صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    20670
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیزم شما مگه دکتر یا متخصص هستید که میفرمایید تا جایی که اطلاع دارید....

اصلا کی گفته که هر چیزی که آنتی اکسیدان داره یا ضد سرطانه باید به صورت خوراکی و جدا گانه مصرف بشه؟

http://www.webmd.com/vitamins-supple...gredientid=940

دلیل اینکه من پاسختون رو دادم اینه که همین اواخر به دلیل تغییر شغل ( ۲ سال شیف شب و هر شب) متوجه شدم که نمیتونم بخوابم. رفتم دکتر و گفت دلیلش دقیقا همین هورمون ملاتونین هست که خواب رو تنظیم میکنه و من این تنظیم طبیعی خواب رو به هم زدم و چون ۲ سال کشیده حتما باید ملاتونین بخورم شب ها و بخوابم تا به مرور و طی ۲ هفته تنظیم بشه ...

و دقیقا همین اثرات جانبیش باعث شد که مجددا به دکتر مراجعه کنم. اینو نمیگم که بگم لزوما خطرناکه و یا برای هر کس عوارض داره (برای اغلب انسان ها داره و عوارضش اثبات شده هست)

عرضم اینه که اصلا دارو نیست که بخواید الکی استفاده کنید! هورمونه دوست گرامی و میتونه تمام تنظیممات هورمونی بدن ماهیتون رو به هم بریزه.

از این لیست :

Melatonin is POSSIBLY SAFE when used by mouth appropriately, long-term. Melatonin has been used safely for up to 2 years in some people. However, it can cause some side effects including headache, short-term feelings of depression,daytime sleepiness, dizziness, stomach cramps, and irritability.

حد اقل ۳ تا از عوارضش گریبان بنده رو که تازه با تجویز دکتر استفاده میکردم گرفت هر چند که مشکل خوابم بعد از ۲ هفته خوب شد. حالا من از شما سوال میکنم! آیا دلیلی برای خواب آلوده کردن دیسکس ها در روز!!! دارید؟ دقیقا استراتژیتون از اینکه میخواید شب و روز دیسکس رو به هم بریزید چیه؟ اگر نمیدونید دقیقا باعث همین کار میشید نا خواسته! تازه به جز تنظیم خواب که قطعا به هم میریزه (و در نتیجه رشد و تغذیه و خیلی چیزهای دیسکس هم به هم میریزه) اون عوارض رو هم بخونید. تحریک پذیری که خدا میدونه در دیسکس چه خواهد بود، مشکل معده که باز در در دیسکس ناشناخته هست، گیچی، خواب آلودگی، افسردگی، سر درد و ...

همانطور که میبینید بدون عوارض نیست و از همه بد تر دیسکس هم انسان نیست و ممکه عوارض دیگری هم داشته باشه. کار شما نیست و کار یک تیم تحقیقاتیست که طی یک دوره طولانی و روی ماهی های متخلف تست کنند و در نهایت نتیجش رو اعلام کنند تازه اگر لازم میبود که قطعا استفاده ازش لازم نیست. اینکه حتی دوزش هم برای ماهی معلوم نیست بحث دیگریست.

این مطلبی هم که زحمت کشیدید و گذاشتید ربطی به استفاده از ملاتونین برای ماهی و دیسکس نداشت!
    ممنونم از پاسخگویی تون آقای آژیده
    خیر پزشک نیستم، کارشناس ارشد مکانیک تو گرایش تبدیل انرژی هستم
    ولی خب مطالعه آزاد پزشکی هم دارم و البته دررابطه با ملاتونین چون چند دوره مختلف مصرف کردم و تنها عارضهٔ جانبی که داشتم وضوح بیش از حد رویاهام بوده که زیادم بد نبود و تجربه کللن جالبی بود، در مورد سوال و مطلبی هم که گذاشتم و سوالی که پرسیدم
    ایدهٔ اضافه کردن هیپوفیز به میکس دل بعد از خوندن این به ذهنم رسید، گفتم از نظر و تجربهتون تو این زمینه استفاده کنم

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    20670
    Thanks for your times

Sent from my iPhone using Parsipet

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)