صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    14035
    سلام دوستان من
    میخوام شروع به تکثیر دیسکس کنم تماس گرفتم به یکی از دوستان و سراغ دیسکس پیش مولد گرفتم گفت دونه ای 80 با گرید a و سایز کوچیک خواستم که بتونم خودم مولد کنم میگفت تایلند 1.5 اینچ دارم دونه ای 14.5 ولی به درد مولد نمیخوره چون بچه خوب نمیدن و شیر نمیدن و تخم هاشون هچ نمیشهو از این حرفا ولی یه دوستان میگفت فرقی نمیکنه که چی باشه اگه سالم و ظاهر خوبی داشته باشه میتونی بگیری خودش میگفت من سایز کوچیک 9تومن گرفتم و تا 2میلیون دادم
    حالا سوالم اینه مگه از کوچیکی مشخصه که چیکارند یا تایلندی و مالزیش تو بحث تکثیر فرق میکنند

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپادانا نمایش پست ها
    سلام دوستان من
    میخوام شروع به تکثیر دیسکس کنم تماس گرفتم به یکی از دوستان و سراغ دیسکس پیش مولد گرفتم گفت دونه ای 80 با گرید a و سایز کوچیک خواستم که بتونم خودم مولد کنم میگفت تایلند 1.5 اینچ دارم دونه ای 14.5 ولی به درد مولد نمیخوره چون بچه خوب نمیدن و شیر نمیدن و تخم هاشون هچ نمیشهو از این حرفا ولی یه دوستان میگفت فرقی نمیکنه که چی باشه اگه سالم و ظاهر خوبی داشته باشه میتونی بگیری خودش میگفت من سایز کوچیک 9تومن گرفتم و تا 2میلیون دادم
    حالا سوالم اینه مگه از کوچیکی مشخصه که چیکارند یا تایلندی و مالزیش تو بحث تکثیر فرق میکنند

با سلام:
    مبحثی که می گید بسیار بحث گسترده ای داره و لی به عنوان یه اصل کلی بچه های خصوصیات بسیار زیادی را از پدر و مادر به ارث می برند بطور مثال پدر و مادری که سایز بزرگتری و با سایز اور هستند،معمولاً بچه های بهتری نسبت پدر ومادر مثلاً سایز 3.5 و 4 خواهند داشت-توارث خواهر و برداری بین جفتها می تواند مشکلات ژنتیکی بوجود بیاورد-میزان هچ شدن تخمها،تعداد آنها و ... مباحث خیلی گسترده و علمی داره اما اینکه موکوس مناسبی ندارند و ....خیلی نمیشه با اطمینان نظر داد و گفت نژاد تایلند موکوس یا هیچینگ تخمها پائین و مالزی بیشتر!!!!خیر شاید بالعکس هم باشه
    اما در یه نظر کلی دیسکس های مالزی به نسبت تایلند از استایل بهتری برخوردارند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    14035
    سلام واقعا ممنون از راهنمایی شما
    صبح بهم بلو ملون 4.5 گرید a را 80 میگفت مالزی چطوره؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپادانا نمایش پست ها
    سلام واقعا ممنون از راهنمایی شما
    صبح بهم بلو ملون 4.5 گرید a را 80 میگفت مالزی چطوره؟

با سلام:
    بهترین حالت دیدن ماهیه و بررسی شرایطشه که خوب در حال حاضر برای ما امکانپذیر نیست اما تاپیک خرید دیسکس مناسب را ملاحظه کنید و برای بهتر دادن نظرات توسط دوست اولین اولویت فیلم و بعد عکس از نمای مختلف-(نمای روبرو و نمای پهلو ماهی و نمای کلی از تانک محل نگهداری)است

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    21020

عامل رشد دیسکس

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان و سروران گرامی و تقدیر تشکر میکنم بابت این اطلاعات مفیدتون و زحماتتون انشا... که موفق باشید و پرچم کشور ببریم بالا.
    ببخشید من تازه عضو شدم و نمیدنم این سوالی میخوام بپرسم مرتبت به این سایت میشه یا نه اگه بود راهنماییم بکنید و اگه هم نبود ببخشید به بزرگواریتون.
    من تعداد ۳۱ عدد دیسکس سایز ۲ تا ۲/۵ دارم و همشو سالم هستن و گرید خوب اول اینکه برای رشد خوب و استانداردشون چه کارایی لازم هست انجام بدم.
    سوال دوم:تعداد ۱۲ جفت دیسکس بالغ سایز ۴/۵ و ۵ دارم اول شرایت نگهداری برا جفت زدن و مراحل بعد و همچنین که کیفیتشون پایین نیاد چه کا ایی لازم انجام هست.
    با تشکر فراوان و سپاس

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diskas69 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان و سروران گرامی و تقدیر تشکر میکنم بابت این اطلاعات مفیدتون و زحماتتون انشا... که موفق باشید و پرچم کشور ببریم بالا.
    ببخشید من تازه عضو شدم و نمیدنم این سوالی میخوام بپرسم مرتبت به این سایت میشه یا نه اگه بود راهنماییم بکنید و اگه هم نبود ببخشید به بزرگواریتون.
    من تعداد ۳۱ عدد دیسکس سایز ۲ تا ۲/۵ دارم و همشو سالم هستن و گرید خوب اول اینکه برای رشد خوب و استانداردشون چه کارایی لازم هست انجام بدم.
    سوال دوم:تعداد ۱۲ جفت دیسکس بالغ سایز ۴/۵ و ۵ دارم اول شرایت نگهداری برا جفت زدن و مراحل بعد و همچنین که کیفیتشون پایین نیاد چه کا ایی لازم انجام هست.
    با تشکر فراوان و سپاس
    سلام اولین کار این هست که شما فیلتراسیون خوب و تعویض آب منظم داشته باشید
    دیسکسهای 2تا 2.5 شما روزی چهار تا پنج دفعه تغذیه باید بشوند با میکس دل و غذای خشک برند معتبر
    در مورد دیسکسهای بالغ هم باید تو گله جفت بخورند و ازشون برای تکثیر استفاده کنید باید با تغذیه خوب رشدشان را تضمین کنید بقیه سوالات شما در بخش تکثیر وجود داره مطالعه نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 23rd February 2017 در ساعت 02:15 AM

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)