نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    lakposht
    شماره عضویت
    12106

3 سؤال در مورد بيماری لاک پشت

سلام ، من 2 تا لاک پشت کوچيک گوش قرمز دارم که تو يه تنگ بزرگ نگهشون ميدارم .
    يه سنگ مرجانی قرار دادم تو آب که هم قسمت خشکی داره و هم قسمت آب . روزی 4 ساعت پشت پنجره قرار ميدم تا آفتاب بگيرن و 2 ساعت هم با لامپ مطالعه ( هالوزن ) عصر ها بهشون نور ميدم ، اون ها هم ميان تو خشکی و گرم ميشن .
    رو لاک يکيشون از وقتی خريدم يه لکه سفيد بود که هی زياد شد . من اول متيلن بلو گرفتم و ريختم تو آبش ولی بعد از 1 هفته اصلاً خوب نشد . به گفته آکواريوم فروشی لاک پشت رو از آب مييارم بيرون و به لاکش بتادين ميزنم و بعد از 20 دقيقه که تو خشکی بود ، ميشورمش و باز قرار ميدم تو تنگ .
    حالا سؤال اصلی :
    الان يه هفته هست که هر 2 لاک پشت قسمت دست و پاشون ، پوست پوست شده و مثل مار که ميخواد پوست بندازه ، پوست بهشون آويزون هست . آيا اين نرمال هست يا بيماری هست ؟ ميشه علتش سنگ مرجان باشه ( چون يکم سطح ناهموار داره ) . واقعاً ممنون ميشم يکی جواب بده .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یه نفر نیست اینجا جواب بده یعنی!؟!!

دوست عزیزم اولا صخره و سنگ مرجانی برای لاک پشت گوش قرمز مناسب نیست...مگه لاک پشت دریایه!
    در ثانی سریعا ببرش بیمارستان کامرانیه دکتر برهانی کیا معاینه کنه . حتما باید دامپزشک معاینه کنه . متیلن بلو رو هم اشتباه کردی بدون تجویز پزشک و دوز مشخص مصرف کردی

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    lakposht
    شماره عضویت
    12106
    والا درامد من هنوز در سطحی نيست که ببرم کلينيک کامرانيه .
    يکبار برای انگل ، گربم رو بردم و 95 هزار تومان پياده شدم .
    همه ما ميدونيم که حيوانات هم مثل انسان ها نياز به دکتر دارن و آدرس تمام دامپزشک ها هم تو اينترنت هست .
    فکر کنم هدف از ايجاد اين سايت کمک به کسانی هست که به هر دليل دسترسی به دامپزشک ندارن نه اينکه بعد از گذشت 5 روز ادمين سايت بياد بگه که ببرش دامپزشک . چه کمک بزرگی !
    سرچ کردم و فهميدم که اين پوست ها نرمال هست و به اصطلاح پوست اندازی هست ( مثل مار ) ولی اشتباه من اين بود که لامپ هالوزن رو نزديک قرار ميدادم و زيادی محيط گرم ميشد و پوست زياد مينداخت که اصلاً خوب نيست چون باعث ايجاد قارچ ميشه ، الان 3 روز هست که فاصله رو زياد کردم و مشکل داره رفع ميشه .

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sh4hrooz نمایش پست ها
    والا درامد من هنوز در سطحی نيست که ببرم کلينيک کامرانيه .
    يکبار برای انگل ، گربم رو بردم و 95 هزار تومان پياده شدم .
    همه ما ميدونيم که حيوانات هم مثل انسان ها نياز به دکتر دارن و آدرس تمام دامپزشک ها هم تو اينترنت هست .
    فکر کنم هدف از ايجاد اين سايت کمک به کسانی هست که به هر دليل دسترسی به دامپزشک ندارن نه اينکه بعد از گذشت 5 روز ادمين سايت بياد بگه که ببرش دامپزشک . چه کمک بزرگی !
    سرچ کردم و فهميدم که اين پوست ها نرمال هست و به اصطلاح پوست اندازی هست ( مثل مار ) ولی اشتباه من اين بود که لامپ هالوزن رو نزديک قرار ميدادم و زيادی محيط گرم ميشد و پوست زياد مينداخت که اصلاً خوب نيست چون باعث ايجاد قارچ ميشه ، الان 3 روز هست که فاصله رو زياد کردم و مشکل داره رفع ميشه .
    دوست عزیز درمورد بیماری های احتمالی هیچکس جز وقتی که اطمینان صد در صد از روش درمانش نداشته باشه حاضر نمیشه دارویی تجویز کنه و این فقط کار دامپزشک هست

اینجا دوستان میتونن راهنمایی هایی بکنن ولی درمورد بیماری احتمالی کمتر کسی دل به دریا میزنه و تجویز میکنه

شما حتی اگر عکس هم میگذاشتید بیشتر به خودتون کمک میکردید

ضمن اینکه قرار نیست همه ما از هر موجوذی و هر بیماری سر در بیاریم .. بودند دوستانی که تجویز دارو شده و حیوانشون مرده به خاطر

اینکه خودشون دیر اقدام کردند .. اما بازم بحث پیش اومده ..

اگر دقت کرده باشید بخش لاک پشت هم انقدر پاسخگوی کاربران نیست .. مشکل شما اینجاست که فکر میکنید اینجا کلینیک هست !!

اما ما هم مثل شما فقط تجربه داریم .. اگر همون 5 روز پیش بنده میومدم یه داروی مشابه در مورد ماهی یا پرنده میدادم و حیوونتون میمرد .. بعد شما سرچ میکردید

و میدید اون پوسته ها عادیه الان چی میگفتید !!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام رفقا من توی اموزشی 2 تا لاک ÷وشت بزرگ توی بیابان دیدم مگه لاک پشتها توی اب زندگی نمیکند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام رفقا من توی اموزشی 2 تا لاک ÷وشت بزرگ توی بیابان دیدم مگه لاک پشتها توی اب زندگی نمیکند
    خیر دوست من لاک پشت فقط یه نژاد و یک گونه نیست ..

http://www.parsipet.ir/thread8769.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    27043
    من یه لاکپشت گوش قرمز دارم که هنوز یه سالش نشده. من حدود یک ماهه که اونو گرفتم. ولی لکه های پشت چشمش زرده یعنی زرد بود و حالا تغریباً نارنجی شده . باید چه کاری براش بکنم؟ این یه بیماریه ؟یا میتونه طبیعی باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    27043
    لامپ uvb را از کجا باید تهیه کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)