صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 54
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_faramarzi نمایش پست ها
    این co2که گفتین چند روز واستون جواب میده و شبا چجوری مهارش میکنین؟

سلام
    این سیستم CO2 یه روش خیلی خوب و بسیار کم هزینه هست. بیش از یک ماه و نیم کار میکنه. بستگی به دمای هوای محیط داره. تو تابستون ها که دمای هوا زیاد میشه فعالیت مخمر ها بیشتر میشن در نتیجه خیلی سریع تر کل شکر رو مصرف می کنند اما الآن تو فصل زمستون که دما خوب هست بیش از یک ماه و نیم کار میکنه. یه بسته شکر 700 گرمی میخرم (2000 تومان) و هر بار که بخوام تو بطری ها شکر بریزم فقط 300 گرم ازش نیاز دارم. یعنی یه بسته شکر 700 گرمی تقریباً برای 3 ماه! تو تابستون اگر هوا خیلی گرم باشه (30 درجه و بالاتر) 3 هفته تا یک ماه کار میکنه
    شبها شیر های ورودی بطری ها، به ترمینال رو میبندم و گاز تو فضای بالای بطری ذخیره میشه و صبح از ساعت 10 بازش میکنم. عکس های زیر رو ببینید. (عکس دوم مربوط به همین سیستم هست که یکی از دوستانم ازش استفاده میکنه)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    این هم تصویری از سیستم CO2 تانک خودم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    و این هم تصویر سختی گیر آب آکواریوم گیاهیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    ممنون از راهنمایی.من از ترس اینکه شبا میبندم شیراشو یهو نترکه تا حالا درست نکردم.ولی حتمآ تجربه میکنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_faramarzi نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی.من از ترس اینکه شبا میبندم شیراشو یهو نترکه تا حالا درست نکردم.ولی حتمآ تجربه میکنم
    خواهش میکنم. نگران نباشید دوست عزیز. اگر طبق همین روشی که گفتم انجام بدید چیزی نمیشه. من خودم شده چند روز شیرش بسته بوده اما نترکیده! بعدش میزان گاز موجود رو میتونید بفهمید چقدر هست . رو بخشی که فضای خالی هست با انگشت شصت و اشاره فشار بدید میزان گاز مشخص میشه اگر زیاد باشه سفت هست اگر گاز کمتر باشه فرو میره. واسه من همیشه فرو و همیشه هم گاز به اندازه ی کافی تا همون 1.5 ماه برای آکواریوم هست. من اصلاً نگران ترکیدن و اینا نیستم. مگر اینکه مدت زیادی خونه نباشیم نگران باشم. دو ماه پیش یک هفته تهران بودم واسه اینکه اتفاقی نیفته شیرش رو یک مقداری باز گذاشتم که وقتی فشار گاز زیاد بشه خودکار وارد تانک بشه یعنی راهش کامل بسته نباشه. واسه من تا حالا هیچ اتفاقی نیفتاده و اصلاً هم نگران این موضوع نیستم. اوایل مثل شما میترسیدم که بترکه ولی بعد فهمیدم به این سادگی ها نیست

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
    و این هم تصویر سختی گیر آب آکواریوم گیاهیم

خیلی ممنون پارس عزیز.واقعا روشهای خوبی رو بکار میگیرید.سختی گیر آب هم بسیار عالیه و البته دی اکسید هم بسیار خوب طراحی شده.من کلی شکر برای زنبورام گرفته بودم که الان دارمشون.میشه از اونها برای تولید دی اکسید پالداریومم استفاده کنم.یک روش ساده و بدون هیچ هزینه ای هم به شما یاد میدم که دیگه هیچ نیازی به سختی گیر ندارید و اینه که روزانه به میزان 5 درصد آب تانک رو بیرون بریزید و با آب شیرین و تازه بدون کلر جایگزین کنید.البته اگر حوصله دارید.با این روش میزان نمک و سختی آب بطور طبیعی در حد تعادل باقی میمونه و البته اسیدیته آب هم همینطور.امیدوارم موفق باشید.

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام محمد عزیز

واقعا تانک گیاهی زیبایی شده . با طرحی که رسم کردی و قراره اجرا بشه میتونم بگم که خیلی زیباتر و حرفه ای میشه . تازه اونم چی ؟ بدون سیستم های پیشرفته حرفه ای ها

امیدوارم روز بروز بهتر بشه و راهگشایی باشه برای دوستداران تانک گیاهی حرفه ای اما بدون تجهیزات

موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    خیلی ممنون پارس عزیز.واقعا روشهای خوبی رو بکار میگیرید.سختی گیر آب هم بسیار عالیه و البته دی اکسید هم بسیار خوب طراحی شده.من کلی شکر برای زنبورام گرفته بودم که الان دارمشون.میشه از اونها برای تولید دی اکسید پالداریومم استفاده کنم.یک روش ساده و بدون هیچ هزینه ای هم به شما یاد میدم که دیگه هیچ نیازی به سختی گیر ندارید و اینه که روزانه به میزان 5 درصد آب تانک رو بیرون بریزید و با آب شیرین و تازه بدون کلر جایگزین کنید.البته اگر حوصله دارید.با این روش میزان نمک و سختی آب بطور طبیعی در حد تعادل باقی میمونه و البته اسیدیته آب هم همینطور.امیدوارم موفق باشید.
    ممنون. این 5 درصدی که گفتید چطور متعادل باقی میمونه یعنی توسط گیاهان مصرف میشه؟ خوب آخه حوصله میخواد هر روز باید آب آکواریوم عوض کرد یه مورد دیگه که فکر میکنم تو سختی تاثیر داشته باشه حضور حلزون ها در آب هست. حلزون های کوچکی که مضر نیستند فکر کنم موقعی که تکثیر می کنند نوزادانشون برای ایجاد پوسته سختشون سختی آب رو میگیرن یا شاید هم مواد لازم رو از غذاهای خودشون تامین کنند که عمدتاً جلبک هست و دوباره یه زنجیره که جلبک ها سختی رو جذب کنند و ... . حدسم اینه. نیاز به بررسی و مطالعه داره. پیش از این یکی از دوستانم درباره ی یه گیاه خاصی می گفت که سختی آب رو جذب میکنه. فکر کنم اسمش سراتوفیلوم بود. این گیاه همچنین ماده ای از خودش ترشح میکنه که رو رشد جالبک ها تاثیر منفی میزاره. ولی باز باید سختی آب رو بگیریم. این میزان جذب خیلی کمه مگر اینکه همون 5 درصدی که گفتید رو انجام بدیم.
    زمان هایی که بارون بباره من کلاً از آب بارون برای آکواریوم استفاده میکنم. خوشبختانه در شهر باران زندگی کردن این خوبی رو هم داره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    10411
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام محمد عزیز

واقعا تانک گیاهی زیبایی شده . با طرحی که رسم کردی و قراره اجرا بشه میتونم بگم که خیلی زیباتر و حرفه ای میشه . تازه اونم چی ؟ بدون سیستم های پیشرفته حرفه ای ها

امیدوارم روز بروز بهتر بشه و راهگشایی باشه برای دوستداران تانک گیاهی حرفه ای اما بدون تجهیزات

موفق باشی

سلام آقا مهدی
    ممنونم. لطف دارید. البته با کمک ها و حمایت های همیشگی شما به اینجا رسیده

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
    ممنون. این 5 درصدی که گفتید چطور متعادل باقی میمونه یعنی توسط گیاهان مصرف میشه؟ خوب آخه حوصله میخواد هر روز باید آب آکواریوم عوض کرد یه مورد دیگه که فکر میکنم تو سختی تاثیر داشته باشه حضور حلزون ها در آب هست. حلزون های کوچکی که مضر نیستند فکر کنم موقعی که تکثیر می کنند نوزادانشون برای ایجاد پوسته سختشون سختی آب رو میگیرن یا شاید هم مواد لازم رو از غذاهای خودشون تامین کنند که عمدتاً جلبک هست و دوباره یه زنجیره که جلبک ها سختی رو جذب کنند و ... . حدسم اینه. نیاز به بررسی و مطالعه داره. پیش از این یکی از دوستانم درباره ی یه گیاه خاصی می گفت که سختی آب رو جذب میکنه. فکر کنم اسمش سراتوفیلوم بود. این گیاه همچنین ماده ای از خودش ترشح میکنه که رو رشد جالبک ها تاثیر منفی میزاره. ولی باز باید سختی آب رو بگیریم. این میزان جذب خیلی کمه مگر اینکه همون 5 درصدی که گفتید رو انجام بدیم.
    زمان هایی که بارون بباره من کلاً از آب بارون برای آکواریوم استفاده میکنم. خوشبختانه در شهر باران زندگی کردن این خوبی رو هم داره
    سلام دوست عزیزم.در جواب سوالتون باید بگم که نه پنج درصد مصرف نمیشه.بلکه شما از اون آب موجود هرچقدر که باشه پنج درصدشو حساب کنید.مثلا تانک شما 200 لیتر آب داره میشه روزی 10 لیتر تعویض آب.حالا اگر مثلا آب تبخیر داشت و شد 190 لیتر باید از 190 لیتر پنج درصد کم کنید.آره واقعا حوصله زیادی میخواد.اما مثلا ما مجبوریم از این روش در کشت های گلخانه ای به روش آکواپونیک(آبزی پروری همزمان با هیدروپونیک) استفاده کنیم.چون تانکهای بزرگ 3000 لیتری یا 5000 لیتری یا بزرگتر که حاوی نزدیک به هزار عدد ماهی یا بیشتر هستند رو نمیشه با سختی گیر کنترل کرد.بهترین روش برای کنترل شوری آب و سختی اون همینه که مقداری از آب روزانه رو عوض کرد.سیستمهای آکوا مداربسته هستند و به سرعت دستخوش تغییرات شیمیایی میشوند.البته میتونم بازهم روشهای دیگه ای به شما یاد بدم که اصلا برای کاشت گیاهان نیاز به بستر نداشته باشید و فقط ماسه بزارید و ببینید چطور با سرعت رشد میکنند.فقط دی اکسید میخواد و اکسیژن.اما بحث و گفتگوی اونها نیاز به یک سایت کاملا تخصصی داره که خارج از موضوع این سایت میشه.
    امیدوارم موفق باشید.آکواریوم گیاهی بسیار زیبایی دارید.واقعا این همه سلیقه و هنر جای تبریک و تحسین زیاد داره

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)