صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پیشی
    شماره عضویت
    12197

13 شرایط نگه داری گربه

با سلام خدمت همه دوستان

من علاقه زیادی به گربه دارم فقط در اینکه شرایطم مناسب باشه برای خرید یک گربه مطمئن نیستم و اصلا دوست ندارم سبب آزار و اذیتش بشم یا باعث بشه از کار و زندگیم عقب بیفتم! نمیدونم با شرایطی که دارم ایا میتونم بزرگ کنم و صلاح است یا خیر؟ ممنون میشم با تجاربتون کمکم کنید.

من ساعت هایی که میتونم خونه باشم غروب ها حدود ساعت 4 – 5 بعد از ظهره اگه تو اتاقم براش خونه درست کنم و تجهیزات لازم بازی و ماسه و .... آماده کنم میتونه تو یه اتاق 12 متری تنها بمونه تا من بیام؟ چون شنیدم افسردگی میگیرن اگه بازی نکنند با کسی و تنها باشند، من با پدر بزرگ و مادر بزرگم زندگی میکنم، خوشبختانه مدر بزرگم هم عاشق گربه هست ولی خوب سنتی هستند و آموزش لازم دارند و یک چیز دیگه ایی هم که هست میترسم بره تو حیاتمون ویک وقت تنهامون بذاره؟ حالا به نظر شما با این اوضاع واسه کسی که عاشق گربه هست میتونه جلوی این دوست داشتنو بگیره ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام .
    چه خوبه که اول تحقیق می کنید و بعد اقدام به نگهداری گربه می کنید . از این بابت از شما ممنونم

اگر توی خونه به جز شما فرد دیگه ای نباشه بله از تنهایی افسردگی می گیره . اما اگر همون طور که گفتید مادر بزرگ و پدر بزرگ عزیزتون در کنار شما هستند ، وقتی اونا حضور داشته باشن براش هیچ مشکلی پیش نمیاد .

اما اگر فردی منزل نیست می تونید از 2 گربه نگهداری کنید . این طوری برای هم دیگه ، هم خونه و هم بازی می شن

گربه بیشتر ساعت های روز رو می خوابه . از 24 ساعت 16 ساعت رو می خوابه . در نتیجه موندن تو یه اتاق براش سخت نیست . اما باز هم نمی تونید کنترلش کنید . متوجه بشه که بیرون فضایی هست دلش می خواد که بره بیرون
    در مورد حیاط رفتنش هم باید بگم که اگر عقیم نشده باشه 100 % می ره و این که برگرده یا نه رو هیچ کی نمی تونه تضمین کنه . با عقیم کردنش میزان علاقه اش به بیرون از خونه بودن کم می شه . می تونید قلاده های مخصوص کمری گربه رو تهیه کنید . با خودتون با هم ببرید تو حیاط قدم بزنه و بازی کنه و با خودتون بیاریدش داخل خونه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    منظورتون اینه که شما فقط حدودا 1 ساعت در روز میتونی براش وقت بذارید؟ چون نوشته بودین بعد از ظهرا حدود ساعت 4و5
    اگه منظورتون این بوده که واقعا زمانه کمیه درسته گربه ها زمان زیادی در روز خوابن اما اگه تنهاشون بذارین تو یه اتاق صداهای بیرون اتاق رو میشنون غصه میخورن که حبس شده اند و باهاتون قهر میکنن
    قلاده های کمری هم زیاد کاربردی نداره واسه گربه ها چون فکر میکنن با قلاده قصد بازی باهاشون دارین غلط میزنن رو زمین سعی میکنن بکنن از خودشون راه نمیرن
    اما اگر مادر بزرگ و پدر بزرگتون مشکلی ندارن با اینکه وقتی شما خونه نیستین گربه تو خونه بچرخه هیچ اشکالی نداره میتونین یه گربه بیارین تو خونه
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinai نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان

من علاقه زیادی به گربه دارم فقط در اینکه شرایطم مناسب باشه برای خرید یک گربه مطمئن نیستم و اصلا دوست ندارم سبب آزار و اذیتش بشم یا باعث بشه از کار و زندگیم عقب بیفتم! نمیدونم با شرایطی که دارم ایا میتونم بزرگ کنم و صلاح است یا خیر؟ ممنون میشم با تجاربتون کمکم کنید.

من ساعت هایی که میتونم خونه باشم غروب ها حدود ساعت 4 – 5 بعد از ظهره اگه تو اتاقم براش خونه درست کنم و تجهیزات لازم بازی و ماسه و .... آماده کنم میتونه تو یه اتاق 12 متری تنها بمونه تا من بیام؟ چون شنیدم افسردگی میگیرن اگه بازی نکنند با کسی و تنها باشند، من با پدر بزرگ و مادر بزرگم زندگی میکنم، خوشبختانه مدر بزرگم هم عاشق گربه هست ولی خوب سنتی هستند و آموزش لازم دارند و یک چیز دیگه ایی هم که هست میترسم بره تو حیاتمون ویک وقت تنهامون بذاره؟ حالا به نظر شما با این اوضاع واسه کسی که عاشق گربه هست میتونه جلوی این دوست داشتنو بگیره ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zzahra نمایش پست ها
    منظورتون اینه که شما فقط حدودا 1 ساعت در روز میتونی براش وقت بذارید؟ چون نوشته بودین بعد از ظهرا حدود ساعت 4و5
    اگه منظورتون این بوده که واقعا زمانه کمیه درسته گربه ها زمان زیادی در روز خوابن اما اگه تنهاشون بذارین تو یه اتاق صداهای بیرون اتاق رو میشنون غصه میخورن که حبس شده اند و باهاتون قهر میکنن
    قلاده های کمری هم زیاد کاربردی نداره واسه گربه ها چون فکر میکنن با قلاده قصد بازی باهاشون دارین غلط میزنن رو زمین سعی میکنن بکنن از خودشون راه نمیرن
    اما اگر مادر بزرگ و پدر بزرگتون مشکلی ندارن با اینکه وقتی شما خونه نیستین گربه تو خونه بچرخه هیچ اشکالی نداره میتونین یه گربه بیارین تو خونه
    موفق باشید

زهرا جان
    باید بگم که فکر نمی کنم کسی تایم کاریش طوری باشه که 1 ساعت خونه باشه . اونم تو شهری مثل تهران.ایشون نوشتن که ( تنها بمونه تا من بیام خونه ) پس یعنی تایمشون فقط 1 ساعت نیست. هر چند یک ساعت بازی کردن با یک گربه هم براش کافیه . چون گربه بالغ حیوانی کاملا مستقل به حساب میاد و مثل سگ ها نیست که تایم بیشتری رو نیاز داشته باشه . ( مشخص هم نکردن که بچه گربه می خوان یا یک گربه بالغ ) با حدس و گمان نمی شه جواب داد

در مورد جوابتون تو قسمتی که گفتید نمی تونه تنها بمونه گربه غصه می خوره و قهر می کنه . ( حالا من بهش نمی گم قهر کردن ) من هم جواب دادم که ( نمی شه کنترلش کرد )

نمی دونم تا به حال شما از قلاده ی کمری مخصوص گربه استفاده کردید یا تجربه آموزش و عادت دادن گربه به قلاده ی کمری مخصوص گربه رو هم نداشتید یا نه،
    اون عکس العملی هم که گفتید ( گربه روی زمین می خوابه و قصد بازی با قلاده و بندش رو داره ) در واقع اصلا بازی نیست. چون بدنش به قلاده عادت نداره و باهاش آشنا نیست تمایلی نداره که اون رو روی بدنش نگه داره و می خواد که خودش رو از یک شی اضافی خلاص کنه .
    عادت دادن به قلاده کمری راه و روش خاص خودش رو داره . اون هم در مورد یک گربه .

ویرایش توسط Hamedbm : 23rd April 2013 در ساعت 08:58 AM دلیل: حذف عکس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

زهرا جان
    باید بگم که فکر نمی کنم کسی تایم کاریش طوری باشه که 1 ساعت خونه باشه . اونم تو شهری مثل تهران.ایشون نوشتن که ( تنها بمونه تا من بیام خونه ) پس یعنی تایمشون فقط 1 ساعت نیست. هر چند یک ساعت بازی کردن با یک گربه هم براش کافیه . چون گربه بالغ حیوانی کاملا مستقل به حساب میاد و مثل سگ ها نیست که تایم بیشتری رو نیاز داشته باشه . ( مشخص هم نکردن که بچه گربه می خوان یا یک گربه بالغ ) با حدس و گمان نمی شه جواب داد

در مورد جوابتون تو قسمتی که گفتید نمی تونه تنها بمونه گربه غصه می خوره و قهر می کنه . ( حالا من بهش نمی گم قهر کردن ) من هم جواب دادم که ( نمی شه کنترلش کرد )

نمی دونم تا به حال شما از قلاده ی کمری مخصوص گربه استفاده کردید یا تجربه آموزش و عادت دادن گربه به قلاده ی کمری مخصوص گربه رو هم نداشتید یا نه،
    اون عکس العملی هم که گفتید ( گربه روی زمین می خوابه و قصد بازی با قلاده و بندش رو داره ) در واقع اصلا بازی نیست. چون بدنش به قلاده عادت نداره و باهاش آشنا نیست تمایلی نداره که اون رو روی بدنش نگه داره و می خواد که خودش رو از یک شی اضافی خلاص کنه .
    عادت دادن به قلاده کمری راه و روش خاص خودش رو داره . اون هم در مورد یک گربه .

میشه یه نمونه گربه به من نشون بدی که با قلاده داره راه میره حتی اگه لازم باشه حاضرم حضوری برم ببینمش چون این یه چیزه غیر ممکنه
    اگه دقت کنی نوشتم که اگه منظور ایشون اینه که 1 ساعت در روز خونه هستند چون حیوون قراره بشه دوسته ما تو خونه نه اینکه به اسارت بگیریمش حبسش کنیم این طرزه تفکر منه واسه شما نمیدونم چیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پیشی
    شماره عضویت
    12197
    ممنون از شما دوستای خوبم واسه راهنماییتون، دیشب یه آقا پسر پرشین کلاسیک سفید به اسم برفی مال من شدش و زندگی مشترکمون شروع شد؛ خونه قبلی که بود زیاد بهش توجه نداشتن نه ماسه مخصوص داشت نه خوراکی خوب می خورد که به گفته 2 تا دامپزشک که ویزیتش کردن گفتن نسبت به سنش کوچولوتره، دست و پاهای سفیدشم کثیف کرده و گوشه یه چشمشم خیلی کثیف شده، کم کمک دارم تو این انجمن و تو انجمن میهن پت از تجارب و راهنمایی شما عزیزان کمک میگیرم و یاد بگیرم حموم کردن و تمیز نگه داشتن و تغذیه مناسبش در کنار بازی کردن و وقت گذاشتن باهاش، مهم ترین چیز الان ساعت خوابشو درست کنم خیلی خوبه امروز ساعت 6 صبح بیدارم کرد دیشبم هی جیش میکرد و از رو تختم میرفت کناره پنجره که من از خواب پریدم

بازم تشکر میکنم ازتون دوستای عزیزم با آرزوی سلامتی همه گربه ها منکه به آرزوی چندین سالم رسیدم انشالله همه برسند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    مبارک باشه گربتون
    واسه خوابش که بهتون گفتم چی کار کنید دور چشمشم روزی یکی دوبار با پنبه تر تمیز کنید که گوشه ی چشمش قی جمع نشه
    یه کم بهش برسید تغذیش خوب باشه روزی یک یا دو قطره ویتامین ب کمپلکس بهش بدین روزی یک قطره هم مولتی ویتامین این دو تارو از داروخانه های خودمون میتونین بخرید قطره مولتی ویتامین واسه بچه هاس قطره چکون هم داره
    اگه بتونید ویتامین مخصوص خودشون رو هم بگرین از پت شاپ ها هفته ای دو بار به اندازه یک بند انگشت بهش بدین
    چونکه پرشینه احتمال اینکه گوله مو تو معدش تشکیل بشه هست به همین خاطر مالت بگیرین واسش از پت شاپ اینم دو بار هفته به اندازه یک بند انگشت بهش بدین
    اگه قراره بهش غذا خشک بدین زیاد عادتش ندین به غذا خشک روزی یک وعده بخوره کافیه غذای خونگی بهتره
    تنوع غذایی رو براش رعایت کنید که خوب غذا بخوره این مواد غذایی رو که مینویسم هفته ای یک بار با مرغ یا گوشت قاطی کنین
    سیب زمینی- هویج - دال عدس - برنج - جعفری - نعنا
    به اندازه ی 3و4 قاشق هم ماست کم چرب یا پرو بیوتیک حتما بهش در روز بدین
    واسه بازی تو حیاط نبرینش باهاش بازی کنین چونکه خودتون راهه خروج رو بهش یاد میدین گربه نیاز به فضای بیرون واسه بازی نداره تو خونه واسش کافیه بازی کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پیشی
    شماره عضویت
    12197
    مبارک باشه گربتون
    واسه خوابش که بهتون گفتم چی کار کنید دور چشمشم روزی یکی دوبار با پنبه تر تمیز کنید که گوشه ی چشمش قی جمع نشه
    یه کم بهش برسید تغذیش خوب باشه روزی یک یا دو قطره ویتامین ب کمپلکس بهش بدین روزی یک قطره هم مولتی ویتامین این دو تارو از داروخانه های خودمون میتونین بخرید قطره مولتی ویتامین واسه بچه هاس قطره چکون هم داره
    اگه بتونید ویتامین مخصوص خودشون رو هم بگرین از پت شاپ ها هفته ای دو بار به اندازه یک بند انگشت بهش بدین
    چونکه پرشینه احتمال اینکه گوله مو تو معدش تشکیل بشه هست به همین خاطر مالت بگیرین واسش از پت شاپ اینم دو بار هفته به اندازه یک بند انگشت بهش بدین
    اگه قراره بهش غذا خشک بدین زیاد عادتش ندین به غذا خشک روزی یک وعده بخوره کافیه غذای خونگی بهتره
    تنوع غذایی رو براش رعایت کنید که خوب غذا بخوره این مواد غذایی رو که مینویسم هفته ای یک بار با مرغ یا گوشت قاطی کنین
    سیب زمینی- هویج - دال عدس - برنج - جعفری - نعنا
    به اندازه ی 3و4 قاشق هم ماست کم چرب یا پرو بیوتیک حتما بهش در روز بدین
    واسه بازی تو حیاط نبرینش باهاش بازی کنین چونکه خودتون راهه خروج رو بهش یاد میدین گربه نیاز به فضای بیرون واسه بازی نداره تو خونه واسش کافیه بازی کنه
    وای دستتون درد نکنه واسه کلی ذوق کردم ، برفی هم کلی تشکر میکنه دی: حتما براش تهیه میکنم.

گوشه چشمش انگاری مثه زخم خشک شده، پسرم و بعد شام ناز کردم بعد آروم رفتم سراغ چشمش دیدم مثه زخم رو تن خود آدما که خشک میشه و میوفته انگاری اونجوری، دیروزم 2 تا دکتر دیدتش ولی انگار من زیاد حساسم حالا هر روز پاک میکنم و صبر میکنم ببینم چی میشه، الانم کلی باهام صمیمی شده ولم نمیکنه الانم لم داده رو میزم کناره ماوس و کیبورد، حسود تا حالا عاشق پنجره بود دی:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinai نمایش پست ها

وای دستتون درد نکنه واسه کلی ذوق کردم ، برفی هم کلی تشکر میکنه دی: حتما براش تهیه میکنم.

گوشه چشمش انگاری مثه زخم خشک شده، پسرم و بعد شام ناز کردم بعد آروم رفتم سراغ چشمش دیدم مثه زخم رو تن خود آدما که خشک میشه و میوفته انگاری اونجوری، دیروزم 2 تا دکتر دیدتش ولی انگار من زیاد حساسم حالا هر روز پاک میکنم و صبر میکنم ببینم چی میشه، الانم کلی باهام صمیمی شده ولم نمیکنه الانم لم داده رو میزم کناره ماوس و کیبورد، حسود تا حالا عاشق پنجره بود دی:
    خواهش میکنم حتما واسش یه تاپیک بزنید ببینیمش
    صورتشو با آب ولرم بشورید بعد خیلی آروم اون قی که خشک شدرو از پوستش جدا کنید طوری که اذیت نشه
    همون روزی یکی دوبار با پنبه تر پاک کنید و هفته ای یک بار هم صورتشو بشورید البته نه طوری که صورتشو بگیرید زیر شیر آب با دست خیس بکشید رو صورتش که تمیز بشه دیگه دور چشمش قی جمع نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پیشی
    شماره عضویت
    12197
    خواهش میکنم حتما واسش یه تاپیک بزنید ببینیمش
    صورتشو با آب ولرم بشورید بعد خیلی آروم اون قی که خشک شدرو از پوستش جدا کنید طوری که اذیت نشه
    همون روزی یکی دوبار با پنبه تر پاک کنید و هفته ای یک بار هم صورتشو بشورید البته نه طوری که صورتشو بگیرید زیر شیر آب با دست خیس بکشید رو صورتش که تمیز بشه دیگه دور چشمش قی جمع نمیشه

حتما؛ کلی عکس های قشنگ میگیرم از پسرم و آپلود میکنم تو انجمن، چشماشم همون که گفتین با پنبه و آب ولرم کتری پاک کردم 3 نوبت در روز خیسش کردم تا بالاخره پاک شدش، ولب باز امروز دیدم که باز کنار چشمش سیاه میشه از قی بازم تکرار کردمف خداروشکر بچه ام لوس نیست زیاد و مقاومت نمیکنه

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)