صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 53
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    یک مطلب هم من اضافه کنم که استفاده از کود گاوی این خاصیت رو داره که تا چندین ماه شما نیازی به غذا دهی به کرمها ندارید
    و چون هیج غذای نمی دید مسلما چیزی هم فاسد نمیشه و باعث انتشار بوی نامطبوع و یا جمع شدن حشرات موذی نمیشه
    بهر حال هر دو روش چه کود گاوی چه کود گیاهی هر دو کارامد هستند و باید دید که محل نگهداری کرمها کجاست گوشه حیاط یا بالکن خونه بعد تصمیم گرفت
    ولی بنده توصیه می کنم که اگر از کود گیاهی استفاده میشه از تفاله چای و پوست تخم مرغ به عنوان غذا به کرمها استفاده بشه
    يك مورد رو الان يادم اومد كرم هايي كه تو بستر دامي پرورش داده مي شند نسبت به كرم هايي كه تو بستر گياهي هستند بزرگتر و حجيم تر هستند پس اگه كرم براي ديسكس قراره پرورش داده بشه بهتره كوچكتر و باريك تر باشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    ممنون از راهنمایی هاتون
    می شه بفرمایید برای هر چه کوچک تر شدن این کرم ها چیکار می شه انجام داد؟
    و اینکه در کوچیک ترین حالت چقدر میشن این کرم ها؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8347
    دوستان تصویری ک دکتر رایی توی پست اول گذاشتند میل ورم هستش ک نسبت به سوپر ورم کوچیکتره والبته بهتره چون واسه دیسکس کوچیک باشه خوبه که این دونوع کرمو واسه اروانا میفروشند تاجایی ک میدونم توتهران پیدامیشه
    ولی درمورد کرم خاکی یاورمی کمپوست ک دوستمون گفتند ی سوالی دارم من کرمهارو بخوبی میشورم بعد ب دیسکس یافلاورم میدم ولی خب توی دستگاه گوارشش مقداری خاکو...هست اونارو نیازی هست خارجش بکنیم ؟اگه اره دوستان روشی بلده؟
    بنده توی یه ظرف پهن بامقداری اب انداختم کم کم دفع میکنه ولی خب میخوام ببینم دوستان روش بهتری سراغ دارند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط masih1371 نمایش پست ها
    دوستان تصویری ک دکتر رایی توی پست اول گذاشتند میل ورم هستش ک نسبت به سوپر ورم کوچیکتره والبته بهتره چون واسه دیسکس کوچیک باشه خوبه که این دونوع کرمو واسه اروانا میفروشند تاجایی ک میدونم توتهران پیدامیشه
    ولی درمورد کرم خاکی یاورمی کمپوست ک دوستمون گفتند ی سوالی دارم من کرمهارو بخوبی میشورم بعد ب دیسکس یافلاورم میدم ولی خب توی دستگاه گوارشش مقداری خاکو...هست اونارو نیازی هست خارجش بکنیم ؟اگه اره دوستان روشی بلده؟
    بنده توی یه ظرف پهن بامقداری اب انداختم کم کم دفع میکنه ولی خب میخوام ببینم دوستان روش بهتری سراغ دارند
    برای دفع انچه در معده کرم وجود داره کافی هست 24 ساعت قبل از دادن انها به دیسکس کرمها را داخل کاغذ خیس یا پوشال خیس قرار داده و خود به خود هر انچه درون انها هست رو دفع می کنند
    اگر هم کرم بزرگ بود میشه اون رو قطعه قطعه کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    8870
    ممنون از همهء دوستانی که این در مورد این موضوع دارند اطلاعاتشون را در اختیار ما میگذارند .
    در مورد مرطوب نگه داشتن محیط شون که فرمودید ، با چه وسیله ای این کار را میکنید ؟ یعنی مثل پروش قارچ از این مرطوب کننده های محیطی نیاز هست (محیط بسته) ؟
    یا اینکه با پاشیدن آب روی بستر مرطوب نگهش میداریم ؟
    راستی به نظرتون اگه 2/3 بستر را کود گیاهی و 1/3 ش را کود حیوانی بریزیم خوب میشه ؟ میزان ازتش کمتر میشه و تا مدتی هم به قول شما نیاز به تغذیهء جداگانه نیست .
    در مورد کود خشک دامی ، از کجا میشه تهیه اش کرد ؟ اون بوی نا مطبوع را نداره ؟
    بهره برداری هر چند وقت به چند وقت هست ؟ منظورم اینه که نمیشه که مثلآ در یک جعبه میوه روزی 10 تا کرم را برداشت کرد . و اینکه کرم هایی که برای تغذیه برداشت میکنید ، اصولی دارن ( مثلآ بزرگاشون مولد هستند یا ... ) .
    کلآ یک سری نکات ریز اگه به نظرتون میرسه ممنون میشم متذکر بشید.
    ارادتمند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8347
    ب نظر منم خوبه داداش ک ی مقداریش کود حیوانی باشه
    فضولات گاو بو نداره مثل گوسفند
    نمیدونم دقیقا کجاها دارند ولی خیلی از گلخونه ها کپرسی رو میارن خالی میکنن
    داداش ب نظر من کرمهارو کوچیکارو برداری بهتره
    وبرای چند وقت اول کرمهایی ک تقریبا درشت شدند رو از وسط نصف کن بریز سرجاش میشه دوتا کرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    ممنون از همهء دوستانی که این در مورد این موضوع دارند اطلاعاتشون را در اختیار ما میگذارند .
    در مورد مرطوب نگه داشتن محیط شون که فرمودید ، با چه وسیله ای این کار را میکنید ؟ یعنی مثل پروش قارچ از این مرطوب کننده های محیطی نیاز هست (محیط بسته) ؟
    یا اینکه با پاشیدن آب روی بستر مرطوب نگهش میداریم ؟
    راستی به نظرتون اگه 2/3 بستر را کود گیاهی و 1/3 ش را کود حیوانی بریزیم خوب میشه ؟ میزان ازتش کمتر میشه و تا مدتی هم به قول شما نیاز به تغذیهء جداگانه نیست .
    در مورد کود خشک دامی ، از کجا میشه تهیه اش کرد ؟ اون بوی نا مطبوع را نداره ؟
    بهره برداری هر چند وقت به چند وقت هست ؟ منظورم اینه که نمیشه که مثلآ در یک جعبه میوه روزی 10 تا کرم را برداشت کرد . و اینکه کرم هایی که برای تغذیه برداشت میکنید ، اصولی دارن ( مثلآ بزرگاشون مولد هستند یا ... ) .
    کلآ یک سری نکات ریز اگه به نظرتون میرسه ممنون میشم متذکر بشید.
    ارادتمند.
    برای مرطوبن نگه داشتن بستر کافی هست با هر وسیله روی اون اب بپاشید حال با لیوان یا به بطری یا هر چیزی که بشه اب رو با اون وسیله پاشید ولی با این نکته تو جه کنید که کرمها موجودات ابزی نیستند و بستر نباید خیلی خیس باشه و نکته مهمتر اینکه زیر بستر نباید اب جمع شه و
    برای پر کردن بستر هر چه در دسترس هست میتونید استفاده کنید حتی خاک خالی منتها باید غذا به کرم ها بدید
    تهیه کود خشک را چی بگم از هر جا که در دسترس هست چون یکم سخت هست
    بهره برداری هم به میزان کرم و وسعت بستر شما بستگی داره در یک جهبه میوه اگر مثلا 40 تا کرم بالغ تزریق کرده باشید بعد از 40 روز بله می تونید روزانه 20 تاشکا ر کنید
    خصوص برداشتن کرم هم باید بگم که فرقی چندانی نداره ولی بهنظرم از هر دو بردارید هم کوجیک هم بزرک که تعادل برقراربشه

نقل قول نوشته اصلی توسط masih1371 نمایش پست ها
    ب نظر منم خوبه داداش ک ی مقداریش کود حیوانی باشه
    فضولات گاو بو نداره مثل گوسفند
    نمیدونم دقیقا کجاها دارند ولی خیلی از گلخونه ها کپرسی رو میارن خالی میکنن
    داداش ب نظر من کرمهارو کوچیکارو برداری بهتره
    وبرای چند وقت اول کرمهایی ک تقریبا درشت شدند رو از وسط نصف کن بریز سرجاش میشه دوتا کرم
    این نکته روهم باید بگم که این کرمها چون هم نر هستید هم ماده و قابلیت ترمیم بدن خود رو دارند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    من نتونستم پست قبلیم رو اصلاح کنم ولی در جمله اخر منظور این نیست که چون هر کرم قابلیت نر و ماده شدن را داره در نتیجه می تونه بدنش رو ترمیم کنه
    اون چون در جمله اخر باید حذف میشه ولی نتونستم اصلاح کنم برای همین این رو جدا گانه زدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12503
    توي استانهاي شمالي مثل گيلان و مازندران بدليل بارندگي زياد و رطوبت بالا هرجاي خاك رو بكنيد ، صد در صد كرم خاكي معمولي به هر سايزي پيدا ميشه. فكر كنم اين كرم ها رو همونجور كه امير عزيز فرمودند ( قرار دادن در دستمال خيس به مدت 24 ساعت ) بشه استفاده كرد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    اقا من تو سایت redworms.irداشتم تاب میزدم.نظرتون چیه در مورد کرمایی که میفروشن؟خوبه واسه دیسکوس یا نه؟نظری چیزی دارین؟گفته حدود70%پروتیین داره و اینا.نمیدونم اینا هموناred wriggler هستن که تو سایتا خارجی میگن یا نه؟مبیشه اون قدر روش حساب کرد که به جا غذا خشک بدیم به دیسکوسا؟مثلا 3 وعده میکس دل 1 وعده کرم خاکی قرمز.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)