نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464

چرا گربه ها روی مدفوع خود را می پوشانند؟

احتمالاً برای دوست داران گربه این سوال پیش آمده که چرا گربه ها روی مدفوع خود را با خاک می پوشانند. انجام این کار در گربه ها کاملاً غریزی بوده و حتی گربه هایی که از ابتدا از مادر خود جدا شد اند نیز به طور غریزی روی خاک مدفوع کرده و سپس روی مدفوع خود را می پوشانند. این کار به دو دلیل انجام می شود:

• دلیل اول آن است که گربه ها در طبیعت و خارج از منزل از طریق ادرار و مدفوع خود و نیز پنجه کشیدن به درختان قلمرو زندگی خود را تعیین می کنند ولی وجود رابطه غالب و مغلوبی که به صورت قانونی نا نوشته در میان آنها وجود دارد موجب می شود که حق تعیین قلمرو برای گربه غالب در هر محدوده باشد و به همین دلیل در آن محدوده تنها این گربه بالغ است که روی مدفوع خود را نمی پوشاند تا مواد شیمیایی بو دار (فرومون ها) را در قلمرو خود به جا بگذارد و تمامی گربه های مغلوب روی مدفوع خود را می پوشانند تا مغلوب بودن خود را نشان دهند.

• دلیل دوم آن است که بوی متصاعد شده از مدفوع بیانگر وجود گربه در آن محدوده است و گربه های ضعیف تر برای پنهان شدن از شکارچیان روی مدفوع خود را می پوشانند و این راهی موثر برای حفظ جان افراد ضعیف تر در گروه بوده و به همین دلیل از بدو تولد این رفتار به طور غریزی در تمام گربه ها موجود می باشد.

• در منزل نیز اغلب گربه ها انسان های موجود در خانه را غالب می پندارند و به همین دلیل نیز روی مدفوع خود را با خاک می پوشانند.

منبعDrmokarami.com

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    خیلی جالب بود . چند وقت پیش گربه ی غریبه وارد قلمرو گربه ای ما شد و گربه ما مدام با صدا اونو تهدید می کرد ولی اون گربه با خیال راحت نشسته بود جلوش! گربه ما هم جلوش درفاصله نیم متری اون مدفوع کرد و روشم نپوشوند و از اونجا رفت ! فکر می کنم بد ترین کار ممکن رو کرده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    خیلی جالب بود . چند وقت پیش گربه ی غریبه وارد قلمرو گربه ای ما شد و گربه ما مدام با صدا اونو تهدید می کرد ولی اون گربه با خیال راحت نشسته بود جلوش! گربه ما هم جلوش درفاصله نیم متری اون مدفوع کرد و روشم نپوشوند و از اونجا رفت ! فکر می کنم بد ترین کار ممکن رو کرده
    میخواسته بگه من خیلی قدرتمندم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zzahra نمایش پست ها
    میخواسته بگه من خیلی قدرتمندم
    دقیقا !

من اولش فکر کردم خواسته بش بی احترامی کنه بگه بشین جلوش و یا مثلا ارزش زدن نداری !
    بعد ک مقاله رو خوندم فهمیدم خواسته بگه ک اینجا قلمرو کاملا در اختیار منه منه از هیچ کس نمی ترسم . دقیقا یک قدر طلبی محض بوده .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)