نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 آشپزی برای طوطی ( سالاد مخصوص)

آشپزی برای طوطی و کاسکو

طرز تهیه سالاد مخصوص طوطی

کلی کارمن اهل نیویورک، از یکی از کارمندان باغ وحش Prospect Parkیک دستور غذایی مخصوص طوطی سانان گرفته که با کمی تغییر در مواد اولیه آن ، برای خوراندن میوه ها و سبزیجات بیشتر به طوطی خود از آن استفاده می کند.کارمن می گوید : وقتی متوجه شدم که چاپر، طوطی کواکر من غذاهایی که در اختیارش قرار می دهم را نمی خورد، سعی کردم به دنبال ایده های جدیدتری باشم که در عین حال که غذاهای مورد علاقه اش را در اختیارش می گذارم از تامین مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز او مطمئن شوم.

مواد لازم:

یک فنجان توت فرنگی خرد شده

یک فنجان زغال اخته خرد شده

یک فنجان تمشک خرد شده

یک فنجان پاپایا ( انبه هندی ) خرد شده

یک فنجان کدو سبز خرد شده

یک فنجان نخود پخته شده

یک فنجان سبزیجات مخلوط شده

یک فنجان برنج قهوه ای پخته شده

یک قاشق غذا خوری دارچین

طرز تهیه:

1. تمامى مواد را در یک ظرف بزرگ مخلوط می کنیم.

2. در کیسه های نایلونی مخصوص ساندویچ بسته بندی می کنیم(مقدار غذایی که در هر کیسه نایلونی قرار می دهیم بسته به نوع و اندازه طوطی وتعداد گروه متفاوت خواهد بود)

3. این غذا را به همراه پلت و مخلوط دانه ها در اختیار طوطی خود قرار دهید. باقی مانده غذا را بار دیگر در کیسه نایلونی و در فریزر قرار دهید.

نحوه ذخیره:

کارمن این غذا را در فریزر نگهداری می کند، او این کیسه ها را صبح ، از فریزر خارج میکند تا قبل از اینکه در اختیار کوپر قرار دهد یخ آن آب شود.

توجه : شما می توانید به دلخواه ، مواد اولیه این سالاد را تغییر دهید

ترجمه : سپیده

منبع :
    parsipet.ir

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    ممنون سپیده جان

خیلی خوب و کامل بود

فقط یه سوال!! تا حالا اصلا نشنیده بودم که میشه به طوطی ها دارچین داد! خیلی واسم جالب بود. میخواستم بدونم دادن دارچین به طوطی ها چه فایده ای داره؟ و از چه ادویه های دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون سپیده جان

خیلی خوب و کامل بود

فقط یه سوال!! تا حالا اصلا نشنیده بودم که میشه به طوطی ها دارچین داد! خیلی واسم جالب بود. میخواستم بدونم دادن دارچین به طوطی ها چه فایده ای داره؟ و از چه ادویه های دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟

ممنون
    سلام مهرانه جون . خواهش می کنم

راستش خودم تا حالا استفاده نکردم هیچ وقت هم دنبالش نبودم ببینم برای طوطی خوب هست یا نه

ولی الان دیدم . خوبه برای طوطی . میشه به طوطی داد تنها خاصیتی که من دیدم برای طوطی خوبه (تو مطالبی که راجع به دارچین خوندم ) این بود که به هضم غذاشون کمک می کنه .

چوبه دارچین رو هم به طوطی میدن به عنوان اسباب بازی باهاش بازی می کنه یا در حین بازی ممکنه بخوره

فقط نکته ای که تو چندتا از منابع دیدم این بود که از بین دو نوع دارچین معروف سیلان و دارچین کاسیا . از دارچین سیلان برای طوطی استفاده می کنن .چون دارچین کاسیا حاوی سطح بالایی از کومارین هست که نباید بدون تجویز دکتر مصرف بشه . کومارین اگه زیاد مصرف بشه باعث آسیب کبدی میشه . دارچین سیلان حاوی سطوح پایین تری از این ترکیب هست و مصرفش مشکلی ایجاد نمی کنه ولی به صورت مدیریت شده باید استفاده بشه .

پیشنهاد خوبی هم دادی . حتما راجع بهش تحقیق می کنم که ببینم کدوم ادیه برای طوطی ها خوبه . سرسری که نگاه کردم انیسون ستاره ای هم برای طوطی استفاده می کنن ولی جزئیاتش رو نخوندم. حالا موراد دیگه رو هم دربارش تحقیق می کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    دارچین برای جوجه سرنگی هم خوبه یا همین طور که گفتین براش بزارم تا گاز بگیره و باهاش بازی کنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    ممنون سپیده خانوم سالاد باحال و کاملیه ولی با این وضع .....
    ولی دستتون درد نکنه.
    جنهم ضرر یه بار درست میکنیم.
    عالی بود.
    ممنون و سپاس گزار

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    دارچین برای جوجه سرنگی هم خوبه یا همین طور که گفتین براش بزارم تا گاز بگیره و باهاش بازی کنه؟
    سلام . راجع به مضراتش برای جوجه سرنگی چیزی پیدا نکردم ولی اگه طوطی شما هنوز دونخور نشده بهتره غذاهای خودش رو بهش بدین و به غذاش چیزی اضافه نکنید . حتی اگه چوب دارچین رو هم بذارید علاوه بر بازی کردن ،میخوره . نظر من اینه حالا اگه دوستان دیگه تجربه ای دارن حتما نظر میدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

آشپزی برای طوطی و کاسکو

طرز تهیه سالاد مخصوص طوطی

کلی کارمن اهل نیویورک، از یکی از کارمندان باغ وحش Prospect Parkیک دستور غذایی مخصوص طوطی سانان گرفته که با کمی تغییر در مواد اولیه آن ، برای خوراندن میوه ها و سبزیجات بیشتر به طوطی خود از آن استفاده می کند.کارمن می گوید : وقتی متوجه شدم که چاپر، طوطی کواکر من غذاهایی که در اختیارش قرار می دهم را نمی خورد، سعی کردم به دنبال ایده های جدیدتری باشم که در عین حال که غذاهای مورد علاقه اش را در اختیارش می گذارم از تامین مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز او مطمئن شوم.

مواد لازم:

یک فنجان توت فرنگی خرد شده

یک فنجان زغال اخته خرد شده

یک فنجان تمشک خرد شده

یک فنجان پاپایا ( انبه هندی ) خرد شده

یک فنجان کدو سبز خرد شده

یک فنجان نخود پخته شده

یک فنجان سبزیجات مخلوط شده

یک فنجان برنج قهوه ای پخته شده

یک قاشق غذا خوری دارچین

طرز تهیه:

1. تمامى مواد را در یک ظرف بزرگ مخلوط می کنیم.

2. در کیسه های نایلونی مخصوص ساندویچ بسته بندی می کنیم(مقدار غذایی که در هر کیسه نایلونی قرار می دهیم بسته به نوع و اندازه طوطی وتعداد گروه متفاوت خواهد بود)

3. این غذا را به همراه پلت و مخلوط دانه ها در اختیار طوطی خود قرار دهید. باقی مانده غذا را بار دیگر در کیسه نایلونی و در فریزر قرار دهید.

نحوه ذخیره:

کارمن این غذا را در فریزر نگهداری می کند، او این کیسه ها را صبح ، از فریزر خارج میکند تا قبل از اینکه در اختیار کوپر قرار دهد یخ آن آب شود.

توجه : شما می توانید به دلخواه ، مواد اولیه این سالاد را تغییر دهید

ترجمه : سپیده

منبع :
    parsipet.ir

با سلام نمیدونم از وقتی عضو سایتتون همش بی اختیار مطالبش میخونم مخصوصا الان که تابستونه شما مطمینیداین سالاد برای کاسکو ضرر نداره مثلامن توی یکیاز قسمت های سایت دیدم که توی یک سالاد کرفس ریختم من یک جا خونده بودم که خیلیکرفس برای کاسکو ضرر داره و در سالادی هم که معرفی کرده بودید زغال اخته و تمشکوجود داشت در ضمن مطمینید ترکیب نخود و دارچین و زغال اخته و سبزیجات و انبه وتوتفرنگی و.....با هم بد نیست خیلی تعجب کردم کاسکوی من لب به هیچ کدوم اینها غیر ازدارچین نمیزنه ولی شاید این سالاد را دوست داشته باشه میشه یه راه برای خوردن میوهبرای کاسکو هایی که لب به میوه نمیزنند پیشنهاد بدید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام نمیدونم از وقتی عضو سایتتون همش بی اختیار مطالبش میخونم مخصوصا الان که تابستونه شما مطمینیداین سالاد برای کاسکو ضرر نداره مثلامن توی یکیاز قسمت های سایت دیدم که توی یک سالاد کرفس ریختم من یک جا خونده بودم که خیلیکرفس برای کاسکو ضرر داره و در سالادی هم که معرفی کرده بودید زغال اخته و تمشکوجود داشت در ضمن مطمینید ترکیب نخود و دارچین و زغال اخته و سبزیجات و انبه وتوتفرنگی و.....با هم بد نیست خیلی تعجب کردم کاسکوی من لب به هیچ کدوم اینها غیر ازدارچین نمیزنه ولی شاید این سالاد را دوست داشته باشه میشه یه راه برای خوردن میوهبرای کاسکو هایی که لب به میوه نمیزنند پیشنهاد بدید
    خیلی خوبه .. امیدوارم این مطالب در بالا بردن اطلاعات شما کمک کنه

کرفس برای طوطی بد نیست ، جز سبزیجات مجاز هست اما بهتره رشته های نخ مانندی که در کرفس هست خارج بشه .. چون این نخ ها ممکنه باعث انسداد روده بشه ..

این سالاد برای طوطی ضرر نداره . تمشک و زغال اخته جز میوه های مجاز برای طوطی ها ست . در مورد دارچین هم 3 4 پست بالاتر توضیح دادم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)