صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 102
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط vatanpari نمایش پست ها
    سلام ی ماه یه قمری اومده رو کمدمون تو حیاط لونه ساخته ی مدت کلا از کنارش رد میشدیم کاری ب کارمون نداش نمیترسید بعدک بچهاش از تخم اومدن بیرون ی چند روز بود الان 2 شب مامانشونو ندیدم میترسم بچهاش از گشنگی بمیرن بهشون غذا بدم ؟ همشم تند تند نفس میکشن خیلی کوچولوان 4روزشون فک میکنم
    سلام. 2 شبه مادرشون نیومده؟؟!! اگر واقعا اینطور باشه جوجه ها تا الان نباید زنده باشن. شاید متوجه حضورش نشدید.ببشتر دقت کنید. اگر نیست به شکل زیر جوجه ها رو تغذیه کنید. سنشون کمه و باید زودتر غذا دریافت کنن.

جای مناسب و خلوت با دمای ٣٠-٣٢ بزارید. در بسترشون حوله بزاريد . تا 15 روزگی، زرده تخم مرغ ابپز گرم رو با چند سی سی اب جوشیده ولرم شده یا 2 سی سی روغن زیتون رقیقش کنید ( نه اونقدر روان که باعث خفگی بشه نه خیلی خمیری که توی چینه دان بمونه ) و به هر کدوم هر 2 ساعت ٢-٣ سی سی با سرنگ استریل بدون سوزن ، اهسته و قطره قطره ازین غذا بدید. هر روز زرده تخم مرغ ابپز ( روزی 3_4 زرده يا بيشتر ) . کم کم میزان خوراکشونو متوجه میشید. شاید روزی 2 زرده هم براشون کافی باشه و با افزایش سن ، تعداد بیشتر.

میتونید نصف زرده رو برای یک وعده و نصف دیگه رو برای وعده بعد ( داخل فویل و در یخچال )بزارید و موقع تغذیه ، گرمش کنید. تخم مرغ چون چربی بالایی داره فقط 10_15 روز اول زندگی ( روزانه ) قابل استفاده است و بعد از اون هفته ای 2 مرتبه و در کنارش ، سرلاک استفاده میشه.

اگر براتون از همین ابتدا ، مشکل بود سرلاک قناری بخرید ، مناسبتره . از زمان تولد تا 2 ماهگی میتونید با سرلاک، تغذیشون کنید . با افزایش سن ، از تعداد وعده ها کاسته میشه و از 1/5 ماهگی همراه با سرلاک ، دانهای خرد شده هم به تغذیشون اضافه کنید که شکستنشو یاد بگیرن و بعد از یکهفته ، دان کامل و خرد نشده در اختیارشون بزارید و بعد از دانخور شدن ، مصرف سرلاک رو قطع کنید.

از ترکیب پودر سويا ( يك سوم قاشق چايخوري در كل وعده يك روز ، و هفته ای 2_3 بار ) ، اردنخودچی ، سیب درختی و ارزن اسیاب و نرم شده و جوانه های اسیاب شده ( 2 بار در هفته و از 14 روزگی به بعد ) هم با تخم مرغ میشه استفاده کرد.

باقیمانده زرده رقیق شده رو دور بریزید و غذاهای مانده بهشون ندید. پوشش گرمی اطرافشون باشه و اجازه بدید استراحت کنن. بهشون جز در زمان تغذیه دست نزنید.داخل و سر سرنگ و وسایل ، هر بار( قبل و بعد از تغذیه ) با اب جوش خوب شسته بشه و جای تمیز و خشك نگه دارید .بعد از غذا هم اطراف نوک و در صورت لزوم ، داخل دهان رو با دستمال مرطوب تمیز کنید. به اب تا 15 روزگی نیاز ندارن چون اب مورد نیاز رو از مقداری که برای رقیق کردن دان با سرلاک استفاده میکنید بدست میارن و اگر نیاز داشتن 1_2 قطره بعد از غذا بهشون بدید.

هفته اي دو بار هم ميتونيد در يكي از وعده ها ، يك قطره سركه سيب اضافه كنيد . يعني فقط دو مرتبه و هر بار يك قطره . براي تقويت سيستم ايمني و ضدعفوني دستگاه گوارش.

اگر بتونيد پودر سريا ( دقت كنيد سريا ) از پت شاپ بخريد و به غذاي تخم مرغيشون ، مطابق روش مصرفي كه روي كالا نوشته شده ، اضافه كنيد ، بسيار عاليه .

از ترکیب زرده تخم مرغ ، نان سوخاری ، آرد گندم ، آرد ذرت و آرد برنج هم میشه استفاده کرد.

سرلاک مخصوص قناری از پت شاپ تهیه کنید و به جای زرده یا در کنار اون با سرلاک ، تغذیشون کنید. دان پارس خیس ، خمیر و روان شده هم از 8_10 روزگی به بعد میتونید بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری چینی
    شماره عضویت
    25642
    سلام کسی میتونه در مورد تکثیر قمری چینی کمکم کنه ممنون میشم اگه کسی باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یاکریم
    شماره عضویت
    25987
    سلام
    طبق گفته فروشنده سفید ماده هست چون پاها نازکتر و رنگ صورتی داره و اون رنگ قهوه ای نر هست چون پاهای کلفتر و رنگ جگری
    ایا درسته؟
    اصلا تفاوت نر و ماده چی هست؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکادو
    شماره عضویت
    27607
    سلام دوستان ، ممنون از وقتی که میگذارید
    من تمام مطالب تاپیک را مطالعه کردم، خلاصه بگم یاکریم در خانه تخم گذاشته بود ، دو بچه به دنیا آمدن و الان چهار روزه هستند ، الان 6 ساعت هست مادرش برنگشته ، احتمال ترسیدن و برنگشتنش رو میدم، با این حال تا صبح صبر میکنم بعد برای غذا دادن به خانه میاورم
    مشکلم اینجاست که من 12 سال هست کاکادو دارم و شدیداً بهش علاقمندم و نگرانم اگر یاکریم ها را برای غذا دادن لمس کنم و حالا به هر نحوی مریض باشند بیماری ای به کاکادوم منتقل شود
    من شدیدا پرنده دوست هستم ولی بخاطر حسی که دارم نمیخوام این دو یاکریم خانگی تربیت شوند و هرگز پرواز نکنند و مورد دوم هم که گفتم انتقال مریضی به کاکادوم هست
    به نظر شما کجا این یاکریم ها را نگه میدارند ؟
    سوال دوم هم یکی از دوستان نوشته بود حتماً هر سه ساعت باید غذا بدهیم ، ولی من باز امید دارم تا صبح مادرشون برگرده، الان باز تا صبح صبر کنم یا الان که 1 شب هست هم باید غذا بدهم و مادر هرگز برنمیگردد ؟ ( 6 ساعت هست برنگشته )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکادو
    شماره عضویت
    27607

4

نقل قول نوشته اصلی توسط Continental نمایش پست ها
    سلام دوستان ، ممنون از وقتی که میگذارید
    من تمام مطالب تاپیک را مطالعه کردم، خلاصه بگم یاکریم در خانه تخم گذاشته بود ، دو بچه به دنیا آمدن و الان چهار روزه هستند ، الان 6 ساعت هست مادرش برنگشته ، احتمال ترسیدن و برنگشتنش رو میدم، با این حال تا صبح صبر میکنم بعد برای غذا دادن به خانه میاورم
    مشکلم اینجاست که من 12 سال هست کاکادو دارم و شدیداً بهش علاقمندم و نگرانم اگر یاکریم ها را برای غذا دادن لمس کنم و حالا به هر نحوی مریض باشند بیماری ای به کاکادوم منتقل شود
    من شدیدا پرنده دوست هستم ولی بخاطر حسی که دارم نمیخوام این دو یاکریم خانگی تربیت شوند و هرگز پرواز نکنند و مورد دوم هم که گفتم انتقال مریضی به کاکادوم هست
    به نظر شما کجا این یاکریم ها را نگه میدارند ؟
    سوال دوم هم یکی از دوستان نوشته بود حتماً هر سه ساعت باید غذا بدهیم ، ولی من باز امید دارم تا صبح مادرشون برگرده، الان باز تا صبح صبر کنم یا الان که 1 شب هست هم باید غذا بدهم و مادر هرگز برنمیگردد ؟ ( 6 ساعت هست برنگشته )
    فوری
    نگرانم تا صبح دوام نیاورن
    تا صبح حدود 15 ساعت میشود که غذا نخوردند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکادو
    شماره عضویت
    27607
    ساعت 6 صبح هوا که روشن شد مادر (یا پدرشون) برگشت ، و دیگه دائم کنار بچه هاش نیست ، فقط هر چند ساعت برای غذا دادن برمیگرده، هر چند بچه ها تنها 5 روزشان است. فکر کنم روال عادیست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یا کریم
    شماره عضویت
    27730

اگر مامان یا کریم توی چند روزگیش یهو رفت نگران نباشید فرداش برمیگرده و بهشون غذا میده

سلام دوستان
    چند وقت پیش اتفاقی مشابه برای ما هم افتاد خواستم اینجا بنویسم تا دوستان دیگه ای که میان و‌میبینن هم مثل ما به اشتباه نیفتن
    یک یا کریم اومد و توی حیات خلوتمون لونه کرد و بعد از این که دو تا جوجه هاش به دنیا اومدن تقریبا چند روز بعد دقیقا وقتی خیلی کوچیک بودن شاید ۴،۵ روزشون بود یهو یه عصر رفت و تا فردا صبحش نیومد نمیدونین چقد شبش نگران بودیم و دعا میکردیم بر گرده بچه هاش خیلی کوچیک بودن من با اینکه خیلی نزدیکشون نمیرفتم و همش از دور نگاشون میکردیم ولی فک کردم مامانشون به خاطر همین رفته کل خونمون از نگرانی اوضاع بدی داشت،میگفتیم الان این کوچولو
    ها یه چیزیشون میشه چیکار کنیم
    متاسفانه هم دوستانی توی اینترنت و همینجا نمیدونم چرا در حالی که نمیدونن اظهار نظر میکنن و روشهایی برای نگهداری تو این شرایط که مامانشون یه روزه رفته رو پیشنهاد داده بودن ،یا اینکه بله اون دیگه رفته چه کاری بود کردین،خدا رو شکر ما به بچه هاش دست نزدیم ولی سعی کردیم طبق یکی از روش های ارائه شده توسط دوستان😶 تو اینترنت بهشون غذا بدیم که دهنشونو باز نکردن ماهم خیلی اذیتشون نکردیم‌.

«صبحش همونجور که ناراحت بودیم حدود ۶ صبح بود چند دقیقه ای یه بار بهشون سر میزدیم یهو مامانشون اومد و خدا رو شکر من بودم دیدمش چون بهشون غذا داد و زود رفت و اگه نمیدیدمش فک میکردم اصن نیومده
    از اون روز دیگه شبا کلن نمیومد پیش بچه هاش از صبح میومد تا ظهر هی بهشون غذا میداد میرفت
    دیروزم این موسی‌کوتقی های خوشگلون که بزرگ شدن دیگه پر زدن و رفتن
    خواستم بگم دوستان وقتی خیلی کوچیکن و شاید ۴ ۵ روز یا کمتر سن دارنو یهو مامانشون میره نگران نشینو بهشون دست نزنید و کاری بهشون نداشته باشید»

فک میکنم این یه آبشن در خلقت این پرنده های خوشگله عزیزه مامانشون خیلی زود میاد انشالله و بهشون غذا میده و دوباره زود میره و میاد
    و کاش وقتی یه چیزیو نمیدونیمم الکی نگیم،یکی میخونه و طبق حرفتون عمل میکنه و ممکنه باعث خدای ناکرده کشته شدن این پرنده های خوشگله کوچولو بشین
    واقعا حرف چیزی نیست که بشه به این سادگی بی پایه زدش

انشالله پیامم بتونه براتون مفید باشه و جون یا کریم های دیگه ای رو نجات بده و شما رو هم از نگرانی در بیاره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فاخته
    شماره عضویت
    27855
    سلام،من یه یاکریم یاهمون فاخته توخونمون افتاده بود،وقتی رفتم سمتش خیلی باسختی راه میرفت و ارتفاع کمی پروازمیکرد،الان دو روزه که پیش منه روزاول یه ذره اب و نون خشک ریز شده خورده ولی روزدوم کمتر خورد،یکی ازپاهاش کبود شده و نمی تونه باهاش راه بره،بعضی وقتها هم میلرزه،بنظرتون خوب میشه؟واینکه ایا برای سلامتی هم خطرداره یانه،چون من خیلی نازش می کنم .خیلی براش ناراحتم.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق حیوانات نمایش پست ها
    سلام،من یه یاکریم یاهمون فاخته توخونمون افتاده بود،وقتی رفتم سمتش خیلی باسختی راه میرفت و ارتفاع کمی پروازمیکرد،الان دو روزه که پیش منه روزاول یه ذره اب و نون خشک ریز شده خورده ولی روزدوم کمتر خورد،یکی ازپاهاش کبود شده و نمی تونه باهاش راه بره،بعضی وقتها هم میلرزه،بنظرتون خوب میشه؟واینکه ایا برای سلامتی هم خطرداره یانه،چون من خیلی نازش می کنم .خیلی براش ناراحتم.
    سلام
    به پرنده ارزن اگر امکانش هست بدید و آب دائم در اختیارش باشه و بیماری واگیرداری خوشبختانه با انسان نداره یاکریم ولی خب شما هم با نوازش پرنده به اون استرس وارد میکنید بهتره که این کارو نکنید تا زودتر بهبود پیدا کنه .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گوسفند
    شماره عضویت
    29085

لونه سازی یا کریم

سلام چند روز پیش که توی بالکن رفتم دیدم یه مقدار چوب کوچک ریخته کف تراس با خودم گفتم اینا از کجا اومده؟بعد یکی دو بار رفتن توی تراس لانه ی یاکریم روی آبگرمکن نظرمو جلب کرد،اولش زیاد پیگیر نبودم اما از تو سایتها کلی مطالعه کردم ببینم خوش یمنن یا نه؟
    بعد یه روز که مادر نبود رفتمو چوبای کف تراس رو جمع کردم ،رفتم روی چهار پایه که لونه رو بردارم که دیگه نیاد،دیدم یه تخم کوچولو داره،دیروز صبح،دیگه دست نزدم به لونه و به فال نیک گرفتم،اما واقعا فقط یه تخم بود،دیشب آخر شب یواشکی نگاه کردم مادر روی تخمش خوابیده بود ،حالا الان رفتم ابگرمکن رو روشن کنم دیدم نیست،لونشو کلا خراب کرده،تخمهاش دو تا بوده،یه تخم افتاده زمین،یه تخم دیگم بالای ابگرمکن مونده آیا برمیگرده که روی تخمش بخوابه؟؟؟
    من دیگه هی میرم و میام که ببینم اومده یانه؟؟
    کلا آشنایی ندارم با پرنده ها.
    آیا تقصیر منه که اینجوری رفته؟؟؟
    گناه کردم؟؟؟
    تکلیف این تخم رها شده چیییه؟دیگه جوجه میشه؟؟؟
    تا کی اگه مادرش نیاد اشکال نداره؟

صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)