نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی،*ماهی و باز هم ماهی
    شماره عضویت
    12515

آکواریوم گیاهی sinohe

ا سلام خدمت همه دوستان انجمن
    من تا امروز خیلی پرکار نبودم و اینو میشه از تعداد پست های من فهمید. اونم به خاطر اینه که بیشتر داشتم از اطلاعات و تجارب دوستان تو این سایت استفاده و به تجربیاتم اضافه می کردم.
    خب بریم سر اصل مطلب
    به یاری خدا و بعد از کلی تحقیق در پست های دوستان و سایت*های همسایه و صد البته بعد از کلی خواهش و التماس به همسر محترم بالاخره شروع به ساخت تانک گیاهی کردم که البته فعلا فقط در حد تانکه

از تمامی دوستان خواهش می کنم که اطلاعات و تجارب خودشون رو از من دریغ نکنن و هر جا که احساس کردن که اشتباه میرم یا پیشنهادی برای بهتر شدن شرایط دارن در اختیار من و دوستان دیگه که به این انجمن سر میزنن بزارن.
    قراره که ایشالا این تانک یه تانک گیاهی در سبک ایواگومی و با یک یا نهایتا دو گیاه ساخته بشه.
    به خاطر شرایط خونه کوچیک مجبور شدم تانک رو کوچیک بگیرم تا شرایط خونه و صد البته همسر محترم خیلی رو سرم خراب نشه چرا آخه ما مردا این کار رو می کنیم.تو پرانتز یه چیزی بگم و البته روی سخنم با مجردهاست.ازدواج مثل یه آسانسور می مونه، اونهایی که تو هستن میخوان بیان بیرون و اونایی که بیرون هستن می خوان برن تو

برگردیم به بحث
    خب من از تمام مراحل ایشالا میخوام عکس بزارم.البته از مراحل ساخت تانک عکس ندارم چون همه اینجا استادن و البته بغیر از کثیف کاری چیز دیگه ای نبود.
    ابعاد تانک رو به دلایل بالا کوچیک گرفتم که 105 لیتر آب میگیره و اندازه*اش طول 60 عرض 35 و ارتفاع 50 هستش که در زیر عکسش رو ملاحظه می کنید.

شیشه 6میل هستش و با برش برام حدود 60هزارتومن دراومد.ولی خدایی برای منی که اولین بار بود تانک میساختم واقعا سخت بود.ولی در کل خوب دراومد.
    کابینت ام دی اف آنتیک هست و برام حدود 150 آب خورد.

مرحله بعد سامپ بود.قطعا خیلی هاتون میگید که 105 لیتر که سامپ نمی خواد ولی من میگم چون تنبلم سامپ می خواد در ضمن تو خیلی از سایت*های مرتبط گفته شده که سامپ برای تانک گیاهی نه تنها خوبه بلکه ضروریه. حجم سامپ 47 لیتره و اندازه*اش طول 42 عرض 28 و ارتفاع 40 هستش که ایشون باشن

و اینم شرایط داخل کابینتش

خب بریم سر وسایل مصرفی
    2 بسته بستر 101 fish- کود JBL- کود مکمل Tetra- بیو بال- سیپورکس- ابر بیولوژیک و الیاف

برای پمپاژ آب یه واتر پمپ 1000 وات گرفتم و امیدوارم کافی باشه که ایشون باشن

برای گیاه هم نمیدونم هنوز برم بذر بگیرم و خودم بکارم یا جیب مبارک رو همچنان شل نگه دارم و آماده بگیرم.البته بگم یه دست کوچیکی تو گل و پرورش گل هم دارم ولی خیلی کوچیک که ایشالا پروژه بعد از ساخت این تانک یه تراریومه که تو آکواریوم قدیمیم قراره بسازمش و ایشالا اونجا هم همین داستان رو خواهیم داشت با هم.
    الاای*الحال تانکی که قراره ساخته بشه به امید خدا قراره این شکلی باشه .البته میدونم خیلی سخته ولی خب با کمک شما قطعا میشه.در ضمن آرزو بر جوانان عیب نیست.

این پست مرحله به مرحله آپدیت خواهد شد و از صبر و همکاری دوستان انجمن که منو تنها نمی زارن بسیار تشکر می کنم .
    یا حق

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    کلا به حرکتتون تبریک میگم ، حالا تبریک تانک بماند وقتی راه افتاد

ایشالا که موفق باشین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8347
    سلام داداشم خیلی خوب کارتو شروع کردی البته با اجازه ی اساتید یه مطلبیو عرض میکنم اونم اینکه سامپ پرتی co2بالایی داره وباید خیلی حلالیت وتزریق co2روبالاببری تااینکه جوابگ باشه که اینکار به صرفه نیست البته خود بنده تانک گیاهی جدیدم سامپ داره ولی سامپ داخلی نه خارجی واینکه دپی ورودی رو بیشتر از خروجی گرفتم تااینکه اب توسرو کله هم نخوره وخیلی اب به ارومی عبور کنه تا پرتی co2نداشته باشم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    سلام داداش یه سوال بستر چینی 101 چند خریدین؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

جناب سینوحه ما همچنان منتظر ادامه توضیحات و تجربیات شما هستیم.

تازه مشتاقانه منتظر جملات جالب داخل پرانتزتنم هستیم.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)