صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vm1363 نمایش پست ها
    دوست عزیز من قبلا هم تانک داشتم
    عزیزم این سایت و همه سایتهای دیگه
    دلیلی که یکی مثل خود من چیز یاد بگیرم و از تجربیات دوستان منجمله شما یاد بگیرم ربطی هم نداره که مدیر بخش دیسکس باشم و ....من حرف هیچکدام از دوستان را رد نمی کنم و برای تمامی اونها هم احترام قائل هستم اما اینو بارها حتی تو سایتهای دیگه هم گفتم و خوشحال میشدم دوستان بمن عکسهای تانکشون رو که توش دیسکس از سایز 2 به 6 و بالاتر رسیده و گیاهی هم بوده نشان بدهند-ماه به ماه اما شاید من سعادت نداشتم و یا دوستان کم لطف بودن اما چرا دیسکس با تانک گیاهی نه!!!!!!!!!
    این پست رو ملاحظه بفرمائید:
    http://www.parsipet.ir/thread15924.html
    خوشحال میشم در موردش باهم صحبت کنیم و شاید ایراداتی هست که بنده نمی دانم و از شما دوست جدید و خوبم یاد می گیرم:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11932
    منظورم تانک گیاهی دیسکس بود!
    ولی در این حد نبود!
    این نوع شویدی هم با دمای 30 درجه مشکلی نداره!
    می بینید به جرات میتونم بگم که رشدش اینقدر زیاده که تو دو هفته متونه یه تانک 200 لیتیری رو پرکنه البته تو آب با سختی 11.5 که گفتم!
    من قبلا تانکی داشتم همش از این گیاه بود و این گیاه حتی ریشه هم نداره اگه دقت کنید یه گیاه سطحیه!
    ولی من به خاطر اینکه اینیکی گیاههام هم برسن اونو به شن های کف گیر دادم تا تانک پر گیاه دیده بشه!!
    و گندمی هم وقط چند تا ساقه کوچک بود که در عرض دو ماه می بینید که رشد خوبی داشته!
    و استاد عزیز من هیچوقت راجع به تجارب شما جسارتی نمیکنم!
    من حتی قبل از اینکه عضو سایت بشم بصورت مهمان استفاده زیادی از تجربیات شما و آقای رضایی همشهری عزیزم و آقای اژیده کردم و همیشه هم قدردان شما خواهم بود!
    و اما جلبک میکروسکپی هم با ازن از بین میره و شرایط زندگی براش بسیار سخت میشه چون یه میکرو ارگانیسم هستش ازن جداره بیرونی اون رو اکسید کرده و از بین میبره و درنیتجه نمیتونه در آب ازن دار رشد و نمو کنه!

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vm1363 نمایش پست ها
    منظورم تانک گیاهی دیسکس بود!
    ولی در این حد نبود!
    این نوع شویدی هم با دمای 30 درجه مشکلی نداره!
    می بینید به جرات میتونم بگم که رشدش اینقدر زیاده که تو دو هفته متونه یه تانک 200 لیتیری رو پرکنه البته تو آب با سختی 11.5 که گفتم!
    من قبلا تانکی داشتم همش از این گیاه بود و این گیاه حتی ریشه هم نداره اگه دقت کنید یه گیاه سطحیه!
    ولی من به خاطر اینکه اینیکی گیاههام هم برسن اونو به شن های کف گیر دادم تا تانک پر گیاه دیده بشه!!
    و گندمی هم وقط چند تا ساقه کوچک بود که در عرض دو ماه می بینید که رشد خوبی داشته!
    و استاد عزیز من هیچوقت راجع به تجارب شما جسارتی نمیکنم!
    من حتی قبل از اینکه عضو سایت بشم بصورت مهمان استفاده زیادی از تجربیات شما و آقای رضایی همشهری عزیزم و آقای اژیده کردم و همیشه هم قدردان شما خواهم بود!
    و اما جلبک میکروسکپی هم با ازن از بین میره و شرایط زندگی براش بسیار سخت میشه چون یه میکرو ارگانیسم هستش ازن جداره بیرونی اون رو اکسید کرده و از بین میبره و درنیتجه نمیتونه در آب ازن دار رشد و نمو کنه!
    با سلام:
    دوست عزیزم بنده خودمو کوچکترین عضو این سایت میدانم و شما هم نه جسارتی فرمدید و نه موردی که بابت ناراحتی بنده بشه بلکه من و شما و ...دوستان سعی می کنیم بهم کمک کنیم تا راحتتر از این کینگ تانک آب شیرین مواظبت کنیم.
    در خصوص ازن و نقشش در آب و خاصیت اکسید کنندگی اون مطلب جالبی دارم که انشاا... در روزهای آتی در بخش دیسکس میذارم و ممنون میشم حضور مسمتر شما رو تو بخش دیسکس هم بیشتر ببینیم.
    اما یادتون باشه که اکسید کنندگی ازن روی فلزات سنگین و موجود در آب تاثیر خواهد گذاشت مثل باریم،آهن،مس و ....و سبب از بین رفتن آنها خواهد شد چون دستگاههای ازن o2 تولید می کنند ولی اکثر جلبکها با استفاده از فسفات و نیترات موجود در آب رشد می کنند که همونطور که شما فرمودید با سبک تر کردن آب و ....نیترات و فسفات در آب تصفیه صفر و یا شدیداً کاهش خواهد یافت.
    انشاا.. در خصوص ازن بیشتر خواهیم خواند و منتظر کمک شما در بخش دیسکس هم هستم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11932
    حتما !خوشحال میشم از شما و دوستان مطالب جدیدتری یاد بگریم!و اگه کمکی هم بتونم بکنم چشم در خدمت همه دوستان هستم!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . فکر می کنم آرش عزیز مقاله ی خوبی رو نوشته بودند در این خصوص ایشون مطمئنا اون رو براتون لینک می دن و کامل می تونید استفاده کنید . اگر به طور خلاصه بخوام بگم این هست که دیسکس در دمایی بهترین زندگی رو داره که معمولا برای گیاهان دمای مناسبی نیست . از طرفی دارو زدن ها سیفونها متعدد و ... معمولا با تانک گیاهی همخوانی نداره . من دیدم دوستانی که با تانک گیاهی نگه داری می کنند اتفاقا خیلی هم حرفه ای هستند ولی به کل با توجه به سلیقه ی نگهداری عموم - تخصص کم در مورد سازگاری این دو من توصیه نمی کنم . دیسکس به حد کافی زیبایی منحصر به فردی داره که نیازی به حضور هیچ گیاه و ماهی دیگه در کنارش نیست . در مورد آسیب رسوندن دیسکس به گیاه به هیچ عنوان ، دیسکس بسیار آرام و بی ظرر هست فقط نمی دونم چرا دیسکس های من به نئون های من رحم نمی کنند . !!!!
    سلام جناب رضايي بنده هم فكر مي كنم كه ديسكسها علاقه زيادي به خوردن نئون دارن.يه تانك گياهي داشتم كه توش چندتا ديسكس هم بود يادمه سه مرتبه ، هر مرتبه 30 دونه نئون ريختم تو تانك اما شب اول كه به صبح مي رسيد اثري از نئون توي تانك نبود اولش خيلي تعجب كردم اما بعد فهميدم كه كار كار ديسكسهاست.مجبور شدم نئون هاي با سايز بزرگ پيدا كنم كه طعمه ي ديسكس نشن و باور كنيد چند مرتبه كه بعضي از ديسكسهام بد غذا مي شدن مي رفتم نئون كوچولو مي خريدم و مي ريختم كنارشون ، توي چند مورد اين كار جواب داد و دوباره پر اشتها شدن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تترا کاردینال برای نگهداری در کنار دیسکس مناسب تره . سایزش بزرگ تره و مقاومتش هم در برابر افزایش دما بیشتره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    14875
    با سلام خدمت اساتید محترم
    من وقتی داشتم این تاپیک را می خواندم دیدم بعضی از دوستان فرمودند که امکان نگهداری دیسکس با گیاه وجود داره اما هزینه زیادی میبره ورسیدگی زیادی هم لازم داره...
    من تاپیک(دلایل عدم نگهداری دیسکس در تانک گیاهی) را خواندم و سئالاتی برایم پیس آمد.
    جسارتا خواستم بپرسم که :
    برای این کار چه تجهیزات اضافه تری باید تهیه کرد؟
    چه روش هایی وجود داره که با آن ها تا حد امکان از ریختن دارو در آکواریوم اصلی اجتناب کرد؟ و جلوی بعضی بیماری ها را گرفت.(بجز افزاش دما)
    با چه شرایطی می توان در آب 27/28 دیسکس نگهداری کرد؟ با توجه به این که در زیستگاه طبیعی دمای آب محل زندگی دیسکس 25 تا 27 است.
    آیا استفاده از ازن باعث ازبین رفتن کود مایعی که به آب اضافه می کنیم نمی شود؟
    با انجام چه اقداماتی و کنترل چه پارامتر هایی میتوان از تعداد سیفون ها کاست؟

با تشکر از تمام اساتید و دوستان محترم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=hosseinaskarirad;151289]با سلام خدمت اساتید محترم
    من وقتی داشتم این تاپیک را می خواندم دیدم بعضی از دوستان فرمودند که امکان نگهداری دیسکس با گیاه وجود داره اما هزینه زیادی میبره ورسیدگی زیادی هم لازم داره...
    من تاپیک(دلایل عدم نگهداری دیسکس در تانک گیاهی) را خواندم و سئالاتی برایم پیس آمد.
    جسارتا خواستم بپرسم که :
    برای این کار چه تجهیزات اضافه تری باید تهیه کرد؟
    با سلام:
    داشتن بستر مناسب،سیستم co2 و نور مناسب پلنت

چه روش هایی وجود داره که با آن ها تا حد امکان از ریختن دارو در آکواریوم اصلی اجتناب کرد؟ و جلوی بعضی بیماری ها را گرفت.(بجز افزاش دما)
    این سوالتون گنگ بود بیماری را می توان در تانک قرنطینه هم انجام داد که البته بستگی به نوع بیماری و واگیردار بودن آن و ... میشه
    با چه شرایطی می توان در آب 27/28 دیسکس نگهداری کرد؟ با توجه به این که در زیستگاه طبیعی دمای آب محل زندگی دیسکس 25 تا 27 است.
    خیلی از دوستان این مطلب رو در حد حرف گفتن اما اولاً بیاد داشته باشید اکثر ماها حداقل تو ایران،دیسکسهایی نگهداری می کنم که توسط انسان تکثیر و پرورش یافته اند و در ثانی تو طبیعت جمعیت ماهی در هنگام تولد بسیار زیاده اما بنا به دلایل زیادی از جمله تغییرات دما،خشک شدن و بیماری و ... تلفات هم بسیار بالاست که در تانک خانگی این مورد تغییرات بسیاری خواهد داشت.
    ضمن اینکه در دمای 25 تا 27 الی 28 متابولسییم و سوخت و ساز دیسکس کاهش یافته و دچار انواع بیماری ها مثل کالومناریس،سفیدک و ... شده و رشد مناسبی هم نخواهد داشت (بصورت اور سیاز)

آیا استفاده از ازن باعث ازبین رفتن کود مایعی که به آب اضافه می کنیم نمی شود؟
    صدرصد بسیار از مواد معدنی مثل آهن،منیزیم،بایرم و ... اکسید میشن ضمن اینکه بیاد داشته باشید بهترین حالت استفاده از ازن و میکروب زدایی آب استفاده از این دستگاه در آب دپو می باشد نه تانک اصلی اما بالطبع فقر مواد معدنی آب را نیز در پی خواهد داشت
    با انجام چه اقداماتی و کنترل چه پارامتر هایی میتوان از تعداد سیفون ها کاست؟
    بالطبع غذادهی مناسب،تراکم صحیح و ماهیان همزیست باهم در تعیین کیفیت آب نقش بسزایی دارند اما برای داشتن دیسکس هایی قوی،سایز درشت با رنگ زیبا برای حفظ کیفیت و مناسب بودن پارامترهای آب شما 100% نیاز به سیفونهای سنگین خواهید داشت البته بجز آلمان و کشورهای پیشرفته که سیفونهای کمتری دارند اما در اینخصوص هم علم بنده کم است.

با تشکر از تمام اساتید و دوستان محترم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17136

به نظره من بهتره بیشتر از البینو ها استفاده کنین تا پبگمان نزنن
    ویرایش توسط saleh_shenasi : 16th April 2015 در ساعت 11:15 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saleh_shenasi نمایش پست ها

به نظره من بهتره بیشتر از البینو ها استفاده کنین تا پبگمان نزنن
    سلام ، قطعا دیسکس های آلبینو و به طور کلی دیسکس هایی که موکوس زیادی ترشح نمیکنند علائم کمتری هم در زمان بروز مشکل از خودشون نشان میدهند ولی این صرفا پاک کردن صورت مسئله هست . اگر مشکلی در رابطه با آب آکواریوم یا شرایط تانک دیسکس وجود داشته باشه باعث ایجاد مشکل در دیسکس میشه ، چه دیسکس موکوس سنگینی در آب رها کنه و چه به دلایلی مثل نژاد این اتفاق نیفته...

و اینکه کلا نگهداری از دیسکس در تانک گیاهی غیر ممکن نیست ولی مستلزم توجهی بیشتر خواهد بود . در بعضی موارد و به خصوص در تانک های خیلی حرفه ای گیاهی این موضوع اونقدر سخت میشه که عملا میشه گفت در دراز مدت مشکلات زیادی برای دیسکس ایجاد میکنه .

اولین لازمه نگهداری از دیسکس در آکواریوم گیاهی ، عاری بودن بدن ماهی و محیط آکواریوم از هر گونه انگل های پوستی و روده ای است . فراهم کردن این شرایط در تانک و البته بدن ماهی ها خودش به اندازه کافی سخت هست...
    مورد بعدی دما هست! تانک حرفه ای گیاهی دمایی در حدود ۲۵ درجه لازم داره....پس نمیشه تانک گیاهی رو از حدی حرفه ای تر کرد... در غیر این صورت باید بین دیسکس یا گیاه یکی رو انتخاب کنید

و مواردی از این قبیل

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)