صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
    همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام.ممنون دوستان عزیز.
    متاسفانه جوجه های عکس اول ودوم دارفانی رو وداع گفتن!
    من خودم خونه نبودم که دومی مرد.اما اولی تو یه روز بیحال شد وچندساعت هم نکشید که مرد!!!با اینکه قبلا کاملا سرحال بود.فکر میکنم دلیلش این باشه که گنجشک ها و...میان کنارشون تو حیاط غذا میخورن واونا بیماری دارن.
    دوتا جوجه ی دیگه هم کاملا رشد ملموسی دارند انشاءالله هفته ی بعد عکس میذارم.البته به جوجه سیاهه هم زیاد امید ندارم دیروز که رسیدم خونه دیدم بالاش افتادست وکاهش وزنش بخوبی حس میشه.کاری میشه کرد بنظرتون؟
    میخاوم برم یه دونه از این مرغا که جوجه هم دارن بگیرم!(البته یواشکی،چون اگر از نیتم خبر دارشن بهم اجازه نمیدن)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    طفلک جوجه ها

مواظبشون باشید دیگه برای بقیه مشکلی پیش نیاد

با تصمیمتون هم موافقم تنها راهش همینه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام
    فکر کنم اینجا دوستان زیاد تجربه جوجه و مرغ نداشته باشن ، من یه مقدار تجربه دارم اگر سوالی داری

در مورد جوجه ها هم چه چیزی بهشون میدی ؟
    نمیشه گفت کنجشک باعثش باشه
    اگر در دسترس هست یکی از غذای اصلیشون ( آرد آب زده ) هست .اگر منظورمو نفهمیدی توضیح بدم ؟ کافی به ارد به مقدار کافی اب بزنی . زیاد نباشه که شل بشه و به دسته بچسپه بعد زیر زیر کن بده بهشون .بعد که بزرگ شدن میتونن همه چیز بخورن

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم اینجا دوستان زیاد تجربه جوجه و مرغ نداشته باشن ، من یه مقدار تجربه دارم اگر سوالی داری

در مورد جوجه ها هم چه چیزی بهشون میدی ؟
    نمیشه گفت کنجشک باعثش باشه
    اگر در دسترس هست یکی از غذای اصلیشون ( آرد آب زده ) هست .اگر منظورمو نفهمیدی توضیح بدم ؟ کافی به ارد به مقدار کافی اب بزنی . زیاد نباشه که شل بشه و به دسته بچسپه بعد زیر زیر کن بده بهشون .بعد که بزرگ شدن میتونن همه چیز بخورن
    غذاشون رو گندم وجو پوست کنده و سویا رو پودر کردم با آب دراختیارشون گذاشتم.چی بدم خوبه؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    غذاشون رو گندم وجو پوست کنده و سویا رو پودر کردم با آب دراختیارشون گذاشتم.چی بدم خوبه؟
    سلام

من تجربه اي آنچناني ندارم ولي براي جوجه مرغ هايي كه تا حالا داشتم برنج پخته شده و سبزيجاتي كه ريز ريز خورد شده باشه ميدادم. و جو و گندم رو هم آسياب مي كردم بصورتي كه آرد نشن و فقط ريز بشن و بهشون مي دادم. خوب هم استقبال ميكردن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    جوجه مرغ ااز لحظاتی پس از تولد شروع به نوک زدن به زمین و غذا خوردن به صورت مستقل میکنه...اگر میمیرین دلیل رو باید جای دیگری به جز تغذیه جستجو کنید . بعیده که غذایی که بهشون میدید اونقدر داغون باشه که باعث مرگشون بشه!

همون طور که خودتون هم اشاره کردید بیماری دلیل مرگ و میرشونه...
    ویرایش توسط بابک آژیده : 22nd June 2013 در ساعت 05:43 PM

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    من از مرغ و خروس لاری ، جوجه گرفتم .
    شما اگه هرچی زودتر ی مرغ بگیری و بذاری پیششون ، به نظرم خیلی خوب میشه . با توجه به سن کم جوجه هاتون و این ک هنوز پنبه ای هستن ، احتمال داره ک مرغ جوجه هارو بپذیره و ازشون مراقبت کنه .
    همونطور ک جناب آژیده فرمودن ، احتمال این ک از طریق غذا مسموم شده باشن خیلی کمه . چون خصلت جوجه نوک زدنه و خودش از همون بدو تولد تشخیص میده ک چی خوبه و چی بد .
    اما بعضی اوقات ( فقط بعضی اوقات ) هم پیش میاد ک جوجه ها از روی بی تجربه گی ب مواد غیر خوراکی و حتی سمی نزدیک بشن ک این خطرناکه . به خاطر همین عرض کردم ک اگه ی مرغ پیششون باشه بهتره ، چرا ک تو این طور مواقع مرغ مواظب جوجه هاس و هیچوقت نمیذاره جوجه سمت موادی ک براش ضرر دارن ، بره .
    خیلی مواقع وقتی مرغ ی غذای ب درد بخور گیر میاره ، با ی صدای خیلی خاص ( نزدیک ب همون قد قد ، اما قد قد نیست ) جوجه هارو صدا میکنه ک بیان و غذا بخورن . ( واقعا صحنه قشنگیه )

راستی توی جیره غذایی شون اگه یه خورده از سبزیجات و مواد پروتءینی ( خیلی کم ) هم استفاده کنی ، بهتر رشد میکنن .

نظر من حقیر و بخوای ، میگم هرچی زودتر ی مرغ بگیر چون سن جوجه هات خیلی کمه .

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    راستی ، نژاد این جوجه هم لاریه ، خیلی مواظب این باش جوجه ی خوب و بدرد بخوریه .
    درمورد جنسیتشون هم ، با انگشت اشاره و انگشت شست نوکشون و نگه دار ، اگه سرش و تکون داد و نذاشت نوکش و بگیری ، مطمءن باش خروسه
    اما اگه تکون نخورد و ب شما اجازه داد تا خیلی راحت نوکش و با انگشتت بگیری ، مطمءن باش مرغه .

خدافس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    راستی ، نژاد این جوجه هم لاریه ، خیلی مواظب این باش جوجه ی خوب و بدرد بخوریه .
    درمورد جنسیتشون هم ، با انگشت اشاره و انگشت شست نوکشون و نگه دار ، اگه سرش و تکون داد و نذاشت نوکش و بگیری ، مطمءن باش خروسه
    اما اگه تکون نخورد و ب شما اجازه داد تا خیلی راحت نوکش و با انگشتت بگیری ، مطمءن باش مرغه .

خدافس
    سلام دوست عزیز اینکه گفتی اگر نوکشو با دست گرفتی تکون نخورد مرغه به نظر من برعکسه /این هم جوجه لاری نیست وقتی گردنشون لخت باشه میگن شمالی هستش این جوجه هم جفت گیری دو نژاد شمالی و یک نژاد لهستانی هستش که این نژاد لهستانی هم نژاد خالص نیست نژادی هستش که با مرغ های محلی جفت خورده باشه .☺

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    سلام اینا جوجه های منه.خوشحال میشم نظراتتونو بدونم.الان یک هفتست که خریدمشون.

اولی نژادش محلی دومی نژاد گردن لخت که شدیدا همجنس خوار هستن وسومی هم نژاد خالص لهستانی هست بزرگ بشه سیاه یکدست میشه واون زردیش از بین میره مواظب این باش فقط وقتی سه ماهگی رو رد کرد موهاش میریزه جلوی چشماش که هیچ جا رو نمیبینه و نمیتونه دون بخوره کمکم ضعیف شده و میمیره

به جوجه هاتون دان مخصوص جوجه بدین واصلا هم آرد و اینجور چیزها ندین اگر میخوایین جوجه هاتون خوب بزرگ بشن وتلفات کمتری داشته باشین تو سرما قرار ندین/

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)