صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 54
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    سلام اقا محمد
    واسه این دی اکسیدها از چه دفیوزری استفاده میکنی؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_faramarzi نمایش پست ها
    سلام اقا محمد
    واسه این دی اکسیدها از چه دفیوزری استفاده میکنی؟
    سلام دانیال عزیز
    دیفیوژر استفاده نمیکنم. یه سر ست سرم وصله به اون ترمینالی که عکسش رو گذاشتم و سر دیگش وصله به ورودی هوای فیلتر اینترنال. فیلتر های اینترنال یه شیلنگ دارن که هوادهی میکنه اونو در آوردم جاش ست سرم رو وصل کردم بهش تا co2 رو پودر کنه بفرسته تو تانک. و قشنگ هم جواب داده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    دوست عزیز واقعا آکواریوم پلنت زیبایی داری مخصوصا که اصلی ترین قسمت هاش دست ساز هست.
    یه درخواست داشتم شما که همه چی رو دست ساز زدی و تجربه داری اگه میشه واسه هر کدوم( بستر و CO2 و سختی گیر و...) یه آموزش بزاری و کامل توضیح بدی تا ما هم استفاده کنیم
    آخه من میخوام یکی درست کنم ولی اندازش رو خیلی بزرگ گرفتم واسه همین اگه بخوام بگیرم خرجم سر به فلک میکشهواسه همین خواستم همه چیش دست ساز باشه ، مطالب زیادی هم خوندم یا درست توضیح نداده بودن یا ناقص بوده واسه همین اگه لطف کنی آموزش کامل هم بزاری ما ممنونت میشیم

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام دوست عزیزم.بله اگر لطف کنید طرز استفاده ست سرمو بزارید واقعا ممنون میشم.عکس هم ترجیحا باشه که عالی میشه.منم دارم ورژن جدید سیستم دی اکسید رو که عکسشو گذاشتم درست میکنم و میخوام با سرکه و جوش شیرین راه بندازمش.اگر خوب بود حتما آموزششو برای همه خواهم گذاشت و میخوام ببینم میشه از ست سرم هم داخلش بکار ببرم.
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15187
    خیلی زیباست
    مرحبا به شما

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    آکواریومتون خیلی زیبا شده
    انشاالله براتون بمونه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوست عزیز واقعا آکواریوم پلنت زیبایی داری مخصوصا که اصلی ترین قسمت هاش دست ساز هست.
    یه درخواست داشتم شما که همه چی رو دست ساز زدی و تجربه داری اگه میشه واسه هر کدوم( بستر و CO2 و سختی گیر و...) یه آموزش بزاری و کامل توضیح بدی تا ما هم استفاده کنیم
    آخه من میخوام یکی درست کنم ولی اندازش رو خیلی بزرگ گرفتم واسه همین اگه بخوام بگیرم خرجم سر به فلک میکشهواسه همین خواستم همه چیش دست ساز باشه ، مطالب زیادی هم خوندم یا درست توضیح نداده بودن یا ناقص بوده واسه همین اگه لطف کنی آموزش کامل هم بزاری ما ممنونت میشیم
    سلام دوست عزیز لطف داری
    اتفاقاً یکی دیگه از دوستان پیام خصوصی دادن و درخواست آموزشش رو داشتند. درگیر کنکور بودم تا الآن طول کشید. حتماً تا چند لحظه دیگه آموزشش رو قرار میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم.بله اگر لطف کنید طرز استفاده ست سرمو بزارید واقعا ممنون میشم.عکس هم ترجیحا باشه که عالی میشه.منم دارم ورژن جدید سیستم دی اکسید رو که عکسشو گذاشتم درست میکنم و میخوام با سرکه و جوش شیرین راه بندازمش.اگر خوب بود حتما آموزششو برای همه خواهم گذاشت و میخوام ببینم میشه از ست سرم هم داخلش بکار ببرم.
    باشه یه عکس میگیرم و نشونتون میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط jackmorfy نمایش پست ها
    خیلی زیباست
    مرحبا به شما
    سلام
    ممنون دوست گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    آکواریومتون خیلی زیبا شده
    انشاالله براتون بمونه
    ممنون علیرضا جان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    چگونه با کمترین هزینه یک آکواریوم گیاهی داشته باشیم؟
    شاید شما هم از علاقه مندان آکواریوم های گیاهی بوده و قصد راه اندازی آن را داشته اید ولی به دلیل هزینه های بالای راه اندازی آن منصرف شده اید. در این مطلب به شما راهکارهایی برای راه اندازی یک آکواریوم گیاهی با هزینه ی پایین ارائه می شود.
    این مطلب آموزشی شامل بخش های زیر است:

1. بستر آکواریوم گیاهی
    2. راه اندازی سیستم سختی گیر آب
    3. راه اندازی سیستم CO2
    4. فیلتراسیون آکواریوم گیاهی

1. بستر آکواریوم گیاهی:

برای داشتن یک بستر دست ساز مناسب برای آکواریوم گیاهی خود شما حداقل به چند نوع خاک و کودی که در زیر لیست شده نیازمندید.
    1)خاک رس
    2)ماسه رودخانه ای
    3)ماسه با دانه بندی ریز رودخانه ای (ماستی)
    4)خاک برگ
    5)شن
    6)مکمل آهن
    7)کود هیومیک

روش آماده سازی خاک بستر:
    برای این بستر به 3 لایه خاک نیازمندیم که دو لایه ی پایینی ترکیبی از خاک ها و کود های فوق می باشد.

لایه ی اول:
    دانه بندی این لایه ریز تر از لای های فوقانی آن خواهد بود و میزان ماسه و ماسه ی با دانه بندی ریز آن بیش از لایه ی بعدی است به طوری که پس از ترکیب خاک ها بایستی دانه بندی این خاک تقریباً ریز باشد اما نه خیلی! سپس به این لایه کود هیومیک و مکمل آهن اضافه کرده و ترکیب می کنیم و اولین لایه ی خاک خود را در تانک قرار می دهیم.

لایه ی دوم:
    این لایه مانند لایه ی اول ترکیبی از خاک های فوق می باشد اما میزان شن آن بیشتر است به طوری که دانه بندی این خاک متوسط خواهد شد تا ریشه های گیاه در آن حرکت کند. در این لایه نیر کود هیومیک اضافه می کنیم ولی میزان مکمل آهن باید کمتر باشد.

لایه سوم یا لایه ی سطحی:
    این لایه شن خالص است و بر روی لایه های پایینی ریخته می شود.

نکات:

1. گفته می شود که بهترین خاک برگ برای بستر دست ساز خاک برگ درخت بلوط است.
    2. می توانید از کود هیومیک گرانولی استفاده کنید. کودی که من برای آکواریوم گیاهی خود استفاده کردم کود هیومیک Bio Black بود.
    3. ممکن است از ورمی کمپوست ، پیت موس و پرلیت هم در تهیه ی خاک بستر دست ساز استفاده گردد.
    4. پس از آب گیری آکواریوم باید چندین بار آب تانک را تعویض کنید تا آب آکواریوم شفاف شود.

راه اندازی سیستم سختی گیر آب:
    برای راه اندازی این سیستم نیز به مواد و لوازم زیر نیازمندیم.

1. بطری آب معدنی
    2. سطل زباله
    3. شیلنگ آکواریوم
    4. رزین کاتیونی
    5. رزین آنیونی
    6. جوراب زنانه

رزین ها را می توانید از فروشگاه های لوازم تصفیه ی آب خریداری کنید. در یک بطری رزین کاتیونی را داخل جوراب زنانه می ریزید و در بطری دیگر رزین آنیونی و سر جوراب ها را گره می زنیم. آب از مخزن آب معمولی وارد بطری اول می شود پس از تبادلات یونی با رزین اول از انتهای بطری به بطری دیگر وارد شده در آنجا نیز تبادلات یونی انجام می شود و از شیلنگ خروجی وارد سطل آب می شود. آبی که وارد سطل می شود فاقد سختی است.

برای احیای رزین کاتیونی نیز می توانید 24 ساعت آن را در آب نمک بدون ید قرار دهید.

راه اندازی سیستم CO2 :
    برای راه اندازی سیستم CO2 آکواریوم گیاهی خود به مواد زیر نیاز دارید:

1. شکر (300 گرم)
    2. بطری نوشابه دو لیتری
    3. ترمینال 3 کاناله ( آهنی )
    4. ست سرم
    5. مخمر
    6. آب بدون کلر
    7. شیلنگ آکواریوم

ابتدا درب بطری ها را سوراخ کرده و با شیلنگ آکواریوم به کانال های ترمینال متصل می کنید. یک سر ست سرم را به ترمینال و سر دیگر آن را به کانال ورودی هوای فیلتر اینترنال متصل می کنیم. در هر بطری 100 گرم شکر ریخته و سپس آب می ریزیم و مقداری از فضای بالای بطری را برای جمع شدن گاز و ایجاد فشار خالی می گذاریم. آنگاه در هر بطری یک تا دو قاشق چایخوری مخمر اضافه می کنیم. شیر کانال های ترمینال را می بندیم. پس از چند ساعت بر اثر فعالیت مخمر گاز ایجاد می شود و با باز کردن شیر های ترمینال و بعد شیر ست سرم گاز از طریق خروجی فیلتر اینترنال وارد آکواریوم می شود.

نکات:
    1.میزان فضای خالی بایستی مانند تصویر فوق باشد تا گاز بتواند در بطری ذخیره گردد.
    2.اگر از این سیستم استفاده نکنید و گاز چندین روز در آن جمع شود امکان ترکیدن بطری ها وجود دارد. پس مراقب باشید چون مخمر ها با فعالیت خود به طور مداوم گاز تولید می کنند و این گاز باید خارج گردد.
    3. شیر ست سرم را کامل باز نکنید تا همه ی گاز تولید شده در یک لحظه خارج شود!
    4. برای تهیه ی آب بدون کلر از قطره ی ضد کلر استفاده کنید و یا 24 ساعت آب را در جایی قرار دهید تا کلر آن خارج گردد.
    5.سیستم را بررسی کنید تا نشتی نداشته باشد و گاز تولیدی خود به خود خارج نشود.

فیلتراسیون آکواریوم گیاهی:
    در مورد فیلتراسیون آکواریوم گیاهی شاید دیده باشید همه جا تاکید میشه از فیلتر های قوی و سطلی و ... استفاده کنید. اما میخوام بگم که من برای آکواریوم گیاهی خودم یک سال و نیم هست که از یک فیلتر اینترنال دو اسفنجه ی کوچک مارک Asian Star استفاده می کنم.
    اندازی تانک بنده هم طول 80 ، عرض 35 و ارتفاع 45 هست. یکی دیگه از دوستان من هم تانکی با طول یک متر داره که از یک فیلتر اینترنال تک اسفنجه استفاده میکنه.
    Pars
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    دو تصویر از فتوسنتز در آکواریوم گیاهی من

اولی فتوسنتز خزه کریسمس

عکس بعد هم از فتوسنتز روتالا رتوندیفولیا

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    پست بعدی عکس هایی از حلزون هایی کیلر که به تازگی به تانکم اضافه شدند

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)