صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 53
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=arman sourani;138857]اقا من تو سایت redworms.irداشتم تاب میزدم.نظرتون چیه در مورد کرمایی که میفروشن؟خوبه واسه دیسکوس یا نه؟نظری چیزی دارین؟گفته حدود70%پروتیین داره و اینا.نمیدونم اینا هموناred wriggler هستن که تو سایتا خارجی میگن یا نه؟مبیشه اون قدر روش حساب کرد که به جا غذا خشک بدیم به دیسکوسا؟مثلا 3 وعده میکس دل 1 وعده کرم خاکی قرمز

سلام:
    ببینید دوست عزیز تجربه این خوراک در دیسکس توسط دوتا از دوستان تجربه شده که دوستان هم راضی بوده اند.راستش از طرفی هم همیشه درصدی از انگلها داخلی و خارجی با توجه به محل تکثیر و پرورش طعمه هایی که زنده هستند وجود خواهد داشت البته بنده هم مثل جناب امیر خان(سایش) در حال پرورش و تکثیر ورمی کمپوست هستم گرچه این نوع کرمها در ماهی های پرورشی مثل کپور و سفید و قزل و ... استفاده می شود اما قطعاً قوی بودن سیستم گوارش و شرایط نگهداری و سیستم ایمنی این ماهیان تفاوت زیادی با دیسکس ها دارد.
    لذا منم دارم روی این روش کار می کنم و اصطلاحاً پیه تجربه اش رو دارم بخودم می مالم تا ببینم چه اتفاقی می افتد.
    عقیده بیشتر دوستان و بنده اینکه اول کرم رو خودتان در محیطی پاکیزه تکثیر کنید و سپس با احتیاط به دیسکسهایی که زیاد ارزش بالایی ندارند بدهید اگر مشکلی نبود برای بقیه هم استفاده کنید هرچند بنده هم دیده ام که شرکتهایی در فرومهای خارجی هم تبلیغ بنام بلک ورم برای دیسکس می کنند و ....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    متشکر بابت پاسختون.اما محیط کشت اونا رو هم سوال داشتم.تو همون محیطی که کرم ها رو ارسال میکنن کشت بدیم یا محیط کشت جدیدی بسازیم براشون؟
    1 سوال دیگه نمیشه 1 کاری کرد که کرم ها کوچک تر بشن و دیگه تکه تکه نکنیمش؟اخه میخوام تاثیرشو تو رشد دیسکوسا کوچکتر هم بررسی کنم .دیدم که نوشتن تو خاکبرگ نسبت به پهن کوچکتر میشه اندازشون...تجربه شما چیه ارش جان؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    متشکر بابت پاسختون.اما محیط کشت اونا رو هم سوال داشتم.تو همون محیطی که کرم ها رو ارسال میکنن کشت بدیم یا محیط کشت جدیدی بسازیم براشون؟
    1 سوال دیگه نمیشه 1 کاری کرد که کرم ها کوچک تر بشن و دیگه تکه تکه نکنیمش؟اخه میخوام تاثیرشو تو رشد دیسکوسا کوچکتر هم بررسی کنم .دیدم که نوشتن تو خاکبرگ نسبت به پهن کوچکتر میشه اندازشون...تجربه شما چیه ارش جان؟

راستش اگر تو کود حیوانی باشن بیشتر رشد می کنن و تو خاک و برگ کمتر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.اقا من این کرم قرمز یا همونeisenia feotdia رو 6 ماه تست کردم.بسیار اثر مثبتی داره رو شادابی ماهیا و با هم دعوا میکنن سر کرم.کرمهای کوچک رو که بندازم همه میخورن و نیازی به تکه کردن ندارن و کرمهای درشت رو نگه میدارم برا تکثیر.ماهیا به تخم ریزی کشیده شدن و خیلی واقعا شاداب ترند.هرگز هم کرمهای 5-6 سانتی رو تکه نکردم چون تمام شیره ی کرم تو اب پخش میشه و هم الودگی ایجاد میکنه و بسیار بد بو هست و هم اینکه تمام مواد مفید کرم از دست میره.
    از لحاظ بیماری هم با توجه به محیط کشت کرمها تا اونجا که ممکن بود رعایت اصول بهداشتی و استفاده از مواد تماما گیاهی رو که بکنید،مشکلی پیش نخواهد اومد.موفق باشین

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.اقا من این کرم قرمز یا همونeisenia feotdia رو 6 ماه تست کردم.بسیار اثر مثبتی داره رو شادابی ماهیا و با هم دعوا میکنن سر کرم.کرمهای کوچک رو که بندازم همه میخورن و نیازی به تکه کردن ندارن و کرمهای درشت رو نگه میدارم برا تکثیر.ماهیا به تخم ریزی کشیده شدن و خیلی واقعا شاداب ترند.هرگز هم کرمهای 5-6 سانتی رو تکه نکردم چون تمام شیره ی کرم تو اب پخش میشه و هم الودگی ایجاد میکنه و بسیار بد بو هست و هم اینکه تمام مواد مفید کرم از دست میره.
    از لحاظ بیماری هم با توجه به محیط کشت کرمها تا اونجا که ممکن بود رعایت اصول بهداشتی و استفاده از مواد تماما گیاهی رو که بکنید،مشکلی پیش نخواهد اومد.موفق باشین
    سلام . ممنون آرمان عزیز . خودتون تکثیر و پرورش دادید ؟ اگر جواب مثبت هست در خصوص شیوه و محل پرورش توضیحاتی رو بفرمایید ( حد المقدور مصور ) ممنونم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    درود بر شما اقای رضایی.
    بله خودم پرورش دادم.با تهیه 1 کیلو کرم و ایجاد شرایط کشت گیاهی کرم ها رو پرورش میدم.3 سبد در حال حاضر دارم چون زمستونه و فعالیت کرما کمه.اما تو 45روز میشن 2 برابر.کرمهای جوان میشن غذای ماهیا و بالغین در سبدی جدا مشغول زاد و ولدن.از تکنیکای غنی سازی کرم هم میشه استفاده کرد مثلا من با پوست موز کرمها رو تغذیه که میکنم همممشون زرد میشن!یا تفاله شسته هویج اونا رو قرمز میکنه.چغندر تست نشده ولی فکر کنم رنگ زیادی بهشون بده!هر موقع بخوام ویتامین-دارو بدم به ماهیا تزریق میکنم به 1 کرم 4 میلیمتری و میدم درسته بخورن! 1 چیزیه برا خودش!
    خدمتتون که براتون لینکشو میذارم خواستین نگاهی بندازید و اگه سوالی بود در خدمتم.
    http://www.parsipet.ir/thread22281.html
    http://www.parsipet.ir/thread22593.html:smile 4:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10891
    با سلام
    از دوستان و اساتید عزیز کسی در مورد استفاده از گاماروس آب شیرین که توی چشمه ها و قناتهای کشور فراوونه برای غذای دیسکس اطلاعاتی نداره ؟؟؟؟
    اگر میشه برای دیسکس به عنوان وعده غذایی در نظر گرفته بشه شرایط ضدعفونی و آماده سازی آن چطوریه ؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط dehkord نمایش پست ها
    با سلام
    از دوستان و اساتید عزیز کسی در مورد استفاده از گاماروس آب شیرین که توی چشمه ها و قناتهای کشور فراوونه برای غذای دیسکس اطلاعاتی نداره ؟؟؟؟
    اگر میشه برای دیسکس به عنوان وعده غذایی در نظر گرفته بشه شرایط ضدعفونی و آماده سازی آن چطوریه ؟؟
    ممنون
    سلام دوست من
    برخی از موارد رو شما باید خودتون پیش قدم بشین و امتحان کنید و اطلاعات ناشی از اون رو منتشر کنید.
    دلیلش هم اینه که هر کسی به منابعی که شما دسترسی دارید،دسترسی نداره(در این مثال گاماروس).
    منتظر اعلام نتایج شما هستیم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    سلام، آقا هفته ای چند بار میشه به دیسکس کرم خاکی داد؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط الماس غرب نمایش پست ها
    سلام، آقا هفته ای چند بار میشه به دیسکس کرم خاکی داد؟
    سلام در صورت مطمئن بودن از الوده نبودن کرم هفته ای دو تا سه بار خوبه

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)