صفحه 13 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 298
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    آقا مجید ببخشید منم میخوام از این نورایی که شما برای رف گذاشتین تهیه کنم میخواستم بدونم آخرش اس ام دی هست یا ال ادی دی؟؟؟؟؟شما گفتین 12 تا سفید 1 وات هستش.
    من مخواستم برم لاله زار تهرانم میخواستم بدونم چی بگم که فروشنده منظورمو متوجه بشه.من رفته بودم از اینایی که شما دارین گرد بود با 15 تا ای دی 1 وات سفید میگفت 52 هزار تومن شما هم همین قیمت خریدین؟؟؟؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    از منم همینطور هست ، گرد و فقط 12 تا ال ای دی داره یه عکس از جعبش میذارم شاید کمک کنه
    [IMG][/IMG]

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان یه سوال دارم
    میخواستم ببینم کسی از پودر کالک برایت ول استفاده کرده (( من اوایل راه اندازی و یک بار استفاده از این محصول شرایط شیمیایی آب بهم خورد و شقایق سنگ و سینالاریا از بین رفت
    سوالم اینه که اگه هر روز یا دو روز یکبار از این محصول استفاده بشه (بجای آب تبخیری) مشکلی نداره ، البته طبق دستور العمل
    من کلسیم تانکم همیشه بین 360 تا 380 هست(چند وقتی هست رشد کرولاین تو تانک من در حد انفجار رسیده) و تست کلسیم هم تازه تموم شده ، میخوام هم کلسیم تانک را تامین کنم و هم ph را به 8.3 برسونم
    این دفعه که رسیدم خونه ph از 8.1 به 7.9 رسیده بود
    یه نکته دیگه ، سختی آب تا حالا از 9 یا 10 بالا نیومده و خیلی زود افت میکنه و اگثر مواقع بر میگرده روی 8 (( از 8 براحتی میاد روی 9 ولی برای بالاتر بردن خیلی باید آلکالین استفاده کرد و خیلی زود هم به سمت عدد 8 بر میگرده ))
    اینا را گفتم که یه اطلاعاتی از شرایط آب داشته باشید ، راستی منیزیم هم 1280 هست با تست دلتا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    آقا مجید شما تا حالا تست نیترات و فسفات دلتارو با تستهای مشهوری چون api یا سالیفرت یا حتی ردسی مقایسه کردین؟؟؟من تست داتا دارم میخواستم بدونم چقدر با بقیه تفاوتشه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    آقا مجید شما تا حالا تست نیترات و فسفات دلتارو با تستهای مشهوری چون api یا سالیفرت یا حتی ردسی مقایسه کردین؟؟؟من تست داتا دارم میخواستم بدونم چقدر با بقیه تفاوتشه؟؟؟
    من فقط تست منیزیم از دلتا خریدم و اون موقع تست دیگه ای حتی جی بی ال هم تو بازار نبود که بخوام باهاش مقایسه کنم
    نمی دونم باقی تستاش در چه حدی هست
    ولی منیزیم را
    من یه مقدار آب نمک تازه درست کردم و منیزیمش را با این تست ردم و 1280 تشون داد همون موقع آّب تانکم را تست زدم کمتر نشون داد ، یجورایی بهش اعتماد کردم
    شما هم آب نمک تازه درست کن و تست ها را باهاش بسنج ببین چقدر خطا داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم
    میخواستم ببینم کسی از پودر کالک برایت ول استفاده کرده (( من اوایل راه اندازی و یک بار استفاده از این محصول شرایط شیمیایی آب بهم خورد و شقایق سنگ و سینالاریا از بین رفت
    سوالم اینه که اگه هر روز یا دو روز یکبار از این محصول استفاده بشه (بجای آب تبخیری) مشکلی نداره ، البته طبق دستور العمل
    من کلسیم تانکم همیشه بین 360 تا 380 هست(چند وقتی هست رشد کرولاین تو تانک من در حد انفجار رسیده) و تست کلسیم هم تازه تموم شده ، میخوام هم کلسیم تانک را تامین کنم و هم ph را به 8.3 برسونم
    این دفعه که رسیدم خونه ph از 8.1 به 7.9 رسیده بود
    یه نکته دیگه ، سختی آب تا حالا از 9 یا 10 بالا نیومده و خیلی زود افت میکنه و اگثر مواقع بر میگرده روی 8 (( از 8 براحتی میاد روی 9 ولی برای بالاتر بردن خیلی باید آلکالین استفاده کرد و خیلی زود هم به سمت عدد 8 بر میگرده ))
    اینا را گفتم که یه اطلاعاتی از شرایط آب داشته باشید ، راستی منیزیم هم 1280 هست با تست دلتا
    سلام مجید جان
    شما سعی کن با مکمل کلسیم کلسیم رو بالای 420 حفظ کنی و سختی رو با آلکالاین به 10 تا 11 برسونی .
    یه نگاه به تستر ph بنداز و مقایسه کن که ایراد نداشته باشه . چون زمانی که رشد کرالاین بالاست احتمالش خیلی کمه ph زیر 8 باشه .
    منیزیمت هم خوبه اما میتونی به 1350 هم برسونیش اما اصلا مهم و حیاتی نیست .

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    سلام مجید جان
    شما سعی کن با مکمل کلسیم کلسیم رو بالای 420 حفظ کنی و سختی رو با آلکالاین به 10 تا 11 برسونی .
    یه نگاه به تستر ph بنداز و مقایسه کن که ایراد نداشته باشه . چون زمانی که رشد کرالاین بالاست احتمالش خیلی کمه ph زیر 8 باشه .
    منیزیمت هم خوبه اما میتونی به 1350 هم برسونیش اما اصلا مهم و حیاتی نیست .
    سلام سعید جان
    آقا ارادت داریم
    خدمت شما عرض کنم من تا آلان همین کار را میکردم ولی کلسیم تا بحال از 400 بالاتر نیومده و هرچقدر هم اضافه کنم رسوب میکنه یا اگر هم بره بالاتر خیلی سریع افت میکنه
    یه چیز دیگه اینکه اگه بعد ار اضافه کردن آلکالین ، کلسیم اضافه کنم آلکالین سریع افت میکنه
    الان که کالک اضافه کردم ph به 8.1(تستر دیجیتالی) رسیده و ظاهرا حال ریفها بهتر شده ولی متاسفانه تست کلسیم ندارم که ببینم کلسیم چند شده
    چیزی که مشهوده اینه که کلسیم اکثر مواقع روی 360 هست و سختی روی 8 و پی اچ روی 8 و تغییر این پارامترها کار سختی هست حتی چند بار سیفون زدم اما درست نشد البته نمکی که سیفون میکنم برایت ول هست و متاسفانه این نمک کلسیم پایینی داره نسبت به نمکهای دیگه
    بهر حال دیگه نمیدونم باید چکار کنم تانک هم ظاهرا از شرایط ایده آل خارج شده و بعضی از ریفهام نسبت به قبل کمتر باز میشه مثل پولیپ ها حتی بعضی هاشون خراب شدن (مثلا روی یه سنگ چند نوع پولیپ هست که یک نوعشون تقریبا از بین رفته یا از سنگ جدا شده)
    ممنون میشم اگه جایی از کارم اشکال داره شما راهنمایی کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605
    سیستم عالی ولی این رفرجیوم کار آمد بجز خصوصیات بی نظیری که داره میتونید با حرس هفتکی و با زیاد شدن پادها داخل رفرجیوم از انواع کونه های سوزن ماهی یا اسب دریایی هم به راحتی بدن غذا دهی استفاده کنید بسیار زیبا بود تاکستانتون ...........mojtabasmd

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabasmds نمایش پست ها
    سیستم عالی ولی این رفرجیوم کار آمد بجز خصوصیات بی نظیری که داره میتونید با حرس هفتکی و با زیاد شدن پادها داخل رفرجیوم از انواع کونه های سوزن ماهی یا اسب دریایی هم به راحتی بدن غذا دهی استفاده کنید بسیار زیبا بود تاکستانتون ...........mojtabasmd

ممنون از لطفتون
    باور کنید اگه فضا داشتم به اندازه سامپ یه رف درست میکردم
    چون کلا رشد گیاه ها (حالا هر گیاهی میخواه باشه) حس خیلی خوبی داره و احساس نشاط بهم میده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام ببخشید آقا مجید این ای ای دی شما که برای رف گذاشتین 12 وات سفیدش مهتابیه یا آفتابی؟؟؟
    من امروز که رفته بودم لاله زار یارو میگفت اینا بعد از یه مدت میسوزه؟؟؟؟؟؟شمتا چند وقته دارین این نورو؟؟گیاهانشتون خوب رشد میکنن؟
    در ضمن واسه نور شب یا همون مون لایت 1 متر اس ام دی نواری آبی رنگ از این معمولیا که تو الکتریکی ها هم هست به نظرتون کافیه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام ببخشید آقا مجید این ای ای دی شما که برای رف گذاشتین 12 وات سفیدش مهتابیه یا آفتابی؟؟؟
    من امروز که رفته بودم لاله زار یارو میگفت اینا بعد از یه مدت میسوزه؟؟؟؟؟؟شمتا چند وقته دارین این نورو؟؟گیاهانشتون خوب رشد میکنن؟
    در ضمن واسه نور شب یا همون مون لایت 1 متر اس ام دی نواری آبی رنگ از این معمولیا که تو الکتریکی ها هم هست به نظرتون کافیه؟؟؟

سلام
    نور سفید هست
    من الان حدود 5 ماهه یکیشو دارم و دومی را دو ماه بعد از اون خریدم
    برای مون لایت هم بهتره یه نور خیلی ضعیف آبی بذارید ، میتونید از یک الی دو عدد ال ای دی یک وات استفاده کنید
    این چیزی که شما خریدید فکر کنم نور زیادی داشته باشه (من تجربه ای ندارم)

صفحه 13 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)