صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 102
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط lidajoony نمایش پست ها
    سلام...خسته نباشین...داروهارو دادم....البته ب جز مولتی ویتامین....مشکلی پیش اومد نشد دنبالش برم....اما قرصا رو خریدم دادم بهش.....یکم بهتر شده...مستقیم بیشتر راهشو میره...یک پله میتونه بپره...اما لرزش سرش هنوزم هست فقط کمتر شده..مدفوعش هم همونطوریه....گاهی میبینم سرشو میزنه زمین ک مثلا نوک بزنه...اما نمیتونه..نمیدونم زوده یا چون مریضه....الان چکار کنم....شاید ب مرور زمان خوب بشه...نمیدونم
    سلام. ممنون

داروی دیگه ای برای لرزش سر مینویسم ولی فکر نمیکنم بتونید پیدا کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و مینا
    شماره عضویت
    23398
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. ممنون

داروی دیگه ای برای لرزش سر مینویسم ولی فکر نمیکنم بتونید پیدا کنید.
    باشه خبلی ممنون ..از راهنماییاتون....

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    24080
    سلام دوستان یه قمری رو کولرمون تخم گذاشته امروز از تخم در اومدند من رفتم سمتشون که فیلم بگیرم مامانشون ترسید رفت هنوزم برنگشته الان عذاب وجدان دارم حالا باید چیکار کنم یعنی دیگه بر نمی گرده??

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیکاااا نمایش پست ها
    سلام دوستان یه قمری رو کولرمون تخم گذاشته امروز از تخم در اومدند من رفتم سمتشون که فیلم بگیرم مامانشون ترسید رفت هنوزم برنگشته الان عذاب وجدان دارم حالا باید چیکار کنم یعنی دیگه بر نمی گرده??
    سلام. هنوز برنگشته؟

دختر گلم چرا سراغ اشیانه ای رفتید که جوجه داره؟! مگه نمیدونید پرنده ها در این زمان از هر موقع دیگه ای حساستر میشن؟ قمری که در حالت معمول، ترسوتر از بقیه پرنده ها هم هست. زندگی اونا که بازیچه سهل انگاری ما نیست! شاید دیگه برنگرده و جوجه ها اگه تا 3 ساعت تغذیه نشن میمیرن و اونموقع یک شیطنت کوچک ، باعث یک اتفاق بزرگ شده.

امیدوارم الان توی لونش باشه ، اگر نبود جوجه ها رو بیارید داخل . جای مناسب و خلوت با دمای 30 بزارید. زرده تخم مرغ ابپز گرم رو با 4_5 سی سی اب جوشیده ولرم شده یا 2 سی سی روغن زیتون رقیقش کنید ( نه اونقدر روان که باعث خفگی بشه نه خیلی خمیری که توی چینه دان بمونه )
    و به هر کدوم هر 2 ساعت 1_2 سی سی با سرنگ استریل بدون سوزن ، اهسته و قطره قطره ازین غذا بدید. هر روز زرده تخم مرغ ابپز ( روزی 3_4 زرده ) . میتونید نصف زرده رو برای یک وعده و نصف دیگه رو برای وعده بعد ( داخل فویل و در یخچال )بزارید و موقع تغذیه ، گرمش کنید. اگر براتون مشکل بود سرلاک قناری بخرید. از ترکیب اردنخودچی ، سیب درختی و ارزن اسیاب و نرم شده هم با تخم مرغ میشه استفاده کرد.

باقیمانده زرده رقیق شده رو دور بریزید. پوشش گرمی اطرافشون باشه و اجازه بدید استراحت کنن. بهشون جز در زمان تغذیه دست نزنید.داخل و سر سرنگ و وسایل هر بار( قبل و بعد از تغذیه ) با اب جوش خوب شسته بشه و جای تمیز نگه دارید .

سرلاک مخصوص قناری از پت شاپ تهیه کنید و به جای زرده یا در کنار اون با سرلاک تغذیشون کنید. دان پارس خیس و خمیر و روان شده هم از 8_10 روزگی به بعد میتونید بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یاکریم
    شماره عضویت
    24166
    سلام .من از روز اول عید متوجه شدم یه یاکریم تو بالکنمون لونه کرده .فقط از پشت شیشه اونم یواشکی نگاش میکنم که پر نکشه و بره .چند تا سوال دارم .اول اینکه آیا تخم گذاشته ؟ چون اصلا از جاش تکون نمیخوره .
    دوم .اینکه جفتش کجاست؟ چون فقط یه یاکریم هست که احتمالا همون مادست و یاکریم نر اصلا نیست .
    سوم .میتونم براش غذا و آب بذارم ؟ نمیترسه ؟ بهم حمله نمیکنه؟ چون سرچ کروم دیدم ۱۸ الی ۲۰ روز روی تخماش میخوابه .تو این مدت اب و غذا نخوره چیزش نمیشه .ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shima.sm نمایش پست ها
    سلام .من از روز اول عید متوجه شدم یه یاکریم تو بالکنمون لونه کرده .فقط از پشت شیشه اونم یواشکی نگاش میکنم که پر نکشه و بره .چند تا سوال دارم .اول اینکه آیا تخم گذاشته ؟ چون اصلا از جاش تکون نمیخوره .
    دوم .اینکه جفتش کجاست؟ چون فقط یه یاکریم هست که احتمالا همون مادست و یاکریم نر اصلا نیست .
    سوم .میتونم براش غذا و آب بذارم ؟ نمیترسه ؟ بهم حمله نمیکنه؟ چون سرچ کروم دیدم ۱۸ الی ۲۰ روز روی تخماش میخوابه .تو این مدت اب و غذا نخوره چیزش نمیشه .ممنونم
    سلام. وقتی مدت زیادیه حرکت نکرده یعنی تخم در لانه داره. جفتش برای تغذیه اش میاد ولی اگر نگران هستید ، به شکلی که نترسه و حضور شما اذیتش نکنه با فاصله ، اب و غذا بزارید هر چند در این شرایط از لانه دور نمیشه. اگر هم جایگاه وسیعی برای ورود نر وجود نداشته باشه ، نمیتونه برای تغذیه ماده حاضر بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یاکریم
    شماره عضویت
    24166
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. وقتی مدت زیادیه حرکت نکرده یعنی تخم در لانه داره. جفتش برای تغذیه اش میاد ولی اگر نگران هستید ، به شکلی که نترسه و حضور شما اذیتش نکنه با فاصله ، اب و غذا بزارید هر چند در این شرایط از لانه دور نمیشه. اگر هم جایگاه وسیعی برای ورود نر وجود نداشته باشه ، نمیتونه برای تغذیه ماده حاضر بشه.
    خیلی ممنونم از پاسختون .براش اب و کمی برنج بردم تو بالکن ترسید و رفت .دیدم دوتا تخم گذاشته .حدود یه ربع بعد برگشت و نشست سرجاش .الان البته اصلا لب به اب و غذا نزده ولی دیگه منم تو بالکن نمیرم چون انگار خیلی ترسوه .فقط امیدوارم حالش خوب بمونه خیلی بهش عادت کردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری
    شماره عضویت
    24473
    سلام دوستان.یه قمری چند وقتی پشت پنجره ما لونه کرده بود و تخم گذاشت.ماپنجره رو اصلا باز نمیکردیم و فقط از بیرون همش نگاه میکردیم رو تخم ها نشسته امروز اما دیدم جوجه ها درومدن ولی مادرشون نبود توی لونه.تا اخر شب هم صبر کردم اما نیومد.حالا چیکار کنم به نظرتون؟بیارمشون داخل؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedh نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه قمری چند وقتی پشت پنجره ما لونه کرده بود و تخم گذاشت.ماپنجره رو اصلا باز نمیکردیم و فقط از بیرون همش نگاه میکردیم رو تخم ها نشسته امروز اما دیدم جوجه ها درومدن ولی مادرشون نبود توی لونه.تا اخر شب هم صبر کردم اما نیومد.حالا چیکار کنم به نظرتون؟بیارمشون داخل؟
    سلام. چه اتفاق وحشتناکی! چون جوجه ها یک روزه هستن و تحمل گرسنگی ندارن مجبورید بیارید داخل منزل . ولی فردا حتما برگشت مادر رو چک کنید . شاید اتفاقی براش افتاده

4 پست بالاتر رو بخونید در مورد روش تغذیه شدنشون توضیح داده شده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    یاکریم
    شماره عضویت
    24541
    سلام ی ماه یه قمری اومده رو کمدمون تو حیاط لونه ساخته ی مدت کلا از کنارش رد میشدیم کاری ب کارمون نداش نمیترسید بعدک بچهاش از تخم اومدن بیرون ی چند روز بود الان 2 شب مامانشونو ندیدم میترسم بچهاش از گشنگی بمیرن بهشون غذا بدم ؟ همشم تند تند نفس میکشن خیلی کوچولوان 4روزشون فک میکنم

صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)