صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    3363

"ناناز" مینای شیطون من

سلام
    به همه دوستان
    من ناناز رو وقتی فقط چند روزش بود (زیر 12 روز بود) خریدم و با دست بزرگش کردم الان 2 سال و نبمه هست
    کلمات زیادی رو هم میگه خیلی هم پرحرف و پر رو هست
    خیلی هم در تغذیه اش دقت کردم و ماشالله مینای درشت و زیبایی شده
    اما مشکل من بعد از 1 سالگیش شروع شد
    ناناز اکثرا تو خونه آزاد بود و روی شونه من یا روی سرم یا روی یخچال تو آشپزخونه مینشست
    اوایل شروع کرد به نوک زدن همه افراد خونواده به جز من
    اما یک روز که من نشسته بودم داشتم تلویزیون نگاه میکردم پرواز کرد صاف اومد زد تو چشم من جوری که سفیدی چشمم خون افتاد و سفیدی چشمم کنده و زخم شد
    پیش خودم گفتم حالا یه بار همچین شده
    اما چند روز بعد دوباره همین بلا رو سر من آورد و ایندفعه شانس اوردم که پلکمو پاره و خونی و مالی کرد!!!!
    بعد اون قضیه واسه اینکه ترسیدم بلایی سر کسی بیاره پرهاشو کوتاه کردم
    اما در کمال تعجب دیدم عین سگ همه رو دنبال می کرد و میزد جوری که پا منو زخم میکرد
    گذاشتمش تو قفس و هر از چند گاهی تو اتاق خودش میارمش بیرون تا بازی کنه اما خوب خدا به داد پاهای من برسه
    وقتی می خوام واسش آب و غذا بزارم نمیدونید چه مصیبتی دارم
    باور کنید دستام همیشه سوراخ و سوراخ و زخمه
    دلم نیاد هیچ عکس العملی نشون بدم
    وقتی نزدیک قفسش میشم و نمیتونه منو بزنه روزنامه های ته قفسشو تیکه تیکه می کنه
    ادم یاد فیلمهای ترسناک میفته!!!
    این رفتارش به چه دلیلی میتونه باشه؟
    چرا اینقدر وحشی شده
    در ضمن مینای درشتیه ها
    من مینا این سایز کم دیدم
    آیا همه میناها وحشی میشن؟
    آیا روشی برای حل این موضوع هست؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

من در مورد میناها اطلاعاتی ندارم

ولی میدونم که میناها در هر شرایطی به چشم حمله میکنن چه دستی بزرگ شده باشن یا نه و باید خیلی مراقب بود

شاید نیاز به جفت داره

میناتون مادس؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin121 نمایش پست ها
    سلام
    به همه دوستان
    من ناناز رو وقتی فقط چند روزش بود (زیر 12 روز بود) خریدم و با دست بزرگش کردم الان 2 سال و نبمه هست
    ناناز اکثرا تو خونه آزاد بود و روی شونه من یا روی سرم یا روی یخچال تو آشپزخونه مینشست
    اما یک روز که من نشسته بودم داشتم تلویزیون نگاه میکردم پرواز کرد صاف اومد زد تو چشم من جوری که سفیدی چشمم خون افتاد و سفیدی چشمم کنده و زخم شد
    اما چند روز بعد دوباره همین بلا رو سر من آورد و ایندفعه شانس اوردم که پلکمو پاره و خونی و مالی کرد!!!!
    اما در کمال تعجب دیدم عین سگ همه رو دنبال می کرد و میزد جوری که پا منو زخم میکرد
    گذاشتمش تو قفس و هر از چند گاهی تو اتاق خودش میارمش بیرون تا بازی کنه اما خوب خدا به داد پاهای من برسه
    چرا اینقدر وحشی شده
    در ضمن مینای درشتیه ها
    من مینا این سایز کم دیدم

سلام به پارسی پت خوش اومدین.
    این مشکلی که شما دارید رو خیلی از کسایی که مینا شون رو به صورت دستی و آزاد در خونه بزگ کردن دارن دقیقا عین مشکلاتی که شما دارید.
    همونطور که خودتون گفتید مینا پرنده ی پروئی هستش و ترسی از کسی نداره ، حتی از کسی که اولین باره اون رو میبینه . از ویژگی های خاص این پرنده اینه که کاملا حالات صاحب و اطرافیان خودش رو درک میکنه و متناسب با اون عکس العمل نشون میده . ویژگی دیگر این پرنده اینه که حافظه ی بسیار قویی داره بطوری که هرگز کسی رو که در حقش خوبی یا بدی کرده رو فراموش نمیکنه و از طرفی این پرنده حس حسادت هم داره ،یعنی اگه صاحبش به پرنده ی دیگه ای ابراز محبت کنه بشدت حسادت میکنه و به صاحبش پشت میکنه و با اون قهر میکنه .
    پس بطور کلی مینا با توجه به ویژگی های خاصی که داره ممکنه در صورتی که خارج از قفس نگهداری بشه ،حرکات و عکس العمل های عجیبی و حتی خطرناکی رو از خودش نشون بده.
    علاوه بر موارد فوق مینا هایی که بصورت خارج از قفس نگهداری میشن معمولا جاهایی رو به عنوان قلمرو خودشون انتخاب میکنن و اگه کسی وارد اون بشه و یا چیزهایی رو که در قلمرو خودشون جمع کردن رو برداره یا جابجا کنه بشدت عکس العمل نشون میدن و حمله میکنن و این نوع رفتار بخصوص در نوع نر و در فصل جفتگیری بیشتر از سایر مواقع اتفاق میفته . همینطور مینا ها اصلا دوست ندارن که با دست گرفته بشن و بشدت بعد از رها شدن ناراحت میشن و در فکر تلافی هستن و به همین دلیل پیشنهاد میشه که برای گرفتن مرغ مینا و یا بری زدن پماد به پاهاش در تاریکی شب اینکار رو صورت بدید ، چون در این حالت دید مینا بسیار محدود هستش و مشکلات بعدی رو در پی نخواهد داشت.
    از طرفی شما با کوتاه کردن پرهاش خاطره ی بدید رو از خودتون براش بجا گذاشتید و این نوک زدن ها هم به سادگی برطرف نمیشه و تنها راهش اینه که با محبت خودتون نظرش رو دوباره جلب کنید و توصیه میکنم که دیگه اصلا اون رو از قفس خارج نکنید .
    بطورکلی مینا بعنوان یک پرنده ی دستی انتخاب مناسبی نیست و اکثر علاقه مندان اون رو تنها برای توانایی در سخنگویی شون دوست دارن نه به عنوان یک پرنده ی دستی.
    در پایا ن این رو خدمتتون عرض کنم که مینا ذاتا پرنده ی وحشی هست و سر زدن اینگونه رفتارها ازشون چیز عجیبی نیست.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    دوست عزیز منم این مشکل برام پیش اومده. من عینک میزدم اما بعد از عمل , روز عمل مینام کسل شده بود و انگار میدونس یه چیزی تو چشمه. شب در قفسو باز کردم رفتم عقب که طبق معمول بیاد سمتم. اینم نه راست رفت نه چپ یه راست اومد تو چشمم. خدا رحم کرد لنز پانسمان تو چشمم بود و لنز پاره شد و سفیدی چشمم هم پاره شد. یه صحنه گفتم کور شدم....
    اینو گفتم که همه اونایی که مینا دارن بدونن دوستی خاله خرسس یجورایی. الانم هر وقت میارمش بیرون عینک آفتابی میزنم

شما هم اصلا چشمتو نزدیک نبر . اتفاقه دیگه... خدای نکرده ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin121 نمایش پست ها
    سلام
    به همه دوستان
    چرا اینقدر وحشی شده
    در ضمن مینای درشتیه ها
    من مینا این سایز کم دیدم

همینطور که بقیه دوستان گفتن این طبیعیه منم وقتی مینا داشتم ۲ بار قرنیه چشممو خراش داد ولی عینک روز (شیشه سفید )گرفتم وقتی آزاد بود عینک میزدم باهاشم مشکلی نداشتم شماهم از عینک استفاده کنید زندونیش نکنید گناه داره
    خیلیم مراقبش باشید چون هرچیم دستی باشه احتمال فرارش هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    سلام.
    با این تعریف هایی که شما ها کردین مینامو میبرم میفروشم. هرلحظه ادم باید منتظرباشه که حیوون بهش حمله نکنه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    سلام.
    با این تعریف هایی که شما ها کردین مینامو میبرم میفروشم. هرلحظه ادم باید منتظرباشه که حیوون بهش حمله نکنه.
    سلام.شما نمیخواید مفصل میناتون رو معرفی کنید؟بهرحال میناهم مثل کلاغ به چیزای براق حمله میکنه و احیتیاط شرط عقله.

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    وای....چقدر بد...من یکی از برنامه هام بعد از ملنگو همین مینا بود
    اینا که زدن چش همه صاحباشونو لت و پار کردن....فکر میکردم اونایی که بد رام شدن اینجوری هستن
    خوب شد نگرفتم!!!
    ما که شانس نداریم واسه من دقیق میرفت تو مردمکم!!!!
    شما هم همون بهتر بفروشین اگه زندانیش کنین خب اذیت میشه ازاد بزرگ شده افسردگی میگیره
    اگه هم ول کنین خطرناکه کل خانواده که نمی تونن عینک بزنن!!!یبار بی هوا میره تو چشم کسی!
    یه چیز جالب اینکه اگه کتاب مینا از katty butterfield رو خونده باشین حتی برای غذاشون از کنسرو غذای سگ استفاده میکردن
    تو توضیحاتش گفته بود خیلی رفتاراشون مثل سگاست....و اینکه اگه غریبه ای میومد خونه بهش حمله میکرد
    اینو اونجا که گفتین عین سگ پای همرو میگرفت یادم اومد
    ظاهرا این خلق و خوی تند شاخصه میناهاست بر خلاف ظاهر دوست داشتنیشون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.شما نمیخواید مفصل میناتون رو معرفی کنید؟بهرحال میناهم مثل کلاغ به چیزای براق حمله میکنه و احیتیاط شرط عقله.
    سلام. راستشو بخواین دوست دارم حیوونای زیادی هم داشتم که معرفی کنم ولی
    1-تاپیک گذاشتنو یاد ندارم.
    2- نمیدونم تویه چه بخشی باشه.
    اگر براتون مقدوره راهنماییم کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    واي خدا رو شكر اين تاپيك رو ديدم ،همسرم اصرار داره مينا بگيريم اما دلم هرگز راضي نشد پس بگو به خاطر اين بود كه قصد ندارم چشممو از دست بدم
    فكر ميكردم طوطيم نهايت وحشيگريه الان بايد برم پاشو ببوسم كه اخلاقش مثل مينا نيست
    شما ببرش تو يه جنگل دور كه هيچ آدمي از اونجا رد نميشه آزادش كن كه نتونه چشم مردم رو در بياره ! دست كمي از عقاب نداره ها !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)