صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149

نشانه های تخم گذاری در طوطی سانان

مرغ عشق یا باجی

ظاهر
    در حقیقت هیچ راه مطمئنی برای اینکه بفهمیم یک مرغ عشق حامل تخم است وجود ندارد، مدت زمان بین شروع تخم سازی و پیدایش آن در یک پاراکیت کوتاه است. بین 30 تا 48 ساعت.
    مرغ عشقی که حامل تخم است ممکن است ناحیه شکمش گرد تر به نظر برسد و شاید هم اینگونه نباشد. اما دیگر عوامل نیز ممکن است با عث این قضیه شوند. بر طبق نظر کیت کورنر در سایت wavian.com شما نمیتوانید بگویید که ماده حامل تخم است، زیرا که ماده متورم به نظر نمی رسد.
    حالات و رفتار
    از آنجایی که مرغ عشق ها تخم ها را به نوبت ( یکی یکی) می گذارند، ممکن است به جنب و جوش و حتی پرواز خود در حینی که تخم در بدنشان شکل میگیرد ادامه دهند.
    تغییر حالات ممکن است اتفاق بیوفتد، اما گاه بسیار اندک است و شما باید دقت زیادی داشته باشید. اگر مرغ عشقتان دارای لانه برای تخم گذاری باشد، ممکن است بیشتر وقت خود را قبل از تخم گذاری در داخل آن بگذارند. بعضی از پرندگان دائم در حال تمیز کردن محوطه ی لانه و یا چیدن و جا به جا کردن مواد داخل لانه باشند . اگر برای پرنده ی خود لانه نگذارید، ممکن است محلی را برای لانه و تخم گذاری در نظر بگیرد، مثل کنجی از قفس، ظرف غذا، و یا کف قفس. او ممکن است از لانه خود در برابر هر گونه مزاحمتی حالت مدافعانه بگیرد.
    هنگامی که پرنده نزدیک به تخم گذاری می شود، ممکن است رفتار هایی از خود نشان دهد، مثلا دائما خود و یا قفس را تمیز کند و مرتبا دور تا دور قفس بچرخد.
    کیت کورنر به ما هشدار می دهد که اگر دیدید پرنده ی شما برای چندین ساعت زور میزند، پاراکیتتان ممکن است از عارضه ی مرگباری به نام تخم برگردان ( گیر کردن تخم) رنج ببرد. این امر بسیار مرگبار و جانی است و پرنده شما سریعا باید تحت آزمایش و درمان دامپزشک قرار گیرد.
    تغییرات ظاهری
    قبل از تخم گذاری پرنده شما ممکن است پر ریزی اش بیشتر شود و از پرها به عنوان موادی برای لانه سازی استفاده کند.
    هنگامی که پرنده به تخم گذاری نزدیک تر میشود، درون بدنش فضای کمتری برای رد کردن مدفوع وجود دارد. شما متوجه خواهید شد که پرنده کمتر مدفوع می کند و هنگامی که این کار را انجام می دهد، مدفوعش بزرگ تر از معمول است. بر طبق شبکه ی Tailfeathers هر چقدر مدفوع بزرگتر باشد تخم به دهانه ی مجرا نزدیکتر شده است.( محلی که از آن دفع می شود.) اگر مدفوع ها برای روز های زیادی بزرگ هستند و به نظر می رسد که پرنده شما دارد زور میزند، ممکن است تخمش گیر کرده باشد و باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود.
    منبع:
    Signs of Pregnancy in a Budgie | eHow

چگونه بفهمیم که یک پاراکیت حامله است؟
    پاراکیت ها طوطی هستند و طوطی ها هم جزء پرندگانند. پرندگان اصطلاحا حامله نمی شوند و تولید مثل آنها از طریق تخم گذاری می باشد. حدودا 3 هفته طول می کشد که تخم به طور کامل در بدن شکل گیرد ؛ اما به این دوره حاملگی گفته نمی شود. آنها ظاهرشان در دوران تخم گذاری همانطور به نظر می رسد که در دیگر اوقات هستند. به عبارت دیگر اینگونه نیست که پرندگان در هنگامی که تخم در بدنشان است یک بطن ( ناحیه شکم) بزرگ داشته باشند تا نشان دهند که تخم ها در راه هستند. پوسته ی تخم درست قبل از زمانی که تخم میخواهد گذاشته شود شکل میگیرد ، پس یک ماده ی تخم گذار حالتی شبیه انسان را در ظاهر از خود نشان نمی دهد.
    برندگان هنگام تخم گذاری شاداب تر ، محرک تر و بازیگوش تر میشوند نه بی حالتر و ساکت. اگر لانه ای برای تخم گذاری داشته باشند وقت بیشتری را در آن برای آماده سازی آن بخرج می دهند و نسبت به محیط حس حفاظت بیشتری دارند. اگر پرنده ی نر وجود داشته باشد شروع به غذا دادن به ماده می کند.
    یک پاراکیت با شکم متورم نشان دهنده ی یک پرنده که آماده برای تخم گذاری است نمی باشد. ممکن است به خاطر غذایی ( معمولا پرندگانی که تنها از دانه ها تغذیه میکنند) باشد و یا وجود یک تومور.
    تورم در ناحیه بطن و شکم همینطور ممکن است نشان دهنده ی تخم برگردان پرنده نیز باشد؛ که این امر در نزدیک دم پرنده، نردیک مقعد وجود داشته باشد. او مضطرب خواهد شد و حالاتی شبیه یبوست دارد و اردک وار و شبیه پنگوئن راه میرود. اگر پرنده شما دچار این عارضه شد او را سریع به دامپزشک برسانید زیرا که این امر بسیار کشنده و خطرناک است.
    منبع:
    How can you tell when a parakeet is pregnant

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان
    هدف از زدن این تاپیک هم اشاره ای به ابن مورد بود و هم این که من واقعا گیج شدم.
    بعضی از دوستان میگن شکم پرنده بزرگ میشه و بی حال میشه با اینکه تو این مقاله عکس این موضوع گفته شده.

و همینطور از بعضی دیگه هم شنیدم که ظاهر پرنده تغییری نمی کنه و فقط حالات و رفتار تغییراتی داره مثل همین بزرگ شدن مدفوع و غیره.

بالاخره کدوم درسته؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هدف از زدن این تاپیک هم اشاره ای به ابن مورد بود و هم این که من واقعا گیج شدم.
    بعضی از دوستان میگن شکم پرنده بزرگ میشه و بی حال میشه با اینکه تو این مقاله عکس این موضوع گفته شده.

و همینطور از بعضی دیگه هم شنیدم که ظاهر پرنده تغییری نمی کنه و فقط حالات و رفتار تغییراتی داره مثل همین بزرگ شدن مدفوع و غیره.

بالاخره کدوم درسته؟
    سلام.تغییرات ظاهری آنچنان محسوس نیست ولی وجود داره کاملا.فاصله ی بین پاهای پرنده ماده مقداری زیاد میشه،و بالای مقعد مقداری متورم میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.تغییرات ظاهری آنچنان محسوس نیست ولی وجود داره کاملا.فاصله ی بین پاهای پرنده ماده مقداری زیاد میشه،و بالای مقعد مقداری متورم میشه.
    دقیقا درست گفتین آقای اسکندری عزیز.

پر های قسمت مقعد پرنده ی ماده هم میریزه.

ماده هم خیلی کم تر ورجه وورجه میکنه.

درسته؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    دقیقا درست گفتین آقای اسکندری عزیز.

پر های قسمت مقعد پرنده ی ماده هم میریزه.

ماده هم خیلی کم تر ورجه وورجه میکنه.

درسته؟
    ریختن پرهای مقعد برای همیشه نیست وفقط ت زمانی که ماده خیلی ضعیف باشه این اتفاق میفته .
    اماا همونطوری که مدیرارشد گفتن علائم ظاهری با اینکه زیاد معلوم نیست ،بروز میکنه.
    مخصوصا روز تخم گذاری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    پس با این اوصاف ماده من با اینکه 2-3 هفته ای هست که میبینم جفتگیری میکنن تخم نداره. خیلی تحرک داره و وقتی از لونه میاد بیرون دور تا دور قفس چرخ میزنه. 10 برابر بیشتر از نر غذا میخوره. پر ریزیش هم کم شده.
    تنها عاملی که بهش شک کردم زیاد بودن در لانه و لانه سازیش بود.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    پس با این اوصاف ماده من با اینکه 2-3 هفته ای هست که میبینم جفتگیری میکنن تخم نداره. خیلی تحرک داره و وقتی از لونه میاد بیرون دور تا دور قفس چرخ میزنه. 10 برابر بیشتر از نر غذا میخوره. پر ریزیش هم کم شده.
    تنها عاملی که بهش شک کردم زیاد بودن در لانه و لانه سازیش بود.
    عجله نداشته باشید،همین موندگاریش تو لونه نشونه ی خوبیه واگر جفت گیری هم داشتن به احتمال زیاد تخم هاش نطفه دارهم خواهد بود،آلبته اگر مشکلی نباشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    toti
    شماره عضویت
    15710

کمک در مورد عروسهای جفت

نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    عجله نداشته باشید،همین موندگاریش تو لونه نشونه ی خوبیه واگر جفت گیری هم داشتن به احتمال زیاد تخم هاش نطفه دارهم خواهد بود،آلبته اگر مشکلی نباشه
    سلام دوستان من در قسمت پرسش و پاسخ عروس هلندی هم پرسیدم و گفتم که 5 روزه یه جفت که یه بار هم جوجه داده خریدم ولی الان دوتا هی تو لونه میرن میان و بعضی موقع ها هم ماده تو لونه میخوابه میاد بیرون نر میره تو فقط من متوجه این نمیشم چرا نره از گردن و پشت ماده یکم بالاتر از دم گاز میگیره و پرهای پشت ماده اونم چند تا پر رو کنده و ندیدم مادهراه بده واسه جفت گیری

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط efja6671 نمایش پست ها
    سلام دوستان من در قسمت پرسش و پاسخ عروس هلندی هم پرسیدم و گفتم که 5 روزه یه جفت که یه بار هم جوجه داده خریدم ولی الان دوتا هی تو لونه میرن میان و بعضی موقع ها هم ماده تو لونه میخوابه میاد بیرون نر میره تو فقط من متوجه این نمیشم چرا نره از گردن و پشت ماده یکم بالاتر از دم گاز میگیره و پرهای پشت ماده اونم چند تا پر رو کنده و ندیدم مادهراه بده واسه جفت گیری
    سلام
    باید صبر کنید
    اون کار نرباید نشونه مستی باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    18939
    4 ثانیه قبل
    سلام من میخوام عروس هلندی پرورش بدم ولی میترسم که فروش نره...من میخوام به فروشنده ها و صادر کننده بفروشم .میخواستم بدونم قیمت هر عروس هلندی که به فروشنده ها و صادر کننده ها فروخته میشه چقدره و ایا تعداد دوازده هزارتا در سال فروش میره یا نه؟ا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)