوردن جواب سر بالا داد بهم.
    سیفون های سنگین روزانه و تغذیه مناسب رشد دیسکس رو به همین اندازه ای که میفرمایید زیاد میکنه....در هر صورت بعضی از سالن داران هم از هورمون استفاده میکنند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط الماس غرب نمایش پست ها
    آقا بابک عزیز سلام، 16 تا دیسکس 2 اینچی 5 ماه پیش خریدم، الان اکثرشون شدن 4 اینچ، بنظر شما رشدشون چطور بوده؟ دو تا بولداگ هم دارم که دو اینچ بودن توی 5 ماه شدن 3. اینچ شاید کمتر، رشد بولداگا خیلی کم بوده، نظر شما چیه؟
    سلام مجدد

واقعا در بازار فعلی دیسکس هر کسی از اینچ یک تعریفی داره! به هر حال اگر در ۵ ماه از ۲ اینچ واقعی به ۴ اینچ واقعی رسیدن میشه گفت رشد بدی نبوده... دیسکسی که به اسم بولدااگ و آلتوم و ... مشهوره کلا رشد خیلی خیلی کندی داره کاملا طبیعیست . در واقع این یک نقصه. دیسکس های بولداگ معمولا عمر کمتری هم دارند ولی صرفا چون نقص فیزیکیشون مورد اقبال خریداران قرار گرفته تکثیر کنندگان حرفه ای با قیمت های گران تر از دیسکس سالم!!! میفروشنش.

موفق باشید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    استاد برا رشد سریعتر، هر چهار روز یه بار سیفون خوبه؟ البته با روزی سه بار تغذیه....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط الماس غرب نمایش پست ها
    استاد برا رشد سریعتر، هر چهار روز یه بار سیفون خوبه؟ البته با روزی سه بار تغذیه....
    سلام و احترام. دوست عزیز همون اسم و فامیلم رو بنویسید کافیست من استاد نیستم!

به نظر من بسیار بده...از بد هم بد تره! دیسکس برای رسیدن به حد اکثر رشد در کوتاه ترین زمان ممکن (بدون استفاده از هورمون) نیاز به روزی حد اقل یک بار تعویض آب ۱۰۰٪ داره. در فارم های معروف و بزرگ شرق آسیا گاهی تا روزی ۴-۵ بار یا بیشتر آب آکواریوم ها رو ۱۰۰٪ عوض میکنند

دلیلش هم اینه :

http://www.parsipet.ir/thread12643.html

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st August 2015 در ساعت 05:23 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    23468
    با سلام خدمت جناب آژیده
    میخواستم بپرسم من ۶ تا دیسکس ۴ اینچ دارم استایلشونم خوبه به نطرتون ببرم تو تانک ۵۰ در ۵۰ و هر روز سیفون ۱۰۰ بزنم و تغذیه
    یا اینکه داخل همون تانک اصلی که سیکل داره و سیفون هفتگی ۳۰ درصد داره و تغذیه ام مناسبه باشن موردی نداره؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)